dawre

Czyszczenie pamięci karty graficznej - flush

5 posts in this topic

Witam

W czasie sobotniego treningu, Paczek powiedział o możliwości czyszczenia pamięci karty graficznej, co wzbudziło spore zainteresowanie. Niestety, zapytany o to później, nie byłem w stanie udzielić odpowiedzi jak tego dokonać. Doczytałem i poniżej macie odpowiedź.

Generalnie ma to na celu poprawę wydajności wyświetlania grafiki w grze. Znajduje to zastosowanie zwłaszcza w sytuacjach, gdy mamy kartę o niewielkiej wielkości pamięci. W sytuacji gdy misja rozgrywa się w innym terenie niż otoczenie naszej bazy (inny zestaw teksturek i odmienne obiekty w otoczeniu), może się okazać że "nowe" tekstury i obiekty "nie zmieszczą" się już w szybkiej pamięci karty i zostają "wczytane" do udostępnionej pamięci systemowej. Ta pamięć często (zazwyczaj?) jest wolniejsza od tej na grafie, ponadto nie jest to rozwiązanie preferowane przez system/grę/sterownik. Po wklepaniu flush-a, pamięć karty zostaje wyczyszczona i od nowa zostają do niej załadowane tekstury (nie wiem czy wszystkie czy tylko wybiórczo), dzięki czemu po tej operacji, w pamięci karty znajdują się obecnie tekstury występujące tu gdzie jesteśmy, a nie te które były np. w bazie.

W praktyce odbywa się to tak, że:

1. Wciskamy i przytrzymujemy Lewy SHIFT.

2. Trzymając SHIFT, naciskamy minus "-" na klawiaturze numerycznej i też przytrzymujemy.

3. Zwalniamy klawisz SHIFT, a następnie zwalniamy klawisz "-".

4. Z klawiatury wpisujemy "flush" (oczywiście bez cudzysłowów") - nigdzie nie widać wpisywanych znaków.

5. Jeśli wszystko się udało, obraz na chwilę miga/zaciemnia się.

Gotowe

Mam nadzieję, że Wam to pomoże w rozgrywce.

Pozdrawiam

dawre

LeadGhosT lubi to

Nie działa mi to :C jakieś pomysły czemu?

Witam

Pomyślałem, że może chodzić o włączoną/wyłączoną klawiaturę numeryczną, ale to nie to... sprawdziłem i działa to z numlock-iem w pozycji on i off.

Masz klawiaturę zewnętrzną, czy klepiesz to na lapie? Jeśli na lapie, to może sprawdź czy na klawiaturze zewnętrznej (np. na usb) Ci zadziała. Może to ma jakieś znaczenie. Fajnie by było gdyby ktoś z kolegów grających na laptopie sprawdził jak to u niego działa. Oczywiście zakładam, że testowałeś to w Armie ;).

Wydaje mi się, że opisałem to "łopatologicznie", więc zakładam, że nie pomyliłeś/pominąłeś żadnego kroku... poczekajmy na wypowiedź kogoś z lapem. Może to coś wyjaśni. Do tego czasu pozostaje Ci czekać i jeszcze próbować.

Opisz na czym to robisz (lap/blaszak), jaką masz klawiaturę, może podaj wersję systemu. Zakładam, że Armę masz taką jak ja (zestaw modów wymagany na naszym serwerze), bez jakiś "egzotycznych" dodatków. Jeśli masz jakieś dodatkowe mody, to sprawdź czy dla SHIFT-a lub minusa na numerycznej nie masz przypisanej jakiejś akcji. To mogło by przeszkadzać.

Pozdrawiam

dawre

Ja mam pytanie, może trochę bezsensowne ale kto pyta nie błądzi - w Armie 3 też to działa? Sprawdzaliście może?

tak działa tylko dodatkowo wyświetla się napis flush activated. Osobiście nigdy nie znalazło u mnie to zastosowania czy w arma 2 czy arma 3. Pozdrawiam.

Edytowane przez Combos

Gość
This topic is now closed to further replies.