Jump to content
Sign in to follow this  
Orzech_

Moje nowe dziecko ;))

Recommended Posts

Mam bliźniaczy model tej obudowy w niższej wersji - ta nie mieściła mi się pod biurkiem. Ale generalnie to wygląda tak samo ;)

No to jak tak to mi sie takie dziecko narodzilo 2 dni temu.

http://img246.imageshack.us/my.php?image=dsc0056xm4.jpg

Procesor: Qx9650 (Asus Arctic Square)

Pamięc: 8Gb OZC Reaper

Płyta Główna: Striker Extreme Formula II

Karta Graficzna: GTX 280 SSC

Vista Ultimate 64bit

Dysk: Seagate Barracuda 750GB +250GB(Systemowy) +300GB +500GB

Zasilacz: 850W Be Quiet! DARK POWER- REVOLTEK

Karta Dźwiękowa: Creative X-fi Fatal1ty Titanium Pro Champion

Dzieki dzieki. Mam do was pytanko wie ktos moze jak mozna zamontowac wentylator na połnocnym mostku. Zaraz nad karta graficzna  dosłownie 1cm mala swiecaca kostka. Poniewaz mam problem dotyczacy przegrzewania sie sprzetu kiedy wentylatory dzialaja w quiet mode. Karta ma temp 120 stopni i oddajac ta temperature przenosi ją na plyte a płyta wytrzymuje tylko do 90 a potem sie wiesza. Z karta spoko bo wytrzymuje do 190 natomiast nie chce caly czas grac jak mi wentyle pracuja na 100% bo jest ich 8 w kompie i jeszcze mi biedny wyfrunie przez okno. Wiec jeżeli macie jakieś propozycje to bardzo prosze piszcie. Z góry Dziękuje:)

PS:Chłodzenie wodne odpada jak narazie brak kapitalu.:( 

Na północnym mostku zamontuj radiator miedziany, są takowe, on załatwi sprawę wg mnie, odda ciepło, ale jeszcze wypadałoby zrobić nawiew powietrza w okolice radiatora na mostku. Zrób najlepiej foto z bliska jak to wygląda i ile tam jest miejsca. Ja bym walnął radiatorek i zrobił nadmuch z zewnątrz w okolice coolera karty graficznej, ażeby to ciepłe wywiewało. Widać tylko, że masz tam mało miejsca, bo ta karta jest straszna. By the way rozkład coolerów zrobiłeś sam? Generalnie powinno wszystko sprowadzać się do tego, aby ciepło było oddalane przez wyloty, a żeby tak było musisz odpowiednio zamontować coolery, bo im więcej tym lepiej wcale nie znaczy i jedne coolery muszą odprowadzać, a inne doprowadzać powietrze.

A wiec tak jezeli chodzi o karte to ona cieple powietrze wyrzuca sama na zewnatrz. A na NB jest zainstalowany radiator miedziany. Problem w pewien sposob rozwiazalem na raiatorek zainstalowalem wentylator dodatkowy od plty glownej i jak narazie jest luzik temp trzyma sie w granicach 70 stopni.

Twój problem polega na tym, że pc w ten gorąc i wytwarzając tyle ciepła nie jest w stanie go odprowadzić, co z tego, że jest radiator skoro wokół niego jest ciepłe powietrze.

Hmm cooler do radiatora dostałeś w zestawie? Aaa dopiero teraz zerknąłem na opis pc, że masz strikera (asusa), oni dołączają coolera do miedziaka na mostek. Mam taki sam, ale u mnie sam radiator daje radę ze względu na Heat Pipe, właśnie on odprowadza mi ciepło.

Nie wiem czy zakładasz boczny panel czy nie, ale na Twoim miejscu na lato bym go nie zakładał po prostu.

Ogólnie ładny pecet, jedyne zło to Vista (;

Co do Visty. Na początku też byłem jej przeciwny natomiast teraz w szczegulnosci w wersji ultimate doszedlem do wnoisku ze wcale zla to ona taka nie jest. Ma duzo wiecej funkcji niz Xp professional. Jeżeli chodzi o stablność pracy to jak do tad nie mam zastrzezen. Generalnie jestem zadowolony, napotkałem jeden problem Vista bez SP1 nie obsluguje 4GB ram i sie wiesza, ale tak to wszsytko cacy:)

Witam.

Nie wiem czy mówisz o Viście 32 czy 64 bitowej , ale jeśli o 32 to zapewniam Cię że nie masz 4GB ramu (tzn. masz go fizycznie ale nie obsługiwane przez system) ona tak tylko pokazuje taki trik marketingowy o którym nawet pisał mikromiękki , jeśli to system 32 bit cała przestrzeń adresowania pamięci jest rozdzielana pomiędzy pamięć wirtualną, pamięć karty graficznej , RAM i inne urządzenia , jedynie wersja 64 bit-owa nie ma tego problemu , ale takie ograniczenia kiedyś jak był tworzony system 32 wielkość pamięci 4 GB to astronomiczne liczby były tak jak z dyskami  ;).

Pozdrawiam.

Mówie o 64bit ponieważ takową posiadam i wystepuje problem z obsluga 4GB w dual-u przed zainstalowaniem SP1.