Skocz do zawartości
Donald Tusk'

[PERMBAN] Donald Tusk

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem przeprosić, że piszę z multikonta aczkolwiek pierwotne konto ma nałożony zakaz pisania (za spam).

1. Nick, na który została nałożona kara: Donald Tusk

2. Steam ID: STEAM_0:0:20067543

3. Link do bana na Sourcebans: http://sourcebans.strefagier.com.pl/index.php?p=banlist&searchText=STEAM_0:0:200675430&Submit (pierwszy z góry)

4. Opis sytuacji: Dostałem bana permanentnego po sytuacji gdy jeden z graczy poczuł się urażony moją wypowiedzią, ale powód bana jest wpisany całkiem inny. Odniosę się do obu rzeczy w dalszej części posta.

5. Coś od siebie: Po pierwsze, piszę odwołanie po dosyć długim czasie (ok. 2,5 miesiąca) gdyż początkowo uznałem że nie ma sensu o nic walczyć, bo i tak jestem na straconej pozycji. Jednak dziś chociaż uważam, że pewnie nadal tak jest to przynajmniej przedstawię sytuację z mojego punktu widzenia. Otóż sądzę, że chociaż kara była słuszna to jej rozmiar już nie. 

Zacznijmy od rzeczy za którą CHYBA (nie mam pojęcia co robi "działanie na szkodę serwera" w rubryce "reason" na SourceBans, naprawdę...) otrzymałem zakaz wstępu na serwer. Otóż rozmawialiśmy o popularnych ostatnio streamerach w Polsce, jakoś rozmowa się potoczyła, gracz IceTea uderzał we mnie jakimiś "głupkowatymi" tekstami pokroju, że "za bystry to ja nie jestem", ja uderzyłem jednak znacznie mocniej gdyż powiedziałem, że "oglądanie DanielaMagicala to jakby oglądać stream z domu IceTeago". W tym momencie zaczął grozić mi że pójdzie na forum jeśli go nie przeproszę czego nie zrobiłem (będąc szczerym początkowo byłem przekonany, że kieruje swoje uwagi do L'a z którym również się kłócił, ale to już inna sprawa). 

Uważam, że chociaż nie powinienem tego mówić to kara została wyolbrzymiona oraz zostały zastosowane podwójne standardy. Dlaczego? Otóż kilka miesięcy wstecz miała miejsce przykra sytuacja z administratorem ReVo, każdy kto się interesuje/interesował serwerem ją pamięta (jeśli nie jest to dosyć łatwe do odszukania). Nie będę mu tego wypominał, każdy popełnia błędy itp. ale nie mogę nie nawiązać do kary jaką wtedy dostał - 2 tygodnie bana. I teraz... z jakiej racji osoba, która nie ma W OGÓLE w kartotece banów za wyzywanie/wulgaryzmy/obrażanie/brak kultury dostaje z miejsca ban permanentny?

I przy tej "kartotece" przystanę, dlaczego? Bo dostałem w ciągu mojej gry na serwerze Plac Zabaw w grze CS:GO razem... 4 bany. I co ciekawe 3 z nich odnosiły się do wybierania zbyt często minimapy z piłką nożną, a jeden był 5 minutowy za celowy TK. Muszę też wspomnieć, że dostałem bana na tydzień a później perma jednak szybko zdjętego przez ówczesnego [email protected], gdyż była to kara totalnie oderwana od rzeczywistości. Wspominam o tym dlatego, żeby ukazać, że w przeszłości byłem już bardzo średnio uczciwie traktowany. Oraz mniej więcej dlatego nie rozumiem powodu "działanie na szkodę serwera" wpisanego w powodzie banicji. Co najmniej jakbym próbował zrównać serwer z ziemią, reklamował konkurencję albo ostrzelał serwerownię. Jak grałem to starałem się przestrzegać regulaminu (średnio wychodziło na mapach yolo oraz swag - przyznaje się, ale to uzależnienie), prowadzić rozrywkowo jaile zgodnie z zasadami oraz żyć w zgodzie z innymi graczami w szczególności pod koniec mojej gry na serwerze uważam że te relacje były bardzo dobre. Różne były czasy, ale nigdy nie działałem na szkodę serwera, wydaje mi się również że tak uogólnione potraktowanie sprawy poprzez wpisanie takiego powodu też wiele mówi.

Na koniec jeszcze chciałbym przeprosić administratora ReVo za wyciągnięcie tej już starej sprawy, ale niestety musiałem to zrobić żeby udowodnić, że kara, która została mi nadana nijak się ma do rzeczywistości (tak, wiem że nie ma taryfikatora, ale zarówno w moim przypadku jak i jego to był PIERWSZY taki przypadek żeby obrazić kogoś na serwerze).

Dziękuję za przeczytanie mojego odwołania, zapraszam do komentowania oraz przepraszam, że nie będę w stanie na wszystkie opinie odpowiedzieć od razu przez limit pierwszych 5 postów.

Pozdrawiam

z poważaniem, wasz Donald Tusk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, wszyscy wiemy, że Donald nie był świętoszkiem, ale ten perm ban to duża przesada. Zasługiwał na karę, ale nie aż tak surową. Jestem za tym żeby dać mu szansę i jak coś odwali, to zostanie surowo ukarany.

Pozdrawiam, Rzuf.

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie nie rozumiem działań adminów, robienie rzeczy takich jak obrażanie/namawianie do wyboru map jest karane perm banem. Zamiast dać muta/gaga daje sie perma. Śmiech na sali z takimi regułami na serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem kara jest zbyt surowa jak na rzecz! Gracz Donald powinien dostać szanse, by zagrać jeszcze na tym pięknym serwerze jakim jest PZ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, stachu21 napisał:

nędzny troll

nope

Prosiłbym o bardziej merytoryczne wpisy, abym sensownie mógł spróbować odeprzeć zarzuty.

Edytowane przez Donald Tusk'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co i w jaki sposób powiedziałeś do @IceTea - ale w mojej opinii powinien się wypowiedzieć w tym temacie jak sytuacja wyglądała z jego strony i czy w ogóle w jakiś sposób przebaczył. Sytuację trochę pamiętam ale nie przykładałem do niej wagi ;P

Chociaż patrząc na ten temat - - wydaję mi się, że przekroczyłeś granicę zbyt mocno i kara jest adekwatna w tej kwestii. (osobiście też bym dał perma gdyby ktoś obraził w taki lub inny sposób moją rodzinę)

UWAGA TO JEST OPINIA NIE ROZSTRZYGAM TEGO  (tylko się wypowiadam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie kara była w pełni zasłużona poparta długą opinią dość toksycznego gracza. Jeśli Ice Tea nie chowa już urazy, to niech głos ludu decyduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle razy łamałeś regulamin, że szkoda czasu na wypisywanie wszystkiego od początku. Sam zawsze leciałeś na forum ze skargą o byle pierdół, a na serwerze swoim zachowaniem dorównywałeś osobom, na które donosiłeś. Od dawna grabiłeś sobie na perma i dobrze o tym wiesz, byłeś ostrzegany.

Za osiągnięcie miana  jednego z największych serwerowych trolli, nieodpowiednie zachowanie i częste łamanie regulaminu nie zasługujesz na zdjęcie kary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Niestety, ale w Twoim przypadku nie mogę dać Ci kolejnej szansy, zbyt wiele napsułeś krwi graczom, a przede wszystkim administratorom abym pozwolił byś wrócił na serwer. Swoje szanse miałeś, po żadnej nie wykazywałeś ani grama skruchy czy tez poprawy, więc stąd odmowa.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Donald Tusk' napisał:

W tym momencie zaczął grozić mi że pójdzie na forum jeśli go nie przeproszę czego nie zrobiłem

i jak widać, dalej nie zamierza tego zrobić, zwykłe kpi sobie ze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem dlaczego w ogóle miałbym to robić skoro moje odwołanie opierało się zupełnie na czymś innym. Ty również święty nie jesteś, wiecznie mnie prowokowałeś, a później jak ci coś odpowiedziałem to poleciałeś na forum.

6 godzin temu, Remzo napisał:

Swoje szanse miałeś

Nigdy wcześniej nie dostałem słusznego permbana, ani na CS:GO ani na Source. Mój najdłuższy ban na serwerze CS:GO wynosił 1 tydzień. Nie mam pojęcia o jakich szansach mówisz.

6 godzin temu, Remzo napisał:

po żadnej nie wykazywałeś ani grama skruchy czy tez poprawy, więc stąd odmowa.

23k5k5v.png

"nie wykazywałeś ani grama skruchy czy też poprawy" - bez poważnego bana przez 3,5 miesiąca. Naprawdę, już wolałbym żebyś napisał nie, bo nie chcę. Przynajmniej byłoby uczciwie. Z resztą wiem, że obecnie i w administracji znajdują się osoby, które nie do końca zgadzają się z moim banem co chyba jest dobrym dowodem na to, że "brak poprawy" względem wcześniejszego zachowania to zwykła bzdura.

Jesusowi i pomidorowi nie będę odpowiadał z tego względu iż to i tak nie ma sensu. Głupi nie jestem i widzę, że decyzje Remzo podejmuje zupełnie samodzielnie (patrz odwołanie Asko).

Pozdrawiam,

wasz Donald Tusk

poprawione zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego twierdzisz, że odpowiadanie mi nie ma sensu? Uważam, że jeśli Ice Tea nie żywiłby urazy, to wtedy można pomyslec o unbanie. Co więcej sam dalem błogosławieństwo na unbana Aska, więc na Twoim miejscu wróciłbym do Elementarza i podstaw czytania ze zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na co ja miałbym ci odpowiadać?

17 godzin temu, Jesus napisał:

Jak dla mnie kara była w pełni zasłużona poparta długą opinią dość toksycznego gracza.

Te zarzuty o "toksyczność" to największa bezczelność, bardziej już zgeneralizować nie można. Nie wiadomo do czego się odnosić, po prostu nie lubimy cię to jesteś toksyczny, my mamy rację, a ty nie, bo tak. Z resztą podczas ostatnich moich miesięcy gry nie miałem zatargów z żadnym z graczy, WIĘC DO CZEGO SIĘ KONKRETNIE ODNOSISZ?

Godzinę temu, Jesus napisał:

Uważam, że jeśli Ice Tea nie żywiłby urazy, to wtedy można pomyslec o unbanie. 

Jakoś to nie miało znaczenia gdy wlepiałeś ReVowi bana na potężne dwa tygodnie ZA JESZCZE GORSZE PRZEWINIENIE. Teraz oczywiście ma.

O to się was czepiałem cały czas gdy grałem, stosujecie różne kary do różnych ludzi i później można się pogubić co kto może.

Chcesz następny przykład?

Jak myślisz, czy gdybym ja się tak zachował to odpowiedź admina na skargę byłaby taka sama? Obaj wiemy, że nie. Bo stosujecie podwójne standardy.

//@nonejm

Aha, czyli zależy jak kto trafi. No spoko, później jeden gracz za tę same przewinienie dostaje 4 razy surowszą karę niż ktoś inny. Oczywiście kiedy ja byłem obrażany to każdy admin miał to w dupie, niektórzy nawet sami mnie obrażali. To już nie zarzut do ciebie, bo jak wspomniałem nawet ciebie nie kojarzę, ale niesamowicie mnie to zawsze irytowało. Zawsze Tusk zły, a tego jak byłem prowokowany to już nikt nie pamięta.

dokładnie tak - a co Ty myślisz, że w prawie polskim jest inaczej? Za recydywę kary są gorsze. 

Zaraz zaraz.

Zarówno sytuacja z ReVem jak i moja to był PIERWSZY taki występek za który zostaliśmy zbanowani. O jakiej recydywie ty piszesz?

Donald, nie bez powodu ludzie świętowali, gdy dostałeś bana.

P-O-T-Ę-Ż-N-Y argument. Znowu potwierdzasz moje słowa.

nie lubimy cię to jesteś toksyczny, my mamy rację, a ty nie, bo tak

Serio, daj mi jakieś argumenty, bo to jest nudne. Ciebie też wiele osób nie lubi na czele z panem wymienionym wyżej, co nie oznacza że to powinno mieć jakiekolwiek znaczenie.

Odpiszę jutro ze względu na limit postów, chociaż pewnie w ogóle bo temat zostanie zamknięty.

Z kolei jeśli ty byłeś obrażany to:
Dlaczego nie pisałeś na @chacie ?

Oczywiście, że pisałem. Reakcja albo "przestań go obrażać" albo żadna.

Jeśli admin nie reagował na prośby Twoje to dlaczego nie zgłosiłeś to na forum?

Najpierw zgłaszałem. Później byłem nazywany konfidentem i dzieckiem, który ze wszystkim leci na forum. Później dałem sobie spokój gdy dostałem mute bodajże na 2 tygodnie od Jesusa, który stwierdził, że napisałem "Troll skargę" (co było oczywistą bzdurą), więc bałem się później pisać o czymkolwiek żeby nie wyłapać permanentnego bana.

@Jesus

Daj spokój, ty nie masz nawet grama argumentu. Wszystko co piszesz to tylko słowa i słowa, tak jakbym ja pisał, że molestujesz dzieci, no bo cię przecież wytykały na podwórku.

@Just MeRaX

Przecież ty grałeś ze mną może przez 2 miesiące. Jak możesz twierdzić, że dostałem wystarczającą ilość szans skoro w tym okresie nie dostałem bana dłuższego niż 4 godziny? Nie wiem, ale się wypowiem.

odpowiedź na post pod spodem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Donald Tusk' napisał:

Jak myślisz, czy gdybym ja się tak zachował to odpowiedź admina na skargę byłaby taka sama? Obaj wiemy, że nie. Bo stosujecie podwójne standardy.

Tu pozwolę się wtrącić.

Jeżeli Ty byś mnie w taki sam sposób obraził - w taki sam sposób bym odpowiedział jak stachowi. Każdy ma granicę swoją kiedy obraża a kiedy jest to kwestią przegięcia.

Dlatego też jest to indywidualna ocena osoby która została obrażona

bo np. Rezmo - nie pozwolił by sobie na takie zachowanie, z kolei np. Biszkopt by odpowiedział w stylu - "równie ch*wy gracz" (dla przykładu), i idąc dalej jeżeli Ja bym powiedział to samo o tym "streamie jak w twoim domu" w stosunku do Ciebie - Ty byś mógł zaśmiać się lub odgryźć, a z kolei innego - i tu przykład Ice - jego uraziłeś w dość mocny sposób. 

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minutes ago, Donald Tusk' said:

//@nonejm

Aha, czyli zależy jak kto trafi. No spoko, później jeden gracz za tę same przewinienie dostaje 4 razy surowszą karę niż ktoś inny.

dokładnie tak - a co Ty myślisz, że w prawie polskim jest inaczej? Za recydywę kary są gorsze. Co więcej, jakby spytać losowo 15 stałych graczy PZ, jak myslisz, jaką by mieli opinię o Tobie? Donald, nie bez powodu ludzie świętowali, gdy dostałeś bana. To, że w oficjalnych rekordach nie ma zbyt wielu wynikach nie oznacza, że byłeś dobrym graczem.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Donald Tusk' napisał:

//@nonejm

Aha, czyli zależy jak kto trafi. No spoko, później jeden gracz za tę same przewinienie dostaje 4 razy surowszą karę niż ktoś inny. Oczywiście kiedy ja byłem obrażany to każdy admin miał to w dupie, niektórzy nawet sami mnie obrażali. To już nie zarzut do ciebie, bo jak wspomniałem nawet ciebie nie kojarzę, ale niesamowicie mnie to zawsze irytowało. Zawsze Tusk zły, a tego jak byłem prowokowany to już nikt nie pamięta.

Nie o to chodzi.

Do jednego powiesz "Ty chu*u" to machnie ręką
Drugi odpowie wzajemnie

Trzeci będzie "spinał"

Czwarty z kolei poleci na forum w celu złożenia skargi

Każdy ma indywidualne granice na które może sobie pozwolić. Jak byś powiedział to samo np. do Heroesa to by Ci wlepił bana a ja np bym nie zareagował - on się poczuł urażony a ja nie. Proste. 
W realu masz tak samo , wiesz że do kumpla X możesz powiedzieć np "ty pedale" a jak powiesz do kumpla Y to dostaniesz w zęby.

Dlaczego twierdzisz że 4 razy surowszą karę? Mógł trafić na kogoś innego i by dostał karę adekwatną do czynu

- nie ma cennika czy przedziału kar banów typu 
Obraza admina od ty kur...o do pedale - 1 dzień

Obraza admina od pedale do najazdu na rodzinę - 4 dni

obraza admina przez gracza który mu nie pasuje - 2312312312 dni

Każda sprawa jest traktowana indywidualnie a twoja sytuacja również jest indywidualna - osoby które są z tym faktem "powiązane" odpowiadają Ci na bieżąco :) 

Z kolei jeśli ty byłeś obrażany to:
Dlaczego nie pisałeś na @chacie ?
Jeśli admin nie reagował na prośby Twoje to dlaczego nie zgłosiłeś to na forum?

ps ja też Cię słabo kojarzę bo na PZ zaczynałem grać mniej więcej w chwili rozwiązania sprawy z Askiem i z Tobą (sytuację z Ice Tea pamiętam akurat bo o tych streamerach sam się wypowiadałem na vc)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako były admin chce dodać coś od siebie. Byłeś trollerem i moim zdaniem kara zasłużona, szans miałeś dużo i gdybyś ty teraz dostał po tylu szansach jeszcze jedną i jedną i jedną.... to nagle prawdopodobnie większość postanowiłaby że sobie też zasłużyli na UB. Przepraszam ale na NIE

@Donald Tusk' Swoje wiem. I jestem pewny że gdybym grał 2 miesiące to po takim czasie raczej admina bym nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 hours ago, Donald Tusk' said:

nie, bo nie chcę

Skoro tylko tak proste przekazy docierają do Twojej osoby to niech i tak będzie, a żeby nie marnować więcej miejsca w bazie danych temat zamykam.

Pozdrawiam

Remzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.