Jump to content
rEZUS

Klawisz

Recommended Posts

Witam,
Mam małą propozycję. Otóż od czasu do czasu  zdarzają się na mapach typu jail następujące sytuacje: Wbija gracz, nieświadomy z trybem jaila lub regulaminem do drużyny  Antyterrorystów i zaczyna freekillowac więźniów. Niestety psuje to innym graczą zabawe. Ja wiem ze jak Admin jest to ogarnie Freekillera, dając mu Bana na Ct lub banując go z serwera. Ale czasami nie ma Adminow pod reką. Nikt nie oczekuje żeby Admin byl nonstop na serwerze pilnując rozgrywke. Sam bylem Adminem i wiem ze nie zawsze mozna znaleźć czas na gre. Możliwość dana nam jako gracz, bowiem zbanowania Freekillera, niestety nie dziala.

Teraz przejde do mojej propozycji: Wporwadzenie stanowiska Klawisza.
Co Klawisz robi? Pilnuje porządku na mapach typu jail.
Jak to robi? Może tylko przerzucać graczy z Ct do Terro.
Jak  zdobyć range Klawisza? Klawiszem można zostac po złożeniu podania o to stanowisko. Dodatkowo Gracz powinien przez dłuższy czas juz grać na serwerze. Minimalna ranga to Gold 3.

Mam nadzieję, że moja propozycja zostanie zaakceptowana i że nie będzie zbyt trudna do zrealizowania.

Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym.

Pozdrowienia,
rEZUS

Kolejny przydatny i urozmaicający dodatek do serwera! Jestem na TAK! a rekrutacje bym postawił bardziej od g4.

Godzinę temu, rEZUS napisał:

Jak  zdobyć range Klawisza? Klawiszem można zostac po złożeniu podania o to stanowisko. Dodatkowo Gracz powinien przez dłuższy czas juz grać na serwerze. Minimalna ranga to Gold 3.

Według mnie to nie powinno zalezeć od rangi, a od przegranych godzin na serwerze.

Edited by Rzuf

Dużo lepszym pomysłem było by możliwość wejścia do CT od określonej rangi, np Gold 1. Na 99,9 procent wystarczy to na typowych ruskich albo free killerów dla zabawy

Wykonalne? @Remzo

14 minutes ago, Jesus said:

Dużo lepszym pomysłem było by możliwość wejścia do CT od określonej rangi, np Gold 1. Na 99,9 procent wystarczy to na typowych ruskich albo free killerów dla zabawy

Wykonalne? @Remzo

Sam dopiero nie dawno przeczytałem dokładnie cały regulamin. (okolice g4/mg1)
najbardziej podoba mi sie pomysł rzufa 

Jestem za.

Codziennie dostaje wiadomości od ludzi ze steam id i nickami co mam zrobić bo są nie ogary (oczywiście ogarniam to jak najszybciej żeby nie niszczył dalej gry innym).

Witam

Generalnie nie jest możliwe wykonanie w prosty i szybki sposób takiego systemu. Na serwerze posiadamy Sourcebansy, czyli usługę przez którą również dodaje się administratorów na serwer. Nie jest to zwykła stronka jedynie z listą osób zbanowanych.

W chwili obecnej, aby gracz miał dostęp do jakieś komendy musi on zostać dodany do systemu, a więc musi stać się administratorem z ograniczonymi uprawnieniami. Tak dodany gracz jest administratorem cały czas. Skoro dodany "klawisz" staje się tak na prawdę administratorem to muszą go obowiązywać również prawa i obowiązki administratora, co jak widzicie mam nadzieję jest totalnie bez sensu. Także w chwili obecnej po prostu tego nie widzę i nie wyobrażam sobie aby to miało ręce i nogi.

Pozdrawiam

Remzo.

@Remzo swojego czasu miałem napisaną linijkę w amxx z rozpoznawaniem freekillerów . 

Znalazłem na www coś takiego , zdaję sobie sprawę że to cały mod ale czy nie można byłoby wrzucić tego w osobny plugin ? 

Źródło: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=108810

// Turns on or off the advanced freekill protection system.
// -
// Default: "1"
// Minimum: "0.000000"
// Maximum: "1.000000"
sm_hosties_freekill_adv_prot "1"

// The length of an automated freekill ban (if sm_hosties_freekill_punishment is 2): x - ban length in minutes
// -
// Default: "60"
sm_hosties_freekill_ban_length "60"

// Whether to notify CTs who kills a non-rebelling T about how many 'freekills' they have, or not: 0 - disable, 1 - enable
// -
// Default: "0"
sm_hosties_freekill_notify "0"

// The punishment to give to a CT who overrides the treshold: 0 - slay, 1 - kick, 2 - ban
// -
// Maximum: "2.000000"
sm_hosties_freekill_punishment "0"

// When to reset the 'freekill counter' for all CTs: 0 - on round start, 1 - on map end
// -
sm_hosties_freekill_reset "0"

// What sound to play if a non-rebelling T gets 'freekilled', relative to the sound-folder: -1 - disable, path - path to sound file
// -
// Default: "sm_hosties/freekill1.mp3"
sm_hosties_freekill_sound "sm_hosties/freekill1.mp3"

// When to play the 'freekill sound': 0 - on freeATTACK, 1 - on freeKILL
// -
// Default: "1"
sm_hosties_freekill_sound_mode "1"

// The amount of non-rebelling terrorists a CT is allowed to kill before action is taken: 0 - disabled, >0 - amount of Ts
// -
// Maximum: "64.000000"
sm_hosties_freekill_treshold "0"

@nonejm Hosties jest wrzucony na serwer, a funkcjonalność anti freekilla jest kulawa i sprawdza się fatalnie w momencie masowego zabijania więźniów podczas źle wykonanego zadania. Sprawdzane, testowanego - nie działa. Autor także nie rozwija już dłużej tego pluginu, więc bez modyfikacji, co jak zaznaczyłem wcześniej, nie ma szans by spełniał swoje zadanie.

Pozdrawiam

Remzo.

@Remzo a co powiesz na to ? 

źródło: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=217759

Features:

Features:
Warden Selection (FIFO/Random)
Custom Warden Color
Warden chat tag
Limit warden rounds
Notify clients when warden speaks
Freeday Management
Votekick Warden
Guard Queue
Mute guards with admin and warden immunity
Freekill protection and punishment
Ratio system
Four ratio settings for different numbers of players
Force Teams

jedynie bym się pokusił o wyłączenie warden selection reszta nawet nie jest zła

Witam. Może po prostu zablokować możliwość wchodzenia do CT. Udostępnić je tylko osobą które się zgłoszą do prowadzenia ? Jest tych osób multum. Tylko czy da się to zrobić.. ?

21 minut temu, Rosołek napisał:

Witam. Może po prostu zablokować możliwość wchodzenia do CT. Udostępnić je tylko osobą które się zgłoszą do prowadzenia ? Jest tych osób multum. Tylko czy da się to zrobić.. ?

@Rosołek Nie lepiej byłoby zablokować dostęp do CT nowym graczom, którzy mają na serwerze przegranych mniej niz kilkanaście godzin?

13 hours ago, Rzuf said:

@Rosołek Nie lepiej byłoby zablokować dostęp do CT nowym graczom, którzy mają na serwerze przegranych mniej niz kilkanaście godzin?

Myślę, że można spróbować. Napisanie czegoś takiego z wykorzystaniem Hlstatsów nie powinno stanowić problemu, jednakże musicie uzbroić się w cierpliwość. Dopisuję do listy TO DO ;)

Jak myślicie? Po upływie ilu godzin gracz mógłby mieć odblokowany dostęp do CT na jailach? 20 godzin gry na serwerze?

Pozdrawiam

Remzo.

Moim zdaniem minimum 24-48 godzin, żeby przy okazji dana osoba mogła ogarnąć zasady panujące na serwerze.

Wbrew pozorom to wcale nie jest tak dużo.

Tak jak @pomidor™ napisał 24-48h będzie wystarczająco by gracz przeczytał regulamin oraz rozegrał kilka jaili by wiedzieć jak się prowadzi rundę.

Edited by ReVo