Skocz do zawartości
janek

Propozycja usunięcia rankingu z Jaili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wraz z zresetowaniem rankingu, wychodzę z propozycją usunięcia rankingu z map typu jail, ponieważ to się mija z celem aby na mapach tego typu zaliczało punkty za zabójstwa, bo wystarczy być w drużynie antyterrorystów i fragi same "wpadają".

@Remzo czy jest to możliwe ?

Pozdrawiam janek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram pomysł Janka i również uważam że z jaila powinien być on usuniety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również jestem za, jeżeli ktoś chce się znajdować w topce serwera, niech się wykaże skillem, a nie ciągłym graniem w ct na jailu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Good idea.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najsensowniejszym wyjściem byłoby raczej wykombinować coś aby terroryści dostawali "mnóstwo" punktów a CT nędzne ochłapy za zabójstwa - Wilk syty owca cała (CT mają powód do ogarniania i nie dawania się zabijać bo stracą mnóstwo punktów a terroryści mają powód do buntów, prób zabójstw i również ogólnego ogarniania)

Natomiast nie mam pojęcia czy takie wyjście nie jest zbyt czasochłonne do zaimplementowania... 

Jeżeli ranking ma być sensowny rzeczywiście wypadałoby go wyłączyć na mapach typu ba_* oraz jb_*

Decyzja finalna zostaje dla @Remzo 

Ale kto wie może ktoś wymyśli jeszcze jakąś ciekawszą ideę która będzie jeszcze sensowniejsza niż zwykły ranking :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Well...

Kiedyś rozwodziłem się już na ten temat i w skrócie powtórzę raz jeszcze. HlstatsX na serwerze Placu Zabaw służą przede wszystkim jako źródło informacji o aktywności gracza pod względem czasu spędzonego, historii nicków czy też aktywności na czacie - reszta, czyli ranking sam w sobie jest nie ważny. Dodatkowo, HlstatsX działają na zasadzie automatycznej analizie logów serwerowych, więc po prostu nie ma możliwości wyłączenia części rankingowej bez wyłączenia wspomnianych przeze mnie funkcjonalności.

Pozdrawiam

Remzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Remzo a czy bylaby mozliwosc wgrania pluginu ktory tajk jak @Timon wspomnial stworzylby dodatkowy ranking specjalnie na jaila? Wtedy tez mozna byloby dodac blokade na CT dla osob ktore maja zbyt niski rank jak rowniez pierwszenstwo wyboru do CT i nadanie wspolczynnika ilosci ct do tt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nonejm  Lepszą propozycja zamiast tworzenia rankingu specjalnie na mapy typu jail, zrobić blokadę jak kiedyś były propozycje na rangi albo na godziny. Dobry pomysł miał kiedyś jak się nie mylę @rEZUS żeby zrobić "klawisza" który jak będzie jail będzie mógł, przenosić osoby do tt albo dawać ban na ct na czas trwania mapy oczywiście jak będzie robił fk. [Ps wiem że nie na temat]

Edytowane przez Criss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 hours ago, nonejm said:

@Remzo a czy bylaby mozliwosc wgrania pluginu ktory tajk jak @Timon wspomnial stworzylby dodatkowy ranking specjalnie na jaila? Wtedy tez mozna byloby dodac blokade na CT dla osob ktore maja zbyt niski rank jak rowniez pierwszenstwo wyboru do CT i nadanie wspolczynnika ilosci ct do tt

Uhm, a niby na jakiej zasadzie miałoby to działać? Opisz dokładną zasadę działania jakbyś to widział.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Criss napisał:

Dobry pomysł miał kiedyś jak się nie mylę @rEZUS żeby zrobić "klawisza" który jak będzie jail będzie mógł, przenosić osoby do tt albo dawać ban na ct na czas trwania mapy oczywiście jak będzie robił fk. [Ps wiem że nie na temat]

wykonalne ale :

taka osoba będzie miała "przywileje administratora" więc tak czy siak należałoby ją dodać jako admina do rcoona - nie można niestety zrobić tego z automatu - Można np. zrobić by reszta była wyciszona a prowadzący tylko mógł mówić

4 godziny temu, Remzo napisał:

Uhm, a niby na jakiej zasadzie miałoby to działać? Opisz dokładną zasadę działania jakbyś to widział.

Pozdrawiam

Remzo.

1. Zaciągamy z amxx lub innego źródła plugin typu rank - z konfiguracją by działał tylko na mapach typu jb_..... - rangi można wymyślić oraz przedziały 

Plugin należałoby powiązać z drugim odpowiadającym za team balace lub dodać kolejny tylko na jaile który by balansował drużyny

I tak (dane oczywiście do przedyskutowania)

Jeżeli terro zabiję CT dostaje np 3 pkt

Jeżeli CT zabije  terro dostaje 1 pkt

Jeżeli CT zostanie zabite zostają odjęte 3 pkt

Jeżeli terro zostanie zabite - zostanie odjęty 1 pkt

- To automatycznie powoduje że terro stara się buntować ale wie że jest za sobą ryzyko, z kolei CT stara się jak najbardziej wykończyć TT w sposób legalny i jednocześnie nie dopuścić do buntu

I teraz tak - plugin z balancem będzie czytał rank dla każdego gracza : jeżeli osiągnie on poziom np. 300 pkt może on być w CT, - dodatkowo ustala on współczynnik np. 1:5 (1 CT na 5 TT) by nie było że jest 20 Terro oraz 6 CT - terro nie ma możliwości buntu a w CT są burdy kto ma prowadzić.

W Ct kolejność wyglądała by następująco - osoba która ma wyższy rank i chce przejść do CT automatycznie przerzucało by gracza z mniejszą ilością pkt do terro - w ten sposób tylko doświadczone osoby będą prowadzić Jaile.

Dodatkowo jeżeli udałoby się skonfigurować tak plugin by co rundę wyznaczał on sam prowadzącego i dawał na nim np.  beacon lub inną formę oznaczenia gracza . 

To bym powiązał z aktualizacją regulaminu gdzie każdy z CT ma obowiązek prowadzić a nie przyjść bo chcę pozabijać a w dupie mam prowadzenie - staje się jasne i klarowne kto prowadzi kogo mają słuchać itd a reszta CT tylko asekuruje a nie również wydaje polecenia .

Takie coś podobnego miałem zaimplementowane w 1.6 - troszkę bardziej uproszczone - ponieważ był to jeden plugin typu jailmod z takimi funkcjami

ps. oczywiście na początku należałoby wyłączyć limit rank na ct by ludzie nabili odpowiednią ilość pkt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Totalnie bez sensu - tak samo jak traktowanie na poważnie rankingu na mapach typu jail. Sprawi to tylko, że zamiast skupić się na prowadzeniu jaila wykorzystując dostępne na mapach zabawy, które w dużej mierze zabijają automatycznie ludzie będą na siłę starać się zabić ctków/terrorystów dla "rankingu". Nie widzę tego kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie o tym nie pomyślałem: to tylko koncept bo można też zrobić  po prostu od ilości rund które przeżył za każdą rundę którą wygra dostaje np. + 10 pkt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi