Skocz do zawartości
KakaŁkooooooo

!skarga, czyli Cierpienia młodego Kakałka (skarga na Plac Zabaw)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Piszę skargę na serwer Plac Zabaw..... a tak naprawdę chciałbym w tym temacie poruszyć kilka kwestii, które w jakiś sposób mnie i innych graczy dotknęły i uważam je za dosyć ważne.

Wiem, że po napisaniu tego tematu narażę się niektórym członkom naszej społeczności, ale wole to zrobić, aby coś się ruszyło.

Od jakiegoś czasu serwer stopniowo traci na jakości. To nie jest tylko moje zdanie. Kiedyś grając na tym serwerze bawiłem się o wiele lepiej niż teraz i postaram się naświetlić co mi się nie podoba.

Zacznę może od tego, czym serwer stoi, czyli społeczność.

Nie mam zamiaru tworzyć dram, ani wywoływać graczy z nicków, gdyż nie mam tego na celu. Problem jest taki, że serwer (wg. mnie) podzielił się na dwie grupy, PRO-jail i ANTY-jail. Tak, wiem. Po prostu męczy mnie ta ciągła walka dzieci z klas wyższopodstawowych (bo gimnazja już usunięto) co zaśmieca serwer stwierdzeniami "ale chujowa mapa", "cho na srajla", "na next mapie ja ide do ct(w domyśle chodzi o tryb jail)". To jest tak niepotrzebne (i z tego co wiem, zabronione nowymi zasadami regulaminu[ale do tego przejdę później]) i wprowadza taki zamęt na serwerze, że, aż chce się wyjść. Kilka osób może mnie wziąć za hipokrytę, gdyż sam propaguje niektóre z ww. zachowań, ale to jest wypadkowa czynnika, do którego nawiążę później. Kończąc ten pod-temat, jakby to byli jacyś nowi gracze, to bym to zrozumiał (może), ale jak takie dzieciaczki są kierowanie, lub podjudzane, przez starych wyjadaczy serwera, którzy swoją drogą niezamierzaną im w niektórych zachowaniach na poziomie, nie obrażając, mocno niedojrzałym, to załamują mi się ręce. Jak Ci się nie podoba, to wyjdź w ciszy, a nie płaczesz, przez 3 minuty mapy, że "TYLKO JAIL, JAIL TO JEST ŻYCIE".

Najpierw wytłumaczę swoją hipokryzję, czyli : Dlaczego KakaŁko nielubi grać jaili.

Zaskakuje mnie fakt, że ten tryb jest tak popularny, mimo to, że w wydaniu "prowadzących z pz" jest tak nieciekawy i tak bezsensowny, że nie widzę powodu, dla którego miałby być on w ogóle uruchamiany. O co chodzi? Mam wrażenie, że gracze "pchający" się do formacji CT na trybie jail, co najmniej nie znają regulaminu, albo mają zbyt małą wyobraźnię. 90% rund na trybie jail, kończy się po maksymalnie 2-3 minutach przez bunt. Kiedyś ja mapach jail trudno było ugrać choć 1-2 rundy po stronie więźniów. Teraz takie wyniki też szokują.....ale po stonie CT. Naprawdę, nie mam pojęcia co jest nie tak. Zacznijmy od tego, że jaila można grać zdecydowanie za często (do rotacyjności map oraz trybów gry przejdziemy dalej). Brak wyobraźni, oklepane schematy i (moje ulubione) niejasne lub podchwytliwe polecenia, mające na celu zabicie graczy TT po najmniejszej linii oporu. Szczerze, to była kropla, która przelała czarę goryczy i postanowiłem polecieć po całości. Gracze CT tak lecą na fragi, że to jest niemożliwe. Ciągłe polecenia do odwołania (oczywiście w domyśle, ale respektowane), łapanie za słówka, lub korzystanie z niewiedzy lub nieznajomości graczy. O co chodzi? Podam jedną sytuacje na konkretnym przykładzie : Jest sobie CT Krzyś. Krzyś jest cwany i wypatrzył na yt "top 15 ciekawostek, których nie wiedziałeś o cs:go" (tak przypuszczam, to jest sarkazm) Krzyś z tą wiedzą wchodzi do CT i daje polecenie "Bezruch .......bla bla bla........ patrząc się na północ." 3/4 graczy "Co kurwa?, gdzie jest północ Krzysiu?", a Krzyś im na to "Rozejrzyj się". To nie jest świeża sytuacja, ale od tamtego momentu dzieje się w tej sprawie tylko gorzej. Można powiedzieć "plecami do wyjść z celi" albo "twarzą", no ale jak ktoś jest takim np. Jankiem (sry Janiek, nie do Ciebie, imię na potrzeby eksperymentu), który gra rzadko, dla rozrywki i trafi na nasz serwer i niema pojęcia gdzie jest tak jebana północ i nikt z CT mu tego nie wytłumaczy (choć powinien) no to zginie, wg niego za nic i sobie pójdzie. Widzicie na naszym serwerze ostatnio jakieś nowe twarze? Bo ja coraz mniej, a już na pewno nie na jailach. Powstały od tego słynnego powiedzenia różne wariacje "lewą skronią na zachód" albo "potylicą na południe", nosz kurwa, szkoda, że nie "prawą kością strzałkową na pólnocny-wschód", albo "na rzęsach i klaskać do odwołania". Na chuj tak komplikować rozgrywkę i łapać ludzi, na nieuwadze lub na niewiedzy? Bo grupą 4 TT prowadzi się łatwiej, niż 15 TT.... Pisząc o poleceniach do domyślnego odwołania, lubie np. takie polecenia od Krzysia CT'ka "od tej pory idziecie tylko na kucaka za mną", albo "od tej pory zakaz dziabania". Co to jest jak nie "Do odwołania"? Naprawdę, jeśli ktoś czyta te wypociny, to mam nadzieje, że naleje mu się trochę oleju do głowy i zacznie rozumieć, że TRYB JAIL JEST STWORZONY DO ZABAWY OBYDWU DRUŻYN, A NIE TYLKO DLA JEDNEJ! Jak nie dajesz sobie rady z poprowadzeniem 10 typa na skakankę, to nie prowadź! Idź do TT i zobacz jak to robią bardziej doświadczeni i obyci z trybem gracze, a nie eliminujesz 70% TT na ich respie, przy mistrzu klawiatury, czy innym gównie.

Było wspomniane coś o mapach i trybach gry, więc     LETS GO!

Dobra, krótko i na temat, rotacyjność trybów gry, liczba map oraz liczba map w realnie granej puli map na serwerze to jest jebany żart. Zdaje sobie sprawę, gdyż byłem adminem, oraz zdaje sobie sprawę z wielkiego wkładu Remza w ten serwer (KR!!) ale sądzę, że pula map powinna być co jakiś stały czas odświeżana. Wiem, że nie jest łatwo tak pracować, ale tutaj proponuję do przegadania na najbliższym zebraniu powołania funkcji w administracji, który o to zadba. Jest Was tylu, że raczej na pewno kogoś znajdziecie (o tym też pomówię), albo zrekrutujecie. Powiem wam jak wygląda przeciętny dzień na Placu Zabaw by StrefaGier :

jb_moonlight

next 

mg_yolo lub mg_swag

next 

surf_dust2 lub surf_buckwild

next de_westwood

powtórzyć

I tak się żyję powoli na tym PZ' ......

Pomijając to, że jedna z tych map jest moim zdaniem niegrywalna bez obecności administratora (dawajcie range!) to wydaje mi się, że kiedyś tego było więcej. Oczywiście nie wspomniałem o wyjątkach, typu jakieś dr, czy coursy, ale tego jest tak mało, że to niema znaczenia. Co chciałbym? Zwiększenia bana na mapy typu jail, gdyż granie jaila i to tego samego co dwie, góra trzy mapy test katorgą w obliczu tego co napisałem akapit wyżej. Oraz generalnej zmiany banów na mapy. Żeby surfami w puli niebyły tylko te ww. tylko np gr3atriver, czy mai_remix, bo są to dobre, ba, bardzo dobre mapy. Jedynie ubolewam nad brakiem map potrzebujących czegoś więcej, niż lewego przycisku myszy. Chodzi mi tutaj o coursy i o surfu skillówki. Tego już nie da narzucić, ale boli mnie ta dzisiejsza leniwość. Wiem, nie jestem stary, ale pamiętam jak kiedyś, co jak był course, czy surf skillówka, to słabsi gracze, którzy nie umieli przejść jakiegoś poziomu, to grali i trenowali, albo szli na spectatora i podglądali lepszych od siebie jak coś zrobić. A nie dziś, albo "admin tepnij", "admin daj grawitke"(tak zdaje sobie z tego sprawę, że to jest troll, ale czasami wydaje się nim nie być w ustach co poniektórych) i po upłynięciu czasu słusznie nałożonego wpisują RTV i namawiają jeszcze na tą komendę, bo oni nie umieją.

A jak już dojdzie do RTV to ......

Szczerze? Ludzie to lenie i klikają co popadnie. To jest już stary i oklepany temat, i wiem, że to się nie zmieni, ale mam cały czas nadzieję, bo nadzieja umiera ostatnia, że chociaż jedna osoba oduczy się brania "trójki" w głosowaniu. No tak, ale po co to wywlokłem? Ostatnio usłyszałem od pewnego administratora, że powiedzenie podczas głosowania "jest x stron, zastanówcie się dokładnie" jest brane jako namawianie i karane tak samo jak namawianie. Serio? Chciałbym poznać genezę tego pomysłu.

Jeszce chciałbym poruszyć pewien temat tabu, czyli admini.

Wiem, wiem, guzik mi do tego. Nie ja tym zarządzam, nie ja mam w to wgląd, ale nurtuje mnie kilka odpowiedzi. Czy na stanowisko jest przeprowadzany jakiś test z wiedzy regulaminu? To oczywiście jest pytanie retoryczne, bo jako czterokrotny administrator doskonale wiem, że czegoś takiego nie ma. Kiedyś to nie był problem, ale ostatnio mam wrażenie, że niektórzy myślą, że są adminami, by banować freekilerów na jailu i dawać grawitki na coursach. Poziom jest dosyć niski. Głupkowate voty, brak reakcji na to co się zieje na serwerze, czy to pod kątem rozgrywki, czy na czatach, brak pokazywania przykładu, lub inaczej dawanie złego przykładu graczom, szczególnie tym nowym i młodszym. Nie chce rzucać nickami, bo każdy wie o kogo chodzi, niektórym to pasuje, ale mnie nie. Żeby nie było, OSOBIŚCIE NIC NIE MAM DO CHŁOPAKÓW, BO RÓWNI Z NICH GOŚCIE, ale mam zastrzeżenia czy powinni dzierżyć to stanowisko. Nie będę cytować regulaminu, bo teoretycznie każdy, do kogo zaadresowany jest ten akapit go zna, ale jak jesteście za młodzi i nie wiecie co to znaczy dawać przykład innym to trochę słabo z Waszej strony. Potem wejdzie sobie Radzio i zobaczy, "hmmmmm admin, se puszcza muzyczki / teamkilluje / trolluje / etc. to chyba mnie też wolno". Wiem, że SAMI-SWOI, ale przypominam PODPISALIŚCIE CYROGRAF I JUŻ NIE JESTEŚCIE TYLKO GRACZAMI. Są pewne momenty, gdzie trzeba pokazać graczom twardą rękę, a nie. 

Drugi temat dotyczący administracji to jest obecność. Znowu, wiem, nie mam wglądu w dział zwolnień lekarskich i urlopów, ale mam wrażenie jakby na serwerze admina miały około 4 osoby.

Nie liczę tutaj Remza, gdyż jak już napisałem wiem jak z nim to wygląda, ale poza nim mamy AŻ 12 aktywnych, niezawieszonych w prawach adminów. A co najlepsze rekrutacja jest otwarta.

Nam nie potrzeba adminów na papierze, tylko na serwerze. Ile można mieć admina za zasługi?

Regulamin, po to żeby go łamać ?

Osobiście uważam, że należy odświeżyć regulamin. Wiem, że obecny jest nawet dobry, ale na dzisiejszy dzień jest kilka nowych rzeczy nieobjętych regulaminem, że wyadałoby nad nim trochę posiedzieć. Nie chcę mi się, rzucać przykładami, bo jest ich wiele, ale naprawdę jest trochę do zmiany.

I tak na koniec, dla ocieplenia sytuacji ^^'

Przydałoby się odświeżyć trochę paletę skinów postaci na trybach : jail, mg, dr.

I co z obiecanym VIPem? W CS:Source odniósł spory sukces, dlaczego tego niemożna wprowadzić znowu?

Dziękuje za wysłuchanie mojej osoby, jeśli ktoś po przeczytaniu tego poczuł się urażony to przepraszam, to nie miał być atak personalny na nikogo, dlatego nie używałem nicków, poza Remzem.

Bardzo mi zależy, aby administracja go przeczytała, a szczególnie wspomniany już @Remzo.

Rozpisałem się więc kończę szybko

Pozdrawiam,

KakaŁkoooooooooooooooooooooooooooo

P.S. 

"Kałkałko, skoro taki mondry jesteś to dlaczego sam nie zostaniesz adminem? Co?!"

~ W obecnym momencie, nie mam chęci, ani nie widzę powodu, dla którego miałbym objąć tę funkcję.  

Edytowane przez KakaŁkooooooo
Zapomniałem dodać akapit o regulaminie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tl;dr

Nie rozumiem trochę tej skargi, bo to wszystko nie jest winą serwera, a społeczności. "Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy" cytując wielkiego polaka Józefa Piłsudskiego. Chcesz zmian? Sam je zapoczątkuj wśród społeczności. Gdy miałem HeadAdma próbowałem coś zrobić: testowaliśmy tick 102,4; jak dostałem tą posadę na serwerze było tylko SIEDEM MAP, wszystkie to SURFY; starałem się ogarnąć CFG serwera z pomocą WIELU ludzi; organizowałem konkursy (szeryf westwood, król szczurów, etc.), rozdałem ponad 200 (!) kodów do gierek na STEAM, multum skinów do CSGO i co? Nic. Ludzie jak byli niewdzięczni, chamscy i bezczelni tak dalej są (Asko i banda jemu podobnych <3). Oczywiście nie mówię, że wszyscy, ale nawet niewielka grupa idiotów i ich naśladowców potrafi doszczętnie zepsuć zabawę płynącą z gry. Tu refresh nic nie da, jeśli ludzi nie zmienisz - a wątpię, czy komukolwiek to się uda. Maryla Rodowicz śpiewała "Ale to już było, i nie wróci więcej"... I wiesz co? Miała rację. Więc przestań wspominać zmierzchłe czasy i spróbuj przekonać się do życia w nowych.

Więc z szelmowskim uśmiechem pozdrawiam Twój post i życzę powodzenia w tworzeniu lepszego jutra.
Buziaczki, Jesus.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

Zaskakuje mnie fakt, że ten tryb jest tak popularny, mimo to, że w wydaniu "prowadzących z pz" jest tak nieciekawy i tak bezsensowny,

Regulamin na PZ jest z mojego doświadczenia dot. jaila "dość mocno ogólny" i "mało precyzyjny". Pozwala robić dużo a zarazem mało. 
Nie jest to serwer JB only tylko 4fun i niestety regulamin jest przystosowany tak by każdy niedzielny gracz jaila mógł też zagrać. Owszem mała kreatywność i ciągle te same na początku zabawy bezruch, mistrz klawiatury, 1 reakcja. ostatnia rekacja ... etc 

16 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

Gracze CT tak lecą na fragi, że to jest niemożliwe

Ostatnio sam to zauważyłem zwłaszcza na mapach westoowd itd "Trzeba wbić range" i część idzie tylko po to by fragować a nie bawić się razem wspólnie - gdy robie vota "gramy 4fun" typu dragi, 1 hp na runde, only awp itd  to odrazu nie bo ranga nie bo to - no cóż serwer weryfikuje a my zmuszać nie możemy.

17 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

TRYB JAIL JEST STWORZONY DO ZABAWY OBYDWU DRUŻYN, A NIE TYLKO DLA JEDNEJ!

Zgadzam się i tak powinno być :) - ja osobiście bardziej czerpię przyjemność z bycia w TT niż w CT , ale grunt to zabawa

18 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

Powiem wam jak wygląda przeciętny dzień na Placu Zabaw by StrefaGier :

jb_moonlight

next 

mg_yolo lub mg_swag

next 

surf_dust2 lub surf_buckwild

next de_westwood

powtórzyć

Dodaje jeszcze dolsy xD

jest to spowodowane przede wszystkim notorycznymi crashami serwera przez co mapcycle oraz umc się resetują i można ponownie wybierać daną mapę. 

19 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

I tak się żyję powoli na tym PZ' ......

Pomijając to, że jedna z tych map jest moim zdaniem niegrywalna bez obecności administratora (dawajcie range!) to wydaje mi się, że kiedyś tego było więcej. Oczywiście nie wspomniałem o wyjątkach, typu jakieś dr, czy coursy, ale tego jest tak mało, że to niema znaczenia. Co chciałbym? Zwiększenia bana na mapy typu jail, gdyż granie jaila i to tego samego co dwie, góra trzy mapy test katorgą w obliczu tego co napisałem akapit wyżej. Oraz generalnej zmiany banów na mapy. Żeby surfami w puli niebyły tylko te ww. tylko np gr3atriver, czy mai_remix, bo są to dobre, ba, bardzo dobre mapy. Jedynie ubolewam nad brakiem map potrzebujących czegoś więcej, niż lewego przycisku myszy. Chodzi mi tutaj o coursy i o surfu skillówki. Tego już nie da narzucić, ale boli mnie ta dzisiejsza leniwość. Wiem, nie jestem stary, ale pamiętam jak kiedyś, co jak był course, czy surf skillówka, to słabsi gracze, którzy nie umieli przejść jakiegoś poziomu, to grali i trenowali, albo szli na spectatora i podglądali lepszych od siebie jak coś zrobić. A nie dziś, albo "admin tepnij", "admin daj grawitke"(tak zdaje sobie z tego sprawę, że to jest troll, ale czasami wydaje się nim nie być w ustach co poniektórych) i po upłynięciu czasu słusznie nałożonego wpisują RTV i namawiają jeszcze na tą komendę, bo oni nie umieją.

No to tak:
Ostatnio rozmawiałem z kilkoma graczami i adminami na temat wyrzucenia najczęściej granych map z mapcycle. na miesiąc - robić rotacje co jakiś czas dodawać ograną a tak by było ich więcej tych co mało jest granych albo nowych - to jest problem znany. - Tu decyzyjność Remza. 

19 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

Ostatnio usłyszałem od pewnego administratora, że powiedzenie podczas głosowania "jest x stron, zastanówcie się dokładnie" jest brane jako namawianie i karane tak samo jak namawianie. Serio? Chciałbym poznać genezę tego pomysłu

Z tego co mi wiadomo geneza powstała podczas ostatniego zebrania, że takowa jest interpretacja regulaminu, co wszyscy powtarzamy

20 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

ale ostatnio mam wrażenie, że niektórzy myślą, że są adminami, by banować freekilerów na jailu i dawać grawitki na coursach. Poziom jest dosyć niski. Głupkowate voty, brak reakcji na to co się zieje na serwerze, czy to pod kątem rozgrywki, czy na czatach, brak pokazywania przykładu, lub inaczej dawanie złego przykładu graczom, szczególnie tym nowym i młodszym.

20 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

Nie chce rzucać nickami, bo każdy wie o kogo chodzi, niektórym to pasuje, ale mnie nie.

21 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

Potem wejdzie sobie Radzio i zobaczy, "hmmmmm admin, se puszcza muzyczki / teamkilluje / trolluje / etc.

@KakaŁkooooooo 

Daj nicki bo jeżeli chcemy mówić merytorycznie to nie na zasadzie domyśl się....  - jeśli chodzi bo gdzieś mam takie przeświadczenie, że może o mnie chodzić. to pisz nie będę miał tego za złe.  
Już raz powiedziałem i powtórzę - ja bynajmniej nie jestem tu na siłę tylko ze swojej woli i jeśli wola taka będzie - że się nie nadaję - nie widzę powodu by złożyć rezygnację jeszcze dziś.

Co do votów - może niektóre są głupkowate ale to jest serwer 4fun więc admini w ten sposób czasami starają się coś rozruszać

Co do muzyki - jeśli się tyczy mnie (a pewnie i tak też jest) - za każdym razem jeśli jest mapa typu cours, dr , surf - gdzie muzyka mniej przeszkadza zawsze, ale to zawsze daje najpierw już znanego vota " muzyczka?"  nie robię nic samowolnie i zawsze wpisuje !rs by każdy kto nie chciał lub nie ma ochoty by mógł mnie zmutować. 

Co do reakcji na czacie itd - ja sam często muszę odejść od komputera i wtedy afcze - (muszę odebrać telefon służbowy, coś zrobić itd) są to minuty ale pozwala na to by minąć się z tym że coś się dzieje na czacie i nie ma reakcji , dlatego zawsze prosimy by zgłaszane było to na @czacie. 

40 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

I tak na koniec, dla ocieplenia sytuacji ^^'

Przydałoby się odświeżyć trochę paletę skinów postaci na trybach : jail, mg, dr.

I co z obiecanym VIPem? W CS:Source odniósł spory sukces, dlaczego tego niemożna wprowadzić znowu?

Co do Vipa już było mówione i powtarzanie, nie może byc zarobkowych na serwerze,

Vip mógłby być dawany osobą z konkursów - są propozycje, ba nawet sam coś zaproponowałem - na razie brak odzewu więc temat umarł śmiercią kliniczną 

Co do skinów - zaproponowałem zmiany skinów na okres świąteczny w osobnym dziale :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jesus

Tak, Jesus wiem na kogo jest skarga. To jest taka aluzja, do mojego clantagu "!skarga", a że nie mogłem złożyć skargi na kogoś konkretnego, złożyłem na serwer. 

Nie musisz mi nic mówić o tym, jaki wkład (nie tylko finansowy) włożyłeś w ten serwer i jak już mówiłem kilkukrotnie, jak się spotkamy, masz u mnie piwo :D

Jak już napisałem, zająłbym się tym, ale nie mam czasu, ochoty, a i cel jest nikły i nieopłacalny.

Edytowane przez KakaŁkooooooo
interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Jesus napisał:

Nie rozumiem trochę tej skargi, bo to wszystko nie jest winą serwera, a społeczności. "Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy" cytując wielkiego polaka Józefa Piłsudskiego. Chcesz zmian? Sam je zapoczątkuj wśród społeczności. Gdy miałem HeadAdma próbowałem coś zrobić: testowaliśmy tick 102,4; jak dostałem tą posadę na serwerze było tylko SIEDEM MAP, wszystkie to SURFY; starałem się ogarnąć CFG serwera z pomocą WIELU ludzi; organizowałem konkursy (szeryf westwood, król szczurów, etc.), rozdałem ponad 200 (!) kodów do gierek na STEAM, multum skinów do CSGO i co? Nic. Ludzie jak byli niewdzięczni, chamscy i bezczelni tak dalej są (Asko i banda jemu podobnych <3). Oczywiście nie mówię, że wszyscy, ale nawet niewielka grupa idiotów i ich naśladowców potrafi doszczętnie zepsuć zabawę płynącą z gry. Tu refresh nic nie da, jeśli ludzi nie zmienisz - a wątpię, czy komukolwiek to się uda. Maryla Rodowicz śpiewała "Ale to już było, i nie wróci więcej"... I wiesz co? Miała rację. Więc przestań wspominać zmierzchłe czasy i spróbuj przekonać się do życia w nowych.

Więc z szelmowskim uśmiechem pozdrawiam Twój post i życzę powodzenia w tworzeniu lepszego jutra.
Buziaczki, Jesus.

Lubie cytować xD

Jesus - masz dużo racji ale też troszkę nastawienie nie takie. 

Dobrze zapoczątkowałeś zmiany i działałeś , były i konkursy itd - chwała Ci za to i nikt tego nie neguje.
Ludzie są tacy bo  teraz by brać udział w konkursie to pierwsze pytanie - co wygram, co dostane itd. 
Swojego czasu jak robiłem paraolimpiadę na jednej z serwerowni to nagrodą główną był piękny post i szacunek na serwerze. teraz niestety - jak już wpomniałęś ludzie się zmieniają.... a to ludzie tworzą społeczność.

Ale i tu muszę powiedzieć o nastawieniu, mam wrażenie że po prostu byłeś osamotniony w tej walce z konkursami itd i miałeś to wszystko na głowie i się po prostu wkur*^%#eś na to i dość- basta. To co tak budowałeś nie przekazałeś nikomu kto mógłby kontynuować twoje dzieło i nie miałeś osoby która by Ci w tym pomogła. To też jest powód przez który jesteśmy gdzie jesteśmy czyli jak już @KakaŁkooooooo wspomniał bez [email protected] technicznego, bez konkursów i rozwoju dalszego serwera.  Bo jedna osoba tego wagonu nie pociągnie ,, cały team musi na to pracować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nonejm

11 minut temu, nonejm napisał:

Ostatnio sam to zauważyłem zwłaszcza na mapach westoowd itd "Trzeba wbić range" i część idzie tylko po to by fragować a nie bawić się razem wspólnie - gdy robie vota "gramy 4fun" typu dragi, 1 hp na runde, only awp itd  to odrazu nie bo ranga nie bo to - no cóż serwer weryfikuje a my zmuszać nie możemy.

Tutaj chodziło mi o tryb Jail:P

11 minut temu, nonejm napisał:

Daj nicki bo jeżeli chcemy mówić merytorycznie to nie na zasadzie domyśl się....  - jeśli chodzi bo gdzieś mam takie przeświadczenie, że może o mnie chodzić. to pisz nie będę miał tego za złe.  
Już raz powiedziałem i powtórzę - ja bynajmniej nie jestem tu na siłę tylko ze swojej woli i jeśli wola taka będzie - że się nie nadaję - nie widzę powodu by złożyć rezygnację jeszcze dziś.

Co do votów - może niektóre są głupkowate ale to jest serwer 4fun więc admini w ten sposób czasami starają się coś rozruszać

Co do muzyki - jeśli się tyczy mnie (a pewnie i tak też jest) - za każdym razem jeśli jest mapa typu cours, dr , surf - gdzie muzyka mniej przeszkadza zawsze, ale to zawsze daje najpierw już znanego vota " muzyczka?"  nie robię nic samowolnie i zawsze wpisuje !rs by każdy kto nie chciał lub nie ma ochoty by mógł mnie zmutować. 

Co do reakcji na czacie itd - ja sam często muszę odejść od komputera i wtedy afcze - (muszę odebrać telefon służbowy, coś zrobić itd) są to minuty ale pozwala na to by minąć się z tym że coś się dzieje na czacie i nie ma reakcji , dlatego zawsze prosimy by zgłaszane było to na @czacie.

Nie chcę podawać nicków graczy, gdyż moim celem nie jest ukaranie tych graczy, tylko zwrócenie uwagi na pewne zachowania, z resztą jak cały ten post. miom zamysłem było to, aby każdy przeczytał to w spokoju ducha i wyciągnął wnioski dla siebie.

13 minut temu, nonejm napisał:

Co do Vipa już było mówione i powtarzanie, nie może byc zarobkowych na serwerze,

Vip mógłby być dawany osobą z konkursów - są propozycje, ba nawet sam coś zaproponowałem - na razie brak odzewu więc temat umarł śmiercią kliniczną 

Wiem to doskonale. Używając słów :

56 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:

I co z obiecanym VIPem? W CS:Source odniósł spory sukces

miałem na myśli właśnie rozdawanie go za konkursy. W vip packach były wtedy ekskluzywne skórki postaci i coś tam jeszcze z kredytami, ale już nie pamiętam X D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:
23 minuty temu, nonejm napisał:

Nie chcę podawać nicków graczy, gdyż moim celem nie jest ukaranie tych graczy, tylko zwrócenie uwagi na pewne zachowania, z resztą jak cały ten post. miom zamysłem było to, aby każdy przeczytał to w spokoju ducha i wyciągnął wnioski dla siebie.

Dajesz informacje o Adminach że nie dają przykładu etc więc podaj nicki adminów. 

6 minut temu, KakaŁkooooooo napisał:
24 minuty temu, nonejm napisał:

Tutaj chodziło mi o tryb Jail:P

A ja zauważyłem że nie tylko jail i osobiście jestem zdania że rangi powinny być usunięte. (ale to moje zdanie :)) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minutes ago, nonejm said:

Lubie cytować xD

Jesus - masz dużo racji ale też troszkę nastawienie nie takie. 

Dobrze zapoczątkowałeś zmiany i działałeś , były i konkursy itd - chwała Ci za to i nikt tego nie neguje.
Ludzie są tacy bo  teraz by brać udział w konkursie to pierwsze pytanie - co wygram, co dostane itd. 
Swojego czasu jak robiłem paraolimpiadę na jednej z serwerowni to nagrodą główną był piękny post i szacunek na serwerze. teraz niestety - jak już wpomniałęś ludzie się zmieniają.... a to ludzie tworzą społeczność.

Ale i tu muszę powiedzieć o nastawieniu, mam wrażenie że po prostu byłeś osamotniony w tej walce z konkursami itd i miałeś to wszystko na głowie i się po prostu wkur*^%#eś na to i dość- basta. To co tak budowałeś nie przekazałeś nikomu kto mógłby kontynuować twoje dzieło i nie miałeś osoby która by Ci w tym pomogła. To też jest powód przez który jesteśmy gdzie jesteśmy czyli jak już @KakaŁkooooooo wspomniał bez [email protected] technicznego, bez konkursów i rozwoju dalszego serwera.  Bo jedna osoba tego wagonu nie pociągnie ,, cały team musi na to pracować

hej,

W sumie bardzo się zgodzę z Tobą z wyjątkiem tego, że byłem osamotniony - miałem wielkie wsparcie w wielu osobach, sam Remzo nieraz po nocach łatał serwer. Tyle że lata mijają i nasz jefe techniczny też nie może pozwolić sobie by zarywać po pracy każdy wieczór na poprawę baboli - tutaj niestety zaczynają też wychodzić braki samego CSGO który moim zdaniem jest poprzerastanym mutantem na glinianych nogach. Mimo tego, że to ten sam silnik co CSS to jednak poprzednia odsłona była dużo bardziej "plastyczna" z dużo większymi możliwościami.

Co do osobistego ataku na pewną grupę ludzi - trochę szkoda strzępić klawiaturę na spore grono osób spod znaku "puszczamcontrol" - jak chcą, to niech sobie żyją jako nędzne trolle. Tyle, że jak w pewnym momencie wyłączy się im serwer przez przerost tychże, zastanawiam się co oni poczną ze swoim marnym, nieudolnym życiem jako troll piwniczak.

Moja miłość do PZ się skończyła, nie mówiąc już o cierpliwości. Ciekawi mnie tylko fakt, czy Remzo ma dużo więcej pokładów tych niezbędnych do działania serwera składników.
PiS joł.

Edytowane przez Jesus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Jesus napisał:

W sumie bardzo się zgodzę z Tobą z wyjątkiem tego, że byłem osamotniony - miałem wielkie wsparcie w wielu osobach, sam Remzo nieraz po nocach łatał serwer. Tyle że lata mijają i nasz jefe techniczny też nie może pozwolić sobie by zarywać po pracy każdy wieczór na poprawę baboli - tutaj niestety zaczynają też wychodzić braki samego CSGO który moim zdaniem jest poprzerastanym mutantem na glinianych nogach. Mimo tego, że to ten sam silnik co CSS to jednak poprzednia odsłona była dużo bardziej "plastyczna" z dużo większymi możliwościami.

Zwracam honor  - mój post to były to moje domniemania wynikające z obserwacji forum oraz aktywności na PZ, nie wiedziałem jak było wcześniej dlatego też zwracam honor.

Co do samego czasu jefe -po pierwsze nie jestem i nie będę osobą która ma rozliczać kogo kolwiek z czasu itd. nie mam do Niego ani do Ciebie żadnych pretensji ! Sam mam ograniczony budżet czasowy i na prawdę rozumiem bolączki wynikające z poświęcenia czasu by coś zrobić ekstra poza real lifem .! 

Edytowane przez nonejm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nie będę się odnosił do całości, bo już od dłuższego czasu jestem zbanowany na serwerze, ale chciałem wyrazić swoją opinię nt. poniższego fragmentu.

2 godziny temu, KakaŁkooooooo napisał:

Najpierw wytłumaczę swoją hipokryzję, czyli : Dlaczego KakaŁko nielubi grać jaili.

Zaskakuje mnie fakt, że ten tryb jest tak popularny, mimo to, że w wydaniu "prowadzących z pz" jest tak nieciekawy i tak bezsensowny, że nie widzę powodu, dla którego miałby być on w ogóle uruchamiany. O co chodzi? Mam wrażenie, że gracze "pchający" się do formacji CT na trybie jail, co najmniej nie znają regulaminu, albo mają zbyt małą wyobraźnię. 90% rund na trybie jail, kończy się po maksymalnie 2-3 minutach przez bunt. Kiedyś ja mapach jail trudno było ugrać choć 1-2 rundy po stronie więźniów. Teraz takie wyniki też szokują.....ale po stonie CT. Naprawdę, nie mam pojęcia co jest nie tak. Zacznijmy od tego, że jaila można grać zdecydowanie za często (do rotacyjności map oraz trybów gry przejdziemy dalej). Brak wyobraźni, oklepane schematy i (moje ulubione) niejasne lub podchwytliwe polecenia, mające na celu zabicie graczy TT po najmniejszej linii oporu. Szczerze, to była kropla, która przelała czarę goryczy i postanowiłem polecieć po całości. Gracze CT tak lecą na fragi, że to jest niemożliwe. Ciągłe polecenia do odwołania (oczywiście w domyśle, ale respektowane), łapanie za słówka, lub korzystanie z niewiedzy lub nieznajomości graczy. O co chodzi? Podam jedną sytuacje na konkretnym przykładzie : Jest sobie CT Krzyś. Krzyś jest cwany i wypatrzył na yt "top 15 ciekawostek, których nie wiedziałeś o cs:go" (tak przypuszczam, to jest sarkazm) Krzyś z tą wiedzą wchodzi do CT i daje polecenie "Bezruch .......bla bla bla........ patrząc się na północ." 3/4 graczy "Co kurwa?, gdzie jest północ Krzysiu?", a Krzyś im na to "Rozejrzyj się". To nie jest świeża sytuacja, ale od tamtego momentu dzieje się w tej sprawie tylko gorzej. Można powiedzieć "plecami do wyjść z celi" albo "twarzą", no ale jak ktoś jest takim np. Jankiem (sry Janiek, nie do Ciebie, imię na potrzeby eksperymentu), który gra rzadko, dla rozrywki i trafi na nasz serwer i niema pojęcia gdzie jest tak jebana północ i nikt z CT mu tego nie wytłumaczy (choć powinien) no to zginie, wg niego za nic i sobie pójdzie. Widzicie na naszym serwerze ostatnio jakieś nowe twarze? Bo ja coraz mniej, a już na pewno nie na jailach. Powstały od tego słynnego powiedzenia różne wariacje "lewą skronią na zachód" albo "potylicą na południe", nosz kurwa, szkoda, że nie "prawą kością strzałkową na pólnocny-wschód", albo "na rzęsach i klaskać do odwołania". Na chuj tak komplikować rozgrywkę i łapać ludzi, na nieuwadze lub na niewiedzy? Bo grupą 4 TT prowadzi się łatwiej, niż 15 TT.... Pisząc o poleceniach do domyślnego odwołania, lubie np. takie polecenia od Krzysia CT'ka "od tej pory idziecie tylko na kucaka za mną", albo "od tej pory zakaz dziabania". Co to jest jak nie "Do odwołania"? Naprawdę, jeśli ktoś czyta te wypociny, to mam nadzieje, że naleje mu się trochę oleju do głowy i zacznie rozumieć, że TRYB JAIL JEST STWORZONY DO ZABAWY OBYDWU DRUŻYN, A NIE TYLKO DLA JEDNEJ! Jak nie dajesz sobie rady z poprowadzeniem 10 typa na skakankę, to nie prowadź! Idź do TT i zobacz jak to robią bardziej doświadczeni i obyci z trybem gracze, a nie eliminujesz 70% TT na ich respie, przy mistrzu klawiatury, czy innym gównie.

To cholerna prawda, gdy jeszcze grałem na serwerze ten nowotwór się zaczął rozwijać, nie wiem kto wymyślił (chyba ktoś bardzo zajarany umiejętnością obsługi kompasu), ale jest to po prostu beznadziejne. CT nie myśli o tym jak uatrakcyjnić rozgrywkę poprzez zabawy znajdujące się na mapie tylko o tym jak sobie najlepiej podbić statystyki zabójstw.

Kiedyś jak się zdenerwowałem i powiedziałem dosadnie, że nie będę zabijał ludzi za to, że przez przypadek "odkliknęło" się im CTRL na 0.5 sekundy przy poleceniu "na kucaka", bo jest tyle fajnych zabaw na mapie żeby zwracać uwagę na takie głupoty to od Remza usłyszałem, że może mi dać za to bana. Serwer 4Fun at it's best.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc wracając do wątku jaili . 

Dziś przegrałem 3 godziny na 3 różnych serwerach only JB (+ jeden na anglojęzycznym). - wnioski i konkluzje.
Zabawy w bezruch, patrzymy się na północ oraz lewą skronią itd jest standardem i nie ma żadnego odchyłu od nomrmy. 
Dodatkowo też CT nie wykorzystują wszystkich zabaw a też bawią się w typu ostatnia reakcja etc. 

Do do rzeczy które różnią.

Zabaw słownych lub wymyślonych przez graczy mają może z 3 razy więcej niżeli my obecnie na serwerze
Dodatkowo mają różne tryby typu chowany, polowanie itd

I tu trzeba postawić kropkę. Mod który jest w grany jest to podstawowy mod jak na warunki multimodowe serwera typu 4fun jest w mojej ocenie dobry - 

50% zabaw które grałem na tych serwerach mam ich opisy i z czasem je zaimplementuje ale jest problem maści typu że drugie 50% wymaga obecności administratora oraz pełłnego dostępu by w ogóle coś zadziałać (chociażby by no clipy wyłączić i włączyć FF).  - to tak w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z góry przepraszam za bledy ale pisze z telefonu ;) Plugin niepozwalajacy grac co chwile tych samych map jest zrobiony przez Remza i z tego co wiem wgrany na serwer ale niestety serwer sie crashuje no i mamy to co mamy. 

Niestety wiek graczy takich gier jak CS 16+ drastycznie zmalala czasem do wartosci 6+ i mamy taka spolecznosc a nie inna bo tyle mutow za brak mutacji do w zyciu niedawalem....

Na serwerze jest pełno map ktorych sie nie gra bo wlasnie w wiekszosci te dzieci wybieraja mapy jak westwood i te co wymieniłes kakałko notorycznie przez nominacje. Zdaza mi sie ze juz sie zdenerwuje i robie jak czasami robil Remzo ze mimo zaglosowania na dana mape wybieram z tego samego typu mape co wygrala w glosowaniu i zmieniam ja na taka zadko grana albo wogole nieruszona slychac czasem jakis glos niezadowolenia ale sa to pojedyncze przypadki wlasnie tych troli co ponizej opisalem. Opcja oglosowania ze zaczyna sie od liczby 3 juz dawno nie dziala bo kazdy sie nauczyl i duzo osb nawet nie patrzy i klika 3.

Moja propozycja (potem napisze to w propozycjach zmiany serwera) zeby na glosowanie dac zamiast cyfry litery i to za kazdym razem losowo zeby kazdy musial zobaczyc co dokladnie kliknac zeby wybrac mape ktora chce oraz wywalilbym calkowicie nominate bo trolle ktore wiedza ze duzo osob nielubi grac tych wymienionych map specialnie je nominuja.

Odnosnie puszczanie muzyki przez adminow sam nieraz pusze cos ale zawsze poprzedzam to glosowaniem.

Odnosnie zabijania ja jailach dla rangi to w sumie robia to i na innych mapach zeby tylko jak najwiecej fragow dla mnie jest to smieszne bo co im ta ranga daje?? Kilka pikseli przy nicku moze sobie wala do tego niewiem nie wnikam no ale coz wiek robi swoje.

Odnosnie obecnosci adminow na serweze ze swojej strony powiem ze mysle ze duzo czasu na nim spedzam wiadomo ze sa gracze co siedza dluzej ale umowmy sie ze w wiekszosci sa to ludzie ktorzy chodza do szkoly i po szkole nawet lekcji nieodrabiaja tylko cs do nocy a admini to glownie dorosli ludzie ktorzy pracuja niekiedy maja rodzine dzieci i nie maja tyle czasu zeby na nich byc tyle co dzieci a z tego co wiem dzieci adminami byc nie moga wiec tak to dziala. Ja mam narazie taka prace ze moge sobie pozwolic na to zeby CS odpalic i grac a w wiekszosci poprostu siedziec na tym serwerze i obserwowac i rozmawiac z ludzmi bo niestety mam takiego laptopa ze mam tylko 15 fps z porywami do 30 wiec ciezko sie gra ale jestem czasami afcze bo musze cos zrobic ale poswiecam swoj czas nawet w pracy zeby na nim byc.

Edytowane przez ..::Biszkopt::..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema,

Przede wszystkim chce zacząć od tego że naprawdę ciesze się że ktoś (ty kakao) przedstawił swoją opinie n.t. tego co go trapi na serwerze, mam nadzieję że więcej ludzi tak jak ty da znać co uważa za problem albo za słaby punkt serwera :-) A teraz do tematu,

Co prawda nie ma mnie za często na serwerze ostatnio gdyż nie mam czasu 
Podzielę to na parę części gdyż twoje uwagi dotyczą paru różnych tematów
Od początku:
1) Grupy/Namawianki/Podjudzanie
Nie wiem czy jest za bardzo możliwość zrobienia czegoś z ów rzeczą, zawsze będą ludzie którzy będą uważali swój ulubiony tryb za najlepszy także w miarę możliwości będą dążyć do zwiększenia jego popularyzacji (Grupy, Namawianie przez SteamChat za co nie możemy ani banować ani wyłapać, itd.). 
Ostatnio był problem z ludźmi cwaniakującymi z namawianiem ale myślałem że tego akurat się pozbyliśmy.
I ostatnia część tego czyli podjudzanie, nie wiem za bardzo jak się odnieść do tematu, czy wypadałoby skrócić gadanie o tych mapach ? Ale znowu może to by była przesada i doprawdzilibyśmy do jakiejś wojny między gracze vs admini...
Uważam że tu problemem jest podejście ów wyjadaczy i uważam że nic tylko ich się nie bać i jak coś kombinują to ogarniać ich, wy jako zwykli gracze też macie taką możliwość, a jak jakiś gołomp przesada to dać znać.

2) Monotonia Jailów (Polecenia)
Ogarniać ludzi - zawsze będzie jakaś grupka ludzi którzy tam wejdą tylko po to żeby dawać polecenia i najszybciej wybić, na CSS z tego co pamiętam też przez jakiś krótki okres czasu coś takiego się zaczęło i z tego co pamiętam zostało ogarnięte w najfajniejszy możliwy sposób - "Szyderstwo"

Stoicie na kucaka minute przed jailem ? - PANIE WŁADZO ILE MOŻNA KUCAĆ JUŻ MI KOLANA SIADAJĄ
Mistrz klawiatury 5 rundę z rzędu - NO NIE ZNOWU WEŹ WYMYŚL COŚ CIEKAWEGO, POKAŻ ŻE JESTEŚ KREATYWNY
itd. itd. Nie wiedzą że robią źle/coś głupiego/nieciekawego dajcie im znać, wymaga to tylko od was paru słów, gwarantuje sukces, kwestia tylko czasu.
Jak ktoś leci na fragi to to samo dajcie mu znać że spełnia swoją rolę "kujowo"

3) Polecenia z Dupy
I tutaj ja przynajmniej odróżniam 2 sytuacje:
Dziwne Polecenia np. "Potylicą do wyjścia"
Z dupy polecenia np. "Dupą na północ"

Dziwne polecenia - Nie za bardzo wiem jak się do nich odnieść z jednej strony rzeczywiście są "niejasne" a z drugiej strony są ciekawe i są w miarę proste.

Odnosząc się do potylicy chociażby uważam że jest to ciekawe wykorzystanie słów a błąd w tym wypadku jest jednorazowy

Co do poleceń z dupy tutaj jest duża kwestia wyłapania pojedyńczych poleceń i ustalenia z nimi pewnych rzeczy
np.
Kierunki - W przypadku gdy któryś z graczy TERRO nie wie - ktoś z CT (domyślnie powinien zrobić to prowadzący) powinien wytłumaczyć względem czego bierzemy północ - Kieruje to postanowienie tym co napisze w X*
Od razu po wejściu bezruch - Tutaj zostawiamy klasycznie moment od rozbiegnięcia się do puszczenia "W" w momencie wejścia, czyli potrafi zająć to dodatkowe 2-3 kroki (a nie tak jak niektórzy teraz zabijają typów jak nie stają w idealnym centymetrze po wejściu) itd.
I uważam że to nie jest o tyle problemem co kwestią dogadań między graczami a adminami żeby żyło się lepiej i mądrzej a nie głupiej i prościej, żeby ludzie nie ginęli bo puścili W, ćwierć sekundy za późno

Dodatkowo zawsze powinien ktoś w CT brać pod uwagę zwykłą pomyłkę gracza np. przypadkowe kliknięcie na 0,1s "W" itd. i to powinno być w miarę wybaczane, znowu kwestia podejścia i w sumie tyczy się to całego serwera aby ludzi upominać i dawać znać o takich występkach

X* Tak dodatkowo powiem że kiedyś miałem ochotę wywalić w cholerę polecenie związane z kierunkami bazując na tym że nigdzie w oficjalnych informacjach nie ma wzmianki o tym że ów widoczna Strzałka rzeczywiście jest kompasem/wskazuje północ (oczywistym jest że jest to wiedza powszechna że niby masz strzałkę to zawsze jest to północ ale jednak), oczywiście moje próby obalenia tego skończyły się wielką potężną falą hejtu w moją stronę i tekstami o byciu głupim, nie będę wskazywał nicków ale (Pomidor, Icetea XD)

Finalnie nie mam nic do tego polecania, niech ludzie tylko bardziej wychodzą na przeciw graczom, wiedza nie jest oficjalna nigdzie do gry nie jest potrzebna więc nikt o niej nie wie - Niech gracze CT się postarają aby tłumaczyć to w miarę potrzeby, tyle.

4) Polecenia do odwołania
Tutaj trzeba by to było ładnie przemyśleć, o ile nie lubię poleceń "do odwołania" o tyle ma to też jakiś swój sens bo jak stoisz w grupie 15 terrorystów i każdy napierdziela nożem to możesz sobie stetoskop wsadzić w dupę a i tak nic nie usłyszysz poza nożami.
Może po prostu idźmy tutaj czystą logiką i o ile polecenie w miarę ma jakiś wpływ na dobroć rozgrywki dla obu drużyn to na nie zezwólmy (typu wszyscy w jednym skinie, nie używamy noży)

Temat co prawda do dyskusji ale obawiam się że może nic ciekawego z tego nie wyjść.
Nic tylko jak ktoś nadużywa to przyganiać typowi tak samo jak wcześniej i myślę że wystarczy a jak nie to...

5) Mapy
WORK IN PROGRESS
ETA: NIEZNANE

6) Mapcycle
WORK IN PROGRESS

:)

7) Skillówki
Powiem ci jest to moje obecne najmocniejsze utrapienie co do graczy -
Na prawdę uwielbiam deathruny i skillówki i obecnie są to najmocniej hejtowane tryby moim zdaniem, nie wiem jak temu zaradzić, nie wiem co jest powodem ów stanu, czy jest to leniwość tak jak mówisz a może po prostu ludzie są coraz bardziej głupi i coraz bardziej oczekują wszystkiego na gotowe ?
Nie wiem :-<

Nie mam pojęcia i naprawdę chciałbym ten problem rozwiązać. Dlatego też planuje robić mapy z tych trybów ale ku prawdzie jak się podejście ludzi nie zmieni to co z tego :-<

8) RTV
Problem brania co popadnie był od zawsze i raczej też nic nie osiągniemy z tym tematem tutaj chciałbym przytoczyć Y* które będzie gdzieś tam niżej i też weźcie to sobie do serca (jako gracze)

tutaj chce się odnieść: "jest x stron, zastanówcie się dokładnie" jest brane jako namawianie i karane tak samo jak namawianie.

Ja zawsze mówię że jest X stron żeby zwrócić uwagę graczy nie na to że są te strony a na to że wypadałoby się zastanowić co klikają (Dając informację o stronach zwracasz uwagę iż wybór jest ważny wprowadzając osobę w niepewność - kwestionując jej wybór i doprowadzając do zawachania tudzież zastanowienia się.
I możliwe że dostane za to wciry bo w jednym z ostatnich spotkań administratorskich była ustalona pseudo zasada aby wszelakie nawiązania do wyborów (tudzież nawet strony) były brane pod uwagę jako namawianie co pozwoli adminom nie zastanawiać się czy ów tekst był rzeczywiście był zasadny tylko admin jest bezpieczniejszy bo zawsze ma odniesienie

Ja się z tym nie zgadzam a tak zostało ustalone, jeżeli chcesz coś z tym zmienić zapraszam do założenia nowego topicu i odniesienia się stricte do tego tematu :) 

Y* Namawiajcie adminów na robienie "Godziny na..." to co ja kiedyś parę razy robiłem, przez godzinę admin z palca daje po 10 minut map jednego trybu i tyle
Oczywiście ów temat jest troszeczkę wyklepany bo dosyć mało jest nowych map, ale jednak potrafi coś "ożywić"

9) Admini
Na razie temat pominę, nie będę miał zdania dopóki nie przytoczysz konkretnych przykładów, nie muszą być nicki ale konkretne przykłady :) Nie chce palnąć głupoty a temat jest na pewno warty dyskusji, możliwe że będzie lepiej przytoczyć go na osobny topic gdyż ten odwołuje się raczej do monotonności a i już jest przydługi xD

10) Regulamin
Zawsze uważałem i brałem nasz regulamin za bardzo ogólny i otwarty, wymagający od adminów myślenia a prowadzący swoją otwartością i ogólnością do tego żeby każdemu żyło się lepiej bez potrzeby wpisywania !regulamin i przytaczania co chwilę konkretnych przykładów, osobiście nie widziałem nigdy sensu brać się za regulamin i cokolwiek w nim zmieniać, uważam że takie rzeczy powinny zmieniać się u osób decydujących o tym regulaminie a nie w samym regulaminie. Moja opinia : )

11) Dodatki

Reszta to WORK IN PROGRESS który wymaga czasu, niestety nikt z nas go nie ma ale to nie znaczy że ktoś chce odpuścić tylko trwa to znacznie dłużej niż powinno.
Nie przytoczę tu żadnych mądrości.

WORK IN PROGRESS

I tyle, jest to moja opinia, jeszcze raz chce napisać że cieszę się że napisałeś coś co ma sens i argumentacje, bez brania się za problemy nie można ich rozwiązać a tworząc taki post można zacząć ów proces.

Mam nadzieje że nie zakopiesz się w długości posta i że nie pominąłem żadnych kwestii z twojego postu.

Zdrówko !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam zgromadzonych,

Widzę, że wiele osób postanowiło wziąć ten temat na poważnie, co nie ukrywam, bardzo mnie cieszy. Jednak w niektórych kwestiach zostałem źle lub dwuznacznie zrozumiany. Dlatego chciałbym odpowiedzieć na swój własny post, opisując co miałem na myśli.

1) Społeczność serwera.

Tutaj ważną sprawą dla mnie jest miła atmosfera i wzajemnie rozumienie swoich potrzeb. Każdy jest inny i to trzeba zrozumieć, że świat nie kończy się na swoim nosie. Chciałem tutaj podkreślić jak czuje się osoba, która ma w interesie dobrą zabawę z innymi na PZ', a jest zakrzykiwana przez co poniektórych. Nie każdy jest taki sam. Ja np. uwielbiam surfy i coursy, gdyż lubię wyzwania (co widać po tym poście :D) i czuje się tam dobrze. Ale np. ktoś lubi jaile. Spoko, super, naprawdę. Ale zrozumcie, że po to mamy na serwerze x trybów gry, aby korzystać i bawić się na nich wszystkich, a nie na 2-3. Po prostu, teraz gramy w chowanego, a potem zagramy w twoje karty. I taka powinna być zasada. To nie jest prywatny serwer mój, czy Twój.

2) Tryb Jail.

Tutaj się cieszę, że podzielacie moje zdanie. Chodziło mi o brak, albo za małą kreatywność wśród graczy w CT. Bo jak typ stoi przez 4 minuty i z 10 typa robi 1 ocalałego rzucając "kulkami", "mistrzem klawiatury", "pierwszą reakcją", to nie jest zabawą, tylko eksterminacją. I przed tym przestrzegam. Swoją drogą tak na marginesie, to tak się zachowują głównie Ci, którzy na ten tryb namawiają wcześniej. Dlatego powiedziałem o "leceniu na fragi". Bo skoro ktoś chce grać jaila, a nie potrafi sobie poradzić z trójką więźniów, tylko zabija ich jak najszybciej, to co to ma znaczyć? No chyba, że ktoś ma jakieś wewnętrzne potrzeby zabijania bezbronnych ludzi. Ale to wtedy zapraszam na tryb gry z botami.

Polecenia to też to samo o czym mówiłem wyżej. Chęć korzystania z niewiedzy lub nieuwadze. Chodzi tutaj głównie o ten radar, ale nie tylko. Zamiast poprowadzić ludzi na zabawę, aby każdy się dobrze bawił, ludzie wolą dawać dwuznaczne polecenia. Wg. mnie prowadzenie jaila jest tym prostsze, im mniej jest skomplikowane. Tyle już razy widziałem freekille z powodu właśnie zaawansowania poleceń w takim stopniu, że nawet osoba je wypowiadająca się gubiła. Po co? 

3) Rotacyjność map

4) Głosowanie

5) Administracja

Tutaj jak już pisałem na forum i na pw. wolę, żeby każdy zrozumiał sam co jest nie tak. Dlatego podkreślałem kilkukrotnie, że nie podam nicków. Chcę po prostu pokazać, co jest czasami nie tak. A jeśli osoba, która to czyta, domyśla się, że to może o nią chodzić to już osiągnąłem mały sukces. Czasami rewolucja nie wymaga drastycznych czynów, a przemówienia ludziom do rozsądku, i jak następnym razem zrobią to, o czym napisałem, zastanowią się chociaż raz "czy robię dobrze?" jest m iz tego powodu bardzo miło.

6) Regulamin

Fajnie, fajnie. Wiem, że luźny regulamin do interpretacji jest w porządku, ale tak jak napisałem. Nastały takie czasy, gdzie ludzie nie potrafią tego doceniać i starają się być mądrzejsi od radia. Luźny regulamin jest jak najbardziej na miejscu, ale jak jest admin, który umie się nim posługiwać. Bo jak go nie ma, to graczom przychodzą do głowy takie pomysły, że hej, a teoretycznie nie ma tego zabronionego w regulaminie.

7) Dodatki

Urozmaicenie graczom rozrywki. Może jak się skupią na czymś innym, niż komplikowanie innym życia, to może część z tych zachowań zniknie.

To tyle chyba ode mnie. Jak o czymś zapomniałem, to dopowiem później. 

Pozdrawiam,

KakaŁkooooooooooooooooooooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi