Skocz do zawartości
Staszek

Propozycje i Pomysły

Rekomendowane odpowiedzi

Mozi   

Nie wiem jak koledzy ale ja bym zaproponował zupełnie nową rozgrywkę typu Wietnam :)

Ja jestem bardzo zafascynowany ta tematyką i klimatami z tego okresu. Mogło by to przyciągnąć nowych graczy czy to z Polski czy Europy bo niestety nie ma serwerów europejskich, jedyne jakie są to USA. Fakt sporo waży (bo do tego mapa jeśli byśmy chcieli dżunglę ) ale dodaję bardzo dużo. Takie moje skromne zdanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dybek   
Napisano (edytowane)

Mam taki super pomysł, abyście wreszcie zaczęli zwracać uwagę na to, czy używacie dobrego kanału na teamspeaku.
Do tego prosiłbym o poprawienie linków do tematów z forum zamieszczonych na ts'ie albo przynajmniej dodanie informacji, że odsyłają do ukrytego subforum.

A, i taka drobnostka. Hasłowanie serwera przy 2-3 osobach na serwerze nie ma sensu.

//edit: Ok, dowiedziałem się, że TYDZIEŃ TEMU był problem z kanałem do gry z tfarem i używacie drugiego.

Edytowane przez Dybek
+ treść

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   
O Monday, May 16, 2016 o 18:44, Dybek napisał:

A, i taka drobnostka. Hasłowanie serwera przy 2-3 osobach na serwerze nie ma 

Z tego co wiem serwer nawet narazić nie jest w pełni sprawny nie mamy misji(oprócz Zeusów) na połowę map.Kanał ts sew nie jest jeszcze skonfigurowany pod tfar.Admini mówili chyba nie tylko mi ze serwer narazić nie będzie odhaslowany dopóki serwer nie będzie w pełni funkcjonalny.Jeśli dobrze zrozumiałem to admini nie będę wyłączać hasła jak będą 3-4 osoby, a potem jak będzie 12-15 osób to znowu włączy hasło. Ta odpowiedź nie ma na zamiarze atakowania kogokolwiek tylko wytłumaczenie pewnych rzeczy.

Pozdrawiam,

Barnaba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dybek   

Szkoda, bo przy zahasłowanym serwerze nie mam nawet możliwości sprawdzenia modpacka, pomijając zwykłą rozgrywkę, która jak twierdzisz jest aktualnie niemożliwa na serwerze pomimo, że online regularnie jest kilka osób.

O 17.05.2016 o 18:58, Barnaba napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem to admini nie będę wyłączać hasła jak będą 3-4 osoby, a potem jak będzie 12-15 osób to znowu włączy hasło.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to nie rozumiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   

Myślę że hasło jest powszechnie znane wystarczy zaczepia kogoś na ts kto akurat siedzi na serwerze albo wejść na jakiś kanał na którym jest parę osób i poprosić o hasło. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Za dużo zachodu. Z resztą ten mod nie wprowadza nic "rewolucyjnego".

Z resztą pierwszy raz widzę Little Birda uzbrojonego w pociski Maverick :D

Jak dla mnie bez sensu :)

Edytowane przez SQrczybyk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@Krystol, w ostatniej aktualizacji RHS United States Armed Forces zostało dodanych kilkanaście wersji AH-6 Little Bird 2 rodzaje nieuzbrojonych i chyba 4 rodzaje uzbrojonych. Więc doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu MELB'u dodawać mimo że ma świetną zawartość.

Edytowane przez David Heckmann

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krystol   

Racja, dopiero wczoraj zwróciłem na to uwagę jak patrzyłem co tam nowego doszło. Z resztą patrząc na modele to wydaje mi się, że RHSy dogadali się z twórcami MELBów. Wniosek wycofuję :P

Przy okazji zapytam - czy to celowy (i mocno ch.owy) zabieg, czy to ze względu na jakiś potencjalny syf w configach giwery z NATO SF and Russian Spetsnaz Weapons są nieproporcjonalnie głośniejsze od pozostałych? Jak strzeliłem ze Stena to myślałem, że zacznę krwawić z uszu, głośne toto jak armata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Krystol, dobrze usłyszałeś :1f61c: Przy najbliższej aktualizacji, któregoś z ważnych modów będziemy go musieli wyrzucić z paczki przez dźwięk wystrzałów oraz problem polegający na tym, że magazynki z RHS'a i MAS'a nie pasują do broni z tych modyfikacji. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krystol   

Od razu go wywalcie w takim razie, po co trzymać śmieci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smutek   

Aby nie zmieniać zawartości modów co tydzień. Jeśli będą jakieś updaty modyfikacjo wtedy będzie można się zastanowić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szklarek   

Moją propozycją jest skorzystanie z któregoś z modów, które poprawiają sztuczna inteligencję botów.

Jest ich dość sporo. Oto lista wielu (asekuracyjnie, bo nie wiem czy to wszystkie =)) wariantów tychże modów: klik

oraz filmik z porównianiem kilku z nich:

Spoiler

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Szklarek napisał:

Moją propozycją jest skorzystanie z któregoś z modów, które poprawiają sztuczna inteligencję botów.

Jest ich dość sporo. Oto lista wielu (asekuracyjnie, bo nie wiem czy to wszystkie =)) wariantów tychże modów: klik

oraz filmik z porównianiem kilku z nich:

Pokaż ukrytą zawartość

Jestem za, tylko wybierzcie który.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szklarek   

@Latający

Z filmiku, który zamieściłem wg najlepiej wypada FFIS, także na chwilę obecną stawiam na niego.

P.S. - Proponowałbym utworzyć nowy wątek dotyczący konkretnie tego tematu, aby zbytnio nie zaśmiecać owego.

Edytowane przez Szklarek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, Szklarek napisał:

Z filmiku, który zamieściłem wg najlepiej wypada FFIS, także na chwilę obecną stawiam na niego.

Raczej odpada, mod nie rozwijany od 3 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smutek   

Generalnie to modyfikacje poprawiające inteligencję SI wymagają dokładniejszych testów co wynika z tego, że każdy z nich ma swoje ogromne plusy i minusy. 

Dla przykładu  ASR AI , który powoduje że boty zachowują się świetnie na bliskim, średnim dystansie. Flankują, wychylają się zza budynku, kiedy go ostrzelasz zmienia pozycję i np. wychyli się nagle z drugiej strony budynku. Boty z głową używają dymów. Rzucają granatami w przeciwnika i walą do nich z rpg. Ich ogień jest realistyczny tj. nie mają 100% celności przez mgłę z kilometra. Wszystko och i ach ale na dalekim kontakcie ogniwym głupieją i potrafią się przez 200 metrów czołgać przez otwartą przestrzeń będąc easy targetem. 

Modyfikację w configu misji można dostosować do potrzeb scenariusza ustawiając strony jako np. partyzanci, regularne wojsko czy specjalsi - co powoduje inne zachowania i innego rodzaju manewry.

Na duży plus lub ogromny minus wpływa fakt że boty się komunikują ze sobą co w przypadku liberation będzie zajebiste ale może rozwalać zeusy, gdyż traci się nad SI znaczną kontrolę kiedy dojdzie do combata.

Nie wiem na ile mod działa będąc na serwerze a na ile będąc jako skrypt misji. Jeśli jednak tego typy modyfikacje działają jako skrypty misji należało by się zastanowić czy nie wybrać 2 modów na zasadzie jeden na misje typu liberation, a drugi na zeusa. Dodatkowym plusem będzie to, że boty na różnych misjach będą się inaczej zachowywać przez co gra będzie urozmaicona a szary gracz będzie miał utrudnione zadanie jeśli chodzi o naukę technicznego podejścia na zasadzie, że bot to bot i wiem jak reaguje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chester   

ASR AI uzywamy na ACE2 odkad pamietam i tu polecam tego rodzaju "inteligencję"bota 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   

Witam,

Odświeżam temat bo znalazłem ciekawy tryb gry na Arma3, jest to tryb w którym gracze tworzą własne pojazdy i walczą nimi, jest wiele "bajerów" i innych ciekawych elementów, w które można wyposażyć swój samochód. Będzie to tryb luźny nie coop, na którym gracze będą mogli się pobawić. http://getwrecked.info/ Jedyne pytanie to "czy będą lagi" trzeba będzie to sprawdzić na własnej sesji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
markooff   

Hmm, ciekawa sprawa . Trzeba zobaczyć jakie wymagania ma ten tryb (w sensie jakich modów i czy ? ) wymaga.

Byłem na ich stronie i faktycznie interesująco to wygląda. Ale poniewaz to znaczna zmiana trybu gry - niech sie wypowie [email protected]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Barnaba   

Witam,

jako że można tu proponować cokolwiek odnoszącego się do serwera, to mam pomysł na ciekawą misję (nie będę zdradzać jaką), pomysł mam, rozplanowane mam, ale jak to ja brakuje mi umiejętności "programistycznych" jeżeli można tak to nazwać, chodzi o to że potrzebuje rozstawienie jednostek poprzez triggery, ustawianie celów misji i inne pierdółki. Więc jeżeli jest ktoś chętny mi pomóc to zapraszam na priv. Misja będzie przeznaczona według moich założeń od 6-12,15 graczy, więc będzie to idealna misja którą można rozegrać w ramach jakiegoś mniejszego eventu i normalnie gdyż na serwerze raczej nie ma więcej niż 15 osób(na razie). 

Natomiast mam też pomysł na misję dla większej liczby graczy ale myślę że na razie można się z nią wstrzymać, ponieważ ta misja jest planowana na do 30 graczy.

Pozdrawiam,

Barnaba

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta