Skocz do zawartości
GOD

Poszukiwanie gry w klimatach post apokalipsy.

Rekomendowane odpowiedzi

GOD   

Witam, ostatnio naszła mnie monotonia i ma ochotę zagrać w coś w klimatach post apokaliptycznych. Myślałem nad Metro Last Light, ale na razie to tylko myśl. W głowie miałem też Stalkera, lecz chciałbym się dowiedzieć czy coś jest też ciekawego. Fallouty nie grywałem i nie chce, a Madmaxa wole nie tykać. Po prostu nie jestem fanem zbieractwa i ulepszenia postaci itd. Chce się dowiedzieć czy są jeszcze jakieś fajne gry tego typu od strefowiczów. Za każdą odpowiedzieć serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pr!d3   

Poza Metro 2033 i Last Light które ubóstwiam polecam z całego serca wszystkie części stalkera. Dodatkowo od niedawna na rynku jest Escape from Tarkov którego co prawda nie ograłem ale może być ciekawą pozycją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zuris   
Napisano (edytowane)

Zmodowane 3 części Sztaklera zabrały mi ponad dobre 100 godzin rozrywki (choć już w przeszłości grałem nie na steamowej wersji :v), planuję kolejne przejścia. Polecam bardziej niż niesprawdzanie ciał, jak masz jakieś wątpliwości. Tarkov ma problemy z desyncem, pochłanianiem ramu, więc radziłbym o tym poczytać i przemyśleć, bo sam planowałem kupić, ale rzadko kto może grać na 8 GB ramu (jak masz więcej to jest gut). Poza tym wydaje się na fajną grę, ale potrzebowałbyś z kimś zagrać, bo samemu dość trudno będzie. Ogólnie nie jest to gra post apo, tylko akcja dzieje się w odgrodzonym, fikcyjnym mieście Tarkov (duhh), ale sądzę, że obczaić warto.

Edytowane przez Zuris
zdanie sobie dopisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pr!d3   

Zapomniałbym jeszcze, że w tym roku wychodzi 3. część Metro czyli Exodus. Z tego co wiadomo to będzie po prostu więcej tego samego co w poprzednich częściach oraz półotwarty świat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GOD   
Dnia 17.01.2018 o 22:30, Akise Aru napisał:

Czy The Last Of Us się liczy?

DayZ jest ok też

Akurat The Last Of Us liczyć się nie liczy, ponieważ nie mam PS3 ani PS4. DayZ nie w moich klimatach.

2 godziny temu, Pr!d3 napisał:

Zapomniałbym jeszcze, że w tym roku wychodzi 3. część Metro czyli Exodus. Z tego co wiadomo to będzie po prostu więcej tego samego co w poprzednich częściach oraz półotwarty świat.

Słyszałem o tym i patrząc na zapowiedzi chyba się nawet pokuszę tylko zależy od wymagań sprzętowych, a poprzednie części może zobaczę.

Dnia 17.01.2018 o 22:43, Zuris napisał:

Zmodowane 3 części Sztaklera zabrały mi ponad dobre 100 godzin rozrywki 

Bardzo chętnie zagram w którąś cześć Stalkera, lecz szczerze nie wiem którą wybrać.

16 godzin temu, pocotoczytasz napisał:

The Walking Dead wszystkie części :)

Akurat posiadam pierwszy sezon The Walking Dead i zamierzam pobrać go.
Jeśli chodzi O Escape From Tarkov to po prostu mój komputer raczej by nie dał rady z tym.

Jeszcze raz dziękuje za każdą odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tomislav   
Napisano (edytowane)

Odnośnie Stalkera to osobiście polecałbym iść po kolei - Cień Czarnobyla, Czyste Niebo, Zew Prypeci.

Jeśli chciałbyś, żeby wyglądało to lepiej graficznie oraz mieć możliwość normalnej gry nawet po jej zakończeniu to polecam moda Complete (jest on dostępny dla każdej części), odkąd go odkryłem dorzucam go do instalacji za każdym razem, bardzo przyjemny dla oka, a do wymagań dorzuca tak naprawdę niewiele.

Mógłbym ci również polecić część stworzoną przez fanów, a mianowicie Lost Alpha. Jest to jakby początkowy zamysł Cienia Czarnobyla, jednak dużo, dużo się różni. Minusem, który mógłbym to wymienić jest ilość biegania z punktu A do punktu B, a potem z powrotem, jednak jeśli nadarzy się element akcji to moim zdaniem znacznie przewyższa inne Stalkery. Zresztą nowsze patche (które na razie są fazach bardziej testowych, ale grywalnych i jak najbardziej zdatnych do grania (spotkałem może z 1 crasha przez połowę gry) ze względu na to, że po stworzeniu gry duża część ekipy odeszła od projektu). Jak byłem młodszy i miałem lekkiego stracha chodzenia po podziemiach to dzięki tej części ten strach jest wręcz przyjemnością. Fabuła jest naprawdę świetna, a warto wspomnieć, że gierka w tym przypadku darmowa.

Tak jak Zuris, również bym polecał ci się pobawić w mody, bo patrząc na ich ilość, pracę w nie włożone oraz popularność - jest z czego wybierać.

I tak jak mówiłem, jeśli masz wybierać, to wybieraj wszystkie, bo w każdą warto zagrać. Cień Czarnobyla opisze ci bardzo dużo fabuły, która będzie ci niezbędna w innych częściach, Czyste Niebo to typowa wyprawa na wojnę między frakcjami - tam sobie na pewno wybierzesz ulubioną frakcję. Zew Prypeci - masz tutaj największe pole popisowe pod względem modów, bo jest ich najwięcej. Grafika to miód, pełno zadań pobocznych i trochę myślenia nad wątkiem głównym.

Edytowane przez Tomislav

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie jako fan serii polecam: Fallout 2. Polecam zagrywam się ostatni. Może razić trochę wygląd i ogólna mała przystępność, jednak to właśnie surowość i możliwość 'wykminienia' się z sytuacji, w których w innych grach walka byłaby nieunikniona + post apo ofc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta