Jesus

powrót FFA?

38 posts in this topic

Witam,
zakładam ten temat celem potwierdzenie słów moich i kilkunastu graczy - serwer bez map FFA stracił wiele na uroku.
Wczoraj wszedłem na serwer wieczorem po długiej przerwie - jedyne co było grane to surfy i jaile na zmianę(!). Jeśli dodam do tego jaile bez CT, to możecie przewidzieć wynik moich rozważań - ludzie zaczęli wychodzić, idioci zaczęli wchodzić do terro bo przecież CT nie ma... długo by opowiadać.
Na serwer obecnie wchodzę jedynie gdy sytuacja mnie do tego zmusza. Mam całkowicie dość grania wiecznie dwóch tych samych trybów, a zwłaszcza tego, w którym jedyne co słyszę to "krok przed cele na kucaka, bezruch". Nie mówię, że chce wrzucić DD2 czy inne mapy, które były na BB, ale mapy, które nie są spotykane nawet na innych serwerach - coś takiego jak Winter_assault (ba_forest z CSS). Do tego biorąc pod uwagę, iż bumbum nie żyje - jedyną możliwością grania tych map jest granie u konkurencji. A trochę słabo, żeby H@ chodził po śmietniskach.

A więc, kto jest ze mną?

Edytowane przez Jesus
leny, Dezyl i Heroes lubią to

Praktycznie wszyscy są z tobą według mnie to właśnie na mapach FFA najtrudniej wbić na serwer bo jest pełny i te mapy są dobrą odskocznią od monotonnego jaila lub surfa który się znudził sporej ilości graczy co łatwo wywnioskować  gdy podczas głosowania które jest jeszcze w trakcie już słychać "Nie znowu ten surf" i lepiej dodać więcej map niż te 3 co były a gdy doda się takie stare mapki z css lub 1.6 to sporej ilości graczy przypomną się czasy gdy się na nich grało kilka lat temu.

Nethis lubi to

Tak jak heroes, usuniecie durnych trzech map (west ratsy i dollsy) spowodowało że serwer kuleje delikatnie mówiąc.

Jestem na tak, jeżeli rozpopularyzujesz nowe coursy i dodasz więcej coursów/mg.

Jesus wbija na serwer> Jesus : nominate > Jesus nominował mape de_dolls > Pozostały 3 sekundy do rozpoczęcia głosowania > W tym samym czasie na czacie głosowym, Jesus : To co, gramy dollsy, prawda? > nextmap De_dolls > #me quit w konsoli

Edytowane przez Axy3r
Emipod i Matrix.PL lubią to

Jak były mapy FFA to grane były tylko one i surfy na zmianę, mimo że tych map już nie ma na serwerze sporo czasu to nadal wszystkie plasują się w TOP6 granych map ogólnie na placu. Teraz, gdy ich nie ma można spokojnie pograć inne tryby z czego bardzo się cieszę, a stwierdzenie, że grane są tylko jaile i surfy to niestety nieprawda, nawet stwierdziłbym, że to właśnie mg przeważają! Dalej, odkąd nie ma map FFA tylko dwa razy ktoś się zapytał na serwerze podczas mojej obecności "Gdzie się podział westwood?", i to było jedyne pytanie, nikt już nie zadał pytania typu "Kiedy wróci?", albo "Oddajcie je". Co do posta Lenego mam tylko jedno pytanie, serio to napisałeś??? Serwer przeżywa teraz swój najlepszy okres po godzinie 14, gdy ludzie wracają ze szkoły do godziny 23 na serwerze liczba graczy nie spada poniżej 20, a jeśli już tak było to tylko i wyłącznie przez ban hammera nadanego przez Valve!

Tak więc Ja nie jestem za przywróceniem tych map, a jeżeli ktoś wbija tylko i wyłącznie na plac dla map FFA to z góry bym mu podziękował i się z nim pożegnał!

@edit

Idealnie to ująłeś Axy3r, aż czyta to się głosem Jesusa.

Edytowane przez Gryfeld
Bobek, Matrix.PL i Emipod lubią to

Ujmę to tak. Bardzo dawno temu map FFA nie było i nikomu to nie przeszkadzało. A nikomu to nie przeszkadzało, bo ludzie wchodzili na plac, żeby pograć luźne mapy/tryby i się pośmiać, a nie się spinać, że ciągle ktoś Nas zabija, a jedynym celem mapy jest zabicie przeciwnej drużyny (kiedyś z tego słynął surf, chociaż jako urozmaicenie można było jeździć po mapie dodatkowo). Gdy ktoś chciał postrzelać "na poważnie" to zwykle po prostu szedł na inny serwer i wracał, gdy już mu się znudziło. Jakiś czas przed zamknięciem serwera na CSS zostało wprowadzonych kilka map FFA. No i oczywiście te mapy pojawiały się stosunkowo często, co potrafiło denerwować, no ale były limity + nie były aż tak często grane w porównaniu do sytuacji, gdy FFA było na serwerze CSGO. Z kolei na nowszej wersji CS'a wystarczyło spojrzeć na gametracker, żeby dowiedzieć się, że spośród 6 najczęściej granych map w ciągu ostatniego tygodnia to 3 lub 4 były mapami FFA (kiedyś nawet widziałem, że któraś z nich stanowiła ponad 10%, ale mogę się mylić -> biorąc pod uwagę ilość map na serwerze: Tak, to dużo), a pozostałe to były oczywiście surfy, które działają na podobnej zasadzie do map FFA.

Wnioski moim zdaniem brzmią: "Co to za serwer 4FUN, gdzie mapy typowo do postrzelania są bez przerwy grane?"

No ale decyzja należy do administracji, nie do mnie.

Pozdrawiam.

Nie ma co tutaj dużo pisać. Zgadzam się w zupełności z Gryfem. 
Jestem przeciwko wprowadzaniu map FFA na serwer.

Pozdrawiam ,
Bobek

Godzinę temu, Gryfeld napisał:

Jak były mapy FFA to grane były tylko one i surfy na zmianę, mimo że tych map już nie ma na serwerze sporo czasu to nadal wszystkie plasują się w TOP6 granych map ogólnie na placu. Teraz, gdy ich nie ma można spokojnie pograć inne tryby z czego bardzo się cieszę, a stwierdzenie, że grane są tylko jaile i surfy to niestety nieprawda, nawet stwierdziłbym, że to właśnie mg przeważają! Dalej, odkąd nie ma map FFA tylko dwa razy ktoś się zapytał na serwerze podczas mojej obecności "Gdzie się podział westwood?", i to było jedyne pytanie, nikt już nie zadał pytania typu "Kiedy wróci?", albo "Oddajcie je". Co do posta Lenego mam tylko jedno pytanie, serio to napisałeś??? Serwer przeżywa teraz swój najlepszy okres po godzinie 14, gdy ludzie wracają ze szkoły do godziny 23 na serwerze liczba graczy nie spada poniżej 20, a jeśli już tak było to tylko i wyłącznie przez ban hammera nadanego przez Valve!

Tak więc Ja nie jestem za przywróceniem tych map, a jeżeli ktoś wbija tylko i wyłącznie na plac dla map FFA to z góry bym mu podziękował i się z nim pożegnał!

@edit

Idealnie to ująłeś Axy3r, aż czyta to się głosem Jesusa.

mówiąc że serwer kuleje miałem bardziej na myśli to co się stało PO usunięciu map FFA i dodaniu tych nowych jaili, multigames'ów, i surfów.(aka wielki update) Na serwerze były jeszcze pare dni temu mapy które stały cały dzień i nie dało się wejść na serwer żeby coś z tym zrobić, i inne tego typu mankamenty które uniemożliwiały normalna gre na serwerze(to dopiero najlepszy okres), więc nie tylko ostatnio ban hammer sie daje we znaki.
myślę że wprowadzenie chociaż jednej (żeby nie była za często grana) mapy ffa to nie będzie aż taki wielki grzech i chyba ludzie w popłochu nie uciekną z serwera...

2 godziny temu, Gryfeld napisał:

no to fajnie jakbyś jeszcze grał na tych jailach, bo ja nie mam zamiaru wchodzić co 20 minut na serwer by ogarnąć ruskich/szwedów/dzieciarnie.
Mg przeważają? Ty w ogóle wchodzisz na ten serwer? Dzisiaj przez 15 map, jakie grałem na serwerze, 7 to były jaile. NIE NO FAKTYCZNIE, MG PRZEWAŻAJO.

"jeżeli ktoś wbija tylko i wyłącznie na plac dla map FFA to z góry bym mu podziękował i się z nim pożegnał!" - no to ja mówię do widzenia, bo nie mam zamiaru poświęcać czas/pieniądze/chęci na coś, co nie sprawia mi przyjemności.

Edytowane przez Jesus

2 minuty temu, Bobek napisał:

@Jesus ty to akurat tak często na serwerze jesteś , że jeszcze trochę i Remzo Ciebie prześcignie w godzinach.

bo nie chce mi się grać w bezruchnakucaka. Są ciekawsze rzeczy na świecie. BTW mimo że od miesiąca nie ma mnie na serwerze, to większość adminów biję w TCT czy ranku więc z czym do ludzi? :Image00005:

Zgodzę się z Jesusem, iż mg nie przeważają. Zawsze nominuję nowo dodane mapy a gracze zawsze wybierają odgrzewane kotlety.

>>Surf_greatriver >> blackops >> Surf_buckwild >> ba_dubai >>surf_ski2 >>>jail nie pamietam nazwy >>>>Surf_mai remix Czasami fryzjer course, który jest beznadziejny jak sam autor tejże mapy, który scammuje dzieci na skiny na swoim serwerze.

Edytowane przez Jesus
Jesus lubi to

Jestem za tym, aby nie wrzucać map FFA.

Jestem za tym, aby odświeżyć ten temat i wrzucić wszystkie, albo chociaż jeden tryb.

Jestem za tym, aby wrzucić więcej map, z każdego trybu który już istnieje na serwerze.

Cześć!

Matrix.PL lubi to

Mnie tam te Jaile i MG nie rajcują jakoś bardzo. Za to chętniej bym do Was wpadał jakbyście dodali normalne surf timery lub DR, gdzie na "czilku" można byłoby sobie polatać i się pośmiać. Nie mam tutaj na myśli map od t3 w górę, bo są to ciężkie mapy i nie każdy dałby rade je przejść. I tak, jest popyt na surf timery. Wracając do meritum, fajnie byłoby sobie postrzelać od czasu do czasu jak na Bum Bumie. Więc jestem za dodaniem map FFA. Tak, wiem, że na serwerze mam mało godzin przegranych, ale to dlatego, że lista modów/map mi nie odpowiada ;) 

Jesus lubi to

Witam.

Minęło 11 dni, a w dalszym ciągu nie widzę tutaj hordy ludzi, którym zależy na powrocie map FFA. Inicjatorem pomysłu wyrzucenia map byłem ja - z jednego prostego powodu. Serwer Plac Zabaw z zasady ma być serwerem 4FUN, gdzie grane są mody typu JAIL/MG/SURF/DR - mapy FFA tutaj totalnie nie pasują. Namiastkę zwykłego strzelania macie na surfach i na minimapach multigamesów. Dochodziło do paradoksów, że na serwer wbijały random osoby, specjalnie na mapki de_ a po jej zakończeniu wychodzili - nie o to chodzi. Jeśli chcemy by ten serwer funkcjonował jak dawny serwer za czasów CS: S musimy stworzyć mocną społeczność nastawioną na 4fun, inaczej to nie ma sensu.

Przy okazji przypominam, że to właśnie forum jako główne medium służy do składania propozycji dotyczących rozwoju serwera. To, że gdzieś, coś powie na serwerze, nawet przy administratorze, nie jest w żaden sposób wiążący - pamiętajcie o tym. Zawsze tak było i mam zamiar się tego trzymać. Ma to wiele powodów, ale przede wszystkim pozwala administratorom skupić się na pilnowaniu porządku, który na prawdę ciężko jest utrzymać przy takiej ilości osób. Poza tym, dany pomysł może omówić większa liczba graczy, przez co łatwiej jest podjąć decyzję, czy jest to dobra zmiana.

Pozdrawiam

Remzo.

Axy3r lubi to

ja jestem ogromnym zwolennikiem FFA - nie musimy dodwać ich MULTUM, wystarczą DOSŁOWNIE 3. Wprowadzi to różnorodność map, zwłaszcza po zabiciu BB

Edytowane przez Jesus

29 minut temu, Remzo napisał:

Witam.

Minęło 11 dni, a w dalszym ciągu nie widzę tutaj hordy ludzi, którym zależy na powrocie map FFA. Inicjatorem pomysłu wyrzucenia map byłem ja - z jednego prostego powodu. Serwer Plac Zabaw z zasady ma być serwerem 4FUN, gdzie grane są mody typu JAIL/MG/SURF/DR - mapy FFA tutaj totalnie nie pasują. Namiastkę zwykłego strzelania macie na surfach i na minimapach multigamesów. Dochodziło do paradoksów, że na serwer wbijały random osoby, specjalnie na mapki de_ a po jej zakończeniu wychodzili - nie o to chodzi. Jeśli chcemy by ten serwer funkcjonował jak dawny serwer za czasów CS: S musimy stworzyć mocną społeczność nastawioną na 4fun, inaczej to nie ma sensu.

Przy okazji przypominam, że to właśnie forum jako główne medium służy do składania propozycji dotyczących rozwoju serwera. To, że gdzieś, coś powie na serwerze, nawet przy administratorze, nie jest w żaden sposób wiążący - pamiętajcie o tym. Zawsze tak było i mam zamiar się tego trzymać. Ma to wiele powodów, ale przede wszystkim pozwala administratorom skupić się na pilnowaniu porządku, który na prawdę ciężko jest utrzymać przy takiej ilości osób. Poza tym, dany pomysł może omówić większa liczba graczy, przez co łatwiej jest podjąć decyzję, czy jest to dobra zmiana.

Pozdrawiam

Remzo.

abstrahując od tematu tematu 9 osób aż wypowiedziało się w tym temacie, nie licząc Ciebie. patrząc przez pryzmat aktywności na forum placu to jest legion, a nie horda. 
"dochodziło do paradoksów" ??? nie rozumiem za bardzo o co Ci tutaj chodzi. Winisz mapy FFA za to że przez nie randomy wchodziły na serwer. Z pewnością ludzie którzy szukają mapek course_ albo mg_ lub jail_ nie wychodzą po ich zakończeniu.
Uważam że mocnej społeczności nie musimy tworzyć ponieważ takowa istnieje już w tym momencie. Rzadko grasz na serwerze, na forum też pewnie nie odnotowałeś zbyt wielkiej aktywności graczy - w sumie masz powody żeby tak twierdzić.

Ostatnie gównoburze na forum świadczą jednak o tym że serwer żyje, a patrząc na ilość graczy online można śmiało stwierdzić że ma się dobrze pomimo paru mankamentów. Gracze potrafią wybaczyć je bez problemu, bo coraz więcej ludzi na tym serwerze zostaje na stałe i trzyma się razem jako społeczność. 

wracając do tematu - ogarnięte zostały praktycznie wszystkie mapy oprócz 1-2, problemy z drużynami zostały naprawione, od godziny 14 praktycznie do wieczora serwer jest pełny. 
Nawet coursy zaczęły być częściej grane i mapy które miały zerową frekwencję, moim zdaniem jest naprawdę super i wszystko trzyma się kupy i utrzymuję swoje stanowisko co do map FFA - smiało jedną lub dwie można wgrać. z tego co pamiętam jak był westwood ratsy i dollsy, każdy wchodził sobie postrzelać - to jest tak samo odskocznią od innych trybów, jak na przykład course od jaila. Niepotrzebna naganka. 

Zostaną wgrane 2 albo 3 mapy FFA i będzie to wyglądało jak ostatnio. Surf>dolls>surf>west>surf>dolls 

Matrix.PL lubi to

7 minut temu, Bobek napisał:

Zostaną wgrane 2 albo 3 mapy FFA i będzie to wyglądało jak ostatnio. Surf>dolls>surf>west>surf>dolls 

dlatego chcę wprowadzić większą rotację grup - surf-> =/ surf -> =/ surf -> surf/coś innego. Tym sposobem będzie i wilk syty i owca cała.

Nie wydaje Ci się to rozsądniejsze? 3 mapy to naprawdę niewiele porównując to do 100 map na serwie

Edytowane przez Jesus

Godzinę temu, Bobek napisał:

Nie ma jesusa> jest jesus > nie ma jesusa > jest jesus > nie ma jesusa > jest jesus 

:D Bobek to niemożliwe, ponieważ teraz został wprowadzony spory odstęp w ponownym wyborze map.

Od siebie dodam, że nienawidzę ffa, ale nie ma to żadnego znaczenia remzo czy są randomy na ffa i czy potem sobie pójdą. Ważne natomiast jest to, że mogą zostać na dłużej właśnie przez takie mapy.

Edytowane przez Axy3r

@Axy3r - jak masz takie głupoty gadać jak moja obecność wyłącznie na FFA, to lepiej wyjdź z forum
http://hlstatsx.strefagier.com.pl/hlstats.php?mode=playerinfo&player=601497

wykres aktywności - o dziwo od 6 tygodni nie ma FFA i jakoś w dalszym ciągu gram z taką samą frekwencją. Dziwne, co nie?

Co do włączenia FFA w PZ - pora rozszerzać działalność i działać bardziej multikulti. Z tej ogromnej ilości "randomów" prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto zostanie z nami na stałe.

2 minuty temu, Jesus napisał:

@Axy3r - jak masz takie głupoty gadać jak moja obecność wyłącznie na FFA, to lepiej wyjdź z forum
http://hlstatsx.strefagier.com.pl/hlstats.php?mode=playerinfo&player=601497

wykres aktywności - o dziwo od 6 tygodni nie ma FFA i jakoś w dalszym ciągu gram z taką samą frekwencją. Dziwne, co nie?

Co do włączenia FFA w PZ - pora rozszerzać działalność i działać bardziej multikulti. Z tej ogromnej ilości "randomów" prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto zostanie z nami na stałe.

to mem był

Sądzę , że skoro wielu graczy uważa ten serwer za jeden z lepszych w kraju to dlaczego by nie poszerzać jego działalności? FFA to miła odskocznia od granych ciągle mg, jali i surfów jak również możliwość poprawienia skill'a. Przez wprowadzenie tego trybu gry serwer na pewno nie straci na jakości, ba pewnie nawet zyska. Jestem na TAK dla FFA.

leny i Jesus lubią to

Podbijam temat - coraz więcej osób chciało by urozmaicenia trybów gry, głównie rozchodzi się o dodanie map ffa typu westwood albo rats - map które są for fun, i tylko po to, to nie żadne dusty czy mirage czyli mapy które mozna określić jako typowe FFA. Póki co mimo dodania kolejki map (x>y>z>x) to i tak co drugą mapą jest jail bądź surf albo mg, rzadziej coursy a o deathrunach nie wspomnę bo tylko iceworld jest grany i jakis tam jeszcze.

@edit 

jak wcześniej były zrzędy że co druga mapa to west/ratsy/dollsy tak teraz że jaile albo surfy, nie dogodzisz nikomu a dodatkowy tryb gry żeby sobie postrzelać i pograć bardziej drużynowo niż na pozostałych trybach chyba nikogo sie zrazi do serwera a wrecz przeciwnie

Edytowane przez leny
Rosołek i MultiKillson lubią to

Jestem absolutnie na tak! :)

Nie chcę mi się grać w kółko jaila. :Image00005:

Gość
This topic is now closed to further replies.