Skocz do zawartości
Hans Kloss

[BAN] Hans Kloss

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nick, na który została nałożona kara: Hans Kloss

2. Steam ID: STEAM_0:0:66187107

3. Link do bana na Sourcebans:  http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&searchText=STEAM_0%3A0%3A66187107&Submit=Search

4. Opis sytuacji: Pod koniec rundy wszedłem sobie na daszek na mapie ttt_cod_stalingrad, (który poza tym jest z tego co wiem kompletnie legalnym spotem, kilku stałych graczy z mojej listy znajomych wchodziło tam pod nadzorem administracji, która na to zezwalała), a po kilkunastu sekundach wskoczyłem na clip, który znajduje się obok (niewidzialna ściana). Zaznaczam, że ta sytuacja miała miejsce po końcu rundy, a więc nie dawała przewagi nad resztą graczy, a o to, cytując regulamin, głównie chodzi: "Szczególnie dotyczy to wchodzenia do miejsc trudno dostępnych znajdujących się na mapach<ciach> cod_stalingrad, <ciach> oraz na każdej innej nie wymienionej tutaj, ale dającej znaczącą przewagę nad resztą graczy."

5. Coś od siebie: Myślę, że zaszło tu lekkie nieporozumienie. Jeden z graczy obecnych na serwerze (wiemy, o kogo chodzi), zawołał Yora na serwer z powodu braku operatora na serwerze i prawdopodobnie napomknął mu o tym, że wyszedłem poza mapę. Zapomniał jednak wspomnieć, że wszystko się zdarzyło po zakończeniu rundy,

a Yor sprawdził na szybko logi i zobaczył, że stoję na niewidzialnej ścianie.

Chciałbym dodać, że od czasu incydentu z Gerardem NIGDY nie wychodzę poza mapę w trakcie rundy, natomiast do tej pory administracja zezwalała wychodzenie poza mapę w trakcie rozgrzewki/końca rundy, o ile po danym zdarzeniu po prostu gracz wpisywał killa/umierał i respił się gdzieś indziej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście jako osoba, która aktualnie była na serwerze mogę napisać, iż byłeś tam sekundy przed zakończeniem rundy. Wiem, bo specjalnie Ciebie obserwowałem, czy przypadkiem ZNOWU nie znajdujesz się poza mapą. Miałem rację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Dostałem takiego screena:

Spoiler

06Bzgt2.jpg

To mi wystarczyło aby dać bana. Świadek wyżej potwierdził to, że byłeś tam przed zakończeniem rundy (zgaduje, że na upartego znalazłbym ich więcej).

Pozdrawiam

Yor

Edit (odp na posta niżej).

Jeśli świadkowie to potwierdzą jestem skłonny dać unbana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yor ,wiziowi chodziło o to, że byłem na tym daszku obok, na kilkanaście sekund przed zakończeniem rundy.

Tam, gdzie stoję na screenie, wskoczyłem dopiero po zakończeniu rundy, i @Wizio  oraz @Tomislavto potwierdzą.

Edytowane przez Hans Kloss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Wizio napisał:

Osobiście jako osoba, która aktualnie była na serwerze mogę napisać, iż byłeś tam sekundy przed zakończeniem rundy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Hans Kloss napisał:

"Szczególnie dotyczy to wchodzenia do miejsc trudno dostępnych znajdujących się na mapach<ciach> cod_stalingrad, <ciach> oraz na każdej innej nie wymienionej tutaj, ale dającej znaczącą przewagę nad resztą graczy."

Czytamy słowo po słowie "Szczególnie"  czyli przypadkiem szczególnym jest uzyskiwanie przewagi nad resztą graczy. Więc przypadkiem ogólnym (który ty zastosowałeś) jest ogólnie pojmowane wchodzenie na miejsca zabronione w dowolnym momencie. Skoro wszedłeś tam nawet 0,00005 sec przed zakończeniem rundy, to i tak jedyne co robisz, to igrasz z administracją i sprawdzasz ich nerwy, oraz granice, które przy których cię nie zbanują. Sprawdzałeś granicę, a Yor ją dokładnie zaznaczył wlepiając Ci bana. Na tym ogólna dyskusja powinna zostać zakończona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekamy w takim razie, aż reszta świadków się wypowie, bo dalej twierdzę, że nie masz racji. Jak mówiłem, wskoczyłem na niewidzialną ścianę sekundy po zakończeniu rundy.

@Xx_OldSnake_xX

@Tomislav

@Tai Shan na dole

Kłania się czytanie ze zrozumieniem:

"Szczególnie dotyczy to wchodzenia do miejsc trudno dostępnych znajdujących się na mapach<ciach> cod_stalingrad, itd. <ciach> oraz na każdej innej nie wymienionej tutaj, ale dającej znaczącą przewagę nad resztą graczy."

"oraz" jako spójnik oddziela dwa zdania składowe (lub w tym przyapdku, równoważnik zdania). Słowo "szczególnie" odnosi się do mapy cod_stalingrad oraz innych, które wyciąłem, by nie powodować zamieszania w pierwszym zdaniu. Przed edycją regulaminu po sytuacji z Gerardem i mną w tekście nie było słowa "szczególnie", bo odnosiło się tylko do tych map. Potem dopiero dodany został równoważnik aby nie było niedomówień. A więc przypadkiem szczególnym NIE JEST uzyskiwanie przewagi nad innymi graczami, ale wchodzenie w miejsca na mapach ttt_manufactory, terrortown, mw2_terminal, cod_stalingrad, traitorville_v2, ttt_town_b1 i ttt_street_light_v7 oraz innych.

Gramatycznie rzeczywiście wychodzi, że szczególnym przypadkiem jest także wychodzenie na innych mapach dających przewagę nad innymi graczami,

ale jeśli właśnie ta przewaga nie jest podstawowym kryterium oceny, cz dane miejsce to bugowanie, czy nie, to co jest?

Nie chodzi o to, że wchodzenie tam jest zabronione, bo tak, i nie pyskuj, ale dlatego, że daje ono znaczną przewagę nad resztą graczy w trakcie trwania rundy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałbym cytować sam siebie, więc napiszę jeszcze raz. Wchodząc na miejsca, które wiesz, że są zabronione (NIEZALEŻNIE OD TEGO ILE CZASU ZOSTAŁO DO KOŃCA RUNDY) jest testowaniem cierpliwości administracji. Cierpliwość się skończyła, dostałeś bana. odczekaj go i nie wchodź więcej na miejsca zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Hans Kloss napisał:

Pandzia, nie będę więcej z tobą dyskutował, bo wymiana zdań już zaszła i nie ma nic konstruktywnego do dodania. Jeden z graczy prosił mnie, by pokazać mu, jak tam wejść. Zgodziłem się na zrobienie tego po rundzie, na serwerze nie było admina, więc uznałem, że nie będzie z tym problemu. Nie spodziewałem się, że jakiś konfident gracz zrobi screena jak robię to po rundzie i wyśle Yorowi... 

przez przypadek mi sie zacytowalo, chcialem edytować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, skoro jestem świadkiem to wypowiem się, pomimo, że i tak pewnie nikt tego za bardzo nie uwzględni, albo po prostu przedłużę zaistniałą dramę powstałą z jedynie mówiąc kupy.

Zacznę od tego, że Hans jeśli kiedykolwiek wychodził za mapę lub wchodził w miejsca trudno dostępne (nie oszukujmy się, nawet mnie, nawet tobie, nawet twojemu bratu, tacie dziadkowi się zdarzy, bo "O jakiś spot") o których to jest właśnie mowa, to NIGDY nie wykorzystywał tego, aby zdobyć przewagę nad innymi, a jeśli ktoś się go o to uczepił, to Hans odpowiadał, że zaraz zejdzie, bądź się zabije. I tak też się działo.

No, ale przechodząc do konkretów - owszem, Hans wszedł na dach budynku, chyba tam rzeczywiście chciał komuś pokazać jak się tam wchodzi (bo w poprzedniej rundzie biegały tam z 3 osoby), ale na niewidoczne tekstury wszedł dopiero po zakończeniu rundy. Ni sekundy wcześniej. Nawet chwilę na mnie spojrzał po końcu stojąc na samym daszku.

Nie wiem szczerze mówiąc po co to afera. Hans zawsze był w porządku wobec innych wchodząc w takie miejsca. Gdy ktoś nawet zaczynał do niego strzelać to ten mówił "Nie strzelaj, zaraz zejdę" lub"...chciałem coś sprawdzić, poczekaj chwilkę". W mojej obecności nigdy nikomu nie oddał, ani nie wykorzystał przewagi, którą zdobywał w takich miejscach. Ktoś po prostu ładnie mówiąc chciał sobie wywalić Hansa, bo go mógł nie lubić.

