Skocz do zawartości
KenoN

[Poradnik] TSNotifer - wyświetlanie w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wam przedstawić pewien program który umożliwia zobaczenie w trakcie gry kto aktualnie przemawia na naszym kanale, ile jest osob itp. bez minimalizowania gry.

1. Pobieramy instalator z linku: http://host1gb.net.pl/download.php?file=4f0504f3ed4f032ac7d35ff0dda1ba55 ( bezpieczny sam teraz tego używam )

2. Instalujemy go tam gdzie chcemy (najlepiej w folderze ts'a)

3. Gdy zainstalujemy wchodzimy do folderu gdzie go zainstalowalismy i uruchamiamy TSNotifer, na pasku pojawi się nam miniaturka( http://imgur.com/a/Pkj2C ) 

4. Klikamy na to prawym myszy wybieramy General i zaznaczamy "Start with TS3" ( by włączał się wraz ze startem ts3 ) ( http://imgur.com/a/B0QZ7 )

5. Najważniejsze (!) Wchodzimy w grę w której ma się to wyświetlać. Np Garry's Mod. Gdy włączy nam się gra, wyłączamy ją (nie minimalizujemy, wyłączamy całkiem), klikamy na TSNotifer prawym myszy, klikamy "edit gamesettings.ini" i szukamy proces gry (w przypadku Gmoda jest to hl2.exe ) i zmieniamy z game.enabled = 0 na 1. ( http://imgur.com/a/BVRv6 )

 

I to tyle. W zakładce Speaker-Position wybieramy gdzie ma się to wszystko wyświetlać. W General możemy ustawić aby wyświetlały się też osoby które nic nie mówią, czy ma się wyświetlać nazwa kanału i czy twój nick ma być pokazywany. W Colors jak sama nazwa mówi, zmieniamy wyświetlane kolory.

 

(!) Pamiętajcie by ustawić game.enabled na 1 w przypadku gdy uruchamiamy nową grę w której tego nie ustawiliśmy! Inaczej nie będzie nic wyświetlało.

 

Efekt końcowy:

Spoiler

CXZkFGg.png

 Szary to osoby które się nie odzywają, różowy to osoby odzywające się ( to wszystko samemu trzeba ustawić )

 

Taka prośba. Jeżeli zrobiliście to i wam działa, proszę napiszcie komentarz, że wszystko działa.

 

Miłego korzystania!

Pozdro.

 

Edytowane przez KenoN
Poprawki do pkt 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. pkt. 5. Wyłączamy, czy minimalizujemy? Procesy jednak mają tendencję do bycia usuwanymi, gdy przestaniemy korzystać z programu ^^

 

Jak wygląda zasobożerność tego rozwiązania? Niektóre nakładki potrafią negatywnie odbić się na wydajności. (Nie pamiętam, czy mi podczas testowania Overwolf nie robił dziwnych problemów).

 

Pytam z ciekawości / by rozwiać wątpliwości, bo sam mam okno TSa na drugim monitorze. Polecam :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świrex Jak gralem w Terrarie/Unturned nie widzialem żadnych spadków fpsów, dużo to pamięci nie zabiera. U mnie to żadnej różnicy nie robilo.  A do pytania, wyłączamy. Wtedy w tym gamesettings.ini zapisuje sie dany proces w którym ma to być wyświetlane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×