Skocz do zawartości
Osstv

[Skarga] Osstv na Wizio.

Rekomendowane odpowiedzi

Osstv   
Napisano (edytowane)

NickWizio

SteamID: STEAM_0:1:44962052

Data: 13.11.2017 ok. od 16:30 do 17:27

Mapa: ttt_rooftops_a2_f1

Opis: Operator Wizio dawał bezpodstawne slay'e typu "thrash report" Przykładem jest sytuacja gracza o nick'u Dranej:  Dranej zobaczył hepada który zabił innocenta, rzucił kosa na niego po czym zabił go od pleców, idąc do ciała żeby je zbadać został zabity przez innocenta który używał wymówki w stylu "bo strzelałeś". Napisał na niego reporta w którym rzekł: "Ładny RDM na provenie" osoba która go zrdmowała nie dostała żadnej kary a Dranej dostał 1 slaya za "trash report". Nie mógł go opisać za pomocą logów ponieważ runda jeszcze trwała.
Miały miejsce jeszcze inne sytuacje np.: Gracz o nick'u Lewuz, który dostał slay'a za dokładniej nic, ktoś dał kos'a na czacie (kos'y na czacie są gorzej widoczne i mnie brane pod uwagę), następnie lewuz go zabił, a on  zreportował lewuz'a. Odpowiedział, że zachował się podejrzanie strzelając do niego, cytuję "znienacka", a Wizio dał mu slay'a za NIC, czy jak ktoś do ciebie strzela, czy to nie jest podejrzane?

Nie rozumiem zachowania tego "op'a", zamiast gagować drzące się dzieciaki (Nie obrażam ich), to daje bezsensowne slay'e. Nie poparł tego faktami, lecz tłumaczył się, że "to dla mnie jest thrash report".

Moja opinia: Wizio nie jest  złym "op'em", lecz to zachowanie było bezsensowne i irytujące, zostałeś wyłączony z jednej rundy, za "thrash report", przepraszam za ciągłe popieranie moich faktów słowem "thrash report", ale to jest tak naprawdę najważniejsza część tej skargi.

Mam nadzieję, że podkreślenia i pogrubienia nie rażą w oczy, ale to moja pierwsza skarga ;)

EDIT: Weszło kilka usprawnień poprawiające opisy "świadków" i ogólny opis.

Edytowane przez Osstv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, byłem przy owej sytuacji. Wizio dał slaya Dranejowi, a gdy ten spytał dlaczego to zrobił otrzymał taką odpowiedź: ""To niezły rdm na provenie" to nie jest dobry report". Moim zdaniem to lekka przesada dawać slaye za takie coś, ew. upomnienie aby gracz dawał lepsze reporty .-.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
41 minut temu, Akise Aru napisał:

Witam, byłem przy owej sytuacji. Wizio dał slaya Dranejowi, a gdy ten spytał dlaczego to zrobił otrzymał taką odpowiedź: ""To niezły rdm na provenie" to nie jest dobry report". Moim zdaniem to lekka przesada dawać slaye za takie coś, ew. upomnienie aby gracz dawał lepsze reporty .-.

48 minut temu, Osstv napisał:

"Ładny RDM na provenie" osoba która go zrdmowała nie dostała żadnej kary a Dranej dostał 1 slaya za "trash report". Nie mógł go opisać za pomocą logów ponieważ runda jeszcze trwała.

W okienku reporta powinno się opisać całą sytuację, aby ułatwić pracę adminom. Druga sytuacja nie była "fajna", ale cóż. Co do trzeciej to, każdy admin "kara jak jak mu się widzi". Mam na myśli, że każdy admin może mieć inny wymiar kary, ale nie wiem czemu te "drzące się dzieci" nie dostały pgaga.

Edytowane przez PutaMadre

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co tu więcej do dodania? Rdm na provenie. Ja bym nawet pochwalił bo po dodaniu zdania "fajny" powstał ciekawy epitet. Cóż można dodać do sytuacji w której ktoś zabija Provena?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kexan   
Napisano (edytowane)

Również byłem wtedy.

Były z dwie serie slayowania z odpowiedziami, w tym "reporty nie się od zadawania pytań". Jak jest masa "trash reportów", to znaczy, że rzeczywiście musiały nie przekazywać wtedy sensownych informacji, tylko służyły za formę komunikacji, na które Wizio, jak każdy op zareagował stanowczo, zwłaszcza, jak się napisze w taki sposób "bez znajomości".

Aczkolwiek takie działanie czysto wg schematu nie jest zbytnio atrakcyjne, bo przypomina się maszynę, co tylko "daje slaye za trash reporty".

Osoby z głosem były 3, ale chyba się ograniczyły po skargach.

Uważam, że atmosfera się troszkę zrobiła sztywna i jednak osoba z rangą powinna ignorować co najwyżej chamskich natrętów, a nie ciągnąć gracza bez nauczania podstaw poprawnego reporta.

Edytowane przez Kexan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dranej   

Od siebie mogę dodać że sytuacje ze slayem poszła w niepamięć dość szybko, bardziej jednak denerwowało mnie to że na serwerze było kilka osób przed mutacją i nie dostawały one nic natomiast posypała się masa slay'i za "trash reporty". Może jednak za mało opisałem sytuacje ale wystarczyłoby upomnienie a nie od razu slay, warto jest też wspomnieć że osoba która zrobiła tego RDM'a nie dostała żadnej kary, ja natomiast tak.

W skrócie, nie bardzo obchodzi mnie ten jeden slay, bardziej obchodzi mnie to ile dzieci było na serwerze i to że wizio nic z nimi nie robił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Chwila, chwila, chwila... 

Wszyscy komentujący ten wątek niech najpierw zapoznają się z tym tematem:

Skrócona jego wersja jest chyba pod komendą !motd (?) przynajmniej kiedyś była

Wyraźnie w wątku jest napisane: 

• Właściwy report; w którym gracz krótko opisuje sytuację i informuje o przewinieniu drugiego gracza.
  • Niewłaściwy/niepełny report; na przykład o treści 'RDM', gdzie brakuje opisu sytuacji, i który w związku z tym nie jest przez nas rozpatrywany.

Report o treści ,,Ładny RDM na provenie"  oczywiście jest niewłaściwy. Prawidłowo powinien zostać napisany na przykład tak: ,,Szedłem sobie i zobaczyłem jak GRACZ NR 1 zabił GRACZA NR 2. Postanowiłem zabić GRACZA NR 1, a ten pan nie pozwolił mi nawet sprawdzić ciała, tylko od razu mnie zabił. Dodatkowo byłem provenem." Wtedy mamy jasną, klarowną sytuację, którą można jeszcze podeprzeć logami. Nikt nie zamierza dedukować o co chodzi osobie piszącej report i zgadywać przebieg sporu. Zwłaszcza, że był 1 administrator* na cały serwer. Podkreślę wam fakt, że członkowie administracji nie wchodzą tylko sprawdzać reporty, ale grać jak każdy normalny użytkownik. 

Sytuacja nr 2.

Nie jestem w stanie zrozumieć o co chodzi. Nie chcę dawać nieprawdziwych wniosków.

Sytuacja nr 3 - mikrofon i dzieci. 

Osoby bez mutacji mogą korzystać z mikrofonu pod warunkiem, że go nie nadużywają. Mamy zakazać odzywania się osobom stanowiącym 3/4 community serwera, bo są młodsze? Maja takie same prawo do tego jak Ty pod warunkiem, że są kulturalne i nie nadużywają tego. Założę się, że sam jesteś niewiele starszy od nich i jeszcze kilka miesięcy temu identycznie piszczałeś. Teraz nagle zrobił się ,,pan dorosły". Nie zapominaj, że jesteś tym kim jesteś. 

Ogólna konkluzja do osoby piszącej skargę. 

Przepraszam bardzo, ale kim ty jesteś? Jakimś pełnomocnikiem? Mediatorem? Nie wiesz, kto i co napisał w reporcie. Rozumiem, jakby skargę napisała jakaś z pokrzywdzonych osób, zamieściła screeny tych reportów i logów. Wtedy można coś rozpatrywać, gdybać. Ty nawet nie masz pewności, że to co piszesz jest prawdą. Jak przeszkadza Ci Wizio, to nie graj. A teraz coś do pozostałych członków ekipy Gmod'a piszących wyżej mnie. Wieje od was straszną hipokryzją. Dwulicowością na kilometr. Sami zachowujecie się często gorzej jako administracja i odbija wam od komend, ale najlepiej uwalić swojego kolegę. Co to za ptak co we własne gniazdo s*a? Administracja powinna się wspierać, dbać o poprawę jakości serwerów, a nie jak WY robić konflikty w niej.

*administrator był skrótem myślowym 

Edit. Widzę, że link do tematu coś nie działa, wiec zamieszczam go niżej.

http://strefagier.com.pl/index.php?/topic/9074-reporty-jak-należy-je-pisać/&tab=comments#comment-88978

Edytowane przez Pterodaktyl Adam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dranej   

Dlatego napisałem że z tym slayem to może już być jak jest, trudno po części jest to moja wina ale żeby tak od razu slay? Nawet osoba która zrobiła tego RDM'a nie dostała żadnej kary. Dzieci które w tamtym czasie były na serwerze to byli krzykacze, nie osoby które dawały TYLKO kosy i ważne informacje na mikrofonie. Jak już miał czas dawać multum slay'i za trash reporty to mógłby jeszcze zająć się krzykaczami którzy bardzo przeszkadzali w rozgrywce. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 minuty temu, Pterodaktyl Adam napisał:

który w związku z tym nie jest przez nas rozpatrywany.

Nie widzę tu wzmianki o ukaraniu reportującego. To, że ktoś działa pod wpływem emocji nie znaczy, że ma zostać ukarany. Administracja sama wyznacza sobie karę, rozumiem. Ale dlaczego w takim razie nie zostały ukarane dzieci które krzyczały przez cały czas a pan Wizio zajmował się Trash Reportami? Nie wiem która sprawa jest ważniejsza, ale się domyślam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dranej   
9 minut temu, Akise Aru napisał:

Nie widzę tu wzmianki o ukaraniu reportującego. To, że ktoś działa pod wpływem emocji nie znaczy, że ma zostać ukarany. Administracja sama wyznacza sobie karę, rozumiem. Ale dlaczego w takim razie nie zostały ukarane dzieci które krzyczały przez cały czas a pan Wizio zajmował się Trash Reportami? Nie wiem która sprawa jest ważniejsza, ale się domyślam :)

2 godziny temu, Osstv napisał:

osoba która go zrdmowała nie dostała żadnej kary a Dranej dostał 1 slaya za "trash report".

O tu jest ten fragment.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GOD   

Taka ważna uwaga. Administrator nie musi rozpatrywać trash reporta.

Spoiler

Raporty o treści “RDM” i podobne nie muszą być brane pod uwagę.

Trash report; gdzie gracz traktuje okno reportu jak dodatkowe okno czatu, za co wymierzamy dodatkowe kary.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dranej   

Już parę razy pisałem, napiszę jeszcze raz.

Nie obchodzi mnie ten slay, bardziej chodzi o to że wizio zajmuje się drobnostkami takimi jak trash reporty zamiast ogarnąć nieletnią część serwera i wytłumaczyć/zgagować ich.

Jeszcze raz powtórzę żeby nie było kolejnej bezsensownej niewnoszącej nic nowego odpowiedzi.

Nie obchodzi mnie ten slay, trash report był i nie będę tego ukrywał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli nie spadzi reportów na czas, to później mu się skumulują i będzie miał nie 5 do sprawdzenia, a 25. Ludzie się porozchodzą, mapa się zmieni i nie będzie death scen. I jak ma to wszystko sprawdzić? Potem będą skargi, że nie sprawdza reportów. Reporty sprawdza się od razu po rundzie. Podkreślam, że administrator jest 1 na 20 innych osób. Jeżeli młodsza część serwera tak bardzo przeszkadza, to polecam zmutować. Problem się rozwiąże. Jak dla mnie temat się już wyczerpał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wizio   
Napisano (edytowane)

To może ja dorzucę kilka cegiełek z mojej strony.

Gdy wszedłem na serwer to napotkałem chaos (świadczy o tym fakt, że niemalże kilka sekund po tym jak się pojawiłem już zostałem zalany reportami). Większość z nich nie zgadzała się nawet z jednym punktem, który zmusiłby mnie, abym takowy rozpatrzył. "zabil mnie tak bez powodu", "za co mnie zabiłes?", "za co mnie zabiles odposzcze jakbyco" czy też Dranej, który dosłownie napisał "fajny rdm na proovnie". To mi nie wygląda jak normalny report, który powinienem rozpatrzyć, ponieważ nie wnosi on właściwie nic. Nie opisuje właściwie żadnej sytuacji, tylko czyn dokonany. Jeśli komuś zależy na tym, aby jego report został sprawdzony, to niech najpierw nauczy się go pisać. Na Lewuza natomiast został napisany report, który mimo braku interpunkcji opisywał sytuację. Zabił on bowiem kogoś, gdy strzelał do traitora. Osoba mu nie wybaczyła. Proste? Proste. Nie pamiętam, aby miał on problem z takową decyzją.

Co do osób, które nie przeszły mutacji... nie ma nigdzie zakazu, aby te nie mogły mówić. Wielokrotnie pisałem na samym środku ekranu, że mają one ograniczyć się z wypowiadaniem, a nawet wlepiłem 2 gagi. Nie jest to osobiście moja wina, że Was drażni NIEMALŻE każda osoba, która nie przeszła mutacji. Jeśli takowa osoba coś mówi przez mikrofon to staram się mniej więcej oszacować jak ona brzmi. Nie wszystkie były tak bardzo tragiczne jak twierdzicie. Macie zbyt dużo uprzedzeń do osób bez mutacji. Nie wspominając już o szkalowaniu takich osób, gdy te odezwą się chodź by jeden raz.

Edytowane przez Wizio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba Wizio wyjaśnił wszystko jasno i wyraźnie. Po za tym nie ma sensu ciągnąć temat na coś o co każdy już prawie nie zwróci uwagi bo bądźmy szczerzy. Nie ma co już płakać nad rozlanym mlekiem. Temat zamykam. (I nie widzę sensu jego otwierania.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.