Skocz do zawartości
janek

[skarga] Rezus, IceTea, hi im Poison

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nick osoby oskarżonej: Rezus, IceTea, hi im Poison

2. Steam ID osoby oskarżonej: STEAM_1:1:10499307 STEAM_1:1:4341217 STEAM_1:1:43245841

3. Przybliżona data zajścia: 16:27
4. Nazwa mapy: mg_enw_course_v1

5. Opis sytuacji: Wymienieni gracze bugowali pierwszą pułapkę na tym coursie. Bug ten polega na zatrzymywaniu ruchomych klocków.

6. Coś od siebie: Gracze ci bugowali to z pełna premedytacja . Proszę o ich ukaranie.

Edytowane przez ten nieczytelny nickname

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj mnie już normalnie krew zalewa po tej całej szopce, że to o niby jakaś pomoc dla słabszych graczy, więc zdecydowałem się napisać to twórcy mapy. W załączniku dodaje wam screenshot z rozmowy z Cloudem.

Pozdrawiam

cloud3.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać, że chcesz kontynuować dzieło jednego z byłych graczy serwera ale moim zdaniem zakrawa to o paranoje. 

Edit: Jeśli @Heroes pozwolił im na to by większość graczy nie zginęła na pierwszej pułapce to ta rozmowa z twórcą mapy nic nie daje. Wielokrotnie administracja pomaga graczOM na coursach itp. mapach w ten sposób gracze nie muszą siedzieć wiecznie na specu i zamiast oglądać jak inni grają mogą sami grać.

Edytowane przez Jesus
Graczą Graczą Graczą Graczą Graczą Graczą Graczą Graczą Graczą Graczą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekaj czekaj że co? nie dość że bym nie zaliczył tego do bugowania mapy ale również zaliczasz mnie do osób które zatrzymywały te klocki ? haha :D śmiech na sali serio nastepnym razem sie przypatrz kto zatrzymywał bo ja nawet tego nie robiłem a NASTĘPNYM RAZEM PRZEMYŚL 3RAZY ZANIM COŚ NAPISZESZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak można nazwać bugiem coś, co jest wbudowane w mechanikę gry? Te klocki działają na tej samej zasadzie, co poruszające się platformy, nad którymi możemy przejąć kontrolę w celu poruszania się do przodu lub do tyłu, występuje to już w pierwszej części Half-Life, gdzie w jednej z misji musimy przemieszczać się pociągiem(?) klikając E czyli użyj na niego, przejmujesz nad nim kontrole, możesz przyspieszać lub zwalniać, tak samo działają te klocki, na multum map typu course.

Filmik jak działają te pociągi(?) zwróćcie uwagę na strzałeczki na dole, identycznie zachowuje się owe klocki gdy klikniemy na nie Użyj, z wyjątkiem takim że tych strzałeczek nie widzimy

Edytowane przez IceTea

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście jestem zdania, że te klocki po to się ruszają, żeby się ruszały, a nie były zatrzymywane w miejscu, chodzi o to, żeby nauczyć się przechodzić dany poziom na mapie. Bez sensu jest iść po najmniejszej linii oporu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ReVo Jeśli uważasz, że pokazywanie graczom, że mogą iść po najmniejszej drodze oporu przez cale życie wykorzystując błędy gry lub innych ludzi to naprawdę współczuję.

@IceTea nawet jeśli mechanika gry pozwala na takie coś, to moja konwersacja z twórca mapy udowadnia, że nie było to zamierzone podczas tworzenia tego course'a.

@profeska Na demku wydawało mi się, że bugowałeś, ale jeśli to mój błąd to z całego serca przepraszam Cię za to oskarżenie.

P.S Moglibyście przestać pisać o tym, że słabsi gracze nie muszą oglądać innych graczy jak przechodzą dzięki temu bugowi? Ludzie przecież oni nigdy nie naucza się wtedy pokonywać trudności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zatrzymywanie niektórych platform było już możliwe na niektórych mapach na poprzedniej wersji serwera, czyli Counter-Strike: Source. Zawsze tego typu rzeczy były traktowane jako błąd i nie widzę podstaw aby miało to się zmienić. Zamieszczony przez gracza powyżej screen rozmowy z autorem mapy doskonale przecież ukazuje, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i jest to zwyczajny bug. Regulamin wprost mówi co sądzi o wykorzystywaniu błędów map, także na prawdę nie rozumiem skąd to całe nieporozumienie, bo zakładam, że to jednak było nieporozumienie, a nie premedytacja.

Ponieważ jest to pierwsza tego typu skarga i dotyczy wielu osób, tym razem kończymy sprawę upomnieniem, a temat ten niech będzie przestrogą dla innych graczy, którzy będą próbować ułatwiać sobie grę wykorzystując błędy.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ten nieczytelny nickname napisał:

@ReVo Jeśli uważasz, że pokazywanie graczom, że mogą iść po najmniejszej drodze oporu przez cale życie wykorzystując błędy gry lub innych ludzi to naprawdę współczuję.

@ten nieczytelny nickname Co innego jest wykorzystywanie a co innego pomoc/ułatwienie. Nic nie pisałem o wykorzystywaniu ludzi więc nie rozumiem po co ten twój dopisek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie ta skarga jest w ogóle śmieszna a nazywanie tego co robili wymienieni gracze "bugowanie" zakrawa o nazizm :D. Bugowanie to dla mnie coś co wymaga odpowiednich czynności lub ruchów żeby coś na mapie zepsuć a do tego się po prostu podchodzi i naciska "e" i zwalnia tak jak w przypadku tego co podlinkował IceTea. To że autor mapy nie miał w zamyśle tego zrobić to jest jego niedopatrzenie ze ustawił bloki z taką funkcja a nie bugowanie i takie coś według mnie w ogóle nie odnosi się regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@..::Biszkopt::.. Skoro tak jak powiedziałeś to jest niedopatrzenie czyli błąd mapy i nawiązując do tego punktu regulaminu "17. Zabronione jest korzystanie z błędów map" jest to karane na tej serwerowni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Remzo już podjął decyzję, gracze dostali upomnienie, żeby tak nie robić. Następnym razem skończy się to banem i tyle.

Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.