Jump to content
Sign in to follow this  
†LECHU†

Zna się ktoś na sprzęcie audio? / wybór sprzętu do małego pokoju

Recommended Posts

Witam. Mam Creative Audigy 4 (oem) i muszę wybrać jakiś sprzęt do muzyki / czasem filmów, oczywiście nie do CS'a, bo do tego mam słuchawki. Więc do wyboru mam:

1) Creative I-trigue 3200  (2.1,  każda satelitka po 3 głośniki z tytanowymi membrankami).

2) Boombox Philips AZ2537 z MasSound 2*4W bodajże (rms) i 2* 10cm głośniki. Podłączane to by było kablem minijack->Cinch L/R

Co wg kogoś kto się zna będzie grać lepiej?

No ja to mam do mojego X-Fi podlączony wzmacniacz Yamaha A-520 i do tego dwie kolumny estradówki 200Wat RMS każda z 25cm głośnikiem basowym - a pokój ma może 3,5 m na 4 m. Może kiedyś wrzucę zdjęcie:)

Natomiast jeżeli chodzi o "głośniki" komputerowe to Logitech Z-2300 THX.

Natomiast z tego co Ty napisałeś to raczej Creative.

Heh pochwalić też się można Gareth :P Co do sprzętu to ja mam sentymentalne Tonsile Altusy 140 + wzmacniacz niemiecki, tranzystorowy Telefunken HA900 (ok. 2*100/150W), ale to mam w domu u mnie, a teraz potrzebuję coś do nowego pokoju (ja wiem 3x3m gdzieś na oko będzie mieć) i nie wezmę przecież tych basotwórczych potworów, bo mnie zabiją -,- Dlatego raczej nie zależy mi na czuciu basu, a na jakości dźwięku. Karta jest taka i taka musi zostać, słuchawki będą inne, a teraz mam z tych dwóch sprzęciaków wybrać coś do "zew. słuchania".

Za 2.1 idzie to, że mają tytanowe membranki, oddzielnie subwoofer (skrzyneczka z małym głośniczkiem w sumie i jakimś tam bass reflexem...), design ujdzie, a jakość muzy jest na zadowalającym poziomie i pilot na kablu z wejściem na mp3 i wyjściem np. na słuchawki.

Philips boombox - na pewno głośniej zagra i czysto w dalszym ciągu, ma "tylko" 2 głośniki 2*10cm do wszystkich tonów (MaxSound included :P), przyzwoity bass reflex wg mnie, na pewno dużo lepszy design i zajmuje mniej miejsca od 3-elementowego zestawu 2.1, dużą zaletą jest też pilot (zwyczajny jak do wieży czy tv :P remote w każdym razie ^^).

Byłem za Philipsem, a teraz już nie wiem :/

Umotywuj czemu nie boombox please :P Zawszę mogę zmienić w sumie, bo będę mieszkać 7km dalej -,-

Altusy 140? Nie no nie na sprzedaż :P A mają nowiutkie membrany, gumowe zawieszenia, nowe tweetery :P Jeszcze na wiosnę muszę wizualnie je odnowić, bo trochę już fornir się przetarł heh... Ogólnie jakość nie jest jak na dzisiejsze czasy super jeśli chodzi o dźwięk, ale mam jakiś sentyment do tych kolumn. Wersja export na Niemcy. Niejedną imprezę przeżyły... Aczkolwiek muszę chyba wzmacniacz zmienić, bo ma 2*100/150W, ale przy 4 ohm i jak dam b.głośno to już się rozłącza, prawdopodobnie filtr przeciwprzepięciowy czy coś w tym rodzaju, słychać pyknięcie i wyłącza dźwięk, obniżę i gra znowu. Fakt, że i tak jest głośno, ale wzmacniacz jest taki sobie. Ma co prawda Loud, Subsonic, Defeat, regulacji dużo, ale nie wyrabia po prostu na Altusach.

A co funboy Tonsila? :>

Ja bym był za głośnikami komputerowymi, najlepiej od Logitecha (jeśli nie musisz mieć twardego dźwięku, zestawy 5.1 np X-540 są bardzo dobre)

Sry za double posta, ale mam pytanie.

Potrzebuję taniej karty dźwiękowej z wyjściem optycznym. Polecacie coś? Może zewnętrzy X-FI?

http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/Creative/Sound_Blaster__zewnetrzne/Creative_Sound_Blaster_Surround_5_1/pelny,id,33583/

Chcę do tego podłączyć głośniki Geniusa

http://allegro.pl/item320930898_genius_glosniki_sw_hf_5_1_4000_jasne_lcd_sklep.html

a podłączanie przez zwykły kabel AUX mnie nie interesuje.

wydaje mnie się, że te głośniki nie są warte optycznej komunikacji...

takie sprzęt który jest wart optyki to jakieś co najmniej 2000zł za same głośniki i jakiś dobry wzmacniacz i equalizer

ale ogólnie polecam X-Fi

tych głośników raczej nie...

Po pierwsze, przy głośnikach za kwotę 259 zł. nie ma co bawić się w przewód optyczny ponieważ na 100% nie przeniesie on dzwięku we wszystkich pasmach z powodu słabych jakościowo gniazd, nadajników i odbiorników.

Po drugie, dobry kabel optyczny to wydatek rzędu 100 pln, można oczywiście kupić na allegro jakiś wynalazek za 15 pln ale równie dobrze możesz podłączyć sobie głośniczki stereo jackiem i efekt będzie taki sam (2.1) a nawet lepszy.

Po trzecie, dźwięk transmitowany kablem optycznym jest typowo cyfrowy a co za tym idzie zimny (chirurgicznie czysty), co fajne jest w filmach ale nie w muzyce. Do muzyki lepszy jest dźwięk miększy, analogowy.

Po czwarte, nie oszukujmy się, kupując nowe głośniki 5,1 z przedziału 250 pln nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy kartami muzycznymi Sound Blaster Live, AC97, Audigu ZS 2, X-Fi. Może będą różnice w brzmieniach lub podbiciu basu (każda karta ma inną charakterystyke brzmienia) i to na tyle.

Reasumując, w zależności jak wolisz i jakie wejścia są w głośnikach podłącz analogowo lub coaxialnie (polecam), optyke sobie odpuść.

Z kart dźwiękowych proponuje:

Karte High-End Sound Blaster Live Audigy ZS 2 Gold (z gniazdem coaxialnym (digital) przenoszącym 6 pasm)

http://www.allegro.pl/item324402805_tylko_u_mnie_nowe_audigy_2_zs_gold_najtaniej_.html

X-Fi nie polecam ponieważ w przedziale do 300 pln nie oferują one nic poza typowymi wejściami 5,1 i mic. Ponadto w podstawowych modelach nie ma procesora dźwięku X-Fi, natomiast X-Fi generowany jest programowo (lekkie oszustwo).

Co do głośników to wybacz ale sam ich opis już mnie zniechęca - "Jeżeli dobra muzyka i filmy naprawdę mają dla ciebie znaczenie, to nowy sześcioczęściowy, cały z drewna, system głośników kina domowego Genius, SW-HF5.1 4000, uczyni twe życie lepszym. Jest przeznaczony do słuchania muzyki, filmów DVD i gier, może wypełnić twój dom wspaniałym dźwiękiem surround." (Sprzedaż korzyści a nie towaru). Proponuje dołożyć 200 pln i kupić coś ze stajni Creativa z certyfikatem THX, na pewno będziesz bardziej zadowolony.

Dla porównania - są kable i kable

optyk - 1 metr

http://www.allegro.pl/item323649525_kabel_optyczny_monster_cable_ultra1000_127164_1m.html

i też optyk 1 metr

http://www.allegro.pl/item319830516_kabel_optyczny_toslink_1_0m_136_1_0_.html

no z tym generowaniem programowym na tanich X-Fi to bym się nie zgodził z imć Orzechem...

Ale ma racje w tym, że zastosowane w tanich modelach X-Fi przetworniki ADC i DAC oraz wzmacniacze operacyjne są znacznie gorszej jakości i same możliwości procesora są znacznie okrojone niż w tych droższych.

Ja za swoją dałem ponad 400zł - X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition.

Natomiast co się tyczy kabli optycznych to główna różnica jest w jakości wykonania złącz i końcówek światłowodowych. I racja że to co jest za 10zł jest znacznie gorsze od tego za 150zł. Jednak dla głośników Genius za 300zł to kabel za 10zł będzie grał podobnie jak ten za 150zł bo nie ma co liczyć ze końcówki optyczne ze wzmacniacza będą dobrej klasy...

Zależy mi na tych głośnikach, obecnie mam Logitechy X-530 i szczerze mówiąc przy tych Geniusach wypadają blado, a nie mam tyle pieniędzy żeby się bawić w coś mocniejszego.

Dzięki za linki, pewnie skorzystam. A jeśli możecie, to zaproponujcie jakieś rozwiązanie 5.1 do 400 zł (mam kartę dźwiękową "dołączaną" do ASUSA Commando, ale w gruncie rzeczy to układ zintegrowany)

Ja logitechow nie polecam, mam obecnie Z 5500 i nie jestem zadowolony. Rozkręciłem jeden ze swoich głośniczków i jak zobaczyłem jakość wykonania to się załamałem (chińszczyzna). Zawiodłem się, za 1500 pln. powinienem dostać coś więcej. Wcześniej miałem Creativ Deskopt Theater Sound Works Cambridge za 500 pln i grały o niebo lepiej.

Naprawdę lepiej inwestować w GigaWorksy niż w kartę i Te Geniusy ? Mam dość ograniczony budżet, bo 4 stówy na wszystko to maks :P

Ta karta, którą chcesz kupić to SB live 5,1 w zewnętrznym opakowaniu (topowa karta sprzed 4-5 lat) nie dałbym za nią 20 pln i wątpię, aby była lepsza od twojej zintegrowanej. Według mnie to wyrzucony pieniądz, chyba że zalezy Ci na efektowynym pudełku na biurko. Sprzęt który nam przedstawiłeś zarówno karta jak i głośniczki, napewno lepiej wyglądają niż grają i chyba tym kierowałeś się przy ich wyborze. Określ na czym Ci zależy, jesli na jakości dzwięku to kup lepsze głosniki i zobacz jak bedą chodzić ze zintegrowaną kartą (może zadowalająco), lepszą karte możesz dokupić później.

Geniusy chciałem kupić, bo słyszałem te głośniki i po prostu nie grają źle. Pokój jest średniej wielkości, nie potrzebuje mega kosmogroma.

Karta zintegrowana rzeczywiście daje radę, tyle że w tym momencie odpadają jakieś zmyślne głośniki bo mam tylko komplet jacków.

Zależy mi na zestawie 5.1 (gry i filmy, i muzyki też można posłuchać), z dźwiękiem dobrej jakości do 400 zł.

Witam.

Ja zbyt wiele nie wniosę do tematu , jedynie polecam dość obszerny test kart muzycznych :

http://pclab.pl/art17707.html

Generalnie to żaden muzyk "głuchy jak pień" ze Mnie mam starego poczciwego SB Audigy 2 i przedpotopowe głośniki Logitech X-530 , i tak generalnie jak siedzę wieczorami i tak gram w słuchawkach.

Pozdrawiam.

Widzę, że tu jestem niezbędny :) ^^

Począwszy od początku, nie za długo nie za krótko. Pierwsza sprawa jest taka, że faktycznie Geniusy nie grają źle i są dobre dla przeciętnego Kowalskiego. Nie rozwijając za bardzo tematu głośników przejdę do sedna czyli do karty muzycznej. No więc tak, żadna lipna integra nie zagra lepiej niż SB Live!, czyli stara poczciwa karta muzyczna spod stajni Creative Labs. Jest ona zbudowana na dosyć dobrych komponentach wyłączając z tego model SB0220, który jest niewypałem obciętym produkowanym dla Dell'a. Najlepszy jest model SB0600 (0060?) i popularny SB0100, który jest także bardzo fajny pod względem jakości dźwięku. Rzecz jasna karta ta nie będzie obciążać tak procesora jak głupia integra i będzie niebotycznie mniejsza ilość szumów, a także dużo lepszy soft z możliwością zainstalowania zmodowanej wersji spod Audigy. Tyle jeśli chodzi o Creative, a czego się tutaj strzec to wersji "SB Live!" pierwszej wersji bez obsługi 5.1. Takie modele jak 24bit czy 5.1 digital są już OK, należy w takim przypadku patrzeć na konkretny model. Mam SB  Live! 5.1 Digital w drugim PC i gra ok, jak za kartę za 30-40zł to dźwięk jest piękny. Żadna integra nie podskoczy.

Następna karta to Audigy 2 lub Audigy 2ZS (Audigy 4)

Karta pierwsza jest lepsza pod względem softu, jakość dźwięku stoi analogicznie na wyższym poziomie jak i jeszcze mniejsze obciążenie procesora. Karta godna polecenia, a unikać należy każdej karty z dopiskiem "SE" (np. Audigy SE), bo to okrojone shity. Karta A 2ZS i A 4 OEM to to samo jakościowo, gra TAK samo. Nie ma co wybierać spośród nich. Spokojnie w ProcSoft resamplingu osiągnie 32bit i 96Khz, oczywiście softwareowo co poprawia dosyć jakość dźwięku. Mam A4 OEM i jest bardzo dobra, gra ładnie, soft jest elegancki.

Na podsumowanie to karty Creative to karty masówki, dają dobrą jakość dźwięku, są tanie i proste w obsłudze, jedyne w czym są lepsze od kart dobrych producentów to to, że w grach sprawują się ciut lepiej.

Jeżeli ktoś potrzebuje kartę do muzyki to najlepszym wyborem jest Audiotrak Prodigy 7.1 jeśli chodzi o karty high-end do domu.. Creative w porównaniu z nią nie istnieje. Swoje oczywiście kosztuje, ale przynajmniej tak samo gra ile kosztuje.

Dzięki ;)

W zasadzie niby cenię sobie jakość dźwięku,kończyłem szkołę muzyczną, gdybym nie grał i nie oglądał filmów na PC to bym się nie bawił w żadne 5.1 bo nic się nie umywa do dwóch dobrych głośników, no ale jest jak jest.

W kwestii kart muzycznych, Audiotrak to nie jest coś, czego potrzebuję, muszę mieć coś bardziej uniwersalnego, więc coś ze stajni Creative'a, poszperam na allegro i coś wychaczę.

Co do głośników, jeśli mój znajomy nie załatwi czegoś darmowego ze stajni Logitecha(darowanemu koniowi...), lub mega zniżki w sieci Media Markt/Saturn, to kupię Geniusy ;)

Wiadomo ;) Stereo jest najlepsze, ja z braku miejsca zamiast moich Tonsilków mam pierdziawy T-trigue 2.1 3200 :/

No ale jednak japończyki słuchaweczki Audio-Technica wypełniają mi brak altusów:D

wrzuć link przed zakupem

Tonsil Altus? Hmmm, kiedy ja miałem fazę na głośniki stereo to myślałem o czymś ze stajni Acoustic Energy .. ;)

Co do karty, to jestem zdecydowany na tą:

http://allegro.pl/item324108752__creative_sound_blaster_audigy_2_zs_gold.html

Głośniki:

http://allegro.pl/item319964231_genius_sw_hf_5_1_5000_ciemne_jasne_pilot_kable_.html

Chyba, że znajomy wykmini coś darmowego i lepszego od tych (np. jeśli mi powie "X-540" to niech się buja)

EDIT: Postanowione, Geniusy z linka.