Jump to content
Sign in to follow this  
Mordencjusz

Klany na Murderze

Recommended Posts

Witam, mam pomysł na urozmaicenie w smaczek murdera. Jak po samym tytule się domyślacie chodzi o klany (jak na serwerze DeathRun).

Lecz nie myślcie, że na samym takim krótkim pomyśle skończę ten wątek. Otóż mam pewną koncepcję odnośnie tego skryptu i właśnie ją teraz zaprezentuje:

Zacznijmy od tego, że założenie klanu będzie całkowicie darmowe, więc każdy użytkownik w miarę własnych chęci będzie mógł dowodzić takim klanem.

W klanie będzie ograniczona ilość miejsc: 25 Dlaczego, dowiecie się gdy przejdę do rywalizacji klanów.

Maksymalna ilość liter w tagu: 5

Oraz funkcja, która by Adminowi pozwalała na sprawdzenie wszystkich klanowiczów SteamID (więcej informacji w wynikach)

Rywalizacja klanów:

Skoro posiadamy już taki klan, to fajnie by było pomyśleć o zawodach.

Mam tu na myśli pomysł gdzie co miesiąc 3 klany z największą ilością zdobytych pkt. wygrywają określone nagrody. Czyli krótko mówiąc mamy 3 miejsca.

W zależności od systemu pointshopa (aktualnie bodajże 10pkt. = 10 minut oraz cennika skórek) będzie można wytypować nagrody:

1 miejsce: Specjalny nie do kupienia określony model (noża, modelu postaci itp.)

2 miejsce: 2000 pkt. do Pointshopa.

3 miejsce: 1000 pkt. do Pointshopa.

Nagrody za 2 i 3 miejsce zostaną ustalone gdy do PS zostaną dodane nowe skórki, modele oraz zostanie wyliczony średni cennik przedmiotów.

Punktacja: Będzie odbywać się na zasadzie: Osoba, która zabije morderce i wygra rundę oraz wygrana runda Mordercy (wygrana runda poprzez zabicie Mordercny = 1 pkt. dla klanu, wygrana Mordercy = 1pkt. dla klanu), w związku z taką punktacją, martwię się czy PowerRundy typu TDM (gdzie połowa graczy to świadkowie a połowa to mordercy) nie będzie wpływała na bezpośrednią punktacje. Dobrze by było gdyby:

Na czas Powerrundy punktacja nie liczyłaby się (chociaż to jest ciężkie do wykonania), lub gracze po prostu nie będą mieli dostępu do wyboru Bonusrundy (aby nie było tak, że co mapę jest TDM wybierany lub inne tryb do nabicia punktacji).

Wyniki byśmy (jako Administacja) podsumowali każdego 24 dnia miesiąca, w tym czasie Administracja wykonuje ss'y i zapisuje jacy gracze (wraz z SteamID), byli w konkretnych klanach w chwili zakończenia zawodów (aby nie pojawiła się sytuacja, że klan dobiera graczy po zakończeniu zawodów, by coś otrzymali. 3 wytypowane klany oraz ich członkowie w chwili zakończenia zawodów, by się pojawiły na forum, aby oznajmić, że otrzymują nagrody po które należy się zgłosić. Użytkownicy w chwili pojawienia się wyników mają czas do końca miesiąca, aby odebrać nagrodę, inaczej przepada (bezpośrednio w grze, lub na forum gdzie w tym samym temacie gracze zgłaszają się po odbiór).

Informacje:

Punktacja, jest bezpośrednio nabijana dla klanu nie dla gracza (wtedy nie wystąpi sytuacja, że gracz przechodzi do innego klanu, aby podnieść jego ranking swoimi punktami)

Gracz, który próbuje przywłaszczyć sobie nagrodę innych klanowiczów otrzyma karę na 6-12 godzin za oszukiwanie Administracji.

Klany, których nazwa bądź tag będzie niestosowny, będą usuwane, bez ostrzeżenia.

Aby admin nie mógł bezpośrednio ingerować w pkt. klanu, nie będzie mógł zmieniać punktacji klanów, oraz ewidentne faworyzowanie admina, konkretnego klanu, będzie zgłaszane (może się teraz nie zdarzyć, ale jest rotacja adminami, przychodzą i odchodzą, a nie wiadomo kto jak będzie reagował jako admin).

To tyle, wg mnie jest to bardzo przemyślany pomysł, odnośnie urozmaicenia Murdera i kto wie, przyciągnięciu nowych graczy, starałem się nawet najmniejsze luki uzupełniać chociaż i tak pewnie mi coś umknęło :). Zapraszam do wypowiedzi, czy chcielibyście coś takiego widzieć na Murderze, czy może to jednak słaby pomysł.

Edited by Mordencjusz

Jestem za

Trochę dużo się rozpisałeś i nie każdemu będzie się chciało czytać :P, ale myślę że ciekawy pomysł.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this