Skocz do zawartości
Laki

Szukam dobrego laptopa w okolicach 2200

Rekomendowane odpowiedzi

Laki   

Witam serdecznie, z racji tego ze jak mozna sie domyslic z mojego poprzedniego tematu, robie maly upgrade swojego sprzętu, szukam laptopa, który podołałby moim wymaganiom, jednocześnie też nie zjadając całej renty babci którą rzetelnie pobieram pomimo faktu iż babci nie ma z nami już od półtora roku.

Póki co, znalazłem takiego kandydata:

http://www.x-kom.pl/p/317049-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-310-15-i5-6200u-8gb-1000-gf920mx-czerwony.html

oraz jego nieco słabszego brata:

http://www.x-kom.pl/p/312883-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-310-15-i3-4gb-500-dvd-rw-gf920mx-srebrny.html

Teraz po krótce zarys moich wymagań:

Szukam konkurencji dla lenovo z linku nr 2, w granicach do 1700zł

Ewentualnie, szukam dobrego laptopa do 2500zł, z jakimś fajnym i7 lub i5 6 generacji, 8 gb ramu i kartą nvidiowską, ktory przebija tego, z linku nr 1.

Dysk może być nawet 250 gigowy.  nigdy nie zasyfiłem dysku bardziej niż <200gb

Oraz przede wszystkim chciałbym usłyszeć opinie wzgledem moich propozycji.

Laptop ma sprawować funkcję przede wszystkim wspomagania moich studiów matematycznych, i różnych projektów matematyczno-informatycznych w pierwszej kolejności. W drugiej natomiast, laptop potrzebuje dość niezłej mocy obliczeniowej, albowiem w wolnym czasie zajmuje się amatorsko produkcją bitów oraz obróbką video, a kto w tym siedzi wie, że jeśli nie siedzi na macu, to bywa z tym bardzo ciężko.

Po trzecie, jak i ostatnie, fajnie byłoby, gdybym w wolnym czasie mógł sobie z koleżkami popykać w gta 5 czy cska, i chciałbym, żeby te gry chodziły na stabilnej ilości przynajmniej 50 klatek, nawet przy minimalnych ustawieniach.

Zastrzegam, że za teksty "jak muzyka to se maca kup" wale w pysk bez ostrzeżenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
AlanWake   

izaktv.pl/laptop-do-gier-jaki-wybrac/

Laptop Dell Inspiron 5567 - 2399zł

Laptop MSI GL62 - 3099zł

Lenovo Y700 - 4732zł

Edytowane przez AlanWake

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smutek   

Nie znam się zbytnio na hardware ale może coś co powiem wyda się sensowne.

Jeśli chodzi o procek to zastanów się poważnie co potrzebujesz, a dokładniej z czego korzystają programy,  z których korzystasz ? Nie wiem jak w przypadku obróbki audio/video, ale gry w większości nie wykorzystują możliwości i7, więc zastanów się czy bardziej w i7 czy może uda się zaoszczędzić na i5. Jeśli działasz w obróbce to na pewno inwestował bym w SSD, który w zasadzie już jest standardem przy nowych buildach więc nawet nie próbował bym go nie brać pod uwagę. Jednak przy SSD warto o tym dokładniej poczytać (jak chcesz napisz PW podeślę fajny artykuł znajomego, który robił własnego builda i wszystko objaśnia) Jeśli chodzi o wspomaganie studiów to jedyne co potrzebuje to podstawowe komponenty, jeszcze nikt mi nie mówił, że mu excel czy word nie chodzi :) , a to będzie podstawa. Ogólnie od siebie jeszcze dodam kilka tipów jeśli to Twój pierwszy lapek na studia (wiem bo kilka lat temu przez to przechodziłem i właśnie z tego lapka teraz pisze xd) Co w lapku na duży plus jeśli chodzi o komfort używania : 

1. Podświetlana klawiatura - nawet nie wiesz jak podnosi komfort wieczorem

2. Klawiatura numeryczna 

3. TouchPad centrowany pod klawiaturę, nie pod obudowę (wydaję się mało istotne ale przy pisaniu kiedy musisz coś zrobić muszką jest wygodniej kciukiem przesunąć po płytce niż łapać z muszkę) 

4. Przekątna 15,6 jest IMO najbardziej optymalna (nie zbyt mała do regularnej pracy czy grania, nie zbyt duża na mobilną pracę, która Ciebie czeka na studiach) 

5. Skrót klawiszowy (łatwy dostęp do) wyłącz touchpad - Nic bardziej nie irytuje niż przypadkowe klikanie przy pracy na lapku.

P.S Jeśli chodzi o obróbkę video to raczej zależy Tobie na jakości tak więc raczej błyszcząca matryca (ma lepszą jakość) jednak zwracaj uwagę na matrycę bo np w moim modelu nie ma czarnego, jest ciemny ale to cały czas nie czarny, a u Ciebie to nie przejdzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

Z tego co widzę to oba laptopy mają zamontowane procesory niskonapięciowe (dopisek U przy modelu), więc zbytniej wydajności w ich przypadku raczej bym się nie spodziewał. Jak chcesz coś wydajnego to musisz szukać "pełnych" procesorów.

Jeszcze warto poczytać recenzje i opinie na temat tego jak rozwiązane jest chłodzenie komputera, bo widziałem już takie kwiatki jak chłodzenia niedotykające bezpośrednio karty graficznej (tylko przez termopady) co skutkuje praktycznie pewnym uszkodzeniem sprzętu po dość krótkim czasie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smutek   

Nie pamiętam dokładnie nazwy ale, przedmówca poruszył ważną kwestię chłodzenia. Mianowicie nie wszystki laptopy posiadają wiatraczki, więc na to zwróć uwagę bo może być dziwnie ;) bez chłodzenia 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta