Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Czy to jest legalne?

  Ja tylko chciałbym przypomnieć o pewnym wydarzeniu sprzed roku. Może niektórzy kojarzą: KLIK
 3. Wczoraj
 4. Czy to jest legalne?

  Odpowiedź brzmi nie. Więcej tutaj: https://niebezpiecznik.pl/post/poniedzialek-z-prawnikiem-o-piractwie-czyli-co-mozna-a-czego-nie-mozna-sciagac-z-internetu/
 5. Czy to jest legalne?

  здравствуйте Pojęcie piractwa w Polsce jest objęte czarną aurą - nielegalny sposób na zarobek, zdobycie korzyści materialnych itp. Pliki .torrent jak i cała magia torrentów jest w pełni legalna. Piractwo już nie. Nic w piractwie nie jest legalne (no chyba że taki Darkwood) gdyż jest to kopia produktu, którą możemy otrzymać bez kosztów (poza prądem i netem). Natomiast ściąganie paczy lub całej gry (spiraconej) aby pograć ponieważ pudełkowa wersja (lub inna) ba bugi i ch*j wie co i nie odpala, jest legalne. Przykład aby daleko nie szukać - Rojo obwieścił publicznie że pobrał reload (z torrentów) do gry farcry 4. Problem? Nie... Samo korzystanie z funkcji .torrent jest w pełni legalne. Sam z niego korzystam przesyłając paczki oprogramowania do kumpli ze studiów. Full legal. Filmy są nielegalne niestety. Muzyka i tapety z neta (bez praw autorskich itp) są legalne ale nie filmy. ==================================================================================== Oczywiście macie racje. Nikt ci nie wbije na chate. Chyba że zaczniesz komercje robić poprzez rozpowszechnianie oprogramowania. Dla zainteresowanych: Ostatnio wyciekł raport z 2014 roku bodajże gdzie piractwo miało "pozytywny" wpływ na sprzedaż oprogramowania, gier i muzyki (gorzej z filmami). Polska jest w czołówce pirackiej (2014). https://www.pwc.pl/pl/publikacje/piractwo/analiza_wplywu_zjawiska_piractwa_tresci_wideo_na_gospodarke_w_polsce_raport_pwc.pdf
 6. Czy to jest legalne?

  Ale CBŚ jest od spraw narkotykowych itp, a nie od dziecka który np. Ściąga 15 piratów na dzieńxd.
 7. Czy to jest legalne?

  Co ty chrzanisz człowieku, wysyłanie danych jest legalne, w pełni, pobieranie danych też. Z podobnego systemu korzysta Windows 10, pobierasz aktualizację i twój komputer przesyła ją dalej. Jedynie z danymi objętymi prawami autorskimi jest problem.
 8. Czy to jest legalne?

  Lecz każde pobieranie torrentów przez programy stworzone do tego pobierają i jednocześnie wysyłają zawartość dalej. Pobieranie jest legalnie ale wysyłanie już nie (da się zniwelować wysyłanie ale nie da się w 100% )
 9. Czy to jest legalne?

  Jeżeli posiadasz licencję na dany produkt, możesz z internetu pobrać kopię programu, która jest zgodna z umową licencyjną (nieprzerobiona, bez odblokowanych żadnych funkcji do których Twoja licencja nie daje dostępu itd.). @mafoe PL sam program torrent jest w pełni legalny, choć pobieranie treści bez posiadania licencji do nich już tak.
 10. Czy to jest legalne?

  @Zuris Ja na takich Torrentach siedzę jakieś 3 lata i jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Moim zdaniem oni mają gdzieś kto pobiera z tych stron tylko szukają jakiś sposobów, aby pozamykać te strony. Pomyśl komu by się chciało jeździć po całej Polsce, aby wpaść do czyjegoś domu i załatwiać sprawę ze ściąganiem z tej strony. Za dużo ludzi korzysta z takich stron. Za wszelkie błędy przepraszam.
 11. Crashe serwera

  Data: 18.10 - 18:26 Mapa: mg_egypt_course_2 Krótki opis sytuacji: koniec rozgrzewki => utracono połączenie z serwerem
 12. [TTT] Pitagoras

  Cześć! Pitagorasa kojarzę od naprawdę długiego czasu, chociaż tak jak mówi w wakacje go nie było, chociaż moim zdaniem ten czas nadrabiał przed nimi. Zna regulamin, tutaj ciężko zaprzeczyć. Co prawda może jak jakbu słusznie zauważył odrobinę trzyma się na uboczu, chociaż według mnie to jest cecha do wypracowania, a na pewno nie jest to coś, co według mnie powinno zaważyć o jego całokształcie. Zresztą udziela się tak czy tak, po prostu nie za dużo ;). Nie wiem co by tutaj dodać, mój głos jest na tak. Pozdrawiam, Tomislav
 13. Czy to jest legalne?

  No wbije Ci CBŚ do domu, tak samo jak z niepłaceniem podatku VAT przez internet
 14. <BR#1> |Ennλrd|

  Ennard gra regularnie i nie stwarza problemów na serwerze.Jako zaufany gracz sprawuje się dobrze i nie używa rangi dla zabawy. Także jestem wstanie dać na TAK. Życzę przyjęcia na stanowisko administracyjne.
 15. Czy to jest legalne?

  Przecież samy program torrent jest legalny:V
 16. Który scp jest waszym ulubionym?

  SCP-860-2,SCP-066,SCP106 i jeszcze SCP-035 Te lubię najbardziej
 17. Propozycje piosenek do loading screena

  Innocent 01:01-01:15
 18. Czy to jest legalne?

  Jeśli pobrałeś cracka bo ci z płyty nie działa to wszystko jest w jak najlepszym porządku
 19. Ostatni tydzień
 20. Czy to jest legalne?

  Jeśli: -torrent-nielegalne -programy, gry-to zależy, lecz wydaje mi się że jest to nielegalne(niektóre firmy biorą grzywnę 5-krotność ceny tego produktu ) -muzyka, filmy, zdjęcia do użytku osobistego-legalne
 21. Czy to jest legalne?

  Dobry, czy jak np. Mam kupioną grę w pudełku i pobiorę pirata to mogę dostać jakąś karę(Od sądu mi chodzi, np. Grzywną).
 22. [TTT] Pitagoras

  Przez wakacje mnie nie było - pracowałem dużo. Przed tym udzielałem się w sposób znaczny na serwerze, chociaż fakt, więcej obserwuję.
 23. Który scp jest waszym ulubionym?

  scp-win.. dobra nie będę gł*** próbował być śmieszny. tak fun-to-play to scp-054-j tak tryhardowo to scp-106 (ej dajmy mu więcej umiejętności bo nie jest wystarczająco op)
 24. Który scp jest waszym ulubionym?

  SCP-343
 25. [TTT] Pitagoras

  Szczerze mówiąc, wydajesz być się odpowiednią osobą na stanowisko. Kluczowe słowo to "wydajesz", ponieważ nie dałeś się poznać z żadnej strony na serwerze. Wiem, że jesteś aktywny na forum w tematach (kiedy potrzeba), lecz rzadko kiedy widzę, byś nawiązywał jakikolwiek kontakt z ludźmi na serwerze. No ale to może przez wakacje Ciebie rzadko widziałem. Sądzę, że jeśli "poprawisz" się w tych kwestiach to będziesz na dobrej drodze, ale może po prostu tak lubisz "pozostawać z boku"?
 26. Błąd rankingu

  Dzięki za informację, wygląda na to, że plugin nie ogarnia sytuacji w której zabicie członka swojej drużyny nie koniecznie musi być teamkillem. Zajmę się tym problemem jak tylko wrócę do domu (~23). Pozdrawiam Remzo.
 27. [TTT] Pitagoras

  1. Wiek : 21+ 2. Adres e-mail : [email protected] 3. Steam ID oraz namiary : STEAM_0:0:10967544 4. Czy byłeś kiedyś adminem, doświadczenie jako administrator : 2009-2013 Administrator i właściciel 3 serwerowni (po 2-5 serwerów każda) CS:S 2013-2014 Admin JailBreak na CS:S (nie SG) 2014-2017 Gracz 5. Czemu chcesz być administratorem sieci SG, dlaczego powinieneś zostać przyjęty. Swoje podanie motywuje chęcią wspierania w utrzymywania porządku na serwerze. Regulamin jest jaki jest, ale każdy trzymać się go musi. Kilka razy w przeszłości odpoczywałem za przewinienia, nawet jakieś odwołanie skrobnąłem i bogatszy o nowe doświadczenia wracałem na serwer. Gram na TTT ok 2 lata, w roku akademickim moja frekwencja na serwerze wzrasta, natomiast w wakacje ciężko mnie złapać. Posiadając uprawnienia operatora wykonywałbym swoje obowiązki należycie. Znam zasady gry i przeżyłem wiele nietypowych sytuacji, które nauczyły mnie odpowiedniego, indywidualnego podejścia do każdej sprawy.
 28. Nie wiedzialem gdzie o tym napisac, więc stworzylem temat. Chodzi o to, że gdy zabije się kogoś z "swojej druzyny" to nie dostaję się punktów do rankingu za zabicie tej osoby, po prostu serwer czy tam plugin uznaje to za teamkill.
 1. Pokaż więcej aktywności
×