Ostatnio w ogóle panuje tutaj jakaś wojna domowa pomiędzy grupami pewnych ludzi. 0 dystansu, współczynnik zabawy się zmniejsza, a nienawiści rośnie. No ale nie będę się tutaj wypowiadał na ten tematu, bo jak już mówiłem - i tak chyba zaraz wybuchnie tutaj kolejna wymiana zdań.

Pozdrawiam,

Tomislav

PS: Przepraszam za ewentualne literówki, ale tablet szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam zamiarów długo się wypowiadać, gdyż jest to po prostu zwyczajnym marnowaniem czasu mojego jak i waszego dlatego przejdę teraz do rzeczy:

1. Hans jest graczem niedojrzałym i zawsze takim był, pamiętam jak wiele razy między innymi na Stalingradzie próbował wyjść za mapę.

2. Hans, to co robisz jest nadinterpretacją regulaminu, która może być spowodowana wieloma rzeczami przykładowo nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem ale to i tak nie wyklucza cię z przestrzegania zasad.

3. Jeśli jednak umiesz czytać ze zrozumieniem, to byłeś w pełni świadomy tego, że wychodząc za mapę łamiesz regulamin.

4. Jak śmiesz nazywać osobę, która zrobiła tego screena konfidentem? Osoba ta postąpiła w pełni słusznie i powinna otrzymać wyróżnienie za swoje zgodne z zasadami zachowanie natomiast nawiązując do twojego poprzedniego postu, twoja kara powinna zostać jeszcze przedłużona, gdyż jak sam pokazujesz nie dojrzałeś do rozumienia i przestrzegania regulaminu.

5. Ban jest w pełni słuszny i nie powinien zostać skrócony ani zmieniony i mówię to jako osoba doświadczona w tej materii.

Pozdrawiam Operative02

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Operative02 napisał:

Nie mam zamiarów długo się wypowiadać, gdyż jest to po prostu zwyczajnym marnowaniem czasu mojego jak i waszego dlatego przejdę teraz do rzeczy:

1. Hans jest graczem niedojrzałym i zawsze takim był, pamiętam jak wiele razy między innymi na Stalingradzie próbował wyjść za mapę.

2. Hans, to co robisz jest nadinterpretacją regulaminu, która może być spowodowana wieloma rzeczami przykładowo nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem ale to i tak nie wyklucza cię z przestrzegania zasad.

3. Jeśli jednak umiesz czytać ze zrozumieniem, to byłeś w pełni świadomy tego, że wychodząc za mapę łamiesz regulamin.

4. Jak śmiesz nazywać osobę, która zrobiła tego screena konfidentem? Osoba ta postąpiła w pełni słusznie i powinna otrzymać wyróżnienie za swoje zgodne z zasadami zachowanie natomiast nawiązując do twojego poprzedniego postu, twoja kara powinna zostać jeszcze przedłużona, gdyż jak sam pokazujesz nie dojrzałeś do rozumienia i przestrzegania regulaminu.

5. Ban jest w pełni słuszny i nie powinien zostać skrócony ani zmieniony i mówię to jako osoba doświadczona w tej materii.

Pozdrawiam Operative02

Widać, że nie przeczytałeś nawet całego posta, bo jest to "marnowanie twojego czasu", więc po co w ogóle się wypowiadasz?

Ja rozumiem, że wychodzenie za mapę jest zabronione w regulaminie, ale serwer nigdy nie był, nie jest i nie będzie "hardcore serious". 

Cała sytuacja miała miejsce po rundzie, nikomu nie szkodziła. Zrozumiałbym, jakby ten screen był zrobiony jakbym bugował mapę dla przewagi nad innymi graczami i psucia zabawy.

Tu sytuacja ma się inaczej, bo swoim zachowaniem nikomu nie szkodziłem, i jest to po prostu zwykłe donosicielstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Hans Kloss napisał:

Ja rozumiem, że wychodzenie za mapę jest zabronione w regulaminie, ale serwer nigdy nie był, nie jest i nie będzie "hardcore serious". 

Jest taka stara zasada: " Dura Lex, sed lex " - Twarde prawo, ale prawo. Takie są zasady, a one zostały po prostu złamane. Zasad trzeba przestrzegać z powodów oczywistych, nawet jeśli nie są one do końca sensowne. Na twoje nieszczęście postawa konformistyczna jest uznawana za poprawną i społecznie akceptowaną, a nie jej przeciwna.

Edytowane przez Operative02
Oczywiście miałem tutaj na myśli postawę konformistyczną wobec prawa a nie innych dziwnych środowisk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tego, że serwer nigdy nie był poważny - śmiechłem. Widać, że nie grałeś za czasów świetności serwera, gdzie gracze posiadali IQ większe, niż teraz, a ich poziom dedukcji nie opierał się tylko na klikaniu LPM. Zgodzę się co do tego, że serwer taki już nigdy nie będzie, bo większość tych graczy odeszła, a Ci co zostali nie mogą grać tak jak kiedyś ze względu na obecnych graczy. Co do samego bana, słuszny moim zdaniem powinien się należeć przynajmniej miesiąc, może zmądrzejesz. Wystawianie na próbę administracji nie jest dobrym pomysłem, sam to wiem najlepiej z autopsji ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie - chodzi o obecny stan serwera, w którym 20% graczy to kompletne randomy, 30% to ziemniaki wbijające raz na jakiś czas pordmować, a ledwo 50% to stali gracze, z których najwyżej połowa umie poprawnie grać... Nie możemy zmierzać do dwóch ekstremów - z jednej strony nie gramy na poważnie, gdyż większość graczy po prostu nie potrafi, więc się bawimy.

Część administracji jednak wciąż próbuje narzucać zasady "pro mlg hardcore serious" - oczywiście trochę przekolorowane, ale tak jest.

Po prostu już nie ma wystarczającej liczby graczy na polskiej scenie, by mógł istnieć poważny serwer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hans, słabo się bronisz i odchodzisz od tematu. Jak już bardzo słusznie Kappa zauważył ban jest słuszny, złamałeś regulamin. Próby tłumaczenia się tym, iż serwer nie jest serwerem poważnym, gracze są słabi.... bla bla bla ci nie pomogą. Przyjmij karę, skoro uważasz się za kogoś lepszego od randomów i pokaż klasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hans nie po raz pierwszy bugujesz jakąś mapę więc powinieneś, że to nielegalne. Odchodzisz od tematu, a sprawa jest prosta: wszedłeś na zakazany spot - ban. To, że było mało czasu do końca rundy nie upoważniało Cię do wchodzenia tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, raver napisał:

było mało czasu 

ludzie no, nauczcie sie zapamiętywać to co czytacie. Wszedłem tam po rundzie, nie kiedy było mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale to nie zmienia faktu, że nie po raz pierwszy wchodzisz na zakazane spoty. Po drugie, o którym dachu jest mowa? O tym http://imgur.com/a/VzfZW ?

Edytowane przez raver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@raver Nie o tym. O tym w kształcie kwadratu tuż nad pomieszczeniem na piętrze. Na część, którą pokazałeś Hans wszedł dopiero po zakończeniu rundy.

Pozdrawiam,

Tomislav

Edytowane przez Tomislav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Tomislav napisał:

@raver Nie o tym. O tym w kształcie kwadratu tuż nad pomieszczeniem na piętrze. Na część, którą pokazałeś Hans wszedł dopiero po zakończeniu rundy.

Pozdrawiam,

Tomislav

Liczy się to, że tam wszedł, a nie kiedy tam wszedł. Macie problemy ze zrozumieniem regulaminu wszyscy tutaj, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale o co jest w zasadzie ta dyskusja? Wszedł na miejsce zakazane, a kiedy to już niezbyt ważne. Nie jest w regulaminie napisane, że nie można tam wchodzić w trakcie rundy więc tyczy się to całego mechanizmu rozgrywki TTT - zarówno rozgrzewki, rundy oraz jej zakończenia. Koniec kropka.
A co do ciebie Hans to myślałem, że zmądrzałeś. Ale nie - nadal stąpałeś po cienkim lodzie aż w końcu Ci się noga powinęła, bo któregoś Admina szlag trafił. I prawidłowo - jak dla mnie oczywiście. Nie powołuj się na to jaki jest nasz serwer, bo nie zawsze tak było jak to Kappa określił. Staramy się was nauczyć myśleć, ale wy jesteście niereformowalni jak polska konstytucja. 

Ale nie będę się rozwlekał - jak dla mnie ban słuszny - igrał, igrał i się doigrał.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Nie wchodząc w tą kłótnie wyżej, napisze krótko. Nie pierwszy raz dostajesz bany za tego typu akcje. Większość ludzi jak dostanie po łapach to potrafi zrozumieć, że zrobili coś źle i mają tego nie robić - czemu jakoś akurat z tobą to tak nie działa? Ban zostaje. Jak już dawno temu napisałem - stali gracze nie mają taryfy ulgowej, wręcz przeciwnie, jeśli chodzi o regulamin. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.