Skocz do zawartości
Askovsky

[ban] Asko

Rekomendowane odpowiedzi

Askovsky   
Napisano (edytowane)

1. Nick, na który została nałożona kara: Asko

2. Steam ID: STEAM_0:1:11315263

3. Link do bana na Sourcebans: http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&advSearch=STEAM_1:1:11315263&advType=steamid&Submit

4. Opis sytuacji: Przeszedłem tzw. stage "drewno" na mapie surf_xiv_csgo_fix. Po przejściu znajdują się dwa przyciski umieszczone tam specjalnie dla osoby, która przeszła mapę, aby mogła zmieniać wygląd areny pod nią, w której walczą ze sobą pozostali gracze. Pomyślałem, że urozmaicę grę i zacząłem naciskać na zmiane przyciski tak aby pozostali gracze musieli nie tylko zmagać się ze sobą, ale również z ruszającą się podłogą (po prostu dla zabawy). Po kilku sekundach dostałem bana od Dezyla za bugowanie mapy. Po chwili Dezyl na pw zagroził mi pbanem, dlatego przyszedłem wyjaśnić sprawę na forum.

5. Coś od siebie: Piszę odwołanie ze względu na groźbę ze strony Dezyla o wlepienie mi permbana. Doskonale zdaję sobie sprawę z sytuacji jaką mam na serwerze i ultimatum postawionego mi przez Pomidora, dlatego staram sie nie bugować map. Mapa surf_xiv_csgo_fix grana jest raz na ruski rok i nigdy czegoś takiego wcześniej nie robiłem, więc nie wiedziałem, że w ten sposób mogę jakoś zbugować mapę. W sumie to dalej nie wiem, więc może mi ktoś to wytłumaczy. Tak czy siak piszę tylko i wyłącznie dlatego, że zdaję sobie sprawę, iż najprawdopodobniej zbugowałem mapę, lecz nie zrobiłem tego świadomie, a gdy dostanę już pbana to znacznie ciężej będzie się od niego odwołać. Jestem skory przyjąć na siebie karę, ale szkoda byłoby mi dostać perma za coś, co zrobiłem nieświadomie.

Proszę o wyrozumiałość,

Asko.

Edytowane przez Askovsky

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezyl   
20 minut temu, Askovsky napisał:

nie zrobiłem tego świadomie

Mówisz, że nie zrobiłeś tego świadomie. Uwierzyłbym Ci gdybyś nie stał przy tych przyciskach ponad 20 SEKUND ciągle klikając w nie. Napisałem Ci, że u pomidora masz ultimatum i możesz spodziewać się PBANA. Nagle nabrałeś odwagi i napisałeś piękne zdanie na PW "w ch**u to mam". No chyba sobie kpisz twierdząc, że robiłeś to nieświadomie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jesus   
Napisano (edytowane)

Dzień dobry,

Chcesz mi Asko powiedzieć, że jako gracz z kilkoma WR na mapach typu surf NIE WIEDZIAŁEŚ jak można zbugować mapę typu surf, która pamięta stare dobre czasy CS Source?
Co więcej, Dezyl groził Ci permbanem, gdyż jest w pełni świadomy Twojego ultimatum. Twoja odpowiedź na jego PW tylko mnie uświadamia w przekonaniu, że jesteś marnym, niewychowanym trollem, który liczy na #beczkę i inne tego typu rozrywki.

Z mojej strony pragnę się z Tobą pożegnać na miesięczny okres czasu bez możliwości odwołania - może taka przerwa pomoże Ci zrozumieć, że to nie jest wyłącznie Twój "plac zabaw" dla Ciebie i Tobie podobnym.

Pozdrawiam, J.

Przepraszam za błędy, piszę z telefonu.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   

Witam

Przepraszam bardzo, ale sądzę, że w przypadku tej sprawy nikt nie zadał sobie trudu aby oglądnąć demko, które ewidentnie wykazuje, że Asko bawił się guzikami, które były dla niego dostępne i mógł nimi sterować platformami. Kilka osób wpadło pod podłogę? Zanim ktoś to o tym wspomniał, Asko już miał bana, także temat zostawiam otwarty, a chętnych obejrzeć demko odsyłam do linku:

http://dema.strefagier.com.pl/demos/game2/demos/2017/07/05/auto-20170705-1515-workshop_504216463_surf_xiv_csgo_fix.tar.bz2 (ostatnia runda)

