Skocz do zawartości
Akise Aru

[Murder]Propozycja świątecznego eventu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele ludzi jest uprzedzonych do tzw. "Świątecznych konkursów", ponieważ wiele serwerów je preferuje i to trochę oklepane. Jednak wpadłem na pewien pomysł, którego nie widziałem na żadnym serwerze do tej pory.

Myślałem nad tym, aby wrzucić jedną rzecz do akcesorii do Pointshopu dzięki którym gracz dostawałby więcej punktów za grę(jedną, ponieważ czapka mikołaja już jest).

Zależnie od rangi grające osoby dostawałyby punkty za założone akcesoria (które wcześniej trzeba kupić w PS)

Gracz - +5 punktów za znalezienie znajdźki/zabicie mordercy mając na sobie jedną rzecz z eventu // +10 mając na sobie 2 rzeczy z eventu
Stały gracz - +7 punktów za zalezienie znajdźki/zabicie mordercy mając na sobie jedną rzecz z eventu // +12 mając na sobie 2 rzeczy z eventu
EkipaSG - Tu pozostawiam temat do dyskusji. Moim zdaniem powinno być tak jak ze "Stałym graczem"
Dziewczyna - Nie dostaje punktów, ewentualnie są one zabierane B). A tak serio to Tak samo jak u gracza
Nie wiem co zrobić z administracją serwera. Moim zdaniem administracja powinna dostawać taki bonus jak Gracz. Lub zupełnie inny? Znów zapraszam do dyskusji

Jeśli chodzi o ceny owych przedmiotów to tutaj też nie jestem pewien. Aktualnie czapka mikołaja kosztuje 3000 punktów, aczkolwiek myślę, że to za dużo jak na taki bonus. Na czas eventu cena powinna zostać zmniejszona do 1000/1500 punktów i tak zostać, aby gracze nie pomnożyli swoich punktów sprzedając ją po owym konkursie. Druga rzecz również powinna kosztować 1000/1500. Zdaję sobie również sprawę, że wiele osób posiada ową czapkę mikołaja, ale można to potraktować jako "nagrodę" za granie na serwerze(3000 punktów to nie mało). 

Możliwe jest również, że taki plugin może być niewykonalny lub diabelnie pracochłonny(nie znam się na tym ;c), aczkolwiek uważam, że warto, ponieważ to by zachęciło graczy do grania i farmienia punktów

Pozdrawiam
Akise

Edytowane przez Akise Aru
Dodanie słowa "murder" do tematu w celu zwrócenia uwagi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adlino   

Pomysł jest ciekawy i zupełnie nowy, zachęciłby nowych ludzi do grania jak i zmotywował stałych. Tylko że ilość zdobywanych punktów zależna od rangi? Bardzo nie fer w stosunku do nowych osób, dla których wydatek na ową czapkę czy inne akcesoria jest duży i po prostu nie opłacalny. Każdy powinien dostawać takie samo "wynagrodzenie" za znajdźki.

Obniżka cen w świata jest trochę logiczna ale nie na wybrane przedmioty, tylko jak już to na wszystko z PS, z jakimś niewielkim upustem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Adlino napisał:

Bardzo nie fer w stosunku do nowych osób

Moim zdaniem nie fer byłoby dla stałych graczy którzy mają po kilkaset godzin, gdyby za swoją służbę dostawali takie samo wynagrodzenie jak nowi gracze.

E d i t 
Możnaby ewentualnie zoptymalizować system nagród tak, aby obie strony były zadowolone

^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adlino   
10 minut temu, Akise Aru napisał:

Moim zdaniem nie fer byłoby dla stałych graczy

Z jednej strony fer z drugiej nie. Stali gracze mają "trochę" punktów na koncie i mogą szybciej zdobyć (jak już nie mają) dodatkowo nagradzane przedmioty. Czyli mogą dłużej korzystać z bonusu świątecznego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To można zrobić tak, że zostanie zrobiony konkurs na owe akcesoria, i nowi gracze będą mieli szanse zdobyć je za darmo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kare   

Można iść w drugą stronę - nie upust na itemy, a nowe, świąteczne, które będą dostępne do kupienia tylko przez okres świąteczny. Co do dodatkowych punktów - moim zdaniem nie powinny one być zależne od rangi. Nie powinno być w tym względzie różnic między graczami tylko dlatego, że jeden gra na serwerze od paru godzin, a drugi od paru tygodni. Jeśli byśmy robili taki świąteczny event, to dla wszystkich po równo moim zdaniem.

Co do jakie itemy można dodać - strzelę na ślepo, że znajdzie się przynajmniej kilka takich, które są związane ze świętami na workshopie liczącym obecnie 1 156 783 pozycji :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Kare napisał:

Nie powinno być w tym względzie różnic między graczami tylko dlatego, że jeden gra na serwerze od paru godzin

Prawda, to by zgromadziło większą ilość graczy. Ale mogę się założyć, że ludzie którzy mają więcej godzin wyraziliby swój sprzeciw. Można by wymyślić coś z czego wszyscy będą zadowoleni. Tylko tu pojawia się problem - co to będzie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kare   

Szczerze nie wiem, czemu mieliby się sprzeciwiać - dostają więcej punktów za nic. O ile na 100% znajdą się osoby, którą chcą więcej od innych, ponieważ *należy im się!*, ale wątpię, aby była to jakaś większa grupa ludzi. Co do szczegółów, to hej - gracze tworzą społeczność i w dużej mierze to od nich zależy, co może się dziać w czasie tego świątecznego okresu. Jak już wypowiadają się tutaj ludzie, to proponuję tak - wpisujcie niżej inne propozycję na temat możliwych aktualizacji świątecznych serwera. Zobaczymy później, co wydaje się najciekawsze, a także możliwe do wykonania. Oczywiście te najprostsze rzeczy, pokroju świąteczne mapy, muzyka na ekranie ładowania, skiny postaci i tym podobne też możecie już tutaj dorzucić, jeśli są one stricte związane ze świętami - raczej nie będą one dodawane poza tym okresem ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Można dodać "Świąteczne rundy specjalne", np. "Pomóż ... zebrać prezenty" , runda w której gracze muszą jak najszybciej zebrać przysłowiowe "prezenty", zanim morderca zabije wszystkich. Więcej nie wymyślę, bo moja kreatywność sięga dna.

Edytowane przez PutaMadre

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Podoba mi się pomysł Puty.

Wcześniej uznałem że to zły pomysł, ale wpadłem na takie coś:

Można by zmienić wygląd noża i rewolweru na np. Lizaka i jakiś pistolet był w tf2 świąteczny

Poprawa na polskie znaki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arczi   
Napisano (edytowane)

Z dodatkowymi punktami nie ma co kombinować na razie, ponieważ @snajper24 obiecał, że za 500 członków na grupie murderowej zrobi event na 2 tygodnie- 2x więcej punktów.

Czapka mikołaja od następnej aktualizacji będzie możliwa do zakupu tylko w grudniu i w listopadzie.

Oraz szukamy skinów świątecznych, które również będą możliwe do zakupu tylko teraz.

Edytowane przez Arczi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaję mi się,że innym ciekawym pomysłem mogłoby być dodanie świątecznej muzyki(np.podczas wchodzenia na serwer).Co o tym sądzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adlino   
Napisano (edytowane)

Na większości serwerów w święta są świąteczne pioseneczki, więc na murderze też chyba będą. A że propozycja już padła to można zacząć szukać i tworzyć listę.

Edytowane przez Adlino

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie,muzyka świąteczna w loadingu będzie i już wraz z @Kare szukamy odpowiednich i dość ciekawych utworów pasujących pod murdera ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A wracając do "Świątecznych Rund Specjalnych" to można by dodać coś a'la bitwa na śnieżki,wygrywałby ten który by przeżył zakładając,że np.Aby kogoś zabić trzeba by w niego 2 śnieżki rzucić. @Akise Aru nie działa ten ostatni link ze skinem :-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adlino   
5 minut temu, Pan Niedźwiadek napisał:

nie działa ten ostatni link ze skinem :-(

Wczoraj działał, a teraz pisze:

Ten przedmiot nie istnieje. Mógł on zostać usunięty przez autora.

Skin był fajny bo bałwanek, którego chętnie bym kupił :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Jak wrócę to postaram sie znaleźć tego skina. Do tego poszukam czegoś nowego.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1179146098&searchtext=snow+playermodel (użytkownik zwyczajnie zrobił reupload)
Niestety nie udało mi się znaleźć nic ciekawego poza tym.

Dodanie brakującego skina.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o te punkty to, bardziej bym stawiał na jakieś startowe 100 punktów na dobry początek. Adminom raczej bardzo punkty nie są potrzebne, bardziej sie przyda obniżenie cen w jukebox :) (jest to niezbędne!!!)  a 3k punktów w 3-4 dni na luzie się wbija, więc nie ma co cen obniżać 

Pozdrawiam, 

Fluttershy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta