Skocz do zawartości
Czeslawwieslaw

Problem z kartą pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakieś 2 dni temu dopadł mnie problem z kartą pamięci (MicroSDHC 16GB class 4) a mianowicie żadne urządzenie nie wyczytuje karty. Czasami zdarza się, że telefon, na którym była używana karta (Asus ZenFone Go ZB552KL) wyczyta kartę, ale od razu pojawia się komunikat, że karta jest nieobsługiwana i trzeba formatować kartę. Jednak gdy próbuje sformatować kartę tak jak telefon chcę po kilku minutach czekania na ukończenie formatu wyskakuje komunikat "java.util.concurrent.TimeoutException: Thread Binder_B gave up waiting for partitionPrivate after 180000ms".

Dzisiaj podłączyłem kartę do komputera, po czym wczytało kartę i zaraz rozłączyło. Próbowałem kilka razy, ale za każdym razem nic. Sprawdzałem też w Zarządzaniu Dyskami i okazało się, że karta po włożeniu do komputera wywala całkowicie odczyt dysków zewnętrznych. Po takowym wywaleniu przez kilka minut komputer nie wyczyta żadnej innej karty ani nie będzie w stanie odtworzyć tej, która wywala. Próbowałem już dysk do odczytu karty przepisać na inną literę, ale to nic nie dało i dalej nie da się odczytać karty.

Prosiłbym o pomoc jak można odczytać kartę i ją sformatować.

Z góry dziękuję za przeczytanie i jakiekolwiek odpowiedzi.

Pozdrawiam Miecio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Może mnie rozstrzelacie za to, ale myślę, że albo karta zawirusowana albo uszkodzona mechanicznie. Takim słowem wstępu rozpoczynamy dyskusję B)

@edit próbowałeś może podpiąć telefon bądź coś co "odczytuje" kartę microSD przez USB do komputera, lub jeżeli masz taką możliwość wsadzić kartę MicroSD w kartę SD podłączyć ją pod czytnik i przez niego do komputera?

Przykład takiego czytnika: https://www.sferis.pl/czytnik-kart-i-box-usb-czarny-zew-6-slotow-ickzser011-p282244?gclid=CjwKCAiA4vbSBRBNEiwAMorER59lhKjcaQ1jE68lWJzww-JLQAVu0BRIE8ceWG9ObcaBghUyp65k9xoCw9IQAvD_BwE

Edytowane przez Mordencjusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta