Jump to content
Akise

[Murder]Propozycja świątecznego eventu

Recommended Posts

Witam.

Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele ludzi jest uprzedzonych do tzw. "Świątecznych konkursów", ponieważ wiele serwerów je preferuje i to trochę oklepane. Jednak wpadłem na pewien pomysł, którego nie widziałem na żadnym serwerze do tej pory.

 

Myślałem nad tym, aby wrzucić jedną rzecz do akcesorii do Pointshopu dzięki którym gracz dostawałby więcej punktów za grę(jedną, ponieważ czapka mikołaja już jest).

Zależnie od rangi grające osoby dostawałyby punkty za założone akcesoria (które wcześniej trzeba kupić w PS)

 

Gracz - +5 punktów za znalezienie znajdźki/zabicie mordercy mając na sobie jedną rzecz z eventu // +10 mając na sobie 2 rzeczy z eventu
Stały gracz - +7 punktów za zalezienie znajdźki/zabicie mordercy mając na sobie jedną rzecz z eventu // +12 mając na sobie 2 rzeczy z eventu
EkipaSG - Tu pozostawiam temat do dyskusji. Moim zdaniem powinno być tak jak ze "Stałym graczem"
Dziewczyna - Nie dostaje punktów, ewentualnie są one zabierane B). A tak serio to Tak samo jak u gracza
Nie wiem co zrobić z administracją serwera. Moim zdaniem administracja powinna dostawać taki bonus jak Gracz. Lub zupełnie inny? Znów zapraszam do dyskusji

Jeśli chodzi o ceny owych przedmiotów to tutaj też nie jestem pewien. Aktualnie czapka mikołaja kosztuje 3000 punktów, aczkolwiek myślę, że to za dużo jak na taki bonus. Na czas eventu cena powinna zostać zmniejszona do 1000/1500 punktów i tak zostać, aby gracze nie pomnożyli swoich punktów sprzedając ją po owym konkursie. Druga rzecz również powinna kosztować 1000/1500. Zdaję sobie również sprawę, że wiele osób posiada ową czapkę mikołaja, ale można to potraktować jako "nagrodę" za granie na serwerze(3000 punktów to nie mało). 

Możliwe jest również, że taki plugin może być niewykonalny lub diabelnie pracochłonny(nie znam się na tym ;c), aczkolwiek uważam, że warto, ponieważ to by zachęciło graczy do grania i farmienia punktów

Pozdrawiam
Akise

Edited by Akise Aru
Dodanie słowa "murder" do tematu w celu zwrócenia uwagi
Link to post
Share on other sites

Pomysł jest ciekawy i zupełnie nowy, zachęciłby nowych ludzi do grania jak i zmotywował stałych. Tylko że ilość zdobywanych punktów zależna od rangi? Bardzo nie fer w stosunku do nowych osób, dla których wydatek na ową czapkę czy inne akcesoria jest duży i po prostu nie opłacalny. Każdy powinien dostawać takie samo "wynagrodzenie" za znajdźki.

Obniżka cen w świata jest trochę logiczna ale nie na wybrane przedmioty, tylko jak już to na wszystko z PS, z jakimś niewielkim upustem. 

 

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Adlino