Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kanade wpadł z pomysłem pogrania wspólnie w Europe Universalis 4. Tak, więc ja go tutaj przedstawię, bo już parę sesji jest za mną jeżeli chodzi o te produkcję. W zależności od ilości osób chętnych postaramy się stworzyć/napisać rozgrywkę tak, aby każdemu przyjemnie się grało. Np. Będzie nas tylko 4, to możemy sobie zagrać dużymi państwami, ale gdy zbierze nas się większe grono czytaj. 6+ graczy to zmniejszymy dev. państw do 200, tak aby każdy miał równe szanse. Co do wspólnej gry, wymagamy tylko podstawowej wersji EU4, ponieważ Latający ma wszystkie DLC, a to on raczej będzie hostował gierki. Wszystkich chętnych proszę o wpisanie się na listę poniżej(Kopiujecie listę poprzednika, dopisując siebie)

Co do dat sesji ustalimy je wspólnie w większym gronie ;)

1. DragonFly

2.

3.

4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ebola   
Napisano (edytowane)

Ja gram w eu4 tylko jest jedno ale. Jezeli ktoś inny hostuje niz ja to gra laguje a jak ja hostuje to nawet na 5. Wiec jak gracie z to nie wiem jak to będzie. 

Swoją droga mam też swoją ekipke to grania, liczy ona nawet 6 osób licząc ze mną. 

Edytowane przez Ebola

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nethis   
Napisano (edytowane)

nie grałem już z 5 miesięcy, więc musiałbym znów ogarnąć wszystkie mechaniki, aby nie skończyć gry w 5lat :D Ale na multi różnie bywa, jak ktos ma slabszy net to gra spowalnia do jedynki, dwójki co doprowadza do szaleństwa :D. Wstępnie się zapisuje, nie ma co narzekać dopóki sie nie spróbuje ^^. Chętnie spróbuje gierki na wszystkich DLC

1. DragonFly

2. Nethis

Edytowane przez Nethis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się piszę, tylko obecnie działam na MACu do końca września, więc nie wiem jak to wyjdzie z hostowaniem. Na pewno możemy spróbować, a jak nie wyjdzie to poszukamy innego rozwiązania.

1. DragonFly

2. Nethis

3. Latający

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kanade   

Jak byś chciał ebola to możesz sprowadzić tutaj ten swój team i spróbujemy jakoś to ogarnąć żeby nikomu nie lagowało.

Limbo miał dość dużo dodatków to może on też będzie hostował.

1. DragonFly

2. Nethis

3. Latający

4. Kanade

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limbo   

Rzeczywiście mam dużo dodatków i chętnie zagram. Co do hostowania mogę to zrobić internet mam bardzo dobry. 

Co do DLC mam wszystkie najważniejsze oprócz tego ostatniego.

Zapisuje sie.

1. DragonFly

2. Nethis

3. Latający

4. Kanade

5. LynxAlphaEne

6. Limbo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Coma   

Trochę ogarniam mechanikę ale jak coś to mogę zagrać wspólnie

1. DragonFly

2. Nethis

3. Latający

4. Kanade

5. LynxAlphaEne

6. Limbo

7 Coma

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sefni   

Z chęcią się dołącze, jeżeli będzie trzeba moge hostować

1. DragonFly

2. Nethis

3. Latający

4. Kanade

5. LynxAlphaEne

6. Limbo

7 Coma

8 Nitjsefni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra tak więc mam dwie(3 to wariant do dwóch pierwszych) propozycję odnośnie naszych gier:

1) Gramy 4vs4 krajami do 100 dev, na początku gry każda z drużyn będzie mogła zbanować dwa kraje, co w sumie daję nam 4 bany na najmocniejsze państwa poniżej 100 dev. Development liczony jest wraz z wasalami/uniami personalnymi, tak, więc kraje np. Kyoto odpadają. 

2) Gramy 2vs2vs2vs2, państwa tak jak wyżej do 100 dev. Zakaz sojuszy pomiędzy drużynami np. drużyna 1, 2, 4 postanawia zrobić rozbiory drużyny 3. Jeżeli dwie drużyny walczą ze sobą to dwie pozostałe nie mogą wypowiedzieć im bezpośrednio wojny, mogą zaś wypowiedzieć im wojnę poprzez zaatakowanie któregoś z ich sojuszników.

3) Zamiast grać historycznymi państwami możemy grać własnymi do 100 dev na random/flat developmencie i na mapie random nation. 

Do obydwu typów rozgrywki, wojny bezpośrednie pomiędzy sobą można wypowiadać dopiero po roku 1500, wtedy kończy się peace pomiędzy drużynami. Do tego czasu każdy ma czas na rozwój i przygotowanie się do przyszłych wojen. Krają mogą zostać wybrane na każdym kontynencie oprócz Ameryki północnej i południowej.

Jak wygrać? Możliwości są dwie:
1) Wygranie poprzez zdobycie największej ilości punktów(drużynowo).

2) Poprzez zniszczenie innych drużyn, ostatnia drużyna wygrywa.

3) Doprowadzenie do upadku państwa którejś z drużyn, gdzie gracz ten nie będzie mógł się już podnieść/odbudować.

Jest to gra na multi, więc nie będzie możliwości ciągłych pauz. Pauzy będzie można używać przy bardziej skomplikowanych eventach oraz peace dealach. Prędkość na której będziemy grali to 3, jeżeli u nikogo nie będzie się nic działo i będzie to czas wegetacji dla wszystkich, to prędkość ta będzie zwiększana do 4/5. W przypadku ciężkich wojen prędkość będzie zmniejszana do 2, jeżeli wyrazi na to zgodę większość graczy.

Co do hosta, zobaczymy na pierwszej sesji kto będzie hostować, najlepiej osoba ze wszystkimi dlc. 

Odnośnie naszych spotkań to proponuje niedziele i ...(Tutaj wy dajcie propozycje dnia wolnego w którym dacie radę się spotkać.

W niedziele proponuje się spotkać po 14/15 i pograć tyle ile będziemy mogli. 

Prosze o odzew Panowie pod tym tematem odnośnie mojej wypowiedzi, czy pasuje wam termin itd.

@Sefni @Coma @Limbo @LynxAlphaEne @Kanade @Latający @Nethis @Ebola 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem za opcją 1. Jeśli chodzi o termin to niedziele mi pasują, tylko zaczynając za tydzień. ;)

Zobaczymy jak będzie ze stabilnością rozgrywki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nethis   

Podoba mi się opcja 1 oraz 2 :) chociaż granie w 2 drużynach byłoby ciekawsze i łatwiej byłoby się dogadać między sobą :D

Zasady są w porządku, ciekawią mnie bany jakie polecą i jak się dogadać chociażby w 4 o tym, kto gdzie rozszerza swoje imperialistyczne wpływy ^^

Niedziela dla mnie wydaje się najlepsza, pasują mi godziny popołudniowe jak najbardziej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ebola   

Podoba mi sie opcja 1 ( 4 vs 4 ) a do zwyciestwa to opcja 2. Spotkania mogą być w niedziele a czas gdzieś południe ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limbo   

Ja mogę zagrać każdą z opcji a niedziela dobrze pasuję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sefni   

Mi również obojętnie, jednakże opcja nr 1 i 2 wyglądają najlepiej. A co do zwyciestwa opcja nr 2.

Czasowo jestem oczywiście dostępny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kanade   

Niedziela to dobry termin tylko nie ma mnie od 16 do 17:20.

Co do opcji to każda mi się podoba.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Coma   

Ja jestem za 1 opcją. Niedziela za tydzień mi pasuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nethis   

Ja mogę grać, a wiadomo już, która opcja będzie grana? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak będziemy grać od jutra o godzinie 15, a opcją którą wybraliście poprzez większość głosów, jest opcja nr 2. Gramy 4 na 4, losowanie do drużyn odbędzie się w grze Dota2, jak głupio, by to nie brzmiało, ale jest tam fajna opcja losowania :). Spotkamy się na specjalnie utworzonym kanale na naszym ts3.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ebola   

Bardzo przepraszam że mnie nie było. Kompletnie zapomniałem o eu4 i nie wchodziłem wczoraj na forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kanade   

Jak będziecie kiedyś grać to napiszcie.

(Najlepiej na steamie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta