Skocz do zawartości
GOD

Gry z waszego dzieciństwa

Rekomendowane odpowiedzi

GOD   

Witam.
Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby stworzyć temat na forum w, którym będzie można zamieszczać myśli i wspomnienia z gier, które głęboko zapadły nam w pamięci za dzieciaka. Patrząc na różne działy nie znalazłem podobnego tematu, więc pomysł sam wpadłem, chodź jeśli był to mała reaktywacja nie zaszkodzi. Żeby, trochę rozruszać temat to ja zacznę.

Jedną z moich ulubionych gier było Beyond Good and Evil, która zapadła mi mocno w pamięci jak jeszcze byłem małym gówniarzem (chodź nadal nim jestem). W tamtym czasie BGAE była grą, graficznie nie powalała ale podobał mi się nastrój lokacji i samego świata. Niesamowity klimat był tworzony nie tylko przez obraz gry, lecz także przez muzykę. Do dziś pamiętam muzykę z menu głównego oraz propagande :>. Pamiętam, też ostatniego bossa i zakończenia, które sobie przypomnę to łezka się w oku kręci.

Zapraszam do podzielenia się własnymi wspomnieniami.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
CroSS   

Pierwsze RTSy: Knights & Merchants <3 Z Steel Soldiers (do dziś szukam następcy tej gry)<3 Warcraft 3
Samochodowe: Nascar <3 pamiętam jak za dzieciaka zawsze jeździłem pod prąd ^^
Zręcznościowe: Jazz Jackrabbit (gra o królikach z blasterami)
RPG/MMO: Diablo 2 <3 Tibia ^^ co jakiś czas odświeżane :P

i stary niepowtarzalny klimat CS'a 1.6 i tych wszystkich wspomnień z Zombie Moda / Surfa i innych kozackich trybów w które zagrywałem się godzinami na ulubionym już nie istniejącym serwerze "Zielona Mila" z wspaniałymi ludźmi, z którymi grało się codziennie, chciało się wracać, bo każdy dzień był inny i pełen wrażeń i emocji :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Radke   

Człowiek był jeszcze młody wtedy ahhh - na kompie głównie pogrywałem w Settlers 2, natomiast moje serducho podbiły wypuszczone na wciąż żywego PSX-a Spyro The Dragon i Crash Bandicoot <3
To był absolut spełnienia jak miałem może z 5-6 lat. Nadal lubie sobie wyciągnąć PSX i grać przez ciemne, zimowe wieczory :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tácõ   
Napisano (edytowane)
Spoiler

Fa15rsG.jpg

Spoiler

ptZjLCE.jpg

Edytowane przez Tácõ
głupie linki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nonejm   

1. Sonic - platforma SEGA - pierwsza platforma do grania i pierwsza gra :)

2. Transport Tycoon - PS - niezapomniany Tycoon

3. Railroad Tycoon - PS - to był efekt poszukiwania w/w 

4. Crash Badicot wszystkie części  :) - Oh no ugabuga its free no it cannot be. :) - epicka gra

5. Medal of Honor 1 i 2 - PS (do dziś pamiętam niektóre misje :D) - oj zwłaszcza 2 w zamku - do dziś nie lubię tej misji

6. Quake II - PS - niezapomniany singiel plajer

7. CS 1.5 - mapa Italia lub Militia - oh grało się w kafejkach - PC - wspomnienia z kafejek gdzie jeszcze 5 minut oznaczało 3 godziny xD

8. Quake III Arena - PC - Kafejek ciąg dalszy i podglądania gdzie kto jest

9. Wolfenstein - Retun to Castle - każdy wie :D

10. Pokemon - Game Card - PC - nic dodać nic ująć

11. Pokemon - Gamboy/Gamboy Collor - nic dodać nic ująć

12. Mario race - platformy nie pamiętam :( - kiedyś gdzieś zapamiętane 

13. Theme Hospital - PS - nigdy nie przeszedłem do końca bo miałem pirata i nie zapisywał save. :(

14. GTA 2 - oh co to był za szał :) - PS z tego co pamiętam

I tutaj muszę dodać dwie gry z epoki nowszej

Mass Effect 1-3 - epicka historia 

Modern Warfare 1-3 - równie epicka historia :)

Tu się zrywało z lekcji by przejść dalej i poznać co się dzieje - oczywiście w klasie bez spojlerów gadaliśmy ^^

i zapewne wiele innych o których pewnie by mi się z czasem przypomniało :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bokuser   

1. Grand theft auto vice city

2. Grand theft auto III

3. Euro truck simulator oczywiscie 1 to były czasy ehhh :'D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
AlanWake   

1. GTA I, GTA II

2. RAYMAN

3. KRÓL LEW

4. LIONHEART

5. JAZZ JACKRABBIT

6. PIZZA SYNDICATE

7. DAEMONICA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rzuf   

Za dzieciaka to sie grało w dużo gierek, a nie jak teraz prawie caly czas w Cs'a :D.

Podam te które najbardziej mi zapadły w pamięć z tych w które grałem. 

Nintendo 64:

The Legend of Zelda: Ocarina of Time - Genialna gra, do dzisiaj sobie czasami gwiżdże pewien utwór z tej gry (Dla Fanów Zeldy jest to Lost Woods)

Body Harvest - strzelanie do kosmituf hihi

Quake II - napierdzielanka, chyba każdy kiedyś grał :D

GoldenEye 007 - nie bez powodu nazywają ją najlepsza gra z serii filmów o Jamesie Bondzie, grałem kiedyś w odświeżona wersje na ps3 lecz to nie to samo. :(

PSX:

Tony Hawk’s Pro Skater 2  - no co by to powiedzieć, po prostu Tony Hawk. :P

Crash Bandicoot/ Crash Bandicoot 2 i 3- tak jak to napisał @nonejm epicka gierka. Mam nadzieję, że remake lub już nowe części wyjdą kiedyś na PC.

Crash Team Racing - nie wiem co by tu napisać o tej gierce, po prostu duży sentyment. 

Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins- No Japonia, Ninja, Skradanie się, miło wspominam tą gierkę

Driver - Też kurczę nie wiem co napisać o tej grze, po prostu była mega grywalna, w sumie jak wszystkie które tutaj podałem xD.

Tekken 3 - W Tekkena to tak samo jak w Quake, też każdy kiedyś na pewno grał.

Gran Turismo 2 - Na tamte czasy oczywiście według mnie, najlepsza gra o wyścigach/samochodach, do dzisiaj w głowie mam cały soundtrack z tej gry. Grałooo się i to dużooo.

Nowsze Gry:

Seria God of War- Kratos i tyle w temacie :P.

Gran Turismo 4- Tak samo jak w 2, w cholerę czasu spędziłem na tej grze.

GTA3/Vice City/San Andreas/IV- GTA Vice City/ San Andreas miały ten swój klimacik, a GTA IV jak na GTA świetną fabułę. A GTA 3, to GTA 3. :P

Mafia: The City of Lost Heaven- Najlepsza gra w jaką grałem. Genialna Fabuła i ten klimat połączony z fajnym soundtrackiem... Szkoda, że po niezłej 2 zrobili ten Crap zwany Mafia 3. :(

Szkoda, że te nowe gry single player nie wciągają mnie tak jak te stare(wiedźmin wyjątkiem)  Może po prostu gry pomimo tego, że są bardziej rozbudowane i zaawansowane graficznie są "gorsze?" Albo po prostu z sentymentu stare gry wydają się lepsze od nowych, kto wie. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no temat o dawnych dobrych grach. Mi się to podoba! 

Zacznę ze swoimi paroma groszami : 

NFS Hot pursuit. Na pccie z kierownicą i pare na Ps2 którego nadal mam. Też Dobry Tekken. Bo panie grało się kiedyś. GTA III VC i SA to wiadomo też dobra trylogia którą sprzedawali na ps2. O panie ile to ja się napłakałem nad niektórymi misjami... Teraz to GTA VC mi zostało na pc i pare innych. 

Rayman o panie ten ziomek. On mi zrobił też niezłą frajdę na PC nadal mam dobrą pudełkową wersję Rayman M. Wyścigi z areną. Cóż to za wspomnienia. A nie zapominajmy też. Jak & Daxter! Ci dwaj. To było coś.

Potem pare dobrych innych gierek ale nazw pozapominałem. SHAME ON ME. Anal wspomniał o Jazz Jackrabbicie. Też to pogrywałem u koleżanki dosłownie piętro niżej. U sąsiadki iks Di.

A też Różowa pantera. I ten dub cezarego pazury. Rozwalał nie raz. Jest tego tyle że naprawdę mógłbym powspominać ale nie wszystko pamiętam. Ale pewnie jak ktoś coś wspomni może to być coś co pogrywałem. Kto wie? 

TBH. Chętnie bym się cofnął w czasie i rozegrał wszystko na nowo na świeżutko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
peszek   
Napisano (edytowane)

Ja to stary jestem jak wspomnę se pierwsze gry w które grałem to nie wiem czy są tu osoby które też w nie grały :D

1. Dune 2 jeden z pierwszych rts-ow. Zajebista historia na podstawie książki. Osobiście nie przeczytałem.

2. Heroes of Might and Magic. Pierwszy heroes piękne wspomnienia z dzieciństwa. Śmiać mi się chce jak nazywałem tam postacie gdy patrzyłem jak ojciec w nią gra :D

3. Command & Conquer. Jak dla mnie najlepsza seria rts. Czasem gram w nią na emulatorze :D Cała seria od c&c po red alert wypas polecam. Dobra historia.

4. KKnD - Krush, Kill 'n' Destroy

5. ALADDIN

6. Król Lew

7. Polanie

8. Majesty

9. Dungeon Keeper

10. Super frog

11. Knights & Merchants

I wiele wiele innych ale nie pamiętam tytułów :D

Edytowane przez peszek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jakbu   

Pierwsze dziesiątki godzin pyknęły przy: Super Mario Bros., Tiny Toon Adventure, Banana Prince, Contra, Tank 1990, Double Dragon II. Potem dopiero PS1, gdzie królował Tekken 3 oraz GTA2. A, no i Tony Hawk's Pro Skater 4. Na PC szpilało się najwięcej w Pizza Connection 2 czy Airline Tycoon Evolution. Nie można zapomnieć o trzecich "Hirołsach" czy Worms Armageddon. I obowiązkowo emulator Super Nintendo, gdzie najwięcej się chyba grało w trylogię Donkey Kong Country.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GOD   
Napisano (edytowane)
Spoiler

beyond.thumb.jpg.149eb81c03685516828fe137156664c6.jpg

Spoiler

diablo.thumb.jpg.328cac9b6e44e1455199c6058da04ad5.jpg

Spoiler

wiedzmni.thumb.jpg.add5c3d92567fd368438a7258bf8ff9e.jpg

Spoiler

assasin.thumb.jpg.9d4275a573bbfebd4c2db05fba8512eb.jpg

@kamil/// : >

Spoiler

gothic.thumb.jpg.c0ec725487c61a5a67cece7bddf65f20.jpg

/// Edit: Szkoda tylko, że Gothic i Beyond Good and Evil mają porysowane płyty : (

Edytowane przez GOD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ksawię   

W sumie fajny pomysł.

Dodam coś od siebie:

- Gothic 3: Pamiętam jak mój brat grywał sobie, zawszę się patrzyłem :)

- Gothic 1,2: Przeszedłem oby dwie części, w wieku 5 lat :P

- Heroes 2,3: Tutaj chyba się nie muszę rozpowiadać.

- GTA 2,3 + SA: Przeszedłem wszystkie stare części. Nadal gram w SA na onlinach :) Aż się łezka w oku kręci.

- Blues Brothers: Omg, kochałem tą grę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jesus   

na pierwszym prawdziwym PeCecie - Blood, Quake, Need For Speed

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bobek   

Moja pierwsza gra jaką pamiętam to:
jazz-jackrabbit-2_3.jpg.756cd00da5fdd63161844b6b1fdc3dce.jpg

Potem było : Prince of Persia 1

No i oczywiście tytuły na super Super Nintendo : Donkey Kong , Final Fantasy III itd. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
IceTea   

Pierwszą styczność z grami miałem na tym sprzęcie Atari 2600Atari-2600-Wood-4Sw-Set.jpg

tutaj macie przegląd najlepszych gier na tę konsolę

potem przesiadłem się na to cudo, które wyglądało mniej więcej tak, bo "wersji" tych konsol było multum na bazarach

31_22456680.jpg

Tank, to była pierwsza gra w jaką zagrałem na tej konsoli, pamiętam nawet w jakich okolicznościach, u kogo i co zrobiłem najpierw, oczywiście rozwaliłem swojego orzełka.

na tę konsolę najlepsza była seria Kunio-kun

- Nekketsu! Street Basket: Ganbare Dunk Heroes

- Kunio-kun no Nekketsu Soccer League AKA Goal 3

- Nekketsu Kakutō Densetsu - to była najczęściej katowana gra u kumpli

a najbardziej pożądanymi kartridżami były te dwa

cddaca0a42b4bd392f7ec952dec7

latest?cb=20081019203913&path-prefix=pl

natomiast każdy miał ten, gdzie tak naprawdę, było może z 5 gier + 10 tysięcy modyfikacji do nich

latest?cb=20150503023108

na koniec przyszedł ON z czarno białym ekranem i MS-DOSem, czarno białym, bo na kolorowego nikogo nie było stać, a jak kupiłem kolorowego to całe miasto się do mnie zjeżdżało xD

komputer.jpg

- Commander keen - pierwsza gra w jaką zagrałem i pierwsza styczność z komputerem klasy PC

- Golden Axe

- Duke Nukem 3D

- Hexen

- Test Drive

i w pip innych, ale te najbardziej wspominam

w końcu nastała era internetu w Polsce, był to czas gdzie po internet się dzwoniło, a rachunki za niego były kosmiczne, dlatego powstały kawiarenki internetowe. W nich, przynajmniej w moim przypadku, internet służył tam tylko żeby sprawdzić mejla, bądź poczatować na wirtualnej polsce i wyrywać lachony. Głównie w kafejkach się grało, nie przez neta, tylko poprzez LAN, a najczęściej grało się w to:

- Half-Life

- Quake III Arena + modyfikacja Bid for Power

- Diablo 2 Lord Of Destruction

- StarCraft: Brood War

i na koniec on, dodatek do Half-Life, Counter-Strike, po LANie zacząłem grać w niego od wersji 1.3, wtedy nie było widoku z pierwszej osoby. Gdy go wprowadzili, bodajże w wersji 1.5, to nasze szczęki wylądowały na podłodze. Raz nawet zorganizowaliśmy turniej między kafejkami, oddalona one były od siebie o kilometr, ping wynosił 1000 na łepka ale jaraliśmy się jak murzyn blaszką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta