Jump to content
jakbu

Balans broni w sklepikach

Recommended Posts

Hej, drobne przemyślenia na temat broni w sklepikach:

Itemki, które wymagają osłabienia:

• Zajebiste działko - zmniejszenie ilości dostępnej do zakupu do jednego, rozumiem, że są dosyć proste do zniszczenia, no ale możliwość postawienia ich 4-6 przez jednego zdrajcę to lekka przesada
  • AK47 + Ciche M4A1 - ustawienie amunicji na 30+30, usunięcie możliwości zbierania ammo
  • Usypiacz - ustawienie amunicji na 20+40 (a może 20+20?), usunięcie możliwości zbierania ammo

Itemki, którym przydałoby się lekkie wzmocnienie:

• Cannibalism - zwiększenie ilości towaru w sklepie do dwóch, na ten moment zdrajcy nie mają zbyt dużej możliwości leczenia się
  • Wybuchająca mikrofalówka (możliwe, że to błędna nazwa) - dodanie napisów tak jak w przypadku prawdziwej Mikrofałowki Brouvera

Itemki, które wymagają naprawy:

• Radar, pomimo wyłączenia Autoskanu zawsze uruchamia się przy zakupie. (przy okazji, przydałaby się możliwość stałego wyłączenia Autoskanu w Opcjach gry, a nie tylko po zakupie)

Resztą broni jeszcze za bardzo się nie bawiłem, możliwe, że w postach poniżej dodam coś jeszcze.

Moim zdaniem przydałoby się wzmocnienie zdalnie sterowanego drona, który powinien zadawać więcej obrażeń po wybuchu.

Rozumiem, że mało kto umie latać tym dronem, ale ci którzy umieją w ostateczności powinni móc zadać z 50 hp wybuchem a nie tylko dziesięć.

Tak jak pisał jakbu tym przedmiotom powyżej przydał by się balans (AK47 powinno startować z maksimum ammo).

Wszystko według mnie z powyższej propozycji unormowane i nic nie potrzebuje znerfienia, tudzież buffa, są one zbalansowane. Ograniczanie amunicji w broniach to bezsens jak dla mnie.

Co do nerfienia, to bzdury. Ten tryb chyba nie polega na tym, żeby zwyciężyli jedynie niewinni? Zdrajcy mają dobry ekwipunek i nie trzeba nic w nim zmieniać, biorąc pod uwagę fakt, że czerwoni wygrywają i tak bardzo rzadko, a poziom graczy pozostawia wiele do życzenia, mogę uznać ten wniosek za śmieszny/pozbawiony logiki itd. 

Nikt na nic nie narzekał. Wszystko jest ok. Gracze nie chcą nowych uptade'ów (wymuszać nie będe) a forum z propozycjami i pomysłami od dłuuuuższego czasu stoi sucho nie ruszony od dawna. Tam jakby gracze chcieli coś nowego. To by zarzucili swoimi pomysłami nawadniając temat ponownie.

Spoiler

Nie nie próbujcie nawet wałkować defibrylatora po raz enty do cholery jasnej bo go nie BĘDZIE.

Dalszy ciąg, zajmiemy się głównie zwyczajnymi broniami. Reszta rzeczy kiedyś tam się pojawi.

M16 - aktualnie jedna z najgorszych broni na serwerze, jej obecność bez zmian jest bez sensu, gdy na serwerze dostępne są takie bronie jak Famas, Galil czy Vector. Jakie pomysły na buff?

Famas - zmniejszenie celności przydałoby się tej broni, to aktualnie najlepsza broń na serwerze.

Dualki, Tec9 - bronie mają strasznie zmienną prędkość strzelania, klikając guzik z taką samą częstotliwością, naboje wylatują w różnych momentach.

SG-552, AUG - usunięcie lunety w tych broniach wyszło by im na dobre, bo są okropnie niecelne na tym przybliżeniu.

Lokomotywa - chyba największy grat na serwerze, okropny rozrzut, każdy shotgun jest lepszy od tej broni, nie mówią już o połowie pistoletów.

Itemy:

Gumijagody - nie da się skakać mając skok zbindowany na scrollu.

Zajebiste działko - poza wyżej wymienionymi sugestiami, sugerowałbym też zmianę slotu tej broni z 2 na jedne z ostatnich slotów. 

22 minut temu, jakbu napisał:

M16 - aktualnie jedna z najgorszych broni na serwerze, jej obecność bez zmian jest bez sensu, gdy na serwerze dostępne są takie bronie jak Famas, Galil czy Vector. Jakie pomysły na

Śmiech na sali - chcesz mi powiedzieć, że Galil jest lepszy od M16?

Bardziej buffa potrzebują duale, p228 i five-seven.

M16 nie jest źle zbalansowaną bronią, to inne po prostu są OP (przytoczony famas na przykład).

z tym SG552 i AUGiem jest taka sprawa, że nie wiadomo co z tym zrobić - na krótkim dystansie przegrywa z pompami, a na średnim z m16/snajperkami. Gdyby trochę zwiększono celność, a obniżono lekko dmg, to może byłaby to dobra opcja.

M16 - według mnie powinno się zwiększyć dmg z 17 na 21

Famas - ta broń jest okej

Lokomotywa - najlepszy shotgun na bliskie odległości i ciasne pomieszczenia

Gumijagody - "nie da się skakać mając skok zbindowany na scrollu", ja tam wciskam spacje i lecę do przodu bez scrolla.

Dobinduj sobie jakis klawisz pod jump ktory da sie trzymac. To tak jakby narzekac ze sie nie da strzelac seria majac strzal na scrollu.

6 godzin temu, D.ツ napisał:

Dobinduj sobie jakis klawisz pod jump ktory da sie trzymac. To tak jakby narzekac ze sie nie da strzelac seria majac strzal na scrollu.

...ale da się strzelać serią, mając strzał na scrollu, wiesz? Wciąż, to nie powinno tak działać.

Edited by jakbu
skok -> scroll

Wszystko co jest w gmodzie będzie dostosowane do tego by działać na podstawowych ustawieniach klawiszy. A to, że ci coś nie działa bo masz binda jest wyłącznie twoim problemem...

6 godzin temu, jefrey12 napisał:

Wszystko co jest w gmodzie będzie dostosowane do tego by działać na podstawowych ustawieniach klawiszy. A to, że ci coś nie działa bo masz binda jest wyłącznie twoim problemem...

Co?

20 godzin temu, jakbu napisał:

...ale da się strzelać serią, mając strzał na scrollu, wiesz? Wciąż, to nie powinno tak działać.

Nie, nie da się. Technicznie strzelasz wieloma seriami, addon napisałem w taki sposób iż wymaga on przytrzymania danego przycisku, scroll jest jedynym przyciskiem jakiego przytrzymac się nie da..

1 hour ago, D.ツ said:

Nie, nie da się. Technicznie strzelasz wieloma seriami, addon napisałem w taki sposób iż wymaga on przytrzymania danego przycisku, scroll jest jedynym przyciskiem jakiego przytrzymac się nie da..

Tylko chciałem napisać, że scrolla da się wcisnąć i trzymać.

4 godziny temu, D.ツ napisał:

Tak. Ale nadal mogę i strzelać wieloma seriami, jak i pojedynczo. A w przypadku skoku nie mogę podskoczyć w ogóle. W innych grach na tym silniku nie ma takowego problemu. Ba, w innych pluginach również.

Edited by jakbu

Ale o co ta dyskusja? Te całe gumijagody i tak są bezużyteczne. Mało kto je w ogóle kupuje. Jak bardzo je lubisz, to najwyżej ustawić możesz skok pod spacją. Zrobiliście tu wielką debatę o przedmiot, o istnieniu którego pewnie nawet większość serwera nie wiedziała. 

17 godzin temu, Matrix.PL napisał:

Ale o co ta dyskusja? Te całe gumijagody i tak są bezużyteczne. Mało kto je w ogóle kupuje. Jak bardzo je lubisz, to najwyżej ustawić możesz skok pod spacją. Zrobiliście tu wielką debatę o przedmiot, o istnieniu którego pewnie nawet większość serwera nie wiedziała. 

Nie rozumiem gdzie właściwie zmierzasz. To, że 90% serwera o tym przedmiocie nie ma pojęcia, to nie oznacza, iż ma zostać w stanie niedopracowanym. Nawet jeśli z tych 10%, używa go tylko 2%. 

Edited by Wizio