Skocz do zawartości
Skorkowy

Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Skorkowy   

Witam, ostatnio zastanawiałem się nad zakupieniem gta 5 i niestety ale mój procesor trzyma benchmark w 27.5 fpsach nie podoba mi się to więc postanowiłem trochę oszczędzić i zakupić nowy procesor pod moją kartę graficzną jaką jest NVIDIA GTX 650 Ti. Jakieś pomysły? Mój budżet jest oparty na 150-200 złotych (+ jeszcze coś uzbieram w okolicach 230)

http://scr.hu/3ikn/m9mpf - aktualna grafika

http://scr.hu/3ikn/5u7u6 - aktualny procesor

(6 Gb ram, za niedługo będzie 8)

(Typ systemu: 64 bitowy)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

@Sadysta ten Intel nie ma szans wejść na podstawkę w płycie @Skorkowy 

Na dobrą sprawą najwydajniejsze procesory pod AM2 to Phenomy II x4 955BE lub 965BE, ale też niestety nie dam gwarancji, że będą pasować do płyty głównej, bo o ile dobrze pamiętam to nie wszystkie obsługiwały procesory z podstawki AM2+

Musiałbyś podać jaką masz płytę główną - jest podana w zakładce mainboard w CPU-Z - a później możemy myśleć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sadysta   

@Skorkowy po co wydawać hajs skoro można robić takie coś.

Spoiler

@kopec23 skorowy napisał cpu pod kartę, a nie mobo ;-;

/nie mogłem edytować posta tego wyżej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

Potwierdzam, po aktualizacji biosu Phenomy II śmigają na tej płycie aż miło (mam ją w starej stacjonarce - na początku miałem tam Phenoma X4 9550, a później zmieniłem go na Phenoma II X3 720BE, który podkręcony działa tam do dziś).

Sama zmiana biosu jest łatwa - pobierasz plik, wgrywasz go na sprawnego pendrive'a (najlepiej sformatowanego w FAT32) i klikasz odpowiedni przycisk podczas włączania i postępujesz zgodnie z instrukcją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jefrey12   

I modlisz się, że akurat prądu nie wyłączą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skorkowy   
Napisano (edytowane)

Dobra, zaraz to zrobię (myślę że 16 gb na pendrive wystaryczy :v)

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-9650-2-3ghz-2m-95w-socket-am2-i6916035316.html?reco_id=c1031217-a3a3-11e7-971d-246e9677fe90

Taki zadziała? jest akurat w cenie której szukam + ma socket AM2, AM2+

Edytowane przez Skorkowy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jakbu   
Napisano (edytowane)

Pendrive to 16 MB nawet by starczył ;) A procesor to lepszy dostaniesz, przeczytaj post @kopec23, on dał Ci propozycji kilka.

Edytowane przez jakbu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skorkowy   

Dobra, proszę o zamknięcie postu procesor zamówiony. A i gdybyś @jakbu napisał w parku prostych krokach jak wgrać ten ''sterownik'' do biosu to na pw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.