Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kirito   
Napisano (edytowane)

Na serwerze breach ostatnio martwi mnie (i być może nie tylko mnie) to kto dowodzi MTF/Ochroną, a mianowicie mam na myśli za przeproszeniem dzieci które nie mają pojęcia jak dowodzić co robić a czasami nawet wysyłają ludzi na śmierć sami radując się ucieczką. Dlatego wpadłem na pomysł żeby system dowodzenia był trochę inny a mianowicie stworzyć kanał na discordzie (Jestem w trakcie robienia tylko potrzebuje zezwolenia,ale admin będzie nadzorowac wszystko) i tam w pewnych głosowaniach/wyznaczaniach przez członków ludzi którzy będą dowodzić niezależnie jaką rangą są z jednym wyjątkiem (ochroniarz MTF z wiadomych przyczyn). w ten pomysł wchodzi tez planowanie,żeby organizacja szła lepiej i więcej osób wiedziało co robic a nie przysłowiowo lecieć na pałe i "a nuż sie uda albo nie". dlatego myślę,że część starszych graczy (15+) woleli by żeby był jakis ład i nie padali w pierwszych 30 sekundach od rozpoczęcia, i myślę że dzięki temu pomysłowi zmniejszy sie współczynnik smierci ze strony MTF a zarazem szybciej bedziemy sie organizowac.Z góry dziękuję za rozpatrzenie pomysłu i mam nadzieję że wejdzie to w życie i ułatwi rozgrywkę tym samym.

Z poważaniem US RAC CPT Kirito

edit:

jesli mozna zatwierdzic albo powiedziec nie bo czekam na jakąkolwiek odpowiedz

Polecam przycisk REGULAMIN, na gorze obok banneru oraz przycisk edytuj, na dole pod postem. //Minak

Edytowane przez Minak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Minak   

Kanal na Discordzie = ghosting. Polecam rozmawiac z graczami w grze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kirito   
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Minak napisał:

Kanal na Discordzie = ghosting. Polecam rozmawiac z graczami w grze.

Primo kanałów głosowych nie będzie bedą tylko kanały tekstowe. Secundo dlatego zaznaczyłem że admin w razie czego może nadzorować. Tertio nie zawsze idzie dogadać się z graczami ponieważ czasami trafia się trudny charakter który nie zna się na dowodzeniu a myśli że już 3 lata w wojsku służył+ciężko głosować/zmienić dowodzących w przeciągu 30 sekund i nie łamiąc regulaminu. Ps. Prosze o nie zamykanie dyskusji przez jeszcze 3 dni powod chce znac opinie innych graczy/adminów

Edytowane przez Kirito
Dodatek do końca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Minak   

,

Oto przecinek, poznajcie sie i wspolpracujcie dobrze.

Odnosnie pomyslu - Discord dla graczy zostal udostepniony juz dawno temu i nie cieszy sie powodzeniem. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by dowodca MTF z danej rundy przekazal dowodzenie innemu, wyznaczonemu przez siebie graczowi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Limbo   
Napisano (edytowane)

Taki zabieg przeszedł by na serwerze gdzie masz ok 20-30 slotów a na serwerze 50 slotowym który nie jest strikte w 100% rp nie każdy będzie wchodził specjalnie na discorda by grać w grę i/lub ts3. Na taką grę musiałbyś mieć zgraną stałą ekipę. Administracja nie ma też jak weryfikować twoich rozkazów bo nie sądzę by komuś chciało się specjalnie siedzieć na kanale by tylko słuchać, że ktoś nie słucha się czyiś rozkazów. Już mówi jedno za siebie, że nawet nie mówicie nic o tym by ludzie weszli na radio kanał 5 :(. Kiedyś taki zabieg był normalny i każdy komunikował się ze sobą w grze. To od graczy zależy czy będą ze sobą chcieli współpracować a nie od administracji.
Administracja może dać ostrzeżenia w ostateczności bany za nie słuchanie się ale to jest trudne do udowodnienia i bez większych dowodów nie ma jak tego kontrolować.

Najlepiej dla takich zagorzałych fanów zrobić osobny serwer z whitelista, gdzie tylko normalni ludzie mogli by grać a nie pierwszy lepszy przejezdny. Tak by to miało jakieś ręce i nogi.

Edytowane przez Limbo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kirito   
Dnia 30.11.2017 o 15:58, Limbo napisał:

nie każdy będzie wchodził specjalnie na discorda by grać w grę i/lub ts3

tam nie mam zamiaru siedziec i gadac co robic. tylko wstępnie wyznaczyc osoby do dowodzenia które będą przejmowały dowództwo niezaleznie od tego kim będą z MTF (opróc ochroniaza MTF) + zrobic wstępne plany by szybciej zchodziło przygotowywanie sie podczas rundy.

Dnia 29.11.2017 o 22:54, Minak napisał:

Odnosnie pomyslu - Discord dla graczy zostal udostepniony juz dawno temu i nie cieszy sie powodzeniem. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by dowodca MTF z danej rundy przekazal dowodzenie innemu, wyznaczonemu przez siebie graczowi.

a co do tego to primo jesli nie cieszy sie powodzeniem to pewnie ponieważ iż pewnie nie miało to większego celu secundo wątpie by Dowódca MTF oddał dowodzenie komu innemu (wiem co mówie sam kiedys bym oddał zycie za dowodzenie ludzmi) a sami nigdy nie "zauważą" ze do tego potrzeba szkolenia i doświadczenia. jak to pułkownik w wojsku mawia "najpierw naucz sie wykonywac rozkazy potem naucz sie  je wydawac"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Witam :D 
A więc zacznę ale tylko na szybko wyjaśnię ... bez całej procedury kom. itp :P 

Dnia 1.12.2017 o 22:52, Kirito napisał:

tam nie mam zamiaru siedziec i gadac co robic. tylko wstępnie wyznaczyc osoby do dowodzenia które będą przejmowały dowództwo niezaleznie od tego kim będą z MTF (opróc ochroniaza MTF) + zrobic wstępne plany by szybciej zchodziło przygotowywanie sie podczas rundy.

Serio myślisz że w ciągu 14-16 minut 10 osób wejdzie na kanał (oczywiści tylko ochrona i nikt więcej) i zaplanują całą rundę ??
Za dużo niewiadomych + za dużo graczy (wszystkich nie tylko ochrony) + za mało czasu = Chaos + brak ochrony + zero zabawy z gry

pewnie ponieważ iż pewnie

Brawo, po prostu brawo xDD

primo jesli nie cieszy sie powodzeniem to pewnie ponieważ iż pewnie nie miało to większego celu

Ów discord o którym mowa jest discordem serwerowym i na celu ma możliwość dogadywania się między graczami (np poprzez umawianie się na wspólne rozgrywki)

secundo wątpie by Dowódca MTF oddał dowodzenie komu innemu (wiem co mówie sam kiedys bym oddał zycie za dowodzenie ludzmi) a sami nigdy nie "zauważą" ze do tego potrzeba szkolenia i doświadczenia.

Przepraszam że zapytam ale ty myślisz co piszesz ?? Raz proponujesz by wybierano Dowodzącego czyli na siłę zabierać mu uprawnienia by potem stwierdzić "wątpię by Dowódca MTF oddał dowodzenie komuś innemu". Poza tym "sami nigdy nie "zauważą" ze do tego potrzeba szkolenia i doświadczenia." ... Serio ?? Potrzeba szkolenia i doświadczenia do tego by wydać 3/4 polecenia w grze ?? Jak doświadczenie jeszcze rozumiem (ale od tego jest poziom by nabyć doświadczenie przed możliwością dowodzenia) tak z szkoleniem totalnie nie rozumiem ... co ma zrobić by dowodzić ?? Przejść "Call of Duty" na najtrudniejszym poziomie ?? 

jak to pułkownik w wojsku mawia "najpierw naucz sie wykonywac rozkazy potem naucz sie  je wydawac"

Jak to w życiu mawiają "Baza wojskowa znajduje się daleko stąd" 
Innymi słowy - czemu porównujesz wojsko do gry komputerowej ?? Jest stanowcza różnica między tymi dwoma rzeczami a jeśli nie potrafisz jej zobaczyć to polecam lekarza. 
Swoją drogą to co jest teraz to prędzej mógłbym nazwać baletem niż wojskiem (nie powiem czemu tak sądzę ponieważ nie mam zamiaru wchodzić na tematy polityczne) 

Ogólnie jestem na nie :P strata czasu do której dostęp ma każdy a nie tylko ochrona ... 
-------------

Dnia 29.11.2017 o 22:54, Minak napisał:

,

Oto przecinek, poznajcie sie i współpracujcie dobrze.

Dziękuję że mi go przedstawiłeś ale nie sądzę bysmy się zaprzyjaźnili .... on jest jakiś krzywy xDD 

Edytowane przez NavySealPL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kirito   
4 godziny temu, NavySealPL napisał:

Serio myślisz że w ciągu 14-16 minut 10 osób wejdzie na kanał (oczywiści tylko ochrona i nikt więcej) i zaplanują całą rundę ??
Za dużo niewiadomych + za dużo graczy (wszystkich nie tylko ochrony) + za mało czasu = Chaos + brak ochrony + zero zabawy z gry

Zero myślenia. A zarazem zero zaznajomienia z tym co ja pisze. Pierwsze ale wszystko mam zamiar napisać co i jak ochrona ma robic drugie ale jak to powiedziałem wczesniej 2 razy. Pozatym jedynie co bedą gracze robic na discordzie to zapoznawali sie z tym kto bedzie dowodził (nie licze dowódców MTF bo wlasnie po to jest ten dział więc kazde porównanie typu

4 godziny temu, NavySealPL napisał:

Przepraszam że zapytam ale ty myślisz co piszesz ?? Raz proponujesz by wybierano Dowodzącego czyli na siłę zabierać mu uprawnienia by potem stwierdzić "wątpię by Dowódca MTF oddał

Bo to akurat jest ułomne porównywać system dowodzenia ktory juz jest a z ktorym teraz probuje wyjasnic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Domel   

Jak dla mnie pomysł słaby. Mało osob będzie siedzieć na nim i bałagan się zrobi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Minak   

Ulomne to jest twoje wyslawianie sie oraz jak widac czytanie ze zrozumieniem. Dwoch adminow, w tym head, odrzucilo twoja propozycje.

Dnia 26.11.2017 o 12:21, Kirito napisał:

jesli mozna zatwierdzic albo powiedziec nie bo czekam na jakąkolwiek odpowiedz

Nie.

Dobrze, ze masz checi cos poprawic, nie dobrze natomiast, ze nie potrafisz rozmawiac.

Jedyny twoj argument, to 'dzieci', tj. gracze, zle dowodza MTF, czy raczej nie dowodza w ogole, z mojego doswiadczenia.

Jak chcesz pomoc spolecznosci tego serwera, to naucz graczy jak powinni dowodzic, ew. zrob jakis poradnik.

Sam mialem kiedys taka inicjatywe, ale po 12h roboty, nie mam na ogol motywacji, by po pracy zajmowac sie praca, jaka jest opracowanie takiej tresci.

Ostatecznie mozesz poprosic dowodce o wyznaczenie kogos innego, jesli uwazasz, ze on sie nie sprawdzi, ale czy to zrobi, to jego wola.

Nie moze tak byc, ze dana role beda odgornie dostawac, wczesniej ustalone osoby. Rownie dobrze moznaby wytypowac kto ma grac SCP i niech oni graja w kolko na zmiane, a reszta graczy niech robi za statystow. Niech udaja, ze cos robia i niech czekaja na zabicie przez ta uprzywilejowana grupe osob. Brzmi uczciwie, co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta