Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tivo   
Napisano (edytowane)

Witam chciałbym zaproponować serwer Life do Arma 3 

na serwerach Life głównie chodzi o odgrywanie roli 

możemy wcielić się w role policjanta, medyka, cywilia oraz przestępcy 

na serwerze musimy dbać o takie potrzeby jak głód czy pragnienie 

sposobów na zarabianie jest bardzo dużo 

możemy wydobywać i przetwarzać  zasoby naturalne takie jak miedź, stal, srebro, złoto

można też zbierać konopie by ją przetworzyć na Marihuana i sprzedać 

jest też możliwość wcielenia się w role dostawcy czy też taksówkarza 

sposobów na zarabianie jest oczywiście  więcej 

a za zarobione pieniądze możemy kupić pojazdy naziemne  takie jaki samochody osobowe, samochody ciężarowe 

a gdy zarobimy wystarczająco dużo będziemy wstanie kupić dom, helikopter bądź osobisty samolot 

możliwości na takim serwerze jest od groma i nic nie stoi na przeszkodzie by dodać nowe 

w przypadku problemów z serwerem służę pomocą

potrafię postawić serwer od zera

przykładowe nagrania z porwania na tego typu serwera:

Edytowane przez tivo
błędnie wklejony film

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tivo   
36 minut temu, Chester napisał:

a kto by sie zajmowal strona graficzną i skryptową?

jak pisałem wyżej "w przypadku problemów z serwerem służę pomocą"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   

Witam,

Może jako ktoś kto jako tako się na tym zna się też wypowiem. Może zacznę od tego że już nie raz pojawiały się tutaj takie tematy (Chodzi o postawienie serwera Altis Life, bądź innych serwerów RPG), ba nawet w pewnym momencie planowaliśmy już we własnym gronie postawić taki serwer, ale tutaj napotykamy problem bariery językowej, w rozumieniu języka programowania/ skryptowania. Nie chcieliśmy aby ten serwer był taki o, z normalnymi skryptami, zwykłymi teksturami. Dlatego w planach było zrobienie autorskich skryptów, przetłumaczenie całej mapy na Polski, ustalenie zasad na serwerze, cen itp. Aby zrobić PORZĄDNY serwer Altis Life (Grałem na Altis Life z 300-350h dlatego wiem co mówię) trzeba mieć dobrego skryptera, który musi być darmowy, zarząd który CODZIENNIE, albo chociaż co 2 dni wchodził na serwer i patrzył co się dzieje. @tivo Jeżeli jesteś dobrym skrypterem i udało by Ci się ogarnąć autorskie albo chociaż pół-autorskie skrypty to można już myśleć o postawieniu takiego serwera. Drugą sprawą jest to, że przynajmniej według mnie, większość serwerów Altis Life nie zachęca do siebie niczym, od to dodadzą jakiś skrypt który wprowadza jeden sposób zarabiania, czy ułatwia jakiś element rozgrywki, bądź utrudnia. Mieliśmy pomysł aby nie robić serwera Life typu Lakeside, ale coś podobnego, dodać jakiś mod najlepiej taskforce, albo coś, ale to też byłoby dość uciążliwe do prowadzenia (Wiem z doświadczenia na serwerze). Kolejnym akurat tutaj dość dobrym rozwiązaniem jest to że jako StrefaGier, nie możemy pobierać opłat, więc donatorzy odpadają, co myślę że będzie dość dobrym rozwiązaniem w erze p2w. Trzeba też porobić wzory pod zgłoszenia i ogarnąć forum, co nie jest takim dużym problemem, ale zajmie trochę czasu. Kolejną sprawą jest to żeby wybrać odpowiednią administrację, jak dla mnie 2 osoby to wystarczająco, jak na początkowy start serwera, ale potem kto wie ilu graczy będzie. Osobiście jestem NEUTRALNY.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo lubię grać na serwerach Roleplay w Armie

Grałem już na pewnym serwerze z kolegami i fajnie jest,gdy zorganizuję się jakąś akcję (Porwania itp.).

Ale często ludzie kampiom przy miejscach typu diler narkotyków.

Ale to nie powstrzymuje graczy od zarabiania w ten sposób

Z zarabianiem (najczęściej) nie ma problemu.

Jestem na TAK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chester   

Barnaba co do forum to bys miał tu bardzo małe możliwości... bo nie mogłbyś być administratorem forum lub Moderatorem bo to częśc ekipu SG... pamietasz? po drugie JEŚLI sie znajdzie bardzo dobry skrypter i grafik to jest to i tak moze z 10% szans na powstanie serwera bo i tak decydujący głos maja Admini SG a jak wiemy róznie bywa... po trzecie Administracja... trzeba by bylo ogarnietych adminów a z kad takich wezmiesz jak nawet na zwykly serwer vanilia prawie nikogo niema? Fakt kiedys chcieliśmy założyc serwer LIFE ale same testy jakie wykonalismy NIE PRZEKONAŁY adminów (dawnych naszych sprzymierzeńców) wiec nie licz na serwer LIFE... przykro mi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
doodzio   

Zależy od strefy.
Mnie średnio ciekawi granie w tego typu gry bo mam życie realne :-) . ( a tak naprawdę bo nie potrafię w to grać  :P)
Jeśli trzeba by było pomóc coś ze skryptami to  jestem chętny do pomocy.

Inna sprawa to serwer. Bo trzeba jeszcze postawić baze danych lub  persystencje w  pliku/ach.
Dobrze więc było by mieć dostęp bezpośredni do konsoli a tego nawet ja nie mam tylko kilku ludzi z samej góry.
Więc albo musiałbyś im wszystko przygotować żeby to zrobili albo musiał byś się na ten szczyt dostać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chester   

Nawet jak by wszystko podal na tacy to i tak marne szanse na "dobroc"technicznych... Dobrze sami dobrze wiecie co tu sie dzieje wiec nie robcie chlopakowi nadziei...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chester   

Doodzio nawet jak Markooff był to zawsze było jakies "ale"... teraz nie mamy tego problemu odkąd mamy swój serwer :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   

To jest tylko formalność, aby postawić taki serwer wystarczyłoby przetestować skrypty parę razy zobaczyć czy wszystko chodzi, dopiero wtedy można postawić serwer, a myślę że admini powinni mieć tylko możliwość dodawania ludzi na whiteliste, oraz banowania i kickowania, tyle wystarczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
doodzio   
Napisano (edytowane)

Skrypty wykonywane po stronie gracza sa łatwe do testowania.

Natomiast zdalne wykonywanie, JIP, itd to insza inszość.
Tłumaczenie jeśli oprzeć by to na plikach ze stringable.xml to dosyć łatwa robota.
Nie robiłem jeszcze w armie GUI to troszkę inna sprawa.

Edytowane przez doodzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   

W sumie to jeszcze chciałbym żeby @tivo się wypowiedział jeżeli to możliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tivo   

szczerze mówiąc to po przeczytaniu wszystkich odpowiedzi pod tematem uważam że to raczej niema sensu jesli jest taki problem z dostępem do maszyny

serwery z army z reguły dużo potrzebują dużo czasu i poświęcenia a skoro dostęp ma tylko góra to nie wydaje mi się by chciało im się wprowadzać poprawki kilka razy dziennie 

temat uważam  za zamknięty 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.