Skocz do zawartości
50-levelowy-kebab

PlanetSide 2 - największy MMoFPS w historii?

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze Battlefieldy czy Call of Duty mogą się schować, bowiem cała seria BF czy CoD w porównaniu do PlanetSide 2 to jakiś tetris :P Czemu aż tak mocne stwierdzenie? Wielu się podnieca tym, że w BF3 na raz na mapie Granica Kaspijska czy na Siłach Pancernych walczy 64 graczy... Pfff... Powiedzmy, że 64 graczy w Planetside to jakiś mały oddział, który można zlikwidować w parę minut. Czemu? Bowiem w PlanetSide 2 na mapach wielkości kilkuset kilometrów kwadratowych toczy nieustanny bój nawet kilka setek czy kilka tysięcy graczy. Haha! :D Żadnych loadingów, żadnych rund, po prostu świat to żywy organizm, gdzie rano front jest daleko na wschodzie od naszej bazy, a wieczorem już gdzieś daleko na zachodzie! Trzy frakcje składające się z X000+ graczy (wstaw za X jakąś liczbę, lol) niemal 24 godziny na dobę (będą) tłuc się w różnych sceneriach o kontrolę nad regionami świata, klasy postaci, masa broni, ulepszeń, apgrejdów czy modyfikacji.

Wyobraźcie sobie taką sytuację - biegniecie do celu w otoczeniu np. 80 graczy, nad głowami przelatuje nie 1-2 myśliwce, a 10-20, gdzieś po prawej nie zasuwa 2-3 czołgi, tylko 20 albo 30... Na raz... W grze FREE TO PLAY.

Where's your God now?

Strefowa Ekipa

Serwer WOODMAN

Format - nick na forum, frakcja

Adres TeamSpeak3 - 193.110.122.196

Format - nick na forum, nazwa konta w Planetside, frakcja

50-levelowy-kebab /// Midvith /// TR

Dokuro /// Dokuro /// TR

kopec23 /// kopec23 /// TR

Simion /// Simion /// TR

eter93 /// eterek /// TR

S4dr4z /// S4dr4x /// TR

ReVo /// taszos /// TR

PitFall -> PitFall17 -> TR

Buuka // Buuka1 // TR

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poniżej macie 20 minut czystego grania i czystego komentowania oraz drobny konkurs. Osoby mające dostęp do bety dziś powinny dostać nieco dodatkowych kluczy dla znajomych, dlatego postanowiłem na początku klipu zrobić lekki konkurs - szansa na zdobycie klucza do bety jest spora :) Premiera gry już za 3 tygodnie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wypas Gierka, kolega gra na tej becie, mogę od niego mieć ale powiem że jak widziałem jak grał są powody do zadowolenia :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VVajrus   

Widzę że szykuje się następna gra do grania. Liczę na to że uda mi się zdobyć ten kluczyk ;d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze tylko 3 dni trwa beta. Więc wytrzymasz pewnie ;) Gra rusza za dni 7, wtedy każdy będzie mógł grać całkowicie za fri, bez żadnych beta-kluczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokuro   

Naprawdę wygląda mega. Oczywiście będę grał i mam nadzieję, ze zbierze się jakaś większa ekipa =)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
markopol   

Pewnie wypróbuje tą grę, o ile pójdzie na moim złomie i bd powyżej 20 fpsów.

Może byśmy stworzyli jakiś klan, jeśłi jest taka opcja i wybrali ten sam serwer/nacje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się wybrać ten sam serwer, taką samą frakcję oraz założyć klan podzielony nawet na plutony.

Wykład o grze, dziś, 17:30, TeamSpeak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokuro   

Na razie nie wiemy czy nam się spodoba, a Wy już o klanie =D Aczkolwiek jeśli wszystko pójdzie dobrze, to czemu nie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

Ja pewnie zagram, o ile nie dobiją mnie spore aktualizacje, bo w betę pograłem i nawet całkiem fajnie to wyglądało.

Niech jeszcze naprawią przypisywanie klawiszy tak, żebym mógł sensownie ogarnąć latanie i będzie bajka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Premiera dziś o godzinie 19:00 na całym świecie, gra dostępna FREE TO PLAY na platformie Steam pod adresem http://store.steampo....com/app/218230

Klient około kilku giga, wymagania minimalne to:

Processor: Intel Core 2 Duo E6850 or higher / AMD Phenom II X2 or higher (czyli na Intel i3 pociśnie)

Memory: 4 GB RAM

Graphics: nVidia GeForce 8600 series or higher / AMD or ATI 4850 series or higher

DirectX®: 9.0

Hard Drive: 15 GB HD space

Zalecam serwer EURYDOME (europejski, w Niemczech), nazwy serwerów raczej będą takie same.

Frakcja do wyboru do koloru, można posiadać 3 postacie na 3 frakcje, ja stoję po stronie Terran Republic (czerwoni).

Czym się różnią frakcje? Kliknij na każdy z linków:

-

aka Republika Terrańska - Fabularna wizja to twarde, autokratyczne, militarne rządy. Zalety w grze to szybkostrzelność, szybkość pojazdów, szybkie przeładowanie. Wady zaś to rozrzut broni i ich małe obrażenia.

-

aka Nowy Konglomerat - Fabularna wizja to wolność, równość i zniesienie wszelkich nacisków czy niewoli. Zalety w grze to pancerz, siła rażenia. Wady zaś to powolność oraz wolne przeładowanie.

-

aka Vanu - Fabularna wizja to asymilacja obcej technologii odkrytej na planecie i jej dostosowanie do swoich potrzeb. Zalety w grze to mobilność, balans między obszarem rażenia a siłą i szybkością przeładowania. Wady to również ten balans - ich czołgi mają stosunkowo silne działo, ale nieruchome. Podobnie z innymi pojazdami.

Ktoś pytał o Friendly Fire. To działa tak, że obrażenia swoim zadajesz nieco mniejsze niż przeciwnikom, ale jednak zadajesz - jeżeli zbyt często ranisz lub zabijasz swoich to otrzymujesz chyba 20-30 minutową blokadę na możliwość użycia czegokolwiek, czym da się coś zranić ;) Ale można wtedy przykładowo leczyć, nosić ammo, naprawiać chyba, czy oczywiście transportować graczy pojazdami na pola bitew.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wodzu   

Ja jako zawzięty przeciwnik steam-a będę raczej atakował bezpośrednio , widzę że jest strona dla naszej lokalizacji http://www.planetside2.eu/ na razie widzę mocno zalagowane trzeba poczekać aż się przemieli

i dopiero konto na spokojnie założyć ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokuro   

Nie jestem w stanie zalogować się do gry wpisując nazwe oraz haslo... pisze mi, ze jest niepoprawne. Chociaż na stronie loguje sie bez niczego. wtf? :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wodzu   

Bo PS2 z steam-a to wersja USA a z strony EU geolokalizacja cie przekierowała , czyli powinieneś założyć konto na .com pewnie przez proxy ... kolejna wtopa śmietnikowego steam-a

Instructions to make a STEAM installation of PS2 link to EU servers operated by ProSieben:

Open your STEAM folder, and navigate to:

Steam\steamapps\common\planetside2

Open the file LaunchPad.ini

Add the line "environment=psg" (without quotation marks) to the bottom of the file. It should resemble the following:

[settings]

appName=Planetside 2

id=ps2

height=617

width=915

environment=psg

Save the file, and launch Planetside2 from Steam.

The launcher will now be directed to the EU servers. Unfortunately, those are presently malfunctioning anyway. Best of luck.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwne, ja założyłem konto normalnie na Planetside 2 robiąc nowe konto, odpaliłem grę ze Steam i może po 4-5 kliknięciu "Play" mogłem normalnie klepać :)

Dziś po 15 będzie obszerny video poradnik dla początkujących.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wodzu   

No tak ale zakładałeś w warunkach kiedy nie było EU i tu się zgadza , jak odpalisz proxy ze niby jesteś z US to 0 stresu tam zakładane konto trybi i tu i tu

ale jak nie to teraz po wejściu na com przewala cie na EU i tu zakładając konto coś nie bardzo trybi tzn trybi jak zaciągniesz klienta z lancher-a bo steamowy jest US , chyba że już coś zmienili ale po informacjach dochodzących z zewnątrz od potencjalnych graczy wychodzi że nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kopec23   

Co przykre po wpisaniu w config tego co podał Wodzu: launcher postanowił się crashować. Zobaczymy kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i naprawi te problemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ReVo   

To co wodzu napisał działa w 100% idzie założyć konto

Edit : tak jak up po zalogowaniu i akceptacji lipa gra nie odpala

Edytowane przez ReVo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokuro   

No dokładnie, po zalogowaniu sie i kilku sekundach ładowania launcher sie wyłącza.

Edytowane przez Dokuro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UWAGA ODNOŚNIE PLANETSIDE 2 - Valve i Steam spieprzyli sprawę (znów?) i są problemy z kontami założonymi w EU, a klientem US dostępnym na Steam. Co należy zrobić? Odpalamy sobie to w wersji LITE - http://www.flyvpn.com/download - następnie na tej stronie - http://www.flyvpn.com/freetrial - kopiujemy hasło do triala. Odpalamy, logujemy się aż zaskoczy. Program przekieruje cały nasz ruch sieciowy przez VPN, wybieramy jakiś VPN z Stanów Zjednoczonych. Wchodzimy na http://planetside2.com/ i rejestrujemy normalne konto w US. Następnie je weryfikujemy na mailu. Rozłączamy VPN (nie zapomnijcie do cholery o tym!). I gramy! :) Pamiętajcie też - niemal wszyscy tu gramy na serwerze Woodman. To, że macie konto robione na stronie US, nic nie znaczy, i tak możecie grać wtedy w EU. Steam obiecał to naprawić w ciągu paru dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokuro   

Mój nick to Ciastk0, po wielokrotnych próbach założenia konta... na tym się udało :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta