Worm

Pomysły i propozycje

85 postów w tym temacie

Tutaj możecie składać swoje pomysły oraz propozycje odnośnie naszego serwera Jailbreak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

- Może kilka komend głosowych jak na murderze?

- Więcej map nie zaszkodzi

- Możliwość nadania bana graczom na drużyne strażników

- Podświetlenia free daya przez jakiś czas po rozpoczęciu rundy [ze względu na niektórych graczy]

:D

Edytowane przez Airvenoms
Świrex lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazłem Skrypt o nazwie "Warden Games"  za 4 dolary.

Posiada on takie Mini-Gry jak Simon Mówi, Chowany, Gorąca lawa, Dzień wojny, Trivia, Powiedz mi, Ring Toss

Posiada supporta właśnie pod EXCL's Jailbreak

Skrypt:

https://scriptfodder.com/scripts/view/1743/warden-games

.

Worm, Kexan i Airvenoms lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moze dodac mozliwosc przeszukania wiezniow?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kosa MUSI zabijać na MAKSYMALNIE 2 uderzenia w plecy. Wtedy strażnik musi uważać na własną dupę, bo teraz jak zajdziesz z kosą strażnika i zaczniesz go ciachać, to ciachniesz go 3 razy i ma dopiero 30% HP. To chore.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy airvenomsowi chodzi o osobę czy o dzień. Tak, więc jeszcze raz napisze. Wyróżnienie gracza który dostał FD (inny model postaci). Często jest tak, że zapomina się o tym, że ktoś dostał FD i omyłkowo się tą osobę zabija przed czasem.

- Komenda na spawn piłki i jej naprawy.

- WG- Wojny gangów gdzie, są 4 drużyny i każdy z więźniów ma broń. Wygrywa drużyna która przetrwa. Strażnicy są nieśmiertelni.

- Wyróżnienie naczelnika i buntowników w Tabeli, bo ten szary kolor jest niewidoczny.

Edytowane przez Kappa DragonFly
Airvenoms i KenoN lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc tak:

- Może kilka komend głosowych jak na murderze? - Nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym, prosiłbym abyś rozwinął propozycję.
- Więcej map nie zaszkodzi - Wczoraj dodane zostało 8 map (w sumie jest 12 map) więc na tą chwilę myślę że ilość jest wystarczająca :)
- Możliwość nadania bana graczom na drużyne strażników - Widziałem kod ULX do tego więc to będzie na pewno priorytet
- Podświetlenia free daya przez jakiś czas po rozpoczęciu rundy - Mógłbym spróbować napisać komendę w ulx !fd (nick) wtedy dawałoby graczowi playermodel wyróżniający go od reszty. Jaki waszym zdaniem by pasował tutaj z obecnych zawartych w HL2/CSS?

- Możliwość przeszukiwania więźniów - Zdaje mi się że mogę zrobić takie coś na postawie przedmiotu z TTT, lecz to było by tylko w przypadku kontrabandy (przedmiotów na czwartym slocie) - wkrótce na tym slocie nie będzie się znajdować tylko nóż  ^_^

-Nóż zadający więcej obrażeń w plecy - Tj. wyżej

- Komenda na spawn piłki i jej naprawy - Mógłbym zamienić skrzynki zniszczalne/barykady na spawn takich piłek lekkich z Sandboxa jeśli by to pomogło. Piłkę można było by naprawić lecz należało by zmieniać całą mechanikę pięści specjalnie po to która wbrew pozorom jest już i tak skomplikowana... czego nie mówię że nie spróbuję naprawić ;)
- WG- Wojny gangów gdzie, są 4 drużyny i każdy z więźniów ma broń. Wygrywa drużyna która przetrwa. Strażnicy są nieśmiertelni. - To mogłoby zostać zrobione ze skryptem jaki Azus podał bo obecnie nie ma żadnych opcji gdzie Nadzorca może wybrać opcję wydarzenia więc póki co nie ma tego nawet gdzie podziać.
- Wyróżnienie naczelnika i buntowników w Tabeli, bo ten szary kolor jest niewidoczny - Buntownicy mają czerwone koszule, naczelnik jest wyświetlany jako warden w prawym górnym rogu ekranu. Koloru nie mógłbym zmienić bo tło jest grafiką a nie wygenerowanym elementem przez kod.

Póki co priorytetem jest dla mnie napisanie w ULX banów na drużyny strażników aby osoby które nie potrafią tam grać nie wracały tam co chwilę po przeniesieniu. Po załatwieniu powyższych spraw postaram się też wgrać RTD oraz Pointshop jak był wiele razy proponowany na serwerze.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie lepiej, żeby FD dostawał po prostu niebieską koszulę/poświatę? Bardziej widoczny by był i by się rzadziej mylił.

Airvenoms lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

FD nie może dostawać niebieskiej koszuli bo to jest zależne od koloru drużynowego a poświata jest wywoływana tylko w pojedynkach gdzie i tak powoduje spadki FPSów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę o dodanie https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=249131537, taki flash możliwy do wygrania w ruletce byłby dobrą rzeczą (jakaś szansa na ucieczkę u ogarniętych wardenów) Dodatkowo mam taką propozycję, aby dorobić dodatkowy slot (5 - Special) na właśnie granaty, to do sprawdzania eq itp. Oczywiście jeśli jest taka możliwa edycja kodu.

Ps. Tylko najpierw by trza ruletkę dodać, bo bez niej cienko.

Edytowane przez talaq

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję rozdzielić sourcebana, bo jak dostanie się KB na TTT to na Jailu też ban wisi :/ . Trochę niefajnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję rozdzielić sourcebana, bo jak dostanie się KB na TTT to na Jailu też ban wisi :/ . Trochę niefajnie

To może chcesz, żeby każdy serwer nagle rozdzielać od reszty? Jakoś większość się pogodziła z tym faktem, a nowy serwer miałby być odizolowany?

P.S. Trochę to samolubne, że upominasz się o to tylko ze względu na to, że sam bana właśnie dostałeś...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Talaq - wcześniej wspomniałem że to będzie znajdowało się na slocie Kontrabandy (4) więc nie ma potrzeby pisania kolejnego slota który byłby specjalnie dla jednego przedmiotu...

talaq lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Więcej moderatorów, gdy nie ma adminów na serwerze jest... go**o
2. Większy rygor jeśli chodzi o strażników, żeby admin/mod nadawał dla osób ogarniętych coś typu przywilej do dołączenia do strażników
3. Dodanie spisu podstawowych gier i zabaw dla nowych graczy
4. Dodanie spisu podstawowych komend wardena dla nowych graczy (żeby nowi wiedzieli o co chodzi)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W spisie brakuje mi jeszcze 15 gier, na dniach powinien zostać wrzucony :).

Worm lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Witam. Coś się zepsuły i nie było mnie słychać, więc powtórzę jeszcze raz. Niektóre punkty tego regulaminu to jest jakaś porażka, dlatego też chciałbym zaproponować kilka zmian oraz prośby o wyjaśnienie/sprecyzowanie.

Regulamin strażników:

12. Jeśli strażnik poczuje się zagrożony, może zabić. - przydałoby się tutaj wyjaśnienie na temat tego, kiedy strażnik czuje się zagrożony. Ostatnio, gdy podczas FD H@ się do mnie przyklejał z pięściami, to go zabiłem, gdyż najzwyczajniej mógł mnie zabić. Dostałem za to kicka. Prosiłbym, aby dodano dokładnie zostały opisane momenty, w których można czuć się zagrożonym, gdyż widocznie moje poczucie zagrożenia jest inne.

15. Każdą zabawę trzeba rozpocząć słowami "ZACZYNAM ZABAWĘ W...". - rozumiem, że ma być to ułatwienie, ale bez przesady. Może to działać w stosunku do gier takich jak "Simon mówi..." lub "Mistrz klawiatury", ale aby do "Pierwszej i Ostatniej reakcji" też? To powinno działać na zasadzie zaskoczenia, aby więźniowie nie mogli się przygotować tak jak w mistrzu klawiatury.

16. Polecenia nie mogą być ze sobą sprzeczne. - to chyba najbardziej boli, bo jest zbyt dużym ułatwieniem. Więźniowie powinni się skupić, gdy dyktowane są polecenia. Gdy panuje zakaz skakania/kucania i przykładowo zostanie podane polecenie "Ostatnia reakcja podskocz", to wtedy wydaje się, kto tak naprawdę słuchał.

To są moje aktualne zastrzeżenia do regulaminu, który obecnie panuje na serwerze. Nie ukrywam, iż w JB grałem dużo wiele lat temu, gdy szczytowały serwery 4Fun na CS:S, gdzie uczyłem się tego starszego i bardziej rygorystycznego regulaminu względem gier. Rozumiem, iż tylko mi może to nie pasować, dlatego też wstawiam propozycje i czekam na oceny.

Edytowane przez Wizio
Kexan, Świrex, mikus335 i 4 innych lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Dodanie opom możliwość przerzucania i odradzania.

2. Naprawienie slotów u strażników (czasem sie buguje 1/1 i wbic nie mozna)

3. Dopracowanie zabaw (lawa moze zabic kazdego, gdy warden szybko wpisze komendy/nie da skrzyn. Podczas quizu gdy ktos chce napisac cos innego niz odpowiedz, to umiera (zabici umieraja po raz kolejny D:), Sajmon tez jest jakis dziwny :v)

4. Stopniowe dodawanie przedmiotów i nowych map. (dotychczas świetna robota :D)

mikus335 i Kexan lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Dodanie komendy dla warden'ów, która pozwala oznaczać zbuntowanych, którzy uciekli zanim jeszcze zaatakowali strażników.

Dynamit lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Weaky -

1. Serwer niedawno powstał, jeszcze zbieramy ekipę więc proszę o cierpliwość.

2. Whitelist na strażników? Nie.

3. TJ Kappa napisał, będzie to wrzucone i podpięte na forum.

4. Jest rozpisane wszystko podczas wybierania zabaw, nie powinno być z tym problemu.

@Wizio -

W 12 punkcie było w tym zamyśle gdy strażnik zostanie osaczony przez więźniów którzy nie chcą go wypuścić, blokują czy może czaić się aby zaatakować strażnika.

W 15 punkcie - zgadza się że to jest ułatwienie, ale to ma być na celu aby pozbywać się sytuacji gdzie prowadzący mówi bardzo szybko że nie da się go zrozumieć czy podczas prowadzenia więźniów zacznie nagle jakąś zabawę. Jailbreak ma polegać na tym aby się bawić z graczami a nie próbować wyciąć połowę drużyny w pień w ciągu minuty.

16 punkt został poprawiony, omyłkowo pojawił się. Chociaż że nie miały być sprzeczne to każdy prowadzący wykorzystywał to, jednak nie było kar za to więc nie jest z tym najgorzej. Poprawione.

@Zuris -

1. Opom nie mogę przydzielić takich komend bo w Garry's Mod nie ma rangi operator.

2. Naprawione.

3. Zostaną może dwie-trzy z tych zabaw, raczej okazały się nietrafnym pomysłem...

4. Nowe mapy mogą być proponowane z linkami teraz z CSS Banana pod warunkiem że będą działały na naszym Jailbreak (więc zalecam je samemu przetestować najpierw). Przedmioty cały czas będą dodawane chociaż skupiam się na ubijaniu 'robaczków' których jest cała masa w obecnym trybie :)

@Raver - takie coś nie ma sensu gdyż nie ma to konkretnego zastosowania, szkoda czasu na robienie takiego czegoś.

mikus335 lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okay... ale najważniejsza sprawa, promocja serwera ;o?  Żeby to się nie skończyło jak TPE i wszystkie serwery w tym miejscu ;v

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie widziałem cię ani razu na serwerze i nie mam pojęcia o czym mówisz. Serwer przez jakiś czas ma ograniczenie do 12-14 graczy więc nie widzę powodu do promowania serwera bo od pierwszego dnia stał się popularny. Nawet przy 12 graczach można dobrze się bawić bo przy pełnym są prawie zawsze rebelie, ale z czasem jak gracze poduczą się prowadzić to będzie lepiej. TPE było marnym pomysłem bo był problem z tamtejszym H@ jak i tego że nie było powodu aby drugie TTT powstało bo do normalnego kolejki jak były przed to po też były.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Propozycja ode mnie - co sądzicie o broniach stałych dla strażników? Cena by wynosiła od 700 do 1500 ale zawsze by pojawiała się w ekwipunku (z wyjątkiem AWP, M249 i autosnajperek) oraz do tego bym zrobił trzy strzelby (Pompę, Autostrzelbę i SPAS-12).

Kexan, talaq i KenoN lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z pompami dobry pomysł. Ale niektóre mapy maja pompy w gunroomie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można dodać coś takiego jak Wojny gangów zabawa z JB . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"3. Jeżeli gracz się zbuntował/nie wykonywał poleceń, nie należy mu się życzenie."

Proponuje, aby została dodana możliwość odrzucenia Last Requestra dawanego przez panel F4, gdyż taki Worm lubi sobie to wykorzystywać, aby nie zginąć :v

Yor lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta