Skocz do zawartości
Staszek

[Poradnik] Jak zwiększyć wydajność w ArmA 3

Rekomendowane odpowiedzi

Staszek   

Witaj.

Ten poradnik pomoże ci uzyskać maksymalną ilość FPSów nie obniżając tak znacząco strony wizualnej.

Opcje Grafiki:

Ogółne

e9y_Ukij.jpg

Próbkowanie – współczynnik renderowania rozdzielczości ekranu. Poniżej 100% obraz wygląda bardzo źle a powyżej 100% różnica będzie niewielka lecz zmniejszą się diametralnie ilości klatek.

Tekstury – Niżej niż ustawienie tej opcji na Wysoko będzie skutkowało brzydkim wyglądem, a ilość klatek się nie zmieni.

Obiekty – Ta opcja bardzo zmniejsza ilość klatek, proponuje niskie lub standardowe ustawienia. Ja preferuje ustawiać tę opcję na wysokie.

Teren – Tą opcję możecie ustawić wedle uznania. By uzyskać bardzo dużą ilość FPS można ją ustawić na niskie a jak ktoś woli mieć ładną trawę to na wysokie.

Cień – Ta opcja bardzo zmniejsza ilość klatek. Można ją wyłączyć aby zyskać klatki bądź ustawić na niskie aby gra wyglądała realistyczniej

Cząsteczki – Tę opcję proponuje ustawić na niskie. Bywa tak, że podczas misji rzucane są duże ilości dymu, wtedy mając tę opcję na wysokich można nieźle poturbować komputer

Chmury – Chmury nie pochłaniają dużo klatek więc można je ustawić na wysokie/ultra

PIP (Picture In Picture) – Odbicia, dla dobrego wyglądu proponuje ustawić poniżej poziomu wysokiego (polecam standardowe), a dla uzyskania maksymalnej ilości klatek wyłączyć

HDR – Ta opcja zjada trochę FPSów, odpowiada za wygląd podczas nocy, proponuje ustawiania standardowe a dla maksymalnej ilości klatek niskie

Oświetlenie – To nie wpływa tak bardzo na FPS, polecam ustawienia standardowe

Widoczność

Ogólne – Preferowane 2600

Obiekt – Preferowane 1300

Cień – Preferowane 100

Obraz

v_NRkc_M0.jpg

Wszystkie opcje prócz Synch. Pionowej zależą od waszego sprzętu. Synch. Pionową proponuję wyłączyć bo zjada bardzo dużo FPS.

AA I PP

QFY8vt_T.jpg

Bloom – Zjada FPSy, mi się nie podoba wizualnie więc tę opcję proponuje wyłączyć

Rozmycie radialne - Zjada FPSy , wyłączyć

Rozmycie w ruchu - Zjada FPSy, wyłączyć

Głębia ostrości - Zjada FPSy, wyłączyć

Filtr Ostrości – Ja osobiście lubię gdy gra jest wyraźna także proponuję to ustawić na 100

SSAQ – Proponuję wyłączenie

Ogniskowanie – Proponuje wyłączenie aczkolwiek można zostawić na włączonym

FSAA – Ta opcja może być wyłączona dla uzyskania max FPS

ATOC – Dla ładnego wyglądu proponuje wybrać opcję drzewa + trawa z Arma2

PPAA – Na moim sprzęcie ta opcja zmniejsza ilość FPS, można ją ustawić na FXAA Standard

Filtrowania Anizotropowe – Sugeruję wyłączyć tę opcję lub ustawić ją na niskie

Inne:

Podczas gry nie należy mieć otwartej przeglądarki ani żadnych programów, które są obciążające. Powinno się nawet wyłączyć wszystkie okienka steam a podczas gry unikać otwierania menedżera steam [shift + Tab] bo powoduje to spadek klatek.

Ilość FPSów zwiększa również ustawienie dopasowania wyglądu dla najlepszej wydajności. Aby to ustawić wyszukaj w plikach i programach "Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows".

Polecane programy:

Process Hacker -> Pozwala w prosty sposób wybrać priorytet procesu

CCleaner -> Przyśpiesza komputer oczyszczając rejestr oraz zwalniając miejsce na dysku

Mam nadzieje, że ten temat pomógł zwiększyć ci ilość FPSów w Armie 3. Sam posiadam nie najlepszy sprzęt do gry i zamierzam go wkrótce zmienić a te ustawienia bardzo pomogły mi uzyskać maksymalną płynność gry.

Oto Prezentacja jak wygląda otoczenie w Armie na proponowanych przeze mnie ustawieniach:

2015_12_14_00019.jpg

2015_12_14_00020.jpg

2015_12_14_00021.jpg

2015_12_14_00025.jpg

2015_12_14_00027.jpg

2015_12_14_00028.jpg

Link do filmu z którego korzystałem podczas robienia poradnika -> ArmA 3: How to get max FPS (Performance Guide)

Created by Staszek, Reserved for Strefa Gier

Edytowane przez Staszek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pomogło, nadal te same FPS'y :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Staszek   

Nie wiem jakie dokładnie ustawiłeś parametry opcji, ustawiałeś opcje maksymalnie by zwiększyć wydajność (tam pisałem dla maksymalnej liczby fps należy) czy w ten sam sposób co ja na screenach? Wiele zależy też od twojego komputera. Coś zmieniałeś w opcjach? Ja myślę, że ten poradnik musi dać ci chociaż  kilka FPSów. Ja uzyskałem na nim ponad 30 FPSów :huh: . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazłem kilka nowych lub mniej nowych sposobów na poprawienie wydajności Armay 3 a prezentują się one następująco.

1. Otwieram notatnikiem plik (arma3.cfg) znajdujący się w C:\Users\Nazwa Użytkownika\Documents\Arma 3

I edytujemy następujące linijki (Łatwiej będzie szukać gdy wciśniemy CTRL+F i wpiszemy frazę słowa)

GPU_MaxFramesAhead=4;

Zalecana wartość 1-4.

GPU_DetectedFramesAhead=0;

Zalecana wartość 0-3.

=======================================================================================================

2. W tym samym folderze otwieramy notatnikiem plik o nazwie (nazwaużytkownika.Arma3Profile) i edytujemy następujące linijki.

mouseSmoothing=0;

Zmniejsza pływanie celownika po ekranie.

sceneComplexity=160000;

Zalecana wartość 160000-260000.

shadowZDistance=50;

Zalecana wartość 50-100.

headBob=0;

Efekt kiwania głowy podczas ruchu.

viewDistancce=1600;

Zalecana wartość 1600-3000.

preferredObjectViewDistance=1100;

Zalecana wartość 1100-1600.

=======================================================================================================

3. Modyfikacja parametrów startowych Army 3.

Odpalamy Steam, klikamy prawym na Arme 3 -> Właściwości -> Zakładka ogólne -> Ustaw opcje uruchamiania.

Moje ustawienia wyglądają następująco: -nologs -noSplash -cpuCount=4 -exThreads=7 -high -maxMem=10240 -world=empty

-cpuCount=x   (Ustaw tą wartość tak aby odpowiadała ilości fizycznych rdzeni twojego procesora 2,4,6)

-exThreads=x  (1,2 dla procesorów dwu rdzeniowych, 3,5 dla procesorów czterordzeniowych, 7 dla czterordzeniowych lub lepszych)

-high  (Wysoki priorytet Army)

-maxMem=x  (Można ustawić wedle uznania, zalecam ustawić o 1GB mniej niż mamy zainstalowanego ramu)

-noSplash  (Wyłącza ekran powitalny)

-world=empty  (Przyśpiesza ładowanie gry)

-nologs  (Wyłącza zapisywanie logów)

Edytowane przez Kadonashi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyrost klatek gdzieś na poziomie 10-20, no i gra tak szybko sie nie muli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak będę miał chwilę to zerknę. Zobaczymy czy coś zdziałam na AMD. Zresztą i tak wbije do Was za kilka miesięcy już na nowym sprzęcie ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smutek   

mogę się mylić ale kiwanie głową i rozmycie podczas ruchu w nikłym stopniu wpływa na wydajność, za to jest pewnego rodzaju oszustwem, gdyż nie po to gramy w symulator aby wyłączać jego funkcje (to tak jak by z ace'a wyjąć backblast czy system medyczny)

P.S Nie jestem pewien ale w/w wartości są do ustawienia z poziomu gry

P.S 2 Żeby nie było to nie hejtuje ;) no może poza tymi dwoma parametrami :1f61d: resztę zaraz będę testował ;) tak więc dzięki i plusik leci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta