Skocz do zawartości
Remzo

[Plugin] Super Map Chooser

Rekomendowane odpowiedzi

Remzo   

Witam

Super Map Chooser, w skrócie SMC - tak nazwałem nowy system zajmujący się głosowaniem na następną mapę, w którego skład wchodzi automatyczne głosowanie na następną mapę, rockthevote oraz nominowanie map poprzez komendę nominate. Nad pluginem tym pracowałem od dłuższego czasu, jednakże dopiero dzisiaj w nocy mogę powiedzieć, że jest gotowy. Niweluje on problemy:

- lag podczas uruchomienia głosowani na następną mapę

- lag po wpisaniu komendy nominate i wybraniu grupy map

- niewykluczanie map, pomimo ustawionego limitu

Tak jak zaznaczyłem powyżej, plugin ten pisałem w zasadzie od podstaw korzystając jedynie ze szkieletu działania podstawowego głosowania dostarczonego wraz z SourceModem, dlatego zdaję sobie sprawę, że mogą występować błędy oraz niedociągnięcia, które nie udało mi się wyłapać. W związku z tym proszę wszystkich graczy o poinformowanie mnie w tym temacie o błędach wraz z opisem!!! oraz ewentualnych sugestiach.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rzuf   

Znalazłem chyba jedno niedociągnięcie. Zmniejszony został odstęp grania tego samego trybu do 1, tzn.

Było X->Y->Z->X

Jest X->Y->X

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Gdy mapa zostanie przedłużona, to przy następnym głosowaniu na wybór mapy, znikają wcześniej znominowane mapy.

Edytowane przez Rzuf
dodatkowa treść

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem pewien czy to przez ten plugin, ale gdy próbuje się kogoś zvotekickować to wyrzuca również i ostatnią osobę która oddała głos

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
IceTea   

Mapę de_westwood można nominować zawsze, niezależnie od tego czy była już grana. Proponuję zwiększyć ilość przegranych map, tak do 30 sztuk, pozwoli nam to pograć w mapy  które są w ogóle nie grane.

Edit by ReVo - prośba o dopisanie przez IceTea :  "westwooda można wybrać nawet gdy jest aktualnie grany"

Edytowane przez ReVo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   
On 5.08.2017 at 1:00 PM, Rzuf said:

Znalazłem chyba jedno niedociągnięcie. Zmniejszony został odstęp grania tego samego trybu do 1, tzn.

Było X->Y->Z->X

Jest X->Y->X

Racja, tak było. Akurat zmiana tego, to kwestia ustawienia w pliku konfiguracyjnym, więc przestawione.

On 5.08.2017 at 1:00 PM, Rzuf said:

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Gdy mapa zostanie przedłużona, to przy następnym głosowaniu na wybór mapy, znikają wcześniej znominowane mapy.

Nie do końca jest to błąd, a założenie, że skoro gracze nie wybrali mapy, to znaczy, że w głosowaniu nie było mapy, która by ich zainteresowała, dlatego lista nominowanych map jest zerowana i gracze mogą "od nowa" nominować mapy do głosowania, które odbędzie się później. Czy takie rozwiązanie wam odpowiada? Czy może zrobić tak jak było wcześniej, że lista map nominowanych nie zmienia się aż do końca mapy? Wybierajcie i dyskutujcie.

On 6.08.2017 at 1:30 AM, ReloadMachine said:

Nie jestem pewien czy to przez ten plugin, ale gdy próbuje się kogoś zvotekickować to wyrzuca również i ostatnią osobę która oddała głos

Nie jest to w żaden sposób związane z głosowaniem na mapę, ale przyjrzę się problemowi.

On 6.08.2017 at 1:20 PM, Jesus said:

potrzeba ponad 75% głosów RTV, by zmienić mapę?! wtf.

80% ;) Zmienione na stare 60%

On 7.08.2017 at 1:59 PM, IceTea said:

Mapę de_westwood można nominować zawsze, niezależnie od tego czy była już grana. Proponuję zwiększyć ilość przegranych map, tak do 30 sztuk, pozwoli nam to pograć w mapy  które są w ogóle nie grane.

Edit by ReVo - prośba o dopisanie przez IceTea :  "westwooda można wybrać nawet gdy jest aktualnie grany"

W chwili obecnej liczba map wykluczona z głosowania wynosi 20. O ile nie nastąpi restart serwera (bo wtedy licznik się zeruje, aczkolwiek może uda mi się coś na to poradzić w dalszym rozwoju pluginu) daną mapę będzie można zagrać dopiero po upływie 8 godzin - myślę, że wystarczy.

Odnośnie tego de_westwood, którego można ciągle nominować. Tyczy się to tylko tej mapy? Czy dzieję się to również na innych?

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jesus   

podobno dot. to również buck_wild, ale nie sprawdziłem tego osobiście. Jest szansa, że plugin nie usuwa NAJCZĘŚCIEJ grywanych map?

Co do zerowania nominate - może dałoby radę napisać plugin tak, by zostawały tylko mapy, które dostały jakikolwiek głos? Jeśli awykonalne, to nie ma co nawet gdybać.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rzuf   
31 minut temu, Jesus napisał:

podobno dot. to również buck_wild, ale nie sprawdziłem tego osobiście.

Sprawdzałem przed chwilą, nie dotyczy buck wilda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   
On 7.08.2017 at 1:59 PM, IceTea said:

On 8.08.2017 at 9:08 PM, Jesus said:

podobno dot. to również buck_wild, ale nie sprawdziłem tego osobiście. Jest szansa, że plugin nie usuwa NAJCZĘŚCIEJ grywanych map?

On 8.08.2017 at 9:39 PM, Rzuf said:

Sprawdzałem przed chwilą, nie dotyczy buck wilda.

Jak się okazało problem dotyczył wszystkich map znajdujących się w kategorii MISC, czyli obecnej INNE. Błąd zdiagnozowany i poprawiony.

On 8.08.2017 at 9:08 PM, Jesus said:

Co do zerowania nominate - może dałoby radę napisać plugin tak, by zostawały tylko mapy, które dostały jakikolwiek głos? Jeśli awykonalne, to nie ma co nawet gdybać.

Niby by się dało, ale jest przy tym sporo roboty na którą potrzeba duuużo czasu.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rzuf   
19 godzin temu, Remzo napisał:

Jak się okazało problem dotyczył wszystkich map znajdujących się w kategorii MISC, czyli obecnej INNE. Błąd zdiagnozowany i poprawiony.

Jednak dalej to samo. @Remzo Być może to temu, że w tabeli nominacji westwood ma inną nazwę niż rzeczywista  nazwa mapy de_westwood_csgo_v2? Może przez to plugin "myśli" że grana jest inna mapa, a tak na prawdę jest grany westwood?

XD.jpg

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   
3 hours ago, Rzuf said:

Jednak dalej to samo. @Remzo Być może to temu, że w tabeli nominacji westwood ma inną nazwę niż rzeczywista  nazwa mapy de_westwood_csgo_v2? Może przez to plugin "myśli" że grana jest inna mapa, a tak na prawdę jest grany westwood?

XD.jpg

Trafiłeś idealnie z diagnozą. Zupełnie umknęło mi uwadze, że inaczej mapa nazywa się w mapcycle a inaczej rzeczywiście. Aż dziwne, że serwer potrafił sobie z tym poradzić. Nazwa mapy w liście map została zmieniona na poprawną, czyli de_westwood_csgo_v2 i powinno śmigać. Dzięki @Rzuf za zgłoszenia!

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rzuf   
4 godziny temu, Remzo napisał:

Nazwa mapy w liście map została zmieniona na poprawną, czyli de_westwood_csgo_v2 i powinno śmigać.

Przed chwilą sprawdziłem i śmiga.

598e23ca637d8_jestok.thumb.jpg.999935003b8adb8be16f9565514f363f.jpg

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta