Skocz do zawartości
Hans Kloss

Pecet za 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

Jak w temacie, postanowiłem sobie zafundować nowego peceta, po wybraniu takiego monitorka https://www.morele.net/monitor-asus-vg248qe-573766/ i jakiejś mechanicznej klawy do 400zł(swoją drogą, jak ktoś ma taką, której używa już parę miesięcy i jest godna polecenia to może napisać)

zostaje mi około 4000zł na złożenie porządnej wieży. Prosiłbym o podanie jakiegoś fajnego zestawu w tych granicach, najlepiej od razu z linkami na morelkach :)

Oczywiście zestaw typowo pod gry.

Z góry dzięki

Edytowane przez Hans Kloss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam posiadam popularnego mechanika z chin "Motospeed CK104" z niebieskimi swtichami.

Mam ta klawke ponad rok i dziala bez zarzutu. Serdecznie polecam. Na YT masz mase recenzji i unboxingow. Klawka posiada podswietlanie RGB itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym kompie wypadało by zmienić zasilacz za 4k który jest na tamtej stronie bo ta karta graficzna potrzebuje trochę więcej mocy, zasilacz minimum 600w do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowanie komputera teraz to jeden z najgorszych błędów- wiń górników i cene ethereum i bitcoina. Przepłacisz na karcie graficznej jak i na samym pc.

Edytowane przez Sadysta
błąnt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z @Sadysta.

Sam miałem kupować GTX'a 1060 6GB ale darowałem sobie bo cena z ok. 1.2k skoczyła do 2.2k!

Poczekaj aż bitcoiny,eherium pójdą w dół będzie masowy trzask miednic czyt. "Ból dupy" i ceny pójdą w dół. Pamiętaj aby nie kupować używanej karty która była wykorzystywana do koparek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To sobie chłopak rok ponad poczeka jak nie dłużej :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No słyszałem niby o tym ethereum, ale jednak chciałbym kupić sobie teraz komputer, dość mam poprzedniego. kilkaset złotych wte czy wewte ma się nijak do czekania przez cały rok, aż jakiś komponent stanieje. Taki po prostu mankament wolnego rynku, że raz coś tanieje, a raz drożeje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Hans Kloss to nie kwestia kilkuset tylko przynajmniej tysiąca ziko :/. Ale z kolei ja czekam za tym, że jak to wszystko się opanuje to fajne używki będzie można złapać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jefrey12 używki to będą tyle że długo sie taką nie nacieszysz. @Hans Kloss z używek lepiej czegoś z grafiki poszukaj np 970 czy radeonów które nie nadają się do kopania .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do używek jakoś nie mam zaufania. A gdybym kupił jakąś nówkę ze średniej półki, a po roku-półtora sprzedał używaną i kupił coś z wyższej półki? Obawiam się tylko że to by mi bottleneckowalo w takim wypadku procesor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skombinowałem coś takiego -ciach-, mam lepszy, ale wyszło ciut drogo, ma ktoś jakieś pomysły, co zmienić, żeby wyszło z 300zł taniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupuj grafiki wtedy wyjdzie taniej o 1800 zł. Do ryzena to chyba potrzebne chłodzenie jeszcze :Image00003:. dałeś do ryzena ramy ddr3. powinny być ddr4 do płyty jak i procesora .

Edytowane przez Sadysta
bo tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ddr3? wydawalo mi sie ze są ddr4, widocznie muszę się przespać Ram poprawiony. Z tego co czytałem to boxowe chłodzenie wystarczy do ryzena jesli nie chce overclockowac zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Hans Kloss Człowieku coś ty tutaj odje*ał x D.

Nie obraź się ale byś wywaliłbyś hajs w błoto.

Po 1.Do płyty DDR4 wziałeś kostki RAM DDR3.

Po 2.Popatrz na Częstotliwość pracy kości RAM. Wybrałeś 2kości z 1600MHz gdy ta płyta obsługuje  2400, 2933, 2667, 3200, 2133.

Jak kupujesz GeForce to lepiej z prockiem intela współgra. Sam posiadam i7-7700 i jestem zadowolony. Starczy mi na parę lat.

GTX 1060 6GB trochu przepłacasz bo koparki i ceny strasznie w górę poszły ale jak nie szkoda ci hajsu to bierz.

Jak chcesz 8GB to idź w 1 kość. Dlaczego nie dwie po 4? Np. W grach zżera to mniej pamięci itp. Zobacz testy na YT.

Płyta główna najważniejsza i procek bo zależy czy chcesz go kręcić czy nie.

Jak nie to bierz procki intela bez K np jest i7-6700K i i7-6700 różnica cenowa jest a różnią się tylko że z K można go kręcić (Można uzyskać lepsze osiągi ale kosztem temperatury i żywotności procka). Czyli jak do kręcenia do jeszcze chłodzenia musisz kupić.

Tutaj złożyłem ci optymalny secik:http://www.morele.net/inventory/info/kTBiCj/

Trochę jest poza limitem ale jak chcesz mozesz wywalic dysk SSD chociaz moim zdaniem jest on must-have jezeli chcesz szybko dzialajacy komputer.

Obudowa posiada fabrycznie 3 wiatraki ktore wystarczaja na chlodzenie z pasta. Jeden podstwietlany. Sam posiadam tę obudowę i jak gram np. w Wiedzmina 3 na Bardzo wysokich mam temp. procka po 50-60 stopni!

1 Wiatrak z tyłu i 2 z przodu. Do tego obudowa posiada "piwnice" na zasilacz i dyski HDD! Tania i bardzo dobra obudowa.

Edytowane przez Tehorous

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałeś mu tam w secie HDD wrzucić więc jeszcze 200/300 + bo wątpie, żeby na takim małym SSD całego kompa opierał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja słyszałem właśnie, że lepiej wziąć 2x4gb ramu, że wtedy ma większą przepustowość.

kostki zauwazylem ze zle dobralem, pomyłka.

Jest jakaś duża różnica pomiędzy 128gb SSD a 1tb HDD poza czasem start-upu komputera? te 300zł wolałbym przeznaczyc na cos innego.

Ktoś może ocenić ten zestaw? http://www.morele.net/inventory/info/kTBiCj/ z 1tb hdd zamiast 128gb ssd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SSD to się bieże głównie pod system bo czas dostępu a HDD jako magazyn pod dane, wątpie żebyś zmieścił wszystkie śmieci na SSD 128 GB i bez niego się obejdziesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no tak zapomnialem o HDD.

Roznica jest taka ze na dysku SSD bedziesz mial tylko system.

Roznica jest ogromna. Ja mam 2 dyski i jest dobrze.

Edytowane przez Tehorous

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi