Skocz do zawartości
Żydson

Garry's Mod: DarkRP

Rekomendowane odpowiedzi

Żydson   
Napisano (edytowane)

Witam,

Chciałbym złożyć propozycję zrobienia serwera DarkRP, tryb do dzisiaj jest bardzo popularny i można wiele zdziałać w tym zakresie. Oczywiście nie będzie to serwer z cyklu nawalamy w pizdu addonów z workshopa i się cieszymy a następnie zaliczamy największą wpadkę wszech czasów. Chodzi mi tu bardziej o stworzenie serwera który będzie tworzony przez graczy i gdzie użytkownicy będą mieli coś do powiedzenia i będą mogli składać propozycje zmian a inni użytkownicy i administracja będzie mogła się na ten temat wypowiedzieć.

Oczywiście mogę takowy serwer zrobić i dodać kontrybucję pod postacią moich zakupionych skryptów oraz moich własnych skryptów.

Pozdrawiam

Żydson

P.S. Ostatnio nie robiłem serwerów ale powinienem sobie poradzić. ;)

Edytowane przez Żydson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wizio   
Napisano (edytowane)

Z doświadczenia powiem, że serwery RP w Polsce to jest niewypał. I to do tego bardzo duży. Aktualna społeczność Garry's Moda to wyrzutki i dzieci, które przyszły od strony youtuberów i nie tyle, że i tak już psują tę grę, to jeszcze nie ma szans, aby wiedziały cokolwiek o serwerach typu role play. Nie każdy spędzał godziny swojego życia na "Play by Forum" lub innych tego typu serwerach w grach jak San Andres Multiplayer lub po prostu Minecraft. Sam prowadziłem takowy serwer z pewną serwerownią, która ostatnio chyba po raz kolejny otworzyła swoją kolejną edycję tego serwera i nie polecam.

Sumując... serwery RP nie mają prawa wyjść dla Polskiej społeczności, ponieważ jest to, brzydko mówiąc, społeczność pełna debili, których trzeba izolować, a bez nich serwer byłby zamkniętym kołem masturbacyjnym i byłby pozbawiony graczy.

Edytowane przez Wizio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pr!d3   
Spoiler

Dla leniwych proszę czytać tylko żółty tekst.

Jak już pisał @Wizio populacja Gmoda w Polsce to w większości dzieci (około 13 lat)  którzy nie potrafili by się dostosować do gry na jakimkolwiek serwerze RP. Już na prostszych trybach jest z nimi sporo problemów, a gdyby mieli sami "tworzyć" rozgrywkę serwer ten szybko trafiłby na czarną listę bardziej normalnych graczy. W ten sposób powstało by odizolowane środowisko pełne dzieci psujące grę każdemu kto wejdzie i skutecznie zniechęcając również do innych serwerów strefy. Jak dla mnie strefa NIGDY NIE POWINNA TWORZYĆ ŻADNEGO SERWERA RP BO TA DECYZJA BYŁA BY STRZAŁEM W KOLANO. Jednak gdyby się znaleźli starsi gracze którzy mogliby ogarnąć ten szajs myślę że frekwencja była by dosyć znikoma, ponieważ by rozgrywka na serwerach RP była satysfakcjonująca ilość graczy na serwerze powinna przekraczać absolutne minimum. Innymi słowy JESTEM NA NIE.

Czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji ~ Yor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z @Wizio to co się dzieje na serwerach DarkRP to, jednymi słowy żenada. Wszystko za sprawą polskich youtuberów, którzy przyprowadzili swoją młodą widownie na polskie serwery. Nie ukrywam, że część z takich ludzi jest w stanie dostosować się do wymagań, lecz większość graczy to banda bezmózgich dzieci, które myślą, że wszystko im wolno. Jeżeli takich ludzi by wpuścić na serwer, gdzie trzymanie się zasad jest kluczem do zabawy, to dosyć szybko byśmy zobaczyli jeden wielki chaos. A po co psuć opinie sieci, przez takich graczy.

2 sprawą, jest fakt, że DarkRP nie jest takim trybem gdzie zrobisz go raz dwa (jak np. Murdera), raz jest to napisanie dosyć obszernego regulaminu, wyjaśnienie zasad działania każdej z ról dostępnych na serwerze, dobranie odpowiednich addonów, no i co najważniejsze znaleźć osobę, która zajmie się takim serwerem, zrobi te czynności co wcześniej wypisałem i w dodatku będzie miała pojęcie co to jest RolePlay (chociaż tu wielu śmiałków się znajdzie zaznajomionych z takim trybem rozgrywki).

Sam się nie dziwie, czemu hype na DarkRP w Polsce upada, obecnie dobrze prosperują 3/4 serwery gdzie kilka lat temu takich serwerów było 12.

Podsumowując nie warto się męczyć dla "próby" wskrzeszenia DarkRP.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak koledzy wyżej. Chyba podali każdy możliwy powód za który nie warto i nie opłaca się robić serwera DarkRP. Wliczając całą dziecinadę która wałęsa się po gmodzie przez YT'berów polskich.

Będąc szczerym. Jedyne serwery RP jakie gdzieś tam mają sens jakikolwiek to zagraniczne... Na takich nie znajdziesz "Down'owatych" polskich dzieci bo nie dość że nie znają języka angielskiego dobrze prócz "fuck, bitch, motherfucker itp itd" to tam takich wybijają od razu. Podsumować mogę to tak. Grać chcesz na DarkRP? To korzystać lepiej z angielskiego i iść na inne serwery z ogarniętymi znajomymi (typowo 3 lub 5 znajo i wiem że takie coś wypala bo nie raz tak grałem)

Ale ujmując to w krótkim skrócie... Aktualne polskie serwery RP (lol iks de o ile takie są jeszcze tam) mogę podsumować tymi słowami : 

" Kończ żesz waść waćpan wstydu oszczędź ". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Żydson   
Napisano (edytowane)

Dobra może jesteście przeciwni serwerom RP ale prawda jest taka że DarkRP nigdy nie miało być RP i pozwolę sobię użyć cytatu z strony github darkrp: " DarkRP, a non-serious roleplay gamemode for Garry's Mod.". Więc mówieniem że DarkRP jest gamemodem RP to jest tylko okłamywanie się. A po drugię jeżeli dobrze zrobić serwer to można i znaleźć naprawdę fajnych graczy tam. Jako osoba która robiąc serwerownie swoją mogę powiedzieć że właśnie dzięki serwerowi DarkRP wybiłem się.

Jako kontrybucję oznacza że daje wszystko za darmo i nic nie oczekuje wzamian.

Edytowane przez Żydson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Żydson napisał:

Oczywiście mogę takowy serwer zrobić i dodać kontrybucję pod postacią moich zakupionych skryptów oraz moich własnych skryptów.

Kontrybucję? Znam pojęcie tego słowa, ale chyba tutaj zostało ono źle użyte i to bardzo. https://sjp.pl/kontrybucja tutaj masz znaczenie tego słowa, jakbyś mógł to napisz jaśniej o co Tobie chodziło, bo mogę się tylko domyślać. 

Tak, więc domyślam się, że chodziło Tobie o to, że chcesz zrobić zbiórkę na Twoje skrypty i, te które zakupiłeś. To raczej nie wypali, bo strefa gier działa stricte non profit, także o jakimkolwiek zarabianiu na serwerze także możesz zapomnieć.

Co do serwera, to czemu nie, jak masz ochotę postawić taki serwer i prowadzić go z jakimś pomysłem to pewnie @Latający udzieli Ci miejsca na taki serwer, po głębszej rozmowie, bo teraz strasznie płytko i krótko opisałeś zamysł serwera. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, DragonFly napisał:

Kontrybucję? Znam pojęcie tego słowa, ale chyba tutaj zostało ono źle użyte i to bardzo. https://sjp.pl/kontrybucja tutaj masz znaczenie tego słowa, jakbyś mógł to napisz jaśniej o co Tobie chodziło, bo mogę się tylko domyślać. 

Tak, więc domyślam się, że chodziło Tobie o to, że chcesz zrobić zbiórkę na Twoje skrypty i, te które zakupiłeś. To raczej nie wypali, bo strefa gier działa stricte non profit, także o jakimkolwiek zarabianiu na serwerze także możesz zapomnieć.

Co do serwera, to czemu nie, jak masz ochotę postawić taki serwer i prowadzić go z jakimś pomysłem to pewnie @Latający udzieli Ci miejsca na taki serwer, po głębszej rozmowie, bo teraz strasznie płytko i krótko opisałeś zamysł serwera. 

Jak ten Pan wyżej, jeżeli chcesz walczyć o serwer DarkRP na strefie, możesz go prowadzić. Skoro robiłeś serwerownie, to pewnie wiesz jak przygotować forum (chociaż tu to nie potrzebne), no i jeden serwer (chyba, że tworzyłeś serwerownie ze znajomym, przyjacielem, gdzie dzieliliście obowiązki). Udostępnienie kolejnego serwera dla strefy nie jest żadnym problemem, wystarczy umiejętnie przedstawić pomysł osobom na najwyższym stanowisku, lecz zanim się takowy udostępni trzeba mieć wszystko przygotowane, HeadAdmina, Technika (opcjonalnie) itd. bo po co obciążać inne serwery, postawione na tej samej maszynie. Jeżeli byłbyś skory prowadzić serwer to wiedz, że zysku z tego nie będziesz miał żadnego, a jedynie wedle własnej woli możesz sam (charytatywnie) wydawać pieniądze na płatne addony, aby grało się lepiej na serwerze (prostym przykładem jest @azuspl. Bóg wie ile już wydał ;)).

Btw. DarkRP jest trybem opierającym się w głównej mierze na RolePlay'u (Odwzorowaniu Prawdziwego Życia), nie jest to pełny RolePlay bo masz coś takiego jak /ooc <Out Of Character>, masz określone zone'y NoRP (na niektórych normalniejszych serwerach) no i role, które są wyłączone z RP (Rola Admina na służbie) ;). Na serwerach typu RP gram ogólnie 6 lat (z wielkimi przerwami) mniej więcej wiem z czym to się je :).

Edytowane przez Mordencjusz
Głupie przecinki :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jakbu   

Hej, sądzę, że powinieneś lepiej przedstawić wizję serwera - na ten moment nie podałeś żadnych konkretów co do rozgrywki czy planowanej scenerii. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Żydson   

1. Serwer chce zrobić zdziebko luźniejszy ponieważ darkrp nigdy nie było tworzone pod RP ale pozostawia to więcej swobody w innych obszarach.

2. Addony mam już zakupione więc nic nie muszę wydawać na nie ani grosza (tak mi się wydaję).

3. W przyszłości jak coś będę podszebował dodać na serwer to napiszę to samemu. Nawet sprzedaje rzeczy na GmodStorze.

4. Narazie planuje robić wszystko sam na serwerze, bo nie prowadzę całej serwerownii lecz jeden serwer.

5. Wystarczy mi przychód z GmodStore'a

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta