Jump to content
Sign in to follow this  
†LECHU†

Zna się ktoś na sprzęcie audio? / wybór sprzętu do małego pokoju

Recommended Posts

ja oglądam filmy spokojnie na moich 200Watowych głośnikach stereo i nie ma bata, żeby były gorsze od jakiegoś zestawu 5.1 czy 7.1 z mocą 8Wat satelita...  - jak przelatuje statek albo jakaś dynamiczna scena to na moich brzmi to wyśmienicie!  i nie obchodzi mnie zbytnio z której strony.... wystarczy czy z lewej czy z prawej...

Zresztą w takich scenach na ogół jest najwięcej bassu a bass i tak jest jeden w tych pseudo kinowych zestawach...  a ja mam dwa 25cm :>

A do gier dobre słuchawki z X-Fi CMSS-3D to coś wyśmienitego - niesamowity efekt... słychać wszystko tam gdzie powinno być...

Co do słuchawek to nie szalałem z jakimiś Audiofilskimi, ale muzyczka gra przyjemnie, gra się fajnie.

SteelSound 5H z kartą USB.

Gareth ja mam 2*30cm niskotonowce lamko :PP ;PP

Hmm szynkus bierz 2ZS, fajna karciocha :)

CMSS? Ja mam CMSS-3D, a w tym CMSS i CMSS2, ale żeby to jakieś niesamowite było to nie powiem :P

W filmach lepiej sprawuje się CMSS z klasycznym 3D, ewentualnie CMSS2 z upmixem 3D do gier może może być ;]

No spoko za 2 tygodnie będę brał 2ZS. Tylko teraz na swoim SoundMaxie integrated HD Audio mam problem.

Podłączyłem te geniusy - normalnie, 3 jacki. I gra albo centrum, albo woofer(jeśli zamienie funkcje). Mam viste 32 bit, ale na poprzednich glosnikach bylo ok.

A co Ty znalazłeś zakodowanego w 5.1? Chyba nie mp3? ^^ Aby mp3 grały 5.1 musisz emulować tylne kanały i włączyć przedni.

Np. winamp:

KB 5.1 plugin:

Matrix decoder; nie ustawiaj tylnych na "rear", bo to je strasznie wycisza.

i będzie 5.1, ale najlepiej jakby centralny nie grał, bo on jest do dialogów w filmach 5.1

No dobra, ale zawsze mi grały wszystkie, tylko tylne delikatnie muskały. A teraz woofer gra jeśli zamienie kanały, ale centrum nie gra, tak dosyć nienormalnie to wychodzi

Woofer na pewno dobrze wpiąłeś w karcie na "subwoofer"? Centralny rzecz jasna prosto do woofera.

Na tej integrze niewarto Ci się męczyć wcale, poczekaj na A2ZS i sobie ładnie ustawisz.

Tylne Ci muskały, bo emulowało właśnie tylne kanały, a najlepiej jest je skopiować jako fronty, bo w mp3 raczej efekt "tyłu i przodu" nie jest specjalnie wymagany :)

A w filmach zakodowanych w 5.1 już będzie ok, a dodatkowo z softem CReative wszystko ładnie ustawisz.

Centrum będzie grać tylko jeśli włączysz je w jakimś pluginie np. dla winampa, a jeśli nie to film zwykły musi być zakodowany w 5.1, żeby to grało jak trzeba... ;)

No też tak myślę właśnie, na Creative sobie ustawię, a teraz już jest w miare git. Gra ładnie, dosyć twardy dźwięk jak na zestaw 5.1 ;)

Do kompa? Bose Companion 3  jesli do muzyki albo bose companion 5 do filmow. Dla potomnych :P

To jest temat z marca zeszłego roku...