Skocz do zawartości
Bobek

Propozycje i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Bobek   

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Założyłem temat , by dowiedzieć się co nieco na temat "planowanych" updatów.
Chciałbym , aby odpowiedzialna osoba za wprowadzanie zmian na serwerze wypowiedziała się w tym temacie. W tym przypadku będzie to @Remzo

Propozycje trybów:
- Zombie Escape
- Zombie mod 
- HnS (Hide and Seek) 

Propozycje Pluginów: 
Dawno temu poruszona kwestia Blokady CT

Chciałbym dowiedzieć się w jakim stopniu jest to wykonalne. 
No i jeśli czegoś nie da rady zrobić , to poznać tego przyczynę.

P.S Prosiłbym o niespamowanie , ewentualnie dodawanie swoich pytań bądź propozycji , żeby uniknąć zbędnej dyskusji i burdelu w temacie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   

Witam.

Kwestia możliwości technicznych to jedno, a kwestia realizacji to drugie. W chwili obecnej nie dysponuję wolnym czasem, który pozwalałby mi na wprowadzenie tak szerokich zmian na serwerze. Nie jestem również w stanie określić kiedy będę mógł coś wprowadzić, albowiem wdrążenie od podstaw środowiska wirtualizacyjnego w pracy pochłania wiele godzin.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
leny   

@Bobek, dziękuje za stworzenie i poruszenie tak istotnego tematu dla serwera. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem nowych trybów gry, bądź; jeśli maszyna lub silnik tej gry (który jak wiadomo jest strasznie markotny jeśli chodzi o różnorodność trybów gry na jednym serwerze nie daje rady) nie pozwala na to, to chociaż proponuję wprowadzenie jakichś pluginów ktore urozmaicą, rozbawią rozgrywkę jak to przystało na serwer 4fun... nie oszukujmy się ale jest to serwer który swego czasu był, i utrzymuje się w czołówce polskich serwerów cs;source/cs:go 4fun... nie sp1erdolmy tego Panowie. 
@Remzo
skoro kwestia możliwości serwera i realizacji to jedno i drugie, to niech trzecie i czwarte będzie tym - czy cokolwiek takiego jak wprowadzenie innych trybów gry niż 
JAIL
SURF
MG
COURSE
FFA

będzie możliwe bez wyzbycia się jednego/dwóch z ww. trybów gry, i jeśli tak to kiedy? 
Jeśli nie będzie to w ogóle możliwe, to czy będzie mógł powstać podobny temat z sugestiami pluginów, które mogłyby urozmaicić rozgrywkę na serwerze, taki jaki jest z sugestiami map?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jesus   
Napisano (edytowane)

z pluginami jest ta sprawa, że za dużo też się nie wgra. CSGO stoi na staruteńkim Source'ie, który nie jest przystowany w CSGO do takich wybryków jakie odprawiamy z PZ. Dodawanie kolejnych pluginów będzie trochę jak pompowanie rozciągniętego do granic możliwości balonu.
Dlatego z tego co rozmawiałem z Remzem na temat Zombie, to ten rodzaj raczej nie przejdzie ze względu na swoją specyfikę techniczną.*

*chyba, że coś się zmieniło od tamtego czasu.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siemka skoro jest już temat na propozycje pragnę złożyć swoją propozycje odnośnie głosowania na mape.Jeśli to tylko możliwe to chciałbym zaproponować urozmaicenie głosowania spowodowane wyświetleniem w dolnym środkowym rogu ilości głosów na danej mapie.

Przykład:

21 osób na serwerze

9 graczy głosuje na Surf_nazwa -> Surf wygrywa przeważając 1 głosem 42 %

8 graczy głosuje na Jail_nazwa

2 graczy głosuje na mg_nazwa

2 graczy wstrzymuje się od głosu

Będzie to na pewno jakaś zmiana który wypadłaby na + Dlaczego?

11 Graczy która nie głosowała na surfa napewno zechce zagrać coś innego niż surf i poprzez komendę  /revote 2 graczy może zmienić losy głosowania mapy która bedzie grana w przyszłości .W tym przypadku będzie to wyglądać tak:

Przykład 2:

9 graczy głosuje na Surf_nazwa

11 graczy głosuje na Jail_nazwa -> Jail wygrywa przewagą 2 głosów 52%

1 gracz wstrzymuje się od głosu

Na pewno urozmaici to możliwość głosowania przez co gracze będą wiedzieć czego się mogą spodziewać:

Przykład 3:

Gracz 1 głosuje na jail_2

Gracz 2 głosuje na jail_2

Gracz 3 głosuje na jail_3

Gracz 4 głosuje na jail_3

Gracz 5 głosuje na jail_4

Gracz 6 głosuje na jail_4

Gracz 7 głosuje na surf_1

Gracz 8 głosuje na surf_1

Gracz 9 głosuje na surf_1

Gracz 10 głosuje na surf_1

Szybkie podsumowanie osiągu %: jail_2 (20 %),jail_3(20 %),jail _4(20%),surf_1(40 %).

Podsumowując -> Wygrywa mapa surf pomimo iż większość graczy miała ochotę zagrać mapę jail lecz każdy naciskał na vote na innego jaila.

Pozdrawiam K.

Spoiler

Było chyba kiedys na source jak dobrze pamietam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Heroes   
Napisano (edytowane)

Po części się z tym zgodzę. Zawsze można zrobić najpierw głosowanie na tryb, a dopiero potem na mapkę, ale jest jeszcze 2 strona medalu, gdyby takie coś miało być wprowadzone to całkiem możemy się pożegnać z coursem i deathrunem, bo częstość grania tych trybów spadnie praktycznie do 0, już teraz mapki są monotonne i ciągle wygrywają te same. Rozbicie głosów na kilka map danego trybu jest korzystne dla tych, którzy lubią jakieś wyzwania i lubią grać coursy.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Blodi9   

Witam 

Dołożę cegiełkę. Wprowadzić coś takiego że daną mapę możemy zagrać co 4h lub dłużej. Bo niektóre mapy są żeby były. 

Nowe modele broni.

Nowe modele postaci.

Nowe mapy. 

Zresetować rangi oraz topke. 

Usunięcie kilku niezbędnych komend ale również dodanie(!redie)

Pozdrawiam

Blodi9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
leny   
15 godzin temu, Blodi9 napisał:

Witam 

Dołożę cegiełkę. Wprowadzić coś takiego że daną mapę możemy zagrać co 4h lub dłużej. Bo niektóre mapy są żeby były. 

Nowe modele broni.

Nowe modele postaci.

Nowe mapy. 

Pozdrawiam

Blodi9

Modele broni - bez sensu. każdy może sobie wybrać skin jakikolwiek mu się marzy to i tak już jest wystarczająco bo z tego co pamiętam to i tak kiedyś były z tymi skinami ogromne problemy.
Modele postaci - można by zmienić modele na MG i Jailach na jakieś inne śmieszne
Temat z mapami jest.
Ranga i topka w sumie też spoko sprawa, dość dawno był reset, albo nie było? nie wiem.
Usunięcie niezbędnych komend?
co do redie - Wolałbym żeby, jak nie ma, tak nie było ponieważ można tym blokować wyjście od jaila (np. surf_buck-wild)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 godzin temu, Blodi9 napisał:

Witam 

Nowe modele broni.

Nowe modele postaci.

Nowe mapy. 

Pozdrawiam

Blodi9

Ze wszystkim się zgadzam, ale nie rozumiem dlaczego chcesz robić rr topki i rang. Mamy na razie tylko 2 globali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Heroes   
Napisano (edytowane)

Warto też sprecyzować regulamin jaila bo spotkałem się dziś z dziwnymi sytuacjami;

-Niektórzy wydają polecenia "górne cele robią to, a dolne tamto" i nagle pewien antyterrorysta zabił tych, którzy wykonali to polecenie bo wiadomo cele nie chodzą. To jest akurat prawda, że cele nie chodzą, ale za to inni ct zabijają jak ktoś nie wykona tego polecenia.

-Druga sytuacja jest śmiechu warta. Zostałem zabity za to, że ct wydało polecenie "przed schodami jest mój spray i macie na nim bezruch" po czym zabito mnie ponieważ nie padło zdanie, że idziemy na nieg. To chyba jest logiczne, że jak mamy mieć na nim bezruch to musimy na niego iść. Idąc tokiem rozumowania pewniej osoby, która wydała to polecenie, było to polecenie nie do wykonania nie mogłem go wykonać stojąc w miejscu, a takie polecenia łamią 19 punkt regulaminu jail. Mało ważne jest kto to był, ale warto coś zmienić w tym regulaminie lub uświadomić ct jak mają prowadzić, a jak nie.

Gdyby to się zdarzyło raz, to można na to przymknąć oko, ale niestety tak nie jest.

-Nieprzestrzeganie punktu o nie kampieniu, niby jest on w regulaminie ale ct i tak kampi na sicrety w gr i nikt za to ich nie karze, więc albo go usunąć, albo karać za łamanie tego punktu.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Heroes napisał:

-Druga sytuacja jest śmiechu warta. Zostałem zabity za to, że ct wydało polecenie "przed schodami jest mój spray i macie na nim bezruch" po czym zabito mnie ponieważ nie padło zdanie, że idziemy na niego, To chyba jest logiczne ze jak mamy mieć na nim bezruch to musimy na niego iść. Idąc tokiem rozumowania pewniej osoby, która wydała to polecenie było to polecenie nie do wykonania nie mogłem go wykonać stojąc w miejscu, a takie polecenia łamią 19 punkt regulaminu jail. Mało ważne jest kto to był, ale warto coś zmienić w tym regulaminie lub uświadomić ct jak mają prowadzić, a jak nie.

Gdyby to się zdarzyło raz, to można na to przymknąć oko, ale niestety tak nie jest.

Śmiechu warte jest aktualnie to co napisałeś w cytowanym fragmencie.Tak to prawda zabiłem Cię jeśli już masz mówić,to moja sprawka ale czy reszta graczy się na to uskarża ?Nie..

11 graczy zrozumiała,przez co zabiłem tylko Ciebie i 2 innych graczy.Polecenie jak najbardziej zostało wykonane prawidłowo i właśnie owa komenda tj. "Przed schodami jest mój spray macie na nim bezruch" było wałkowana dośc długo i nie jednokrotnie przez co taka komenda jak dla takiego stałego bywalca   na placu  jak ty nie powinna być obca.

Spoiler

Zapytaj weteranów grania Jaila jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do wydanej komendy

Pozdrawiam K.

Edytowane przez Krecik ;33

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Heroes   
Napisano (edytowane)

@Krecik ;33 Ale kogo to obchodzi, że zawsze tak było, nie było spotkałem się tylko z tobą wydającym takie polecenia. Serwer placu nie jest tylko dla weteranów, lecz również dla nowych graczy. Spróbuję ci to uświadomić w prostszy sposób, MACIE NA NIM BEZRUCH to jest polecenie ct kazało nam mieć bezruch na spraju, lecz nie mogliśmy na niego iść. Idąc dalej twoim podejściem do prowadzenia jak ktoś mówi po otwarciu się cel macie bezruch pod tylną ścianą to to się nie liczy, bo nie mówiliście że mamy pod nią podejść albo robicie zgrabny szereg na wskazanym punkcie też się nie liczy bo nie kazaliście nam na niego iść po prostu gdy ct mówi że tu jest spray i mamy na nim bezruch to jest polecenie w regulaminie nie pisze jak mają wyglądać polecenia wydałeś nam rozkaz i zabiłeś tych którzy robili to co kazałeś.

Edytowane przez Heroes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Heroes Z jednej strony masz rację ale to nie zmienia faktu,że nawet nowi gracze rozumieją to polecenie przez co jestem zaskoczony.Polecenie samo w sobie jest wykorzystywane nawet przez adminów prowadzących jaila więc nie widze nic złego w owej komendzie.

Pozdrawiam K.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta