Skocz do zawartości
icE-

[skarga] Ptyś

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nick osoby oskarżonej:Ptyś

2. Steam ID osoby oskarżonej: podam jak złapie go na serwerze, żeby sprawdzić

3. Przybliżona data zajścia: 30.10.2017r. 16:50-17:30

4. Nazwa mapy:de_westwood_csgo

5. Opis sytuacji:Generalnie wydaje mi się, iż ten o to gracz posiada jakieś wspomagacze pola widzenia w csgo "wh" albo coś w tym rodzaju, rozmawiałem z administratorem obecnym na serwerze i powiedział że się wstawi za mną ponieważ też mu to podejrzanie wygląda.  Gościu wychyla na boxy tam w rogu mapy i po prawej ma ściane przez która nic nie widzi, ale nagle przechodzi w lewo i odrazu wcelowany strzela w prawo w kolesia który znajdował sie za tą scianą w budynku (ta ściana zasłaniała mu pół budynku, więc nie widział tego okna ale i tak wiedział że tam ktoś jest). Takich sytuacji było kilka gdzie on wychodził z takim "prefire", że aż wszyscy byli zdziwieni.

6. Coś od siebie:Generalnie powiem tak, kiedyś w cs1.6 jak miałem około 13/14 lat przez 2/3 miesiące grałem na wh i grałem dokładnie tak jak ten oto pan. Biegałem, niby sprawdzałem pozycje (+/-) i wychylałem pewnie gdyż wiedziałem gdzie się każdy znajduje, i ten oto kolega właśnie dokładnie to samo mi przypomina.  Ciężko mi to wytłumaczyć, sam do końca nie jestem pewny czy on coś ma, ale bardzo dziwnie gra, mam obecnie range LEM, miałem najwyżej global elite i nawet tam spotykałem niewiarygodnych graczy, ale ten Ptyś strasznie dziwnie gra, jego pewność siebie mnie zadziwia.

Jeżeli nie ma nic i tak uznacie no to trudno wtedy przeproszę, ale chciałbym się zasięgnąć opinii serwera na ten temat, gdyż dla mnie jest to strasznie podejrzane.

Jak demko wstawić panie administratorze? Jak klikam wstaw inne media pisze mi, że nie mam żadnych załączników

Edytowane przez icE-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem na serwerze - ciężko ocenić sytuację w każdy możliwy sposób mam pewne wątpliwości ale nie mnie oceniać takie zdarzenie - by być obiektywnym poprosiłem Ice by złożył na forum info i by ktoś inny sprawdził demko całościowo swoim okiem.  

Oczywiście - również w ten sposób chciałem pokazać (jeżeli ptyś jest niewinny) by osoby nie miały podstaw do oskarżania go na serwerze od cziterów. 

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ptyś? Nic nie ma ja tez jestem pewny jak wychylam jak zginę to trudno czasami mam "rage" a czasami pozabijam " w grze" 3 cz nawet 4

Edytowane przez Czuuuux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@icE- Podaj mapę oraz godzinę zajścia. Serwer nagrywa swoje demka, wybacz ale nie mam zamiaru pobierać czegoś do czego nie jestem przekonany.

Wrócę z pracy i jeśli nikt nie podejmie żadnej decyzji obejrzę demko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, icE- napisał:

3. Przybliżona data zajścia: 30.10.2017r. 16:50-17:30

4. Nazwa mapy:de_westwood_csgo

@ReVo ślepy czy niewidomy? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nonejm wybacz szefie nie zwróciłem uwagi demko oczywiście ściągam opinie zamieszczę po 17

Edytowane przez ReVo
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra widzę, że pośmiać się nie można, bo posty usuwajo, to teraz na poważnie.

17 godzin temu, icE- napisał:

2. Steam ID osoby oskarżonej: podam jak złapie go na serwerze, żeby sprawdzić

szybki tutorial - znajdz kogos profil na steam -> kliknij ppm następnie "kopiuj adres strony" -> wpisz w google 'steamidfinder' -> wklej link do profilu steam (url) -> masz steam id osoby

17 godzin temu, icE- napisał:

5. Opis sytuacji: Gościu wychyla na boxy tam w rogu mapy i po prawej ma ściane przez która nic nie widzi, ale nagle przechodzi w lewo i odrazu wcelowany strzela w prawo w kolesia który znajdował sie za tą scianą w budynku (ta ściana zasłaniała mu pół budynku, więc nie widział tego okna ale i tak wiedział że tam ktoś jest). Takich sytuacji było kilka gdzie on wychodził z takim "prefire", że aż wszyscy byli zdziwieni.

de_westwood jest prostą mapą, na której wszystko jest w miare blisko siebie. nie jest niczym trudnym kogoś usłyszeć (zwłaszcza, że delikwent często gra z voice_enable 0). Większość miejsc, w których ludzie mogą się chować, jest dobrze znana przy dłuższym ograniu - wystarczy, że wcześniej upewnisz się czy z przodu nikt cię nie zabije i można spokojnie wychylać zza rogu wcelowując się w kampę. Każdemu może zdarzyć się raz, drugi czy trzeci trafić ładnego fraga, albo pozytywnie zgadnąć miejsce w którym jest wróg (im większy skill, tym mniej potrzeba do tego farta :D), zwłaszcza, że sam nieraz grając na placu, znałem niektóre osoby i ich taktyki na pamięć i potrafiłem przewidzieć, gdzie dane osoby będą się najprawdopodobniej znajdować.

Pozatym naprawdę? Ptysia?   Rozumiem jakiegoś noname'a który wbił pierwszy, drugi raz na serwer, ale na serio gracza, który jest top1 na tym serwerze (punkty na gametrackerze) a nie prowadzi prawie nigdy nawet jail'ów? Ptyś grał ze mną w tą gre za długo, od zawsze będąc dla mnie jedyną ciężką konkurencją na surfach na Placu, żebym mógł powstrzymać się od komentarza.

Sam nie raz robiłem na tej mapie rzeczy, które jakby ktokolwiek nie znający mnie zobaczył, stwierdziłby, że to nie możliwe bez wh: https://i.gyazo.com/e18e0441cc91d62f581412a242079b1b.mp4

Aczkolwiek wydaje mi się to absurdalne, to sprawdzenie demka jest konieczne 'w razie gdyby'

Pozdrawiam, Bandyta.

Edytowane przez Toshikao20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, co się obecnie dzieje na serwerze, ale Ptysia to ja kojarzę jeszcze z CSS i średnio mi się chce wierzyć, że nagle nabrał ochotę na zabawę w 'czitera'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Gracz Ptyś jest wieloletnim członkiem Naszej społeczności, jeśli chodzi o serwery gry Counter-Strike. Znam go dosyć długo, (na 100% dłużej niż oskarżyciel) i jestem święcie przekonany, że gracz jest czysty. Dlaczego? 

Odkąd pamięcią sięgam, Ptyś zawsze był czołowym graczem pod względem statystyk oraz umiejętności prezentowanych przez Niego samego, czy to na CS:S, czy na CS:GO.

Po drugie, śmiem wątpić, iż Ptyś wpadłby na pomysł nadszarpnięcia swojej opinii na serwerze i sięgnięcia po "wspomagacze pola widzenia".

Po trzecie, to z tego co mnie jest wiadomo, to Ptyś posiada/posiadał wysoką rangę w systemie rang Valve, czyli po prostu, na MM-ach. Mapy, które mamy na serwerze, Ptyś zna na pamięć od kilku lat, więc stwierdzenie, że wychyla się wcelowany jest dla mnie gadaniem typowego dzieciaczka z silvera lub golda, "bo typ jest lepszy ode mnie". Przepraszam, ale nie.

Po czwarte, jako ciekawostkę pozwolę sobie dodać, że gracz Ptyś za czasów CS:S na serwerze PZ' był wielokrotnym laureatem prestiżowego weekendowego turnieju "Mistrz Surfa" oraz "Mistrz MG". Częstotliwość, z jaką gościł w pierwszej trójce turniejów działają, moim zdaniem, na plus dla oskarżonego, pomijając to, że oskarżeniem jest WH.

Pozdrawiam,

KakaŁkoooooooooooooooooooooooooooooooooo

Boże, uchroń nas od botów........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@icE- Nie zawsze ktoś lepszy jest odpalony. @Ptyś ma taką renomę na serwerze, że nie chce mi się wierzyć aby grał na wallhacku. 

Edytowane przez Rzuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rzuf Za czasów kiedy grałem w cs 1.6 i zachciało mi się bycia adminem na jednym serwerze to też nie wierzyłem w jednego gracza. Nawet sami gracze ręczyli za niego iż, jest czysty.
Mnie się nie podobał od razu kiedy go zobaczyłem i jak to za starych dobrych czasów cs 1.6 miał plugin/addon(nie wiem jak to teraz nazywa się) dzięki któremu robił tobie SS na twoim komputerze po czym osoba w odwołaniu miała je wstawić(wiem, łatwo je podrobić). Delikwent który niby był czysty do końca istnienia serwera nie wstawił tych zdjęć.

Przechodząc do meritum sprawy nie każdy jest odpalony to racja lecz nie zawsze taki ktoś musi grać bez żadnych wspomagaczy. Po prostu mógł nauczyć się dobrze z nimi kryć.

Nawet na scenie esportowej masz ludzi którzy niestety podczas meczy jak i po meczach dostawali vacbany lub blokady na turnieje.

#Edit 1 

Nie twierdze, że akurat wasza osoba jest odpalona lecz napisałem ten komentarz ku przestrodze.

Edytowane przez Limbo
Dodanie #Edit 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ptyś i WH? Proszę cię. Nie raz go zabijałem i wątpię że ptyś posiada wspomagacze. Oczywiście jeśli uważasz że posiada haxy to jest to twoja sprawa, ale jak koledzy wyżej mówią ci że ptyś gra dobrze i zna mapy to mogę na spokojnie to potwierdzić gdyż grałem na placu już na cs:s. Wniosek: Ptyś raczej nie ma wh bo jest rozsądnym człowiekiem który chyba nie chce zniszczyć swojej reputacji.

Pozdrawiam

MeRaX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta mapa jest tak prosta i przewidywalna iz nie trzeba być Einsteinem żeby wiedzieć gdzie kto jest 😊

A tak doświadczony gracz jak ptys po prostu bawi się z nami jak z dziećmi.

Uważam iz skarga jest absolutnie nietrafna 

Pozdrawiam 

Stachu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ponieważ temat już trochę leży i zaczyna śmierdzieć i obrastać białym mchem zdecydowałem się obejrzeć demko -

Nie widziałem żadnych specyficznie podejrzanych sytuacji...

Nie wiem za bardzo jak temat rozwinąć, Ptyś ewidentnie umie grać (mówię to po obejrzeniu demka a nie sugerując się znajomością ptysia) i ewidentnie bardzo się starał przez początkowe ~20 minut gry. 

Miał mnóstwo sytuacji ala Lama gdzie nie widział gościa który był przed nim, miał mnóstwo też ładnych flicków, ale nie zrobił nic co by jakoś specjalnie pachniało oszukistwem.

@icE- Jeżeli oglądałeś demko i chciałbyś wskazać jakąś konkretną sytuację która uważasz za podejrzaną to podaj rundę/czas z demka to przyjrzę się jeszcze raz "dokładniej".

Na chwile obecną stwierdzam niewinność Ptysia.

19847259-708f-4673-b524-11939292454d.jpg

Jak się nic nie ruszy to temat dzisiaj zamknę bo nie ma chyba po co tu być.

Edytowane przez Timon
Nie umiem stawiać kropek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdzecznie.

Chciałbym się zapytać szanowne grono administratorskie oraz resztę graczy co sądzą o sytuacji z 7 minuty oraz 43 sekundy kiedy to gracz Ptyś zabija gracza Mr. kamiko poprzez sufit budynku nie używając przy tym przyrządu celowniczego przylegającego do jego broni snajperskiej. Przypadek? Oglądając zapis wideo uważam, że nie ma sytuacji, która mogłaby stanowić dowód w sprawie wspomagania się gracza Ptyś poprzez niedozwolone oprogramowanie, aczkolwiek ww. sytuacja była co najmniej tajemnicza. Tak zwana łyżka dziegciu w beczce miodu.

Pozdrawiam,

wasz Donald Tusk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Donald Tusk Człowiek posiada tak zwane uszy, a kiedy gracz z drużyny przeciwnej z broni snajperskiej kliknie prawy przycisk myszy, pojawia sie odgłos namierzania wroga poprzez lunete umieszczoną w snajperce. Ale jak już mówiłem, wh ewidentne.

//Nic tylko zbanować ten słodki wyrób cukierniczy :l
J.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Donald Tusk' Już kompletnie nie zwracając uwagi na to że ptyś próbował skanować dach wielokrotnie podczas rozgrywki oraz na fakt że Kamiko biegał i skakał po dachu to Ptyś nawet nie celował w Kamiko gdy go zabił

(co prawda troszku zły kąt nagrywania)

https://i.imgur.com/rYQj0q0.mp4

P.S.

Post z godziny 19:55 (czyli 7 minut po tym jak napisał Tusk) ale zapomniałem wysłać Kappa :okay:

P.S2
Ten kill to wina Gabena

Spoiler

86916.jpg

P.S3

Temat zamykam, jeżeli ktoś widzi jeszcze jakiś sens otwierać go ponownie i kontynuować to proszę o jakieś konkretne info na priv.

Edytowane przez Timon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.