Jump to content
Sign in to follow this  
azuspl

Spadek aktywności Graczy na Murder

Recommended Posts

Cześć, ostatnimi czasy na Murder jest OGROMNY spadek graczy nie tylko na naszym Polskim trybem lecz i na liście serwerów Murder także.

Murder tętnił baardzo długo, niestety powoli jego żywotność się kończy z powodu nudy.

Tak więc co robimy z Murdere, jakieś propozycje?

Można spróbować jeszcze jakiegoś ostatniego dobrego skonfigurowanego update'a zrobić na murderka, a jak nie to będzie chyba czas na zmianę trybu

Wątpię, że update'y coś dadzą. Zaczęła się szkoła więc ludzi jest mniej z wiadomych przyczyn. A nawet jeśli szkoła nie jest przeszkodą, to sam Garry's Mod. Patrząc na dzisiejszy dzień mamy tak dużo nowych i świetnych produkcji, że ciężko w nie nie zagrać. Są gry która dają więcej Fun'u. Overwatch - a do niego nie trzeba Bóg wie jakiego PC aby pograć. Nowy sezon w Diablo III się dziś pojawił, etc. Wg. Mnie, nic już nie przywróci murdera do okresu jaki był kiedyś. Może to zły pomysł, ale ja bym poczekał aż graczy złapie taka Nostalgia do G Moda. Przypomną sobie o serwerach, o ekipach jakie się budowało ( Czerwiec - Połowa Września 2015. Murder pamięta :') ) Nie widzę sensu znów dawania czegoś na siłę, aby gracze wrócili. Moim zdaniem, jak powiedziałem wcześniej, powinniśmy zaczekać, ale co wy zrobicie to wasz wybór.

Pozdrawiam 

Edited by An!maL

Wrócę do tematu i powiem, że można zrobić serwer homicide zamiast murdera, zawsze coś nowego.

Był serwer Homicide. Nie przeszło

@Kanade było już wiele pomysłów, ale teraz nam tylko potrzebny jest update, żeby zoptymalizować rozgrywkę i znów będzie dobrze! Stali gracze utrzymują ten serwer ^^

@NethisNawet nie stali, ostatnio było 30 osób z czego większość to nowi,ale uciekali przez bugi, lagi i inne błędy o których nasz [email protected] wie od dawna... Murder potrzebuje naprawy i drobnych zmian w bonus rundach i serwer będzie wręcz perfekcyjnie zrobiony(co najwyżej usunąć całego Murdera i wgrać nowa wersje i dodać te addony co są sprawne a resztę naprawić). 

Kilka osób proponowało mi żebym ja wziął się za murdera, pogadaliśmy z azusem i zgodził się. Azus nie ma poprostu czasu na zajmowanie się 4 serwerami naraz, wszystko ustalimy na zebraniu.

Moment

zmiana [email protected] też jakieś rozwiązanie , ale @Kanade nie wiem niby pod jakim Ty nickiem na murderze grałeś, więc ciężko mi zaakceptować rolę tą dla Cb  "bo inni tak mówią" ( na pewno nie administracja murdera). Rozumiem, że gdy zajmiesz się niby murderem to zostawisz azusowi całego breacha?

Wolałbym jednak wyciągnięcie kogoś z obecnej administracji na rolę [email protected], o ile wiem pomysłów na rozwój murdera jest dużo, zarządzanie serwerem w kwestii administracyjnej jakoś idzie, problemem jest wrzucanie plików i robienie updateów jedynie. Kwestia się rozwiąże na zebraniu, jednak moja propozycja brzmi: potrzeba osoby czysto technicznej na serwerze, która zna lua i ma dostęp do maszyny. HeadAdmin oczywiście mógłby pełnić tę rolę ale lepiej, żeby była ta osoba znana przez graczy z długim stażem na serwerze.

Takie jest moje zdanie

pozdrawiam Nethis

Murder. Był to tryb, od którego zacząłem przygodę z gmodem. Zaczęło się od głupiego filmiku na yt, a skończyło na administratorze. Żal by było utracić tyle wspomnień i tak wspaniały serwer. Jeśli moje zdanie jest coś jeszcze znaczące na strefie to sądzę, że może 4 serwery SCP to za dużo? Ach, to tylko moja opinia, małego pegaza w tym ogromnym świecie.

Nic dziwnego, że azus ma od cholery roboty, jak na każdym kroku przypominam, że wziął na siebie za dużo i co teraz, od tak nie chcę pilnować serwera, na którym osiągnął coś więcej na strefiegier. Nie ruszałbym tej kwestii gdzie dla Murdera, nie byłoby już żadnego ratunku i by musiał zostać wyłączony, lecz jeżeli od tak zostawiasz azus serwer (gdzie jest on głównie ratowany przez stałych graczy, gdzie wciągają oni ludzi w tematy do dyskusji), bo spodobał Ci się inny, bo jest hype na niego, to jest raczej nie fajne z twojej strony. Nawet bym zrozumiał, gdybyś już nie mógł opiekować się serwerami, bo życie Cię do tego zmusiło (praca, obowiązki, brak możliwości poświęcenia czasu), ale jak najwyraźniej, nie chcę Ci się już na tym trybie bawić, więc przekazujesz ciężar komuś innemu czyli @Kanade

@Kanade wiesz, że Cię lubię i wiem, że mógłbyś uratować ten serwer, modyfikując go tak, aby wszystko pięknie działało, lecz rola [email protected] to nie tylko wrzucanie pluginów, lecz i również aktywność na samym serwerze, ingerencja z obecnie grającymi tam osobami, poznanie serwera i tego jakie tam panują warunki, oraz odpowiedzialność za obecnie tam panujących administratorów. Oczywiście przy dodawaniu pluginów, bardzo ważne jest postrzeganie trybu okiem gracza, a nie samego administratora, gdzie już od dawien dawna wypominałem to azusowi i wyszło co jak co było widać. Mówię Ci tylko o tym jeżeli faktycznie miałbyś przejąć pałeczkę od @azuspl

Co do tej decyzji, pewnie będę miał, mało ważny głos w tej kwestii, bo głównie to będzie azusa wola czy chce pozostawić ten serwer czy nie, nikt nie będzie go trzymał na siłę, bo to nic nie zmieni jak jest teraz.

Czas pokaże, jakie będą skutki tej decyzji czy będą pozytywne czy też nie.

Oczywiście tematu tak łatwo nie zostawię i wspomnę o tym na jutrzejszym zebraniu

Pozdrawiam Mordencjusz.

Edited by Mordencjusz

16 minut temu, cwojtek napisał:

Błagam o jakieś RP ze strefy gier, przecież to będzie złoto.

Że tak się zapytam co to ma wspólnego z Murderem? Bo z tego co widzę to proponujesz zmianę trybu, który jest jeszcze grany i lubiany przez graczy na całkiem inny rodzaj serwera a dokładniej RP, które dość szybko upadają lub tracą zwyczajnie graczy.

Pozdrawiam snajper24. 

Chciałbym spróbować z tym murderem, nie grałem aż tak dużo, ale zawsze podobał mi się ten tryb. Wiem, że bycie [email protected] to nie tylko wgrywanie addonów i robienie aktualizacji, starałbym się wchodzić codziennie na serwer, poznawać graczy. Jeśli bym się nie sprawdził to zawsze mógłbym odejść, lecz chciałbym najpierw zobaczyć jak to jest.

Jak potrzebna jest osoba czysto techniczna to moge się zgłosić, a head adminem byłby ktoś inny.

Na lua się dobrze znam to myśle, że faktycznie mógłbym pomóc.

4 minuty temu, Kanade napisał:

Jak potrzebna jest osoba czysto techniczna to moge się zgłosić, a head adminem byłby ktoś inny.

Na lua się dobrze znam to myśle, że faktycznie mógłbym pomóc.

Kanade żeby cię nie okłamać to Murder ma aktualnie SuperAdmina maksymalnie bo azus nawet nie wbija, a co dopiero grać. Więc zbytnio nic by się nie zmieniło ze strony rozgrywki a jedynie od strony technicznej.

1 minutę temu, DragonFly napisał:

Co do [email protected] i pewnie też technicznego( Chociaż nie wiadomo jak wyglądają jego umiejętności obecnie, bo miał trochę przerwy), to takiego owego staram się załatwić, pewnie część z Was wie o kim mowa ;))). Więcej informacji będę miał w sobotę.

Jak przekonasz Jakbu któremu znudził się chyba gmod i pewnie dawno nie robił nic w lua do powrotu to byłoby fajnie, nawet jako taki czysty support ze względu na jego doświadczenie. 

@Kanade na wstępie dzięki za pomoc, jeśli dałbyś radę technicznie się zająć serwerem to powinniśmy już zrobić listę rzeczy, które są ważne dla serwera i zostały usunięte poprzez ostatni świetny update @azuspl. Co do samego poprawiania trybu azus może ci nadać uprawnienia przecież chyba breacha nam nie zrobisz :D, a odnośnie [email protected], który będzie zarządzał serwerem myślę, że  musimy się wstrzymać do soboty, aż @DragonFly zakończy rozmowy i da nam odpowiedź. Z  jednej strony przydałoby się już teraz coś zrobić, każda chwila jest ważna dla serwera, tym bardziej kiedy dostaje wiadomości typu: teraz murder jest nudny. Temat  [email protected] zapewne zakończy się  w weekend, ale Kanade jakbyś dał radę to możesz przecież od zaraz zostać technicznym i znów pokolorować vanille murdera w liczne ciekawe addony, a odnośnie superadmina @snajper24 on też nie chwali się swoją obecnością na serwerze(Mimo dzielenia Murdera i Breacha gdzie jest adminem), ale sam nie dawno się dowiedziałem, że ktoś ma  prawa tj. "superadmin", bo nikt o tym nawet nie informuję administracji murdera , dodatkowo rozdaje on innym administratorom rangę "wyższy admin", która nie wiem jakie ma "wyższe" uprawnienia i co ma wnosić, ale może chcę poniżyć resztę administracji pod względem praw. 

Przypomnę @Mordencjusz upominając azusa, że zostawił nas samych z serwerem, Ty też mógłbyś częściej wchodzić jako superadmin serwera murder, nie moja rola w tym, żeby na kogoś pisać skargi o degradację z powodu spadku jego aktywności patrząc na gametrackerze, bo rozumiem, że ktoś może mieć życie :) .  Zastanów się czy adminowanie na breachu i na murderze to nie za dużo dla Ciebie.

Jeśli Kanade zgodziłbyś się na zajmowanie sprawami technicznymi, a inni administratorzy nie mieliby nic przeciwko, dodatkowo azus dałby Ci chociaż w tym tygodniu uprawnienia, to należy stworzyć osobny temat, gdzie administracja serwera poda addony, które powinny wrócić na serwer.

Pozdrawiam Nethis

Hmm najprostszym rozwiązaniem co do [email protected] @Kanademogłoby być to iż zwyczajnie zacznie wbijać na serwer gdy będzie większa liczba graczy(od 15-22/23) i ogarnie sytuację, opinie graczy i ich nastawienie do zmian. A co do Jakbu tak jak wcześniej wspomniałem może być jakby drugim [email protected] lub zwykłym wsparciem technicznym dla kanade skoro znudził mu się gmod i zapewne Murder.

Skoro zaczęliśmy też dotykać sferę ingame, a dokładniej adminów i ich wyższe rangi to zgadzam się w 100% z @Nethisem co do @Mordencjusza i rangi wyższego admina. Moim zdaniem Mordencjusz jako jedyny SuperAdmin ma za dużo na głowie, najlepszym rozwiązaniem byłoby awansowanie jeszcze jednego admina/wyższego admina na to stanowisko.

Pozdrawiam snajper24. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this