Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z tym, że moja 5 letnia myszka na starość zaczęła dostawać alzheimera i ma problemy z normalnym funkcjonowaniem. Postanowiłem, że to czas by wysłać ją na zasłużoną emeryturę do szafki i znaleźć dla niej następcę. Niestety, jestem człowiekiem staroświeckim i nie wiem co się obecnie sprawdza.

Jednakże, chciałbym żeby nowa myszka była:

-w cenie od 150 do 300 zł (400 jeżeli jest naprawdę tego warta)

-może być optyczna lub laserowa (chociaż preferowałbym bardziej laserową)

-była przewodowa i wejście USB

-rozdzielczość >5000 dpi

-średniej lub dużej wielkości

Jeszcze dodam, że moja poprzednia myszka to była "razer naga hex".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wodzu   

Witam.

Sam jestem nazwijmy to fanem Razera , widzę że posiadałeś hex-ę czyli prawdopodobnie przyciski dodatkowe to tylko zaleta nie wada

proponuje oczywiście Razera i podobne klimaty ale zdecydowanie lepszy z wykonania i użytkowania produkt

czyli Razer Naga 2014 (8200 DPI) przewodowa usb do dostania w granicach 300 zł - sam używam i jestem zachwycony 

głównie nastawiony jestem na gry mmo ale w inne tez nią bezproblemowo sobie radziłem , może inni będą mieli swoje typy bo świat nie kończy się na Razer-ku

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Świrex   

Cześć!

Z dotychczasowej Razer Naga Hex chcesz zrezygnować? Szukasz do jakichś konkretnych zastosowań?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godzin temu, Świrex napisał:

Z dotychczasowej Razer Naga Hex chcesz zrezygnować?

To nie tak, że chcę zrezygnować. Szczerze mówiąc zastanawiam się czy ponownie nie kupić tego samego modelu, bo mi na niej się wspaniale pracowało. Niestety, po pięciu latach pracy na 3, przestała ona poprawnie działać. Pisząc tego posta, głównie miałem na myśli, żeby się dowiedzieć jaki sprzęt jest obecnie kupowany i używany. Prawdopodobnie skuszę się na zaproponowany powyżej Razer Naga 2014, bo ze swojej poprzedniej myszki jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

@Kwasu Siarkowy a co się z nią dzieje, bo jeśli to problem z prawym lub lewym przyciskiem to prawdopodobnie wystarczy wymienić mikroprzełączniki i będzie działać jak nowa. Koszt 20 milionowych to okolice 20 zł (już z wysyłką), a sama naprawa to rozkręcenie myszki i wyjęcie starych i przylutowanie nowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kopec23 Problem jest z lewym przyciskiem myszy (czasami nie działa, a czasami działa jakby się kliknęło podwójnie). Bardzo dziękuję za pomysł, bo nigdy bym na to nie wpadł, żeby odkleić ślizgacze i rozkręcić myszkę :Image00005:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

No to na bank skończył Ci się mikroprzełącznik, wymieniałem je już w dwóch moich myszach, prawdopodobnie będziesz potrzebował tych: OMRON D2FC-F-7N. Jeśli mogę coś jeszcze doradzić to gdybyś kupował to weź takie z oznaczeniem 20M, bo to te najlepsze (ustawione na 20 milionów kliknięć)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Świrex   

@Kwasu Siarkowy, pytałem z ciekawości trochę z chęci pomocy, a trochę z ciekawości, bo sam używam Nagi Hex. Ostatnio zainteresowała mnie jej druga edycja, aczkolwiek zupełnie nie mam potrzeby kupowania jej, bo moja obecna mysza sprawdza się w zupełności. Co do kwestii 12-przyciskowych Nag - radziłbym się wcześniej upewnić, czy w twoim przypadku jest sens na przesiadanie się na mniej wygodne przyciski (czyt. czy będziesz je wszystkie sensownie wykorzystywał).

Jeśli zdecydujesz się na naprawę zgodnie z radami kopecia, to bardzo chętnie dowiem się o postępach (może jakieś zdjęcia z naprawy?), co by wiedzieć gdzie ewentualnie szukać pomocy na przyszłość ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również używam Razer Nga 201, co prawda myszka brata, ale przyjemność taką w rękach trzymać

Edytowane przez marcinkozaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ufek11   

Polecam dobrą myszkę optyczną SteelSeries Rival 300 za około 250zł.
myszka jest dosyć duża 13,5 cm długości więc jest na dużą dłoń.

można regulować dpi, bindować przyciski i zmieniać niezależne od siebie diody led RGB.

26-249-176-TS.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamila14   

Niestety ceny myszek gamingowych nie są współmierne do ich jakości, ale nie ma tak jakby nic "pomiędzy". Są albo bardzo tanie myszki albo bardzo drogie, o tylko trochę lepszych parametrach, które jednak mogą robić różnice w grze na poważnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta