Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z góry uprzedzam by w odpowiedziach nie podawać mi rad typu "zainstaluj Frame 4.0", "update java", "reinstal", czy "spójność plików", gdyż gdyby chodziło o któreś z powyższych, dawno już bym grał sobie w terrarię, a wam nie zakrzątał głowy. Problem wygląda następująco. Po pobraniu terrari (steam oczywiście) i kliknięciu pięknego, dużego przycisku GRAJ, gra uruchamia się, pojawia się w procesach... po czym, nic... . Teraz moje pytanie, czy ktoś miał podobny problem? Jak go rozwiązać? 

Dodatkowo: 

Sys: win 7 64bit

Gra 2 miechy temu śmigała aż miło, więc nie chodzi o specyfikację komputera.

Z góry dziękuje za wszelkie rady :)

Pozdrawiam,

Fluttershy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam tak samo, wtedy trzeba zalatwic proces, jak nie pomaga to zresetowac steama. Moze byc tez tak ze sie np. 2 minuty bedzie wlaczac czasem, nie wiem czym to jest spowodowane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ogorek   

Polecam odpalić jako admin lub zainteresować się antywirem. Ponadto jeszcze inne rozwiązanie możesz znależć tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Większość problemów związanych z ta grą:

1. Pobierz Microsoft Silverlight + Frame 4.0 https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=20914

Odniesienie https://forums.terraria.org/index.php?threads/terraria-wont-launch-no-error-message.21615/

Gość miałpodobny problem i pisze, że to mu pomogło.

2. Uszkodzona bądź wybrakowana instalacja NET. Frameworka, updaty windowsa czasem to psują.

3. Sprawdź czy masz aktualne microsoft redistributable c++, ponoć czasem z tym ktoś ma problem choć wątpliwe.

Inaczej pomóc nie potrafię

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szjdss   

Miałem tak kiedyś z Prison Architectem. W plikach gry nie zainstalowało jednego pliku (spójność gry pokazywała że wszystko giten guten) i trzeba było go skopiować i nadać inną nazwę. Poza tym w lżejszych przypadkach, które też występowały u mnie przy włączaniu gier na Steamie działał zawsze adminlaunch i ew. aktualizacja tego tamtego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jeszcze sobie przypomniałem, żeby się spytać czy odinstalowywanie było dokładne? bo często zostają śmieciu pokroju ustawień w C:/Dokumenty wiadomo Terrarria coś tam bo tak jak mówisz grałeś 2 miechy temu  i mogłeś nie skapnąć się, że takie śmieci ci tam zostały, kiedyś ze skyrimem miałem podobny problem jak robiłem reinstall i to właśnie było od tych śmieci bo installer zamiast je podmienić, zwyczajnie pomijał.

Edytowane przez unsuitable

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Świrex   

@Fluttershy, jeśli będziesz próbował pełnego usuwania gry, to polecam program Revo Uninstaller. Powinien wyszukać ci pozostawione pliki, foldery, a także wpisy w rejestrach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pandzia   

U mnie błąd się nigdy nie pojawił, jednak pierwsze wyniki wyszukiwania dają całkiem obiecujące rezultaty :) (źródło informacji: LINK_STEAM)

Z tego co jest tam napisane rozwiązaniem problemu może być ręczne ustawienie opcji "executable" na pliku .exe terrari. Możesz tam też ustawić, żeby zawsze była uruchomiona z poziomu administratora, co może pozytywnie wpłynąć na ewentualne przyszłe problemy z programem. Nie mam pojęcia jak to ustawić na Windows7. Powinno być to gdzieś we właściwościach pliku w miarę na wierzchu, lub w opcjach zaawansowanych. Opcjonalnie można spróbować tego: LINK_YT. Jeżeli pomoże, to pisz które rozwiązanie zadziałało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta