Skocz do zawartości
Latający

Koniec PGM na Strefie Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapewne część z was już zauważyło, wszystkie osoby z grupy PGM działającej na Strefie Gier zostały pozbawione wszystkich uprawnień.

Główną przyczyną zaistniałej sytuacji było oznajmienie przez członków grupy PGM bycia niezależnymi oraz niepodlegającymi pod jurysdykcję administracji Strefy Gier. Wypłynęło to w dyskusji, gdzie administracja Strefy Gier miała pretensje o założenie oddzielnego forum przez PGM, które było częścią Strefy Gier, bez wcześniejszego poinformowania lub omówienia sprawy.

W ramach sprostowania, zacznijmy od tego, że na Strefie Gier nie działa, nie działała i nie będzie nigdy działać jakakolwiek organizacja, klan czy stowarzyszenie które jest niezależne i nie podlega administracji Strefy Gier. Nie wiem kiedy i gdzie narodziła się idea, że PGM jest niezależne i nie podlega administracji SG, ale przypomnijmy sobie początki PGM.

A więc PGM zostało założone na Strefie Gier, przez graczy i administratorów Strefy Gier. PGM przez znacząco długi okres czasu działało tylko na forum Strefy Gier oraz tylko na serwerach Strefy Gier. PGM działało cały czas pod banderą Strefy Gier, jako część Strefy Gier. Dlatego też PGM podlega jurysdykcji administracji Strefy Gier.

W związku z powyższym:

• Wszyscy członkowie PGM zostają pozbawieni wszelkich praw i dostępów na Strefie Gier.
  • Serwery Arma 2 ACE i Arma 3 ACE zostają zamknięte.
  • Administratorzy serwerów Arma 2 CO oraz Arma 3 są proszeni o przedstawienie swoich opinii w związku z zaistniałą sytuacją oraz czy mają chęci dalej prowadzić serwery bez powiązania z PGM.
  • PGM nie jest już powiązane w jakikolwiek sposób ze Strefą Gier, w związku z czym wszelkie podpisy posiadające banery PGM lub odnośniki do ich stron lub serwerów naruszają regulamin forum. Użytkownicy proszeni są o modyfikację podpisów do końca tego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już oznajmiłem na forum administracji rezygnuję z funkcji.

Dziękuję za wspólny czas na forum i Arma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę delikatnie ale sprostować - bo nie lubię mijania się z prawdą.

Niestety -ale nie jest to dokładnie prawdą - grupa PGM była niezależna od Strefy Gier formalnie od samego swojego powstania - czyli od założenia niezależnej grupy na Steamie - jesienią 2015 (każdy może sobie to sprawdzić, zapraszam). Nasze logo - zaprojektowane przez Dawrego - również pamięta rok 2015. Również nasza domena (pgm.armaonline.pl) została wykupiona i jest opłacana przeze mnie od 2 lat.

Ze strefą gier łączyły nas wspólnie prowadzone serwery - tzn. my - gracze Strefy Gier stowarzyszeni w niezależnej grupie PGM - za zgodą i na prośbę Administracji Strefy Gier (mam na to dowody pisemne i ustne) prowadziliśmy większość serwerów Arma na Strefie Gier w latach 2015-2017 . Łączyli nas również wspólni gracze, oraz kilka stanowisk m in. moja osoba - jako administratora technicznego Strefy Gier od roku 2013 - do 2017 oraz Administratora Strefy Gier w latach 2015-2017 i osoby kilku administratorów i moderatorów na forum, TSie i serwerach Strefy Gier. Czas ten wspominamy bardzo dobrze (poza jak to ujął dobrze Kolega Husarz - kilkoma wyjątkowymi sytuacjami ) . Ale nie to się liczy i nie zasłania nam wielu wspólnych , miło spędzonych tutaj z Wami godzin :)

Obecnie - decyzją części administracji Strefy Gier nasze drogi się rozstają - My (czyli Polska Grupa Militarna) pozostajemy przy swoich serwerach i ich dalszemu prowadzeniu oraz rozwijaniu wojskowej gry symulacyjnej . Oczywiście co jakiś czas będziemy zapewne pojawiać się i na serwerach arma Strefy gier - o ile będzie taka możliwość - bo

Natomiast nasze przeniesienie działalności na nasze własne zasoby , niezależne od strefy gier - ok pół roku temu - było spowodowane 1) brakiem chęci konkurowania z istniejącą tutaj wtedy grupą kolegi Paczka (obecnie zupełnie samodzielną również grupą GSR) oraz pewnymi spięciami w łonie samej administracji Strefy Ge. Nie chcąc zadrażniać sytuacji postanowiliśmy w gronie dwudziestu paru osób o przejściu z treningami i głównymi rozgrywkami na swoje prywatne zasoby. Stalo się to za całkowitą wiedzą i zgodą administracji Strefy Gier - otwarcie i jawnie informowaliśmy o naszych planach i migracji na sowje zasoby serwerowe i sieciowe. (mam wszelkie dowody na to co tutaj pisżę ) Ta sytuacja trwa do dzisiejszego dnia - jedyne co się zmieniło - to jak pisałem powyżej decyzja o rozłączeniu się i zawieszeniu dalszej współpracy ze Strefą Gier. Dalszymi losami serwerów arma w ramach Strefy Gier zajmować się będzie - zapewne - Administracja Strefy Gier i to ich należy pytać o ew. przyszłość.

Wszystkim graczom zarówno serwerów Arma 2, Arma 3 jak i innym z którymi wspólnie graliśmy przez ostatnie kilka lat , chcieliśmy serdecznie podziękować za wspaniałe chwile i wspólnie zarwaną niejedną noc :):P

Pozdrawiamy i życzymy Wam

dalszych sukcesów i wiele wiele radości

ze wspólnej gry :):D

Do zobaczenia !

Edytowane przez markooff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UPD: jeszcze jedna sprawa - żeby uniknąć ew. niedomówień - od razu chciałbym zaznaczyć , że wszelkie materiały, prace, mapy, skrypty i inne mechanizmy informatyczne czy merytoryczne jakie wykonywałem na serwerach fizycznych Strefy Gier czy forum, stronie itp. były robione z myślą o /na potrzeby Strefy Gier i oczywiście nie zamierzam ani nie będę się domagał ich usunięcia (prawo i nawet najlepszy regulamin - nie działa wstecz). W wielu zresztą miejscach - poza moim autorstwem zamieszczałem fizycznie informacje typu :

© 2015 - dla Strefy gier - markooff

Edytowane 25 Listopad 2015 przez markooff

do tylko potwierdza to co tutaj napisałem i brak jakichkolwiek roszczeń o usunięcie czeogkolwiek co przez 4 lata stworzyłem dla Strefy gier. . Jednocześnie informuję że - ponieważ nigdzie nie było zastrzeżone prawo do wyłączności - tak więc jako autor w.w. materiałów (informatycznych czy merytorycznych) - mogę rozporządzać nimi nadal dowolnie - włącznie z publikowanie ich w innych miejscach .

Pozdrawiam

Edytowane przez markooff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi