Skocz do zawartości
Hans Kloss

Komputer za 5000zł, potrzebne porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku ze spadającymi cenami kart graficznych postanowiłem nieco więcej poczytać o składaniu komputerów, i wybrałem takie coś

CPU: AMD - Ryzen 5 1600 3.2GHz 6-Core Processor  ($197.88 @ OutletPC) 
Motherboard: ASRock - AB350M-HDV Micro ATX AM4 Motherboard  ($64.99 @ Amazon) 
Memory: G.Skill - Ripjaws V Series 8GB (1 x 8GB) DDR4-2800 Memory  ($65.99 @ Newegg) 
Storage: ADATA - Ultimate SU800 128GB 2.5" Solid State Drive  ($55.99 @ NCIX US) 
Storage: *Seagate - BarraCuda 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive  ($46.49 @ Amazon) 
Video Card: Gigabyte - GeForce GTX 1060 6GB 6GB WINDFORCE OC 6G Video Card  ($350.00) 
Case: Fractal Design - Focus G Mini (Black) MicroATX Mini Tower Case  ($54.99 @ SuperBiiz) 
Power Supply: SeaSonic - G 550W 80+ Gold Certified Semi-Modular ATX Power Supply  ($56.89 @ Newegg) 
Operating System: Microsoft - Windows 10 Home OEM 64-bit  ($89.89 @ OutletPC) 
Monitor: Asus - VG248QE 24.0" 1920x1080 144Hz Monitor  ($257.75 @ Amazon) 
Total: $1240.86
Generated by PCPartPicker 2017-07-31 10:22 EDT-0400

Pytanie - co byście tu zmienili, czy wszystko jest kompatybilne, czy płyta główna jest dopasowana, czy zasilacz wystarczy itd.

Z góry dzięki

Edytowane przez Hans Kloss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten monitor od razu wywalę, bo wyczytałem o nim różne straszne rzeczy. Niestety postu edytować już nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrzałeś Wejścia w Karcie Graficznej a wejścia w monitorze jakikolwiek teraz masz? Bo wiesz z kablami jest problem najlepiej brać monitor na HDMI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze czemu oem win 10 boks lepszy 

po drugie czemu barakuda toshiba p300 lub wd blue lepszy

i monitor zmień na coś innego 

wszystko bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bierzesz kartę z serii 1060 to od MSI lub G1.

Sam posiadam GTX 1060 od MSI (Ta czerwona) od paru dni i jestem zadowolony. (Wiedzmin 3 na uber wszystko i w miastach luzem po 80 fps). Temperatury ma bardzo niskie.

Oprogramowanie dobre.

Pasywne wiatraki!!! Np. Komputer jest wlaczony i jest tylko pulpit to karta sama wylacza wiatraki co zwieksza ich zywotnosc! Mozna to wylaczyc ale polecam to zostawic.

Karta tak jak pisał @unsuitable ma Wejście HDMI/DVI wiem bo sam mam podłączone 2 motki do niej.

Tutaj masz tą MSI: https://www.ceneo.pl/45774148

Ja swoja za 1.2k dorwałem nową ale rozeszły się w godzinę x d. Akutalnie po jakies 1.3k chodzi

A jeżeli masz brać karte od Gigabyte to tą: https://www.ceneo.pl/45774147

Praktycznie nie rozni sie niczym od MSI tylko tym że jest troszke glosniejsza,inny "dizajn".

Sprawdź sobie testy na YT.

System WIN 10 za tyle kasy? Szkoda mi by było xD. Ja mam za darmo orginalke (pobralem z lapka siostry i wrzucilem na pendrive). Lub na allegro masz pelne wersje Winek 10 za 60zł.

Sprawdź czy RAM ma taktowanie dobre do płyty

Obudowa: https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-spc141-773995/

Wbudowane 3 wentylatorki i możliwosc zamontowania jeszcze wiecej, Filtry kurzu latwe w demontazu w ramach czyszczenia!

Okienko z plexi ale można dopłacić i zamówić ze szkła. Sledzie odkrecane a nie wylamywane. Kieszonka na dysk SSD/HHD.

Piwnica na zasilacz! Poczytaj sobei o nim :P

Edytowane przez Tehorous

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn mi chodzi o to, że te DVI-D ma parę wariantów i z tym gównem problem jest straszny więc lepiej HDMI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 1.08.2017 o 09:31, unsuitable napisał:

Patrzałeś Wejścia w Karcie Graficznej a wejścia w monitorze jakikolwiek teraz masz? Bo wiesz z kablami jest problem najlepiej brać monitor na HDMI

5 godzin temu, unsuitable napisał:

Tzn mi chodzi o to, że te DVI-D ma parę wariantów i z tym gównem problem jest straszny więc lepiej HDMI

Co to za głupoty :) Poprzez HDMI nie puścisz obrazu o częstotliwości 144Hz, natomiast poprzez DVI-D Double Link już tak. Zresztą, większość nowych sprzętów i tak ma DisplayPort.

Jeśli potrzebujesz monitor 144 Hz to w tym przedziale cenowym nie masz za dużego wyboru, albo ten ASUS albo iiyama GB2488HSU. Ta płyta główna nie będzie wykorzystywać w pełni kości RAM, bo obsługuje inne taktowania, więc sugerowałbym ją zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Mogę się mylić ostatni raz kompa składałem z 10 lat temu chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko spoko ale polecam zmienić płytę, Ram na 2x4GB do Duala a także dysk na Toshibe P300 lub WD Blue.

Może to po prostu mój pech ale żadna płyta ASRocka nie działała u mnie za długo ;/ W sumie co do wyboru płyty powinieneś napisać Nam czy masz zamiar podkręcać procesor czy nie. Jeżeli miałbyś zamiar podkręcać lepiej wziąć płytę z chipsetem X370, jeżeli nie masz zamiaru podkręcać procka to B350 wystarczy w zupełności ;) Podkręcanie wiąże się także z wymianą chłodzenia na lepsze niż boxowe.

Ciężko polecić cokolwiek z płyt ponieważ jest to w miarę nowa platforma i dość często występują na niej błędy. Najczęstszym błędem jest problem z profilami XMP pamięci RAM bądź odczytywaniem jej powyżej 2133MHz. 

Co do pamięci RAM, podobno pamięci G.Skill Ripjaws V działają dobrze razem z płytami AM4. Branie 1x8GB jest mało opłacalnym wyjściem. Lepiej jest wziąć 2x4GB do Duala aby wszystko śmigało trochę szybciej ;) Do AM4 najlepiej brać RAM-y 3000/3200MHz

Jeżeli chodzi o dyski. Barracuda to podobno dyski dość awaryjne. Większość wybiera właśnie Toshibe P300 bądź WD Blue.

W sumie przyczepiłbym się jeszcze tylko do dysku SSD :D Polecam Transcend 370SSD 128GB. Jest oparty na kościach MLC które są bardziej żywotne od TLC ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi