Najort

Czy ten komputer będzie się sprawował dobrze?

18 postów w tym temacie

Lepiej sobie osobno kupić podzespoły tak jak ci pasują, bo z reguły to taniej wychodzi. Tam pod spodem masz podane ile fpsów wyciąga w jakiejś grze, ale za tą cenę zdecydowanie można złożyć coś lepszego.

Rzuf i ufek11 lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Revo, a gdzie zasilacz? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A gdzie jeszcze napęd optyczny :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego właśnie nie chcę sam sobie komputera składać, bo zawsze zapominam o jakimś podzespole i ogólnie niebyt ogarniam się w sprzęcie xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

11 godzin temu, Jesus napisał:

Revo, a gdzie zasilacz? :D

no rzeczywiście zapomniałem sorka ale robiłem to z mojego obecnego kompa a swapa ze starego miałem :D

@Najort Daj znać co możesz przełożyć ze starego kompa i jaki tam masz zasilacz dysk itp. może tanim kosztem da się swapować coś.

Edytowane przez ReVo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To masz listę co wypadało by mieć: 
 - Procesor (OD TEGO ZACZYNASZ);

- Płyta główna;

- RAM;

- Dysk Twardy (HDD, SSD);

- Karta Graficzna;

- Zasilacz ( Co wszystko powyższe uciągnie );

- Obudowa;

Dodatki: 

- Napęd Optyczny;

Generalnie polecam tutaj te zestawy, wydają się przemyślane. Oczywiście w każdym pułapie nie ma podanej obudowy: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2017

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Co wy tak się uparliście na Napęd optyczny komu to obecnie potrzebne więcej niż jeden raz, nawet nie bo windowsa można z pendriva instalować.

Ja od moich dwóch kompów nie posiadam napędu i żyje.

Kompa sam nie składasz jeśli nie czujesz się na siłach. (Chodzi mi tu o to, że fizycznie masz części w rękach i składasz)

Na forum benchmarka masz kod do morele i sklep montuje ci części.

Edytowane przez ReVo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dokładnie - od kiedy zepsuł mi się napęd w 2012r., musiałem użyć go dosłownie kilka razy - można policzyć na dłoni niedbałego stolarza. Jeśli naprawdę jest taki mus, zawsze można kupić napęd na USB, który nie zagraca niepotrzebnie obudowy (dodatkowo nowe, coraz lepsze obudowy już bardzo rzadko mają nawet miejsce na 5,25.

jefrey12 lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
38 minut temu, ReVo napisał:

no rzeczywiście zapomniałem sorka ale robiłem to z mojego obecnego kompa a swapa ze starego miałem :D

@Najort Daj znać co możesz przełożyć ze starego kompa i jaki tam masz zasilacz dysk itp. może tanim kosztem da się swapować coś.

No w zasadzie to nic bo korzystam z laptopa xD 

38 minut temu, jefrey12 napisał:

- Płyta główna;

- RAM;

- Karta Graficzna;

- Obudowa;

Dodatki: 

- Napęd Optyczny;

Generalnie polecam tutaj te zestawy, wydają się przemyślane. Oczywiście w każdym pułapie nie ma podanej obudowy: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2017

Dzięki to mi się bardzo przyda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, jefrey12 napisał:

- Płyta główna;

- RAM;

- Karta Graficzna;

- Obudowa;

Dodatki: 

- Napęd Optyczny;

khem a gdzie chłodzenie procesora? Co do napędu sam przy kupowaniu pc nalegałem, żeby był. Skończyło się na tym, że mam osobny na usb, przez co w obudowie mam więcej miejsca [ koszt to koło 50 jak normalny ]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Sadysta a o prockach w wersji BOX z chłodzeniem to nie słyszał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Sadysta po co chłodzenie na procesor komuś kto ledwo porusza się w temacie? Dam sobie głowę uciąć, że nawet przez myśl mu nie przeszło podkręcanie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie kupuj gotowego. Powiedz do jakiego przedziału cenowego możesz najwyżej dojść i mogę spróbować podesłać Ci jakiś zestaw. "po co chłodzenie na procesor komuś kto ledwo porusza się w temacie? Dam sobie głowę uciąć, że nawet przez myśl mu nie przeszło podkręcanie..." Tylko że jak zapewne wiesz albo i nie człowiek z wiekiem mądrzeje. Z czasem się nauczy albo ktoś mu pomoże i sobie podkręci. A zostawić sobie na to otwartą furtkę jest bardzo dobrym pomysłem jeżeli chce grać w nowe gry. Poza tym chłodzenie procesora nawet jak się nie kręci nie jest głupie. Jak pasuje Ci do około 4k zł to mogę ci podesłać szybko bardzo fajny zestaw. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Jesus napisał:

@Sadysta a o prockach w wersji BOX z chłodzeniem to nie słyszał?

1 godzinę temu, jefrey12 napisał:

@Sadysta po co chłodzenie na procesor komuś kto ledwo porusza się w temacie? Dam sobie głowę uciąć, że nawet przez myśl mu nie przeszło podkręcanie...

Radiator intela/amd XDDD. Granie przy 80/90 oc i słuchaniu wirnika myśliwca. O czym marzyć więcej .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam podobne parametry i mi śmiga dobrze 100-200 fps w grach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witamy w roku 2009 z procka quad core i 100W poboru? Nie przesadzajmy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta