Skocz do zawartości
MatthewR

S.T.A.L.K.E.R. - Rozmyślania nad klasykiem ;)

Rekomendowane odpowiedzi

MatthewR   

Mam nadzieję że nie jestem jedynym dinozaurem który w to grał i znajdę kogoś do żywej dyskusji na temat tej pięknej gry :> *cheeki breeki intensifies*.

Zaczynając temat chcę poruszyć kwestię waszej ulubionej części stalkera oraz co sprawiło że jest ona tą najlepszą ;) (mody też się liczą !).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alucardd   

S.T.A.L.K.E.R Czyste Niebo, podobał mi się fakt rozpoczęcia gry oraz to jak ona przebiegała. Modów niestety nie stosowałem ponieważ w tamtym okresie posiadałem dysk 160 gb i zwyczajnie potrzebowałem miejsca. Gra świetna jak również mechanika choć trochę niedopracowania (chociażby głupie A.I). Uwielbiałem w tej grze momenty jak po misjach wchodziło się do tych niby "miast" i praktyczne pustki bądź obozowiska przy których grali na gitarach. Najciekawiej jednak było gdy następowały ataki pijawek w wersji masowej, ciężko było przeżyć na najwyższym poziomie w ciasnym pomieszczeniu :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MatthewR   

Ogólnie w czystym niebie było kilka bugów, ale sam klimat i większe, a do tego ciekawsze lokacje (limańsk, czerwony las i szpital) rekompensowały bugi takie jak dostawanie każdego itemu w grze z nikąd albo spawnowanie miliarda npc'ów do okoła ciebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
edzio72   

S.T.A.L.K.E.R ZEW PRYPECI 

Najlepsza część z wszystkich, oczywiście nie wersja na steama (brak polskch napisów jak i najlepszego lektora Mirosława Utta).

Według mnie fabuła lepsza od poprzednim, a same dzięsiątki zakończeń też robi swoje.

I te "Działo Gaussa" zabije wszystko na strzała, zwyjątkiem olbrzyma

Pamiętam jak w tunelach restartowałem gre z 10 razy bo chcialłem każdego uratować... i dopiero po ucieczce z prypeci zobaczaczyłem ciało Zuwała koło szpitała/szkoły... A pogłem poszukać go wcześnie to by jeszcze żył...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sadysta   
14 godzin temu, edzio72 napisał:

S.T.A.L.K.E.R ZEW PRYPECI 

Najlepsza część z wszystkich, oczywiście nie wersja na steama (brak polskch napisów jak i najlepszego lektora Mirosława Utta).

ekhem nie  żeby coś ale można było wgrać napisy i lektora w wersji steam - zrobiłem tak z czystym niebem i działało + wgrałem wersje complete .

Najbardziej w stalkerach lubiłem mod wishing tree bo zawsze sie nim bawiłem - dołączanie bo monolitu w barze , przez co byłem wrogiem publicznym, podobnie w bazie nieba czy na kordonie , spawnowanie mutantów, testowanie ile wytrzyma komputer (╭☞ ͡° ͜ʖ ͡° )╭☞  no fajne było no :<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żart który zrozumie  3% ludzi:

Kto stworzył arcydzieło sztuki o nazwie stalker?

.

.

.

.

.

Jacek Kaczmarski

a tu wyjaśnienie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KOTEU   

Co do ulubionej części Stalkera to ciężko mi wybrać, no ale chyba bym postawił na Czyste Niebo z jednego tylko powodu, którym jest właśnie to: 

Świetny kawałek który nawet sobie pogrywamy ze znajomymi :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ptysiak0   

Moim zdaniem S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci z modem MISERY był jedną z najbardziej klimatycznych gier gdzie ledwo starczyło na chleb czy amunicje a AI było bardzo inteligentne (zwłaszcza z opcją hardcorowej celności) dodatkowo ta przytłaczająca szara kolorystyka dodawała mrocznego klimatu.

W tym modzie nie grało się dla fabuły tylko żeby przetrwać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta