Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nick, na który została nałożona kara: Asko

2. Steam ID: STEAM_1:1:11315263

3. Link do bana na Sourcebans: http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&searchText=STEAM_1%3A1%3A11315263+&Submit=Search

4. Opis sytuacji: Są dwa powody, dla których dostałem bana. Pierwszy - nieświadome zbugowanie jednej osoby na mapie surf_xiv poprzez wciskanie guzików dodanych  do mapy przez autora. W skrócie guziki powodują że dół mapy pod koniec stage tzw. drewna rusza się fragmentami do góry lub w dół. Po przejściu mapy zwyczajnie chciałem urozmaicić rozgrywkę/utrudnić graczom zabijanie się - zwyczajnie dla zabawy. Nie miałem pojęcia o tym, że takie coś może doprowadzić do zapadnięcia się gracza pod mapę i to w dodatku tylko, gdy ten znajdował się w określonej pozycji. Mapa grana raz na ruski rok, w większości pamiętałem ją z CS Source, na którym nie było takowych guzików.

Teraz czas na drugi - właściwy powód mojego bana.

Do tej pory kiedy ktoś rzuci na serwerze hasłem o mojej osobie, większość ludzi zadaje pytanie - "Za co Asko w zasadzie ma bana?" i nikt nie jest w stanie na to odpowiedzieć. Po rozmowie z Timonem, ten stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli napisze wszystko od A do Z, więc tak zrobie.

Przyczyną mojego pbana było jak to sam Jesus powiedział - "Podważanie reputacji H@"

90908eb5840b93c495639cf993fca7d8.png

Innymi słowy mówiąć obawa Jesusa, gdyż w zasadzie to było tak, że ja jako zwykły gracz miałem większy autorytet i posłuch od head admina. No cóż - nie moja wina.

Jesus probował od dłuższego czasu mnie zniszczyć (czego dowodem może być np. mój film, w którym to Jesus freekilluje mnie, po czym stwierdza, że zawsze ma rację, a ja cwaniakuje i grozi mi banem, ale to tylko jedna uwieczniona z wielu takich sytuacji (z powodu odwołania, które wtedy pisałem), ale takie sytuacje zdarzały się w tamtych czasach codziennie (link do filmu TUTAJ);

Ale o co chodziło? Dlaczego Jesus tak mnie nie lubił?

Sytuacja wyglądała następująco. Kilka osób rzucało mięsem, wiadomo bez przeginki, bez spamu na czacie. Jesus jednak uznał, że nie wolno nam przeklinać, bo gra tu "Przedszkole". Słowo samego h@ szybko stało się memem, a Jesus nie był sobie w stanie później poradzić z ironią.

0be9fffcae960d90e090aa93cb91bb74.png

Następną sprawą był fakt, który dotyczył już tylko i wyłącznie mnie. Mianowicie fakt, że miałem czelność zwrócić Jesusowi uwagę, co mi się nie podoba w serwerze. Jesus krytykę odebrał jako atak, i zamykał mi usta mutami i banami, aby nikt nie widział, że ktoś uznaje coś za złe, bo jasne - lepiej udawać że wszystko jest ok, zamiast dążyć do poprawy sytuacji, bo jak to sam h@ powiedział - "wolę mieć rzęcha, niż nie mieć nic"

211aff2b4e8817877a83fa8b535b2af7.png

0d7b54a4ea203899b170b8a3d600578d.png

Zwróciłem mu również uwagę, na jego złe podejście do pełnionej funkcji, ale to tylko przyczyniło się do pogorszenia mojej sytuacji. Z resztą truno się dziwić - jak inaczej można opisać takie słowa?:

09d4a38ac5766d547a1edf289f305158.png

71e7ecc72478b107485954daa9efda4e.png

Głównie ta wiadomość była powodem mojego permbana. No cóż, do tej pory nie uważam, abym nie miał wtedy racji.

Nie chcę tu nawet wspominać o osobach takich jak Dezyl, który udawał, że jest moim wielkim kumplem i sam niejednokrotnie powtarzał rzeczy typu: "Ja mam wy***ane na ten serwer" itd. a nawet niejednokrotnie podpuszczał mnie do robienia różnych rzeczy 'dla beki', a za plecami tylko czekał, żeby dać mi za to bana.

db592119fe4fa6368f34debd0a91322e.png

Jak od razu wyżej przytaczam zdanie Jesusa, z postu o jego rezygnacji, też śmiesznym zbiegiem okoliczności jest fakt, że po dostaniu przezemnie permbana obydwoje (Jesus jak i Dezyl) złożyli rezygnację :D Ale gratulację - pozbyliście się mnie. Szkoda tylko, że wraz ze mną z permbanami poleciało kilkanaście kolejnych osób, a kilkanaście kolejnych po prostu przestało grać. Gratuluję! :)

WSZYSTKO CO WYŻEJ NAPISAŁEM JEDNAK BYŁA TO PRZESZŁOŚĆ, NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z TERAŹNIEJSZĄ SYTUACJĄ SERWERA.

5. Coś od siebie: Nie jestem (jak to mnie Jesus nazwał) "Bandytą serwerowym". Do napisania odwołania zmotywował mnie pewien admin placu, któremu dziękuje za zdrowe podejście do sytuacji, oraz odwołanie Donalda Tuska. Wiem, że większość graczy na serwerze mnie lubi, potwierdza to fakt, że kiedy przychodzę na multikontach w zasadzie 90% graczy (w tym nawet admini) dobrze wiedzą, że to ja i nic z tym nie robią - zwyczajnie gadają i mówią, żebym napisał odwołanie. Ciągle dostaje wiadomości typu 'Asko kiedy w końcu przyjdziesz na multikońcie bo nuda'. To tylko podkreśla, jak słuszny był mój ban :) Chcę grać na placu, ze względu na niepowtarzalną atmosferę, a teraz, gdy nie ma już nieprzyjaznych mi adminów myślę, że nikomu nie sprawiałbym kłopotu.

Liczę na zdrowe podejście do sytuacji.

Pozdrawiam, Asko.

Edytowane przez Toshikao20
błąd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Garzki   

Wypunktowanie dwóch adminów i to w jaki sposób! Twoje odwołanie odkryło oczy wielu osobom. Mam nadzieję że zobaczymy się na placu w najbliższym czasie. 😏😉

Edytowane przez Garzki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ReVo   

Pytanie @Toshikao20 co zrobiłeś w tym kierunku by można było rozważyć zdjęcie twojego bana ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Snetry   

Kiedy Asko dostal perma, jak sam napisal wielu graczy odeszlo np. DanDew, Loli, Mimi, MlodyByku itd itd. Byli to zwykle osoby ktore mialy przegranie okolo 10, 20 dni na serwerze ale woleli sie przeniesc na inny serwer bo tam gral Asko. Sam zrezygnowalem z gry na PZ bo poprostu nie mialem z kim rywalizowac czy to na surfach czy to na coursach.... Dalem dla Aska dwa multi konta aby wbil i sobie z nami pogral. Wczoraj wieczorem Asko gral na PZ i wspominaj, razem z innymi graczami, jak to sie fajnie gralo przed jego banem.

Jestem za jego odbanowaniem oraz jestem pewny, ze kazdy na tym zkorzysta :)

Snetry

P.S sory za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rzuf   
16 minut temu, Snetry napisał:

Sam zrezygnowalem z gry na PZ bo poprostu nie mialem z kim rywalizowac czy to na surfach czy to na coursach.... 

Nie miałeś z kim rywalizować, ponieważ wszyscy "lepsi" gracze byli po za twoim zasięgiem.

A co do odwołania - życzę powodzenia, bo nie ukrywam, że chciałbym jeszcze z Tobą zagrać na placyku. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nonejm   
26 minut temu, ReVo napisał:

Pytanie @Toshikao20 co zrobiłeś w tym kierunku by można było rozważyć zdjęcie twojego bana ?

Nie chciałbym tu robić za jaką kolwiek stronę , nie byłem za czasów asko - nie znam go i staram się być neutralny .

Ale, gra ciągle pod fejk kontami, sam go nakrywam czasem - ale ani razu na fejk koncie nie łamał / złamał regulaminu, to chyba jeden z mocnych argumentów wobec jego osoby?

Godzinę temu, KubeQ napisał:

Permban za krytykę - żałosne z twojej strony @Jesus. Jestem za zdjęciem bana.

Rozumiem, że to co napisał Asko jest z jednej strony szokujące ale to nie znaczy że już macie kogoś osądzać / obrażać 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ReVo   

Samo wchodzenie na multikoncie jest łamaniem regulaminu po za tym słyszałem, że dzisiaj na chyba yolo zbugował broń czy też mapa zbugowała a on strzelał do piłki na soccerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jakbu   
59 minut temu, Snetry napisał:

Dalem dla Aska dwa multi konta aby wbil i sobie z nami pogral. Wczoraj wieczorem Asko gral na PZ i wspominaj, razem z innymi graczami, jak to sie fajnie gralo przed jego banem.

Nie odwiedzam tego działu za często, bo nie gram na PZ od lat ale to chyba przesada, żeby pisać odwołania od bana i równocześnie łamać regulamin ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wchodzę na multikontach tylko i wyłącznie dlatego, iż nie uważam, że ban który został mi przyznany był słuszny. Nie raz piszą do mnie gracze placu, nawet proponując mi oddanie własnych alt kont z CS:GO abym mógł wejść na serwer.

Nie staram się nawet ukrywać. Normalnie gram, czasem nawet rozmawiam z ludźmi. Nawet jakbym chciał się ukrywać to i tak nie dam rady, bo po 1-2 rundach ktoś zawsze pisze do admina, że 'ten noname ma skrypt na bh!'

Serwer ten jest i był zawsze dla mnie odskocznią, na której można było sobie porozmawiać, pośmiać się z ludźmi, którzy przychodzą na ten serwer codziennie.

Były kiedyś czasy, w których co poniedziałki streamowałem grę z placu, były meetupy na teamspeaku na których siedziało po 20 osób grających na serwerze. Wszystko w intencji miłej atmosfery na serwerze, pewnego rodzaju integracji community tego serwera, bo jednak to commnunity tworzy niejako ten serwer. Chciałem też, aby osoby bez mutacji, które mają mute na serwerze również mogły sobie porozmawiać. Było miło i co? W pewnym momencie Jesus stwierdził, że to 'działanie na szkodę serwera, bo ludzie nie rozmawiają na serwerze'. Nie mów mi ReVo, że nie zrobiłem nic dla tego serwera, bo zrobiłem dużo (dużo jak na zwykłego gracza). Myślę, że nie trzeba tłumaczyć bo po wyżej zamieszczonych screenach można łatwo wywnioskować, że jednak kłóciłem się z Jesusem, gdyż chciałem dla tego serwera jak najlepiej.

Nie będę się rozpłakiwał i prosił o przebaczenie tak jak robi to większość osób w odwołaniach. Przedstawiam po prostu fakty i argumentuje je.

Z resztą nie tylko ja mam takie zdanie.

024f5578d759c0a75ba54465ee16fe56.png

d679b951e607bb0686799a90d79236a1.png

wszelkie nicki zamazane ze względu na szacunek do prywatności korespondencji.

// EDIT //

ReVo co do komentarza niżej: Wytłumacz mi jak miałem coś zrobić, skoro miałem bana? To, co piszesz nie ma sensu.

Nie wiem czemu ale nie mogę normalnie odpowiadać na nic, na profilu pisze mi "brak nałożonych ograniczeń", więc nie wiem o co chodzi xD

Edytowane przez Toshikao20
Brak możliwości normalnej odpowiedzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ReVo   

Ja nie podchodzę ze złymi intencjami. Nie chodzi mi o to co zrobiłeś w czasie gry tylko o to co już mając fizycznie bana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jesus   

Asko, postaram się być w skrócie, bo nie chce mi się znowu z Tobą szarpać.
Po pierwsze:
https://screenshots.firefox.com/fxFx5AX5DsWywqWk/sourcebans.strefagier.com.pl
Po drugie:
https://screenshots.firefox.com/1c9iOO2FBoLZXVWk/sourcebans.strefagier.com.pl

Moje zdanie: byłeś lekko uporczywym trollem z którym lubiliśmy się pośmiać. Niestety, gdy zacząłeś w imię dobrej zabawy łamać regulamin, moje nastawienie do Ciebie zmieniło się dość mocno. Co więcej, jest mi trochę przykro, że teraz odgrywasz się używając nad wyraz bujnej wyobraźni przytaczając całe zdania wyjęte z kontekstu. Nie wiem czy pamiętasz kolego kto sam zdjął Ci permy kilka razy narażając się na ryzyko ostracyzmu ze strony innych adminów. Bardzo długo stałem za Tobą, lecz w momencie gdy zacząłeś zwyczajnie przeginać, ktoś musiał zainterweniować. Myślisz, że decyzja o permbanie było samodzielna? Nie wiem czy wiesz, ale to była wspólna decyzja administracji poparta w zasadzie z każdym adminem w prywatnej dyskusji. Oczywiście, że każdy ma prawo do błędów, ale gdy dajemy Ci ultimatum to powinieneś jednak bardziej zwracać uwagę jak oraz przy kim w dany sposób się zachowujesz.
Co do samego filmu to w nim moja wina jest oczywista, ale czy potem nie rozmawialiśmy? Czy nigdy Cię nie przepraszałem?
Większość graczy, która kiedykolwiek dostała ode mnie "ułaskawienie" (również z permów) wie, że zawsze byłem skory do rozmów. Nigdy nikomu nie odmawiałem prawa do dyskusji, ale skoro ty wolałeś bawić się w małą wendettę z multikontami, szkalowaniem Placu na różnych grupach steam, rozdawaniem skryptów, wielokrotnym i uporczywym łamaniem regulaminu oraz namawianiem do tego, to nie dziw się, że teraz mam problem z dobrym traktowaniem Ciebie.

Jeśli chodzi o samą rezygnację, to powinieneś podziękować między innymi sobie. To dzięki ludziom takim jak Ty (! <3) sprawiłeś, że granie na Placu było dla mnie bardziej przykrym obowiązkiem, niż zabawą, na jaką liczyłem gdy podjąłem się roli administratora po raz pierwszy w 2012 roku. Zrezygnowałem też z funkcji H@ po dyskusji z zaufanymi dla mnie ludźmi, a więc spełniłem pierwszą, niepisaną zasadę administratora: "gdy taka zabawa Cię męczy - odejdź".
Aktualnie w zasadzie nie gram już w gry w ogóle, gdyż życie osobiste jest dla mnie dużo bardziej wciągające niż te parę pixeli na ekranie i głos ludzi z internetu. Ale nie martw się - nawet beze mnie* Plac będzie jeszcze długo stał, bo idąc za gametrackerem radzi sobie dobrze:
https://www.gametracker.com/server_info/193.110.121.69:27015/

*z moją małą finansową pomocą

Jeśli chodzi o Twojego unbana - jak dla mnie to możemy Ci go nawet zdjąć. Jest mi to naprawdę bardzo obojętne, nowa religia  X D  pozwala mi zwyczajnie zlewać ludzi, którzy w zwyczaju mają psuć ludziom dzień w imię swojej zabawy. Na chwilę obecną decyzja należy do obecnego H@ @Remzo - działaj w imię tego, co uważasz za uczciwe i honorowe.

Mam nadzieję, że kiedyś skoczymy na browara - skoro z Multim mogłeś, to pewno ze mną też.
Jesus

PS tęsknię.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andżej   

Jak dla mnie to ten gracz powinien dostać jeszcze jedną szansę. Po rozmowie z nim stwierdzam że nie chce on działać na szkodę serwer a poza tym to jest tylko gra. Regulamin oczywiście szanować trzeba ale po co zabierać szanse komuś kto chce grać. Kiedyś moje zdanie do tego gracza było inne bo jeszcze jakieś 2 lata temu bym tak nie napisał ale go nie znałem lecz jak już wspomniałem po rozmowie z nim stwierdzam że powinien dostać ostatnią szansę i to już od niego będzie zależało czy ją wykorzysta czy też nie. Wierzę że nie straciłby szansy jaką by dostał poprzez zdjęcie bana więc jestem za zdjęcie permanentnego bana graczowi Asko. 

Pozdrawiam Andżej 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, najlepiej niech tych ostatnich szans będzie z 50, żeby każdy miał dla siebie odpowiedni zapas. Odnoszę wrażenie, że wasza logika i rozumowanie momentami strasznie kuleje (rzecz jasna, nie mówię tu o wszystkich). Sprawa podobna do tej u Donalda Tuska, tylko że Ty byłeś upominany dużo więcej razy od niego.

1. Bugowanie map, a przede wszystkim broni na MG - mimo próśb i ostrzeżeń, żeby tak nie robić, Ty sobie sprawę olałeś.

2. Cwaniakowanie i naginanie regulaminu - chyba nie muszę tłumaczyć.

3. Odstawienie podśmiechujek i podważanie decyzji podjętych przez administrację (niektóre grupy na Steamie i nie tylko), a zarazem nastawianie innych graczy negatywnie w naszą stronę.

4. Niezliczone ilości multikont, których używasz po otrzymaniu permanentnego bana - w tym przypadku znów wracamy do nagminnego łamania regulaminu i ignorowania decyzji administratora.

Mówicie o kolejnej szansy? NEVER.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remzo   

Witam

Mocą nadaną mi przez wodza sprawiam, że otrzymujesz ostatnią szansę na poprawę swojego zachowania. Niech temat Ci o tym przypomina, albowiem traktuje go jak swego rodzaju umowę - będziesz się źle zachowywał i wylecisz z banem tym razem bez możliwości napisania odwołania, także zastanów się dwa razy zanim postanowisz coś napsocić, gdyż jak wiesz na serwerze zapisywane są demka i wystarczy mała informacja i Twoja kariera zakończy się. Mam nadzieję, że tą ostatnią szansę wykorzystasz mądrze.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
On 10/23/2017 at 1:00 AM, Jesus said:

...,rozdawaniem skryptów,...

Chyba ktoś inny tu ma bujną wyobraźnię :D Szkoda tylko, że ja na moją 'bujną wyobraźnie' mam niepodważalne dowody, gdyż życie mnie nauczyło aby robić screeny, bo bez dowodów nikt nikomu nie uwierzy. Bądź więc, jak ja i proszę, daj mi jakikolwiek dowód tego, że "rozdawałem skrypty" komukolwiek, kiedykolwiek. Śmiało, czekam!

Oczywiście tego nie zrobisz, bo nic takiego nie miało miejsca NIGDY, a twoje słowa są zwykłym oszczerstwem.

// wybacz kolego, że nie prowadzę jak Ty znajomości z ludźmi UBeckimi metodami :) Nie powiem, IPN byłby dumny. Chociaż Twoje aliasy do tej pory gdzieś trzymam na dysku. J.

On 10/23/2017 at 10:53 AM, Remzo said:

Witam

Mocą nadaną mi przez wodza sprawiam, że otrzymujesz ostatnią szansę na poprawę swojego zachowania. Niech temat Ci o tym przypomina, albowiem traktuje go jak swego rodzaju umowę - będziesz się źle zachowywał i wylecisz z banem tym razem bez możliwości napisania odwołania, także zastanów się dwa razy zanim postanowisz coś napsocić, gdyż jak wiesz na serwerze zapisywane są demka i wystarczy mała informacja i Twoja kariera zakończy się. Mam nadzieję, że tą ostatnią szansę wykorzystasz mądrze.

Pozdrawiam

Remzo.

Dziękuje @Remzo jeszcze raz za zdrowe podejście do sprawy :)

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.