Jump to content
Av3niXo

Nowa Klawiatura

Recommended Posts

Posiadam R6 Red dobra klawiatura dla niektórych może być dosyć głośna, mnie to nie przeszkadza switche Blue dają radę.

Link to post
Share on other sites

Widze, że RED jest 50 zł tańsza możliwe, iż kupie ją, ponieważ chciałbym wydać jak najmniej.

Link to post
Share on other sites

Właściwe pytanie nie brzmi "czy potrzebujesz mechanika", tylko "czy cię na niego stać". Jeśli tak, to się nie certolisz i bierzesz mechanika ;->

 

A żeby post był przydatny dla @Av3niXo, to zapytam: przez RED masz na myśli czerwone przełączniki? Proponuję, byś w miarę możliwości przetestował gdzieś działanie różnych rodzajów mechanicznych przełączników. Niebieskie są chyba najrzadziej wybierane przez graczy, ze względu na duży, charakterystyczny skok, który wiąże się też z hałasem (cenione są m.in. za "feeling" wśród osób dużo piszących). Dla odmiany takie czerwone przełączniki mają kompletnie różną charakterystykę (stąd pierwsze pytanie). Chodzą liniowo, przez co są częściej wybierane wśród osób, którym zależy na najszybszym input-cie np. w strzelankach. Wydawany dźwięk zależy w nich głównie od użytkownika (czy ktoś napierdziela w klawiaturę, czy też nauczy się korzystać z niej bez dobijania przycisku do samego końca).

 

Swoją drogą, nie podali producenta tych switchy, więc ciężko przewidzieć, jak długo pociągną. Ale z racji, że to mechanik, to można założyć, że i tak dużo dłużej niż klawiatury membranowe.

Link to post
Share on other sites

@Świrex Gdy pozbieram trochę czasu, będzie mnie stać RED miałem na myśli podświetlenie które jest 40 zł tańsze niż RGB mam też na celowniku taką klawiaturę https://www.gearbest.com/keyboards/pp_591298.html?wid=21 , lub bardzo popularne Motospeed ck 104, albo ck 107, na pewno nie będę kupował Razer czy innych tego typu klawiatur, mam na myśli że płacisz żeby mieć znaczek Razer.

Link to post
Share on other sites

Nie chciałem zasugerować, żeby powyższa klawiatura miała być zła i należy koniecznie inwestować w znane marki jak wspomniany Razer (chociaż ja sobie swoją BlackWidow Stealth bardzo cenię ^^). Pragnę tylko zwrócić uwagę na dobór odpowiednich przełączników, żeby ich wybór był świadomy. Byś później nie był rozczarowany pomimo wydania sporej kasy (nawet jeśli większość rzeczy teraz można bez problemu oddać, to zawsze generowane są dodatkowe koszty). Druga podlinkowana klawiatura ma już brązowe przełączniki, więc nie brzmisz, jakbyś miał w tej materii wyrobioną opinię :P

 

Jako szczęśliwy użytkownik mechanika, który pomagał także przy takim wyborze innym już-zadowolonym-posiadaczom, po prostu staram się nakłonić cię do dokładniejszego zbadania tematu, żebyś miał większą szansę na bycie usatysfakcjonowanym po zakupie ;) 

Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz klawiatury Sharkoon Skiller Mech SGK1 z przełącznikami  Kailh Brown, moge polecić brązowe przełączniki. Dobre do grania i pisania . Wyczuwalne jest łapanie klawisza, przez co nie musisz napierniczać w przyciski do końca .

 

Link to post
Share on other sites

Wiem o przełącznikach chciałem kupić jedną klawiaturę z Genesis, brązowe przełączniki Cherry MX oraz podświetlenie, lecz 350 zł musiałbym trochę pozbierać więcej ale jest warta uwagi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...