Peri

Odwołanie od bana

20 postów w tym temacie

Nick: Peridot

Data Bana : 25-11-2016

Przez: dawre

Powód: Propagowanie faszyzmu

Około godziny 14 dostałem bana za ustawienie sobie w avatar zdjęcia: KLIK . Wiedziałem o zasadzie nie wstawiania swastyk jak i zdjęć Hitlera, jak widać w linku - na obrazu tych rzeczy nie widać.

Zdjęcie wrzuciłem dla żartu podczas rozmowy z użytkownikiem Kerry , gdybym dostał od kogokolwiek wiadomość że obraża to jego uczucia religijne/przekonania to natychmiast bym je usunął .

Bardzo przepraszam za to, był to jednorazowy wybryk który więcej się nie powtórzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko się zastanawiam co niektórym strzela do głowy z takimi pomysłami, jak nie jeden coś odwali to drugi.

Naprawdę szkoda gadać...

Nie ja dałem tego bana, tylko Dawre jeżeli się nie mylę, ale w pełni go popieram.

Niech będzie to przestrogą dla kolejnych "dowcipnisiów".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja się zastanawiam - to jeszcze głupota granicząca z totalnym brakiem wykształcenia, czy jawna , chamska prowokacja ... ?

Tak czy owak - jego tłumaczenie

11 godzin temu, Peri napisał:

[...]Wiedziałem o zasadzie nie wstawiania swastyk jak i zdjęć Hitlera, jak widać w linku - na obrazu tych rzeczy nie widać.

[oraz...]  gdybym dostał od kogokolwiek wiadomość że obraża to jego uczucia religijne/przekonania to natychmiast bym je usunął [...]

wskazuje raczej na to drugie . Widać że wiedział dokładnie do robi i że są (że w takich miejscach są) jakieś reguły i robi to dokładnie tak żeby je wyminąć i prowokować ludzi wykręcając się że nikt się nie poskarżył przecież, "więc co ode mnie chcecie " . Otóż nie, kolego, może to dla Ciebie novum, ale na tym forum są konkretne zasady - ujęte w regulamin - znacznie wykraczające poza Twoją szczątkową wyliczankę i to niezależnie od tego czy ktoś się "poskarży". Najlepiej zrobisz, jeśli je poznasz i zaczniesz stosować .

Inaczej - sorry ale się pożegnamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozwólcie że się wypowiem,

Uważam, że żartowanie o żydach czy jakiejkolwiek innej nacji w złośliwy sposób, bądź propagowanie rasizmu/nazizmu, powinno być bezwzględnie zakazane na serwerze Arma3Vanilla jak i Ace(już jest zakazane). Wszyscy admini powinni karać takie zachowania niezależnie czy to dobry kolega, czy też stały gracz(np.Peridot). Tak samo na ts. Jest to też ważna sprawa ponieważ na serwerze przebywają też młodsze osoby, więc lepiej nie wrzucać im do głowy takich żartów. W sprawie bana, chociaż Pierdota lubiłem to uważam że jest słuszny, A tekst

19 godzin temu, Peri napisał:

Wiedziałem o zasadzie nie wstawiania swastyk jak i zdjęć Hitlera, jak widać w linku - na obrazu tych rzeczy nie widać.

Uważam to za totalną głupotę, bo nie chodzi tutaj o wstawianie tylko zdjęć hitlera, ale w założeniu że obrażamy tutaj postać świętą trzeba mieć trochę szacunku bo niezależnie czy rozmawiałeś z Kerrym czy z kimkolwiek, ktoś może zobaczyć twój avatar i może go to urazić,(wyraźnie widać że tłem zdjęcia jest Jezus Chrystus z wklejoną głową jakiegoś dowódcy, bądź generała z trzeciej rzeszy) niekoniecznie musiał do ciebie pisać, że go to uraziło i nie ma tu znaczenia czy jesteś ateistą czy wierzysz w innego boga, trzeba szanować wszystkich(wyraźnie widać że tłem zdjęcia jest Jezus Chrystus z wklejoną głową jakiegoś dowódcy, bądź generała z trzeciej rzeszy).Na głowie ww. dowódcy widnieje godło trzeciej rzeszy, czyli słynny orzeł ze swastyką pod nim. Moim zdaniem ban słuszny.

Pozdrawiam,

Barnaba

Edytowane przez Barnaba
Poprawka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli się nie mylę, to ban jest na 5 dni, więc  nie przesadzaj z tą stratą gracza ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Husarz A, no to zmienia posatać rzeczy, myślałem że perma dostał.

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Najpierw kilka "suchych faktów":

- Dawre, moderator na TS

Data: 2016.11.04

Nick:Peridot

Ban na TS - 3 lub 5 dni... nie pamiętam już.

Powód: "wychodzę z tej jebanej zacofanej aplikacji, discord lepszy" - no to pa - działanie na szkodę serwera, antyreklama

- Barnaba, Admin Arma 3 ACE
  Data: 20.11.16

GUID:d381e7069dc13bd1b886107b04fec4ed
  Kara: Ban 3 dni
  Powód:TK

- Dawre, moderator na TS

Data: 2016.11.25

Ban na TS - 5 dni

Powód: propagowanie faszyzmu - screena umieścił już Peridot.

Do tego jako okoliczności "poboczne", dodające "smaczku" dodam:

- A3 Filmy: http://strefagier.com.pl/index.php?/topic/11552-parę-fragmentów-ze-wczoraj/

- ban na ts - Grzegorz -http://strefagier.com.pl/index.php?/topic/11304-odwołanie-od-bana/- (na samym dole)

Nie wiem jak u "kolegi" jest z wyciąganiem wniosków, ale widać kiepsko. Widać natomiast wyraźnie, że chyba raczej nie ma chęci poprawy i zmiany zachowania. Do tego dodam, że takie zachowanie - tzn, wiem że robię źle, ale nie zostało to i owo doprecyzowane w regulaminach, więc mnie w dupę pocałujcie - cechuje wyjątkowo uciążliwych trolli, jak np. Oro. Biorąc historię ostatnich dni, po zbadaniu sprawy i rozmowach z kilkoma osobami, nie widzę sensu podtrzymania bana na 5 dni. Po tych 5 dniach "kolega" wróci i znów coś nawywija. Ile razy można odpuścić? To już trzeci raz - przynajmniej tyle zostało udokumentowane... do czego to prowadzi? Chcemy tego na naszym TS i serwerach?

Jednocześnie nie chcę "kolegi" skreślać i tym samym robić Barnabie przykrości ;). Biorąc pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw", proponuję dla "kolegi" bana nie krótszego niż 14 dni (czas na dogłębne przemyślenie tematu), ale trwającego do czasu aż "kolega" sam uzna, że to co i jak robił było niewłaściwe i poprosi na forum o anulowanie kary, deklarując jednocześnie, że to się już nie powtórzy (oczywiście z uzasadnieniem). Jeśli to zrobi, to ban zostanie zdjęty. Jeśli jednak później znów coś nawywija, to dostanie jako jednostka niereformowalna bana permanentnego. Generalnie na chwilę obecną nie widzę żadnej poprawy i zmiany jego zachowania. Metodyka polegająca na chwilowej izolacji się niestety nie sprawdza. Dlatego uważam, że należy "koledze" dać czas na przemyślenia i spowodować, aby sam określi co zrobił źle. Tylko takie postępowanie daje szansę na jego zrozumienie o co nam chodzi, dlaczego go krytykujemy/i karany i czego od niego chcemy.

Dodam tylko jeszcze, że z tego co mi wiadomo nie ma zgody na propagowanie takich treści na forum i TS-ie oraz, że mamy (na szczęście) zapis o tym, że jeśli coś nie zostało uregulowane w regulaminach to decyzję podejmuje administracja. Dlatego w kwestiach na które kolega się powołał, pozwoliłem sobie zdać się na własny osąd. Teraz, jako że "kolega" się odwołał od mojej decyzji, pozostawiam to do rozstrzygnięcia kolegom administratorom i liczę na wzięcie pod uwagę moich propozycji.

Pozdrawiam

dawre 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, dawre napisał:

- Dawre, moderator na TS

Powód: "wychodzę z tej jebanej zacofanej aplikacji, discord lepszy" - no to pa - działanie na szkodę serwera, antyreklama

W sprawie tego bana - dopiero wczoraj dowiedziałem się od Pączka że kiedykolwiek miałem już bana na TSie . To nie mogłem być ja ponieważ 4tego listopada byłem w Szkocji...do 7dmego. Dodatkowo nigdy nie używałem Discorda i do wczoraj praktycznie nie wiedziałem co to takiego jest.

1 godzinę temu, dawre napisał:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Dawre - imho - dobra propozycja .

To co pisałem poprzednio - pisałem tylko i wyłącznie w kontekście ostatniej sytuacji . Skoro teraz wyszło że kolega w ciągu miesiąca 3 razy odwalał numery dyscyplinarne za które otrzymuje bany i nic go to nie zastanawia, że coś może robi nie tak. Teraz będzie miał czas na spokojne przemyślenie sobie całokształtu i (może) jeśli za jakiś czas wyciągnie z tego jakieś mądre wnioski - to wróci do nas.

@Peridot - tak jasne Ciebie nie było, byłeś w Szkocji, Islandii w podróży poślubnej na Madagaskarze (a najlepiej na Antarktydzie bez dostępu do netu...) Wiesz, opowiadać takie rzeczy i dawać takie wymówki to jest naprawdę obciach, świadczy nieźle o Tobie i świadczy jak głęboko w (_|_) masz forum ,ludzi i administrację. Przecież wiesz dobrze że my mamy wszystkie logi z Twoich połączeń i wybryków...

Zresztą, skoro to nie byłeś Ty - to znaczy że ktos inny wlamał się na Twoje konto steam , a skoro tak ,skoro ma do niego dostęp, to może to zrobić powtórnie i odwalić jakiś niezły numer zupelnie bezkarnie . W takim razie KONIECZNIE musimy zablokować to konto , i to permamentnie - bo jest jak tykająca bomba .

Naprawdę dawno nie widziałem tak bezczelnej i głupiej próby obrony zarazem.

Dlatego podtrzymuję - decyzję Dawrego i przedłużam ban na TSie - do perma.

Za jakiś dłuższy czas - jak już sobie przemyślisz wszystko (albo jak już wytropisz tego co "się włamał na Twoje konto" i usuniesz zagrożenie) możesz napisać do nas, porozmawiamy wtedy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogę nawet wysłać zdjęcia - od 4tego listopada do 7dmego naprawdę byłem w Szkocji, dokładnie w Edynburgu na wizycie u rodziny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

No tak... to nie ja. To mój pies... Kora tak samo się tłumaczyła ;) i wygrała... z całej treści i przekazu wyciągnąłeś w swojej obronie tylko tyle, że to nie Ty, bo Ciebie wtedy nie było TU, czytaj w kraju. Będąc w Szkocji nie można używać netu? Co do discorda to trudno dyskutować. Wiem co widziałem i za co bana dostałeś. Twoja deklaracja, że nie wiesz co to jest niewiele dla mnie znaczy. Jedynie zastanawia dlaczego promujesz coś czego nie znasz i nie wiesz czym to jest, jednocześnie psiocząc na TS-a.

dawre

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hehe , zdjęcia , ciekawe jak zrobisz do tego exifa itp ... (bo chyba zdajesz sobie sprawę o metadanych które zostawia kazdy aparat cyfrowy ... )

Dobrze, w takim razie pozostaje problem z Twoim kontem , które jest potencjalną bombą zegarową - skoro 'ktoś inny' z niego korzysta. Tak czy owak - do zablokowania = mina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swojej twarzy nie mogę chyba sfotoszopować... na pw mogę ci wysłać wszystkie zdjęcia, nawet mogę zrobić film na którym pokazuję ję na telefonie ze wszystkimi danymi jakie chcesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

taa, i dlatego używałeś anonimowego proxy (zresztą tutaj w Polsce) tak ?

[[email protected] ~]$ host 87.101.25.54
54.25.101.87.in-addr.arpa domain name pointer host-87-101-25-54.proxnet.pl.

Co do twarzy, a bo my Cie znamy ? Daj spokój z takimi tekstami , w sieci można wkleić cokolwiek obrobić (w miarę porządnie lub lepiej ) i potem próbować udowadniac co się chce. Jak dla mnie kwestia ukerywania się za proxy - samo to już jest podstawą do utrzymania bana.

Dla mnie całokształt + tłumaczenie pachnie na milę drugim Oro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mam gdzieś gdzie byłeś... ważne co zrobiłeś. Edynburg nie jest zadupiem bez netu a Twoja aktywność była ukryta za proksy... nic dodać, nic ująć.

dawre

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po co miałem wchodzić na teamspeak skoro nie miałem komputera i powodu aby na niego wbijać? Całe dnie spędziłem na zwiedzaniu z rodziną i na urodzinach kuzynki. Znam parę osób które mnie nie lubią i mogły mi coś takiego zrobić - miały własny serwer.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Proponuję zakończyć dyskusję. "Kolega" jeśli ma coś do dodania merytorycznie to poproszę, jeśli nie to sprawę zamykamy. Poproszę też markooffa o podsumowanie ustaleń w tym temacie. Tzn jaki ban na jakich zasadach itp...

pozdrwiam

dawre

Peri lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK , sprawa wygląda tak:

- Dawre, moderator na TS

- Barnaba, Admin Arma 3 ACE
  Data: 20.11.16

Kara: Ban 3 dni
  Powód:TK

- Dawre, moderator na TS

Data: 2016.11.25

Ban na TS - 5 dni

Powód: propagowanie faszyzmu - screena umieścił już Peridot.

i finalnie dzisiaj:

- markooff, administrator Strefy gier , administrator TS

Data: 2016.11.26

Ban na TS - permament

Reason: propagowanie faszyzmu, obraza uczuć religijnych + wczesniejsze wyskoki

Tak jak ustaliliśmy - jak się Kolega porządnie zastanowi nad swoimi dotychczasowymi "dokonaniami" na serwerach Strefy Gier, przemyśli , jeszcze raz zastanowi i ponownie sobie to przemyśli - za minimum 2-3 miesiące może spróbować napisać na forum do kogoś z nas z wynikiem owych przemyśleń - wtedy możemy się zastanowić nad zmianą swojego stanowiska.

Sprawę zamykam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Co prawda niewiele to finalnie wniesie do tematu

[[email protected] ~]$ host 87.101.25.54
54.25.101.87.in-addr.arpa domain name pointer host-87-101-25-54.proxnet.pl.

inetnum:        87.101.16.0 - 87.101.31.255
netname:        PL-PROXNET
country:          PL

organisation:   ORG-PS28-RIPE
org-name:       PROXNET SP.J.
org-type:       OTHER
address:        ul. Wislana 46
address:        44-119 Gliwice
phone:          +48 32 413 20 30
fax-no:         +48 32 413 20 31

chyba nie proxy zwykły host ...

czyżby kolejne mijanie się z prawdą ?

dodatkowo na forum lata na IP z Bytomia a wybryki z Gliwic to niecałe 30km od tych lokalizacji ...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś wieczorem odbyła się rozmowa w tzw 8 oczu  - byli obecni Peridot, Paczek, dawre i ja . Przedyskutowaliśmy na spokojnie wszystkie za i przeciw wspomnianych sytuacji dla których Peridot miał problemy na naszych serwerach (najpierw ban za TK na serwerze potem sprawa z prowokacyjnym avatarem, sprawy wybryku na TSie i namawiania do porzucenia "zjebanego TSa" i zainstalowania na Stefie innego komunikatora nie poruszaliśmy - wobec nowych wątpliwości i informacji jakie się pojawiły w ostatnich dniach i które mogły wskazywać na to ze zrobiła to inna osoba działająca na niekorzyść Peridota)

Ustaliliśmy że ponieważ Kolega Peridot wytłumaczył nam dlaczego postąpił tak a tak, oraz sam przyznał ze "było to naruszenie zasad i regulaminu Strefy" oraz wyraził żal za ten incydent oraz obiecał że nie będzie już to miało miejsca - w związku z tym wszystkie bany ciążące na jego koncie zostają zdjęte . Za dalsze zachowanie się Kolegi zaręczył też osobiście H@ serwera A3ACE Paczek.

Sprawa została zamknięta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.