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezyl   

Remzo, oglądałem demko specjalnie po to, żeby zobaczyć czy Asko zrobił to świadomie czy też nie. Stał bite 20 sekund przy przyciskach i klikał. Ta mapa nie jest grana pierwszy raz na PZ na CS GO i Asko też pierwszy raz jej na tym CS'ie nie grał, dobrze wiedział, że można tak bugować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   
7 minutes ago, Dezyl said:

Remzo, oglądałem demko specjalnie po to, żeby zobaczyć czy Asko zrobił to świadomie czy też nie. Stał bite 20 sekund przy przyciskach i klikał. Ta mapa nie jest grana pierwszy raz na PZ na CS GO i Asko też pierwszy raz jej na tym CS'ie nie grał, dobrze wiedział, że można tak bugować. 

@Dezyl, bawienie się przyciskami, jest równoznaczne z bugowaniem? Bo wychodzi na to, że chyba nie rozumiem powodu. Za co konkretnie, za jaką sytuację został ukarany?

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezyl   

Został ukarany właśnie za tą sytuację z przyciskami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Askovsky   
7 godzin temu, Jesus napisał:

Chcesz mi Asko powiedzieć, że jako gracz z kilkoma WR na mapach typu surf

Nie posiadam żadnego WR na żadnej mapie surf. Jestem bhopperem, a nie surferem.

7 godzin temu, Jesus napisał:

Twoja odpowiedź na jego PW tylko mnie uświadamia w przekonaniu, że jesteś marnym, niewychowanym trollem, który liczy na #beczkę i inne tego typu rozrywki.

Podkreślasz w tym momencie, jak subiektywna jest twoja opinia. Tak samo z Dezylem - Tak, odpowiedziałem "w *męskim nardządzie rozrodczym* to mam". Chodziło o to, że dokładnie tam miałem jego opinie na ten temat, gdyż cokolwiek się nie powie (jak widać niżej)...

7 godzin temu, Dezyl napisał:

Mówisz, że nie zrobiłeś tego świadomie. Uwierzyłbym Ci gdybyś...

7 godzin temu, Dezyl napisał:

No chyba sobie kpisz twierdząc, że robiłeś to nieświadomie.

Godzinę temu, Dezyl napisał:

...dobrze wiedział, że można tak bugować. 

...on i tak będzie upierał swoją opinię. Stwierdziłem więc, że zastosuję się do starej zasady pewnego buraka z youtube'a i najlepszym rozwiązaniem będzie rozwiązanie sprawy na forum.

PS. Dziękuję Remzo, za obiektywne i rzetelne podejście do sprawy :)

Pozdrawiam,

Asko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam bardzo, Asko grał XIVa nie pierwszy raz i jestem praktycznie pewny, że używał tych przycisków z pełną premedytacją, dobrze wiedział, że po spamowaniu nimi mapa się buguje, więc o czym Ty Remzo w ogóle mówisz? Błagam Cię, zejdź na ziemię i przestań bajki opowiadać.

Ja też parę miesięcy temu użyłem pewnego przycisku na jailu, który uruchomił zabawę i zabił kilku terrorystów. Dlaczego dostałem za to bana? Przecież to też była część mapy ogólnodostępna dla każdego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   

Witam.

Teraz sprawa wygląda całkiem inaczej. Bana nie dostał za bawienie się przyciskami, ale dlatego, że swoim postępowaniem doprowadził do tego, że gracze znaleźli się pod podłogą, co jak najbardziej podchodzi pod paragraf. Następnym razem polecam dokładnie podawać powody banów, a gdy już dojdzie do tematu na forum proszę o dokładne opisywanie sprawy, gdyż z "trzeciej" osoby wygląda to zupełnie inaczej.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

LIBERUM VETO!

Zejdzcie na ziemie to tylko internet elo

Edit 2:W sumie też dostałem bana za klikanie guziczkami o których nie miałem pojęcia,że własnie w ten sposób działają.

Ban 3 dni -> 2 tyg

Po banujmy wszystkich i nie będzie kłopotu z "klikaczami guziczków" taka rada.

Edytowane przez Krecik ;33

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za wykorzystywanie błędów mapy oraz jej bugowanie, Asko zostaje permanentnie zbanowany na serwerze.

Opis sytuacji znajduje się tutaj.

Temat zamykam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.