Skocz do zawartości
kYr3

Problem z grami na Steam

Rekomendowane odpowiedzi

kYr3   

Witam, od jakiegoś czasu (w sumie od dzisiaj ale wcześniej też tak miałem tylko samo się naprawiło) gry ze steam same mi się usuwają po wyłączeniu komputera, nawet na 3 minuty, i muszę od nowa ją instalować. Natomiast  wszystkie pliki w folderze Steam są, razem z grą. Jest możliwość włączenia gry poprzez folder, co dziwne gra działa lecz gdy tak robię to podczas wczytywania subskrybowanych plików [Mówię tutaj tylko o Garrys Mod] zacina się cały ekran, myszką normalnie mogę ruszać ale nie mogę nic klikać. Działa mi Ctrl + Alt + Delete lecz gdy włączę np. Menedżer zadań to ponownie nic nie mogę klikać. Od razu mówię że nie grzebałem w ustawieniach i nie zmieniałem docelowego folderu gdzie mają się pobierać gry. Uciążliwe jest ciągłe go instalowanie. Szukałem odpowiedzi na innych forach ale nie uzyskałem jej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kYr3   

Edit: Teraz G'mod jest normalnie zainstalowany lecz gdy go włączam to podczas ładowania subskrybcji znów występuje ten "lag ekranu" i nic nie mogę klikać, a jedynym wyjściem jest reset.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arczi   

Garry's mod wykorzystuje skompresowane addony, by zajmowały mniej miejsca. Podczas uruchamiania są ładowane. Są trzy rozwiązania na to. Pierwsze to zmniejszyć liczbę subskrybowanych addonów. Drugie to wypakować te addony, lecz po wypakowaniu wtedy będziesz musiał odsubskrybować wszystkie i nie masz co liczyć na ich automatyczne aktualizacje. Ostatnią metodą jest kupno dysku ssd, ale to jest drogi wydatek.

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kYr3   

Nie, to nie chodzi o to. Normalnie ładuje mi się to minute, a tutaj czekam ponad 15 minut i dalej nic. Przy tym samym scina mi sie caly ekran nic nie moge robic procz ruszac myszka a normalnie mógłbym zminimalizowac gmod i właczyc np internet. Coś sie stało gdy usunął mi się gmod, i nie za bardzo wiem, czy nie bede musial odinstalowywac calego steama przez to, ale poczekam na inne odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arczi   

Spróbuj zrestartować gmoda do stanu fabrycznego poprzez plik w głównym folderze gmoda- FactoryReset-Windows.bat. Najlepiej przed tym zrobić kopię zapasową folderu /garrysmod/addons by nie musieć pobierać wszystkich addonów od nowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kYr3   

Nie wiem za bardzo jak ma to wyglądać. Włączam coś o nazwie FactoryReset-GMod i gdy to włączam odpala mi się Wiersz poleceń i od razu się wyłącza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kYr3   

Problem rozwiązany, lecz nie wiem na jak długo. 

Usunąłem wszystkie addony z folderu garrys mod i odpaliłem grę na nowo, żeby wszystko się pobrało. Po wyłączeniu laptopa wszystko działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem podobny problem. Po prostu od czasu do czasu wywalało grę. Pomógł dysk SSD w nowym lapku, ale dokupienie go jest naprawdę sporym wydatkiem, zwłaszcza, że tradycyjne maja o wiele większą pojemność... No nic, pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź, czy problem występuje nadal :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta