Jump to content

Recommended Posts

Witajcie, jestem Frix, dzisiaj przychodzę do was z propozycją mojego autorskiego serwera Garry's Mod, Outbreak.

Na początek, zanim przejdziemy do dalszego opisu tego trybu, muszę wam wytłumaczyć co to Outbreak, i w jakim otoczeniu się on znajduję.

Co to Outbreak?

Outbreak to post-apokaliptyczny świat położony w południowej kaliforni, sam świat znajduję się w roku 2047, to jedyny taki tryb który oferowałby graczowi prawdziwe uczucie nie kończącej się przygody, oczywiście dopóki nasz charakter nie zostanie zabity, zagryziony, zarażony, utopiony, zgnieciony, czy zastrzelony.

Cały serwer ma przedstawić gracza w formie Człowiek vs Zombie/Mutanty, konfliktów zbrojnych pomiędzy wrogimi gangami, bandami rabusiów, zmutowanych zwierząt, czy kataklizmów.

Główne frakcje

Armia Amerykańska, która zajmuje się eskortowaniem/chronieniem ludzi przed złowrogimi mutantami, czy zombie, mają oni stały konflikt pomiędzy Armią Rosyjską, z powodu przeciwności zdań, o ratowaniu ludzi.

Armia Rosyjska, która zajmuję się eliminowaniem wszystkiego co kiedykolwiek znalazło się w strefach skażonej ameryki, głównie nie mają sojuszu z żądną inną frakcją w strefach, ich jedynym zadaniem jest zniszczenie wszystkiego co znajduję się w strefach.

Oraz nasi ukochani, my.

Główną frakcją w Outbreak są ludzie którzy przeżyli atak wirusa IT-A, ludzie którzy mieli szansę jakiegokolwiek przetrwania w strefie, zaniepokojona ludność, która szuka wyjścia ze stref, lub przeciwnie, chcą ją zniszczyć.

Na jakim silniku rusza Outbreak?

Serwer mógłby ruszać na silniku Clockwork, którego ja sam mógłbym zafundować, z powodu iż osobiście go posiadam.

Clockwork to uniwersalny silnik, nie możliwy do podrobienia czy nawet tak zwanego "zcrackowania", posiada on bardzo dużo solidnych atutów, i znikomą ilość błędów.

Jest on bardzo wywyższonym silnikiem jeśli mamy porównywać go do np. Nutscripta, czy nie dokończonego Tiramisu.

No dobra, wiem co to ten Outbreak, to już mogę wejść i zabijać innych?

Nie, na serwerze musiałby panować ścisłe zasady poważnego Roleplayu, którego mało co graczy w Polsce przestrzega, głównie z tego powodu, iż poważny Roleplay jest głównie bazowany na pasywnym RP.

Byłby on jednak łatwiejszy do nauczenia, z powodu bardzo małej ilości "ograniczeń" gracza, w porównaniu do HL2RP, gdzie każdy citizen jest uwięziony w jednym zamkniętym mieście, Outbreak jest otwarty na różne charaktery oraz sposoby zachowania graczy, pozwalający im na różnorodne typy RP.

Czy byłyby jakieś poradniki dzięki którym mógłbym się nauczyć SeriousRP?

Tak, oczywiście odrazu po zaakceptowaniu danego pomysłu zacząłbym pisać długie i treściwe poradniki na temat SeriousRP, oraz samego Outbreaka.

Czego wymagasz?
Chcę tylko zfinalizować mój projekt, którego tworzę teraz od kilku tygodni, bardzo miło było bi my nauczyć kilku polskich graczy jak poprawnie grać RP, a następnie zobaczyć ich na serwerze.

Może pokażesz nam kilka swoich prac?

Oczywiście, oto kilka bannerów frakcjowych.

UQJvWZL.png

hsgh8qH.png

CmBqBFb.png

q5jq2jE.png

Jakieś dalsze tłumaczenie? Może jakieś back-story z Outbreka?

Jeśli ciebie to interesuje, napisz to w poście, ja na pewno wezmę to pod uwagę i umieszczę w tym temacie ;)

Jestem otwarty na propozycję oraz krytykę, miło będzie mi was słuchać.

Edited by Frix

Projekt brzmi bardzo świetnie, chociaż myślę że problemy były by z tym że ogólnie na polskich serwerach RP za bardzo nie biorą na poważnie co mogło by być konfliktem z twoim trybem. Czy posiadasz może dodatkowo jakieś ss z trybu? :Image00005:

Witam

Wszystko wygląda fajnie i elegancko, pomysł ciekawy, tylko jedno pytanie, to samo co post wyżej zresztą: możesz nam pokazać również screenshoty z rozgrywki? Pasywne RP nie jest dla większości atrakcyjne, ale wydaje mi się, że spokojnie znaleźliby się ludzie, którzy chętnie by popróbowali twojego trybu. Inna kwestia jak bardzo jest to dopracowane, jak dużo wymaga na start od nowego gracza, jak bardzo obciąża maszynę itp, itd.

Pozdrawiam

By zobaczyć jakikolwiek gameplay, musicie mi dać około 1-2 dni, ponieważ musiałbym podłączyć stary dysk, i wrzucić moją autorską spolszczoną wersje Clockworka, by było kompatybilne dla nowych graczy.

Co do ssów, niedługo pokaże tutaj dużo screenów pokazujące kilka systemów rozgrywki, oraz główne frakcje, dodatkowo także jak wyglądałoby całe rozmieszczenie frakcji/mutantów na mapie.

Całość wygląda całkiem przyjemnie, czekam na jakieś konkretne fotki, bo trailer jest strasznie ubogi, a jedyne co grałem RP to na Gothic MP

Całość wygląda całkiem przyjemnie, czekam na jakieś konkretne fotki, bo trailer jest strasznie ubogi, a jedyne co grałem RP to na Gothic MP

Jako iż ubóstwiam wszelkie gry, które mają w sobie RP, to także się wypowiem na temat owego projektu oraz zadam kilka pytań, które być może zachęcą mnie jeszcze bardziej do zaprezentowanego trybu:

Jestem osobą, która spędziła wiele setek godzin na serwerach SAMP'a RP, Minecraft RP oraz licznych PBF'ach i sesjach. Nie są mi obce także różnorakie tryby RP na Garry' modzie, toteż z wielką chęcią zagrałbym na czymś takim. Tryby RP są rzeczą niesamowitą, gdyż można poćwiczyć na nich grę aktorską oraz niekiedy świetnie się bawić odgrywając akcje RP w gronie znajomych, bądź zupełnie obcych ludzi. Minusem natomiast jest fakt, iż w dużej mierze polska społeczność graczy nie nadaje się na Role Play. Niestety informacja powtórzyła się zbyt wiele razy w ciągu mojej kariery w grach RP.

Stan postaci będzie działał na zasadzie RP w SAMP'ie (1 postać, której poczynania odnoście miejsca respawnu, zdobytych przedmiotów oraz aktualnej frakcji są zapisane), czy może podobnie jak w większości DarkRP (frakcja, przedmioty oraz budynek resetuje się po wyjściu z gry)?

Jak według siebie oceniasz powodzenie tego projektu i czy Twoim zdaniem jest sens go tworzyć?

Stawiałbyś bardziej jednak na RP czy może swobodną eksploracje z jej elementami?

Witaj Wizio, bardzo mnie cieszy możliwość porozmawiania z osobą która w RP ma długi staż.

"  Stan postaci będzie działał na zasadzie RP w SAMP'ie (1 postać, której poczynania odnoście miejsca respawnu, zdobytych przedmiotów oraz aktualnej frakcji są zapisane), czy może podobnie jak w większości DarkRP (frakcja, przedmioty oraz budynek resetuje się po wyjściu z gry)? "

Clockwork supportuje możliwość tworzenia kilku charakterów, przedmioty, frakcja oraz inne zmienne które w tym charakterze zdobędziemy, zostaną z nim dopóki nie zostaniemy zbanowani, obrabowani, zabici, oszukani, czy okradzeni.

"   Jak według siebie oceniasz powodzenie tego projektu i czy Twoim zdaniem jest sens go tworzyć? "

Ja sam podzielam niesamowity potencjał co do tego projektu, normalnie miałem zamiar napisać propozycję serwera HL2RP, ale wiem że wyższa administracja nie przepada za takim trybem, bo jest on kompletnie bazowany na SeriousRP, i nie ma tam czasu na zabawę.

Co do samego powodzenia, jeśli sam serwer dostawałby małą ilość stałych graczy znających się na RP, mógłbym porozmawiać z administracją, wierze w ich dobre słowo i w to, że pozwolili by mi zmienić typ RP na serwerze.

"   Stawiałbyś bardziej jednak na RP czy może swobodną eksploracje z jej elementami? "

Tutaj mam zagwostkę, ponieważ oba opcje uwielbiam, lecz za bardzo się przecinają by można było je połączyć.

Same RP na serwerze polega na tym, by przetrwać, co wnioskuje o tym że nie mamy żadnego przymusu dołączenia do jakiejś frakcji, czy do gangu, naszym głównym zadaniem jest zostanie żywym.

Gdybym postawił na eksploracje serwer zmieniłby się w piaskownice gdzie ludzie wybiegają na zombie z gołymi rękoma i skaczą po głowach mutantom.

Dlatego bardzo interesuje mnie stworzenie serwera RP, na którym swobodnie mógłby grać każdy polski gracz, dopóki trzyma się zasad.

Jako, że sam też mam niemałe doświadczenie z RP, to poruszę kilka kwestii:

1) System zabójstw- Napisałeś, że gracz traci swoje przedmioty/przynależność itd. gdy zostanie zabity. Na czym miałoby polegać to uśmiercenie postaci? Na dostaniu kulki od jakiegoś randoma, czy tak jak w HRP SAMP poprzez odegranie scenki RP i wysłaniu SS administracji który dopiero wtedy go uśmierca na dobre.

2) Nazwy graczy- Czy nazwy graczy mogą być dowolne np. DragonFly czy też musi być to imię i nazwisko Michał_Nowak.

3) Frakcje- Będą tylko 3 frakcje, czy też dajesz możliwość graczom na stworzenie własnych? Oraz czy będzie system hierarchii, poprzez awansowanie jesteśmy coraz wyżej, aż może dojść do konfliktu w którym będziemy walczyć o przywództwo nad daną frakcją.

4) Waluta- W grze będzie dostępna jakaś waluta, czy też będą nią przedmioty? Jeśli będzie to w jaki sposób będziemy ją otrzymywać, za wykonywanie akcji RP z graczami, czy też przesiedzenie na serwerze odpowiedniej ilości czasu.

Witajcie, bardzo mnie cieszy, że tak dużo osób bierze udział w konwersacji na temat trybu na serwer, a oto moje odpowiedzi na twoje pytania @DragonFly :)

1.) W RP podzielamy dwie opcji zgonu, jednym z nich jest tak zwany PK, czyli Permament Kill, zabija on postać na ZAWSZE, zabierając możliwość grania na niej ponownie, głównie nadaje się PK w momencie kiedy została odegrana akcja RP, a sam gracz został poprawnie uśmiercony.

Drugą opcją jest zwykłe zabójstwo przez przypadek, kiedy np. Biegniemy sobie przez mapę, i nagle spadniemy w czeluść mutantów, dopóki jednym z mutantów nie jest jakiś gracz, który odegra akcje, wtedy osoba ma prawo jeszcze raz zagrać na postaci.

2.) Każde imię wymagana POPRAWNEGO, oraz poważnego imienia i nazwiska, np. Adrian Flyx, jest to jedna z moich postaci, którą można zobaczyć bardzo często na różnych serwerach HL2RP, nie przyjmujemy takich imion jak np. "Zgredek Pięta" czy podobne, rozgrywka toczy się w realnym świecie, i musimy wybierać imiona które mają jakikolwiek sens.

3.) Muszę tylko was powiadomić, że żeby grać w Frakcji na clockworku, trzeba najpierw otrzymać od administratora tak zwaną "whitelistę", która pozwala na stworzenie postaci w danej frakcji, a następnie grę na niej.

Co do tak zwanych "grup" charakterów na serwerze, nie mam nic za przeciwko, wręcz odwrotnie, często namawiałbym kilku graczy by stworzyli razem jakąś poważniejszą "grupę" by razem zbierać różne materiały do przetrwania, pokonywać inne grupy z którymi mają konflikt, czy nawet założyć jakiś dom pomocy, w którym mógłby się zatrzymać każdy, i zaczerpnąć moment odpoczynku.

4.) Walutą na serwerze są amerykańskie dolary, które prawdopodobnie będzie można znaleźć w niektórych pojemnikach, czy znajdżkach rozrzuconych po mapie :)

8 godzin temu, Frix napisał:

"normalnie miałem zamiar napisać propozycję serwera HL2RP, ale wiem że wyższa administracja nie przepada za takim trybem, bo jest on kompletnie bazowany na SeriousRP, i nie ma tam czasu na zabawę."

Osobiście takie RP lubię, aczkolwiek trudno znaleźć dobrych graczy na taki tryb. Osobiście miałem okazję grać już na pewnym serwerze HL2RP w sieci, z którą miałeś trochę wspólnego. Odrzuciła mnie jednak ignorancja administracji oraz gracze, którzy niekoniecznie potrafili "dobrze" bawić. Zobaczyłbym z radością coś takiego, aczkolwiek trudno sobie wyobrazić coś takiego na realia wiekowe polskiej społeczności G'moda.

8 godzin temu, Frix napisał:

Gdybym postawił na eksploracje serwer zmieniłby się w piaskownice gdzie ludzie wybiegają na zombie z gołymi rękoma i skaczą po głowach mutantom.

Dlatego bardzo interesuje mnie stworzenie serwera RP, na którym swobodnie mógłby grać każdy polski gracz, dopóki trzyma się zasad.

Jest jednak duża możliwość, iż tak właśnie będzie wyglądać ta rozgrywka. Nie ukrywajmy, że polskie społeczeństwo Garry's moda składa się z ludzi dość młodych, które trudno można sobie utożsamić z SeriousRP. Jakbyś przykładowo poradził sobie z natłokiem tych "ludzi wbiegających w zombie z gołymi rękoma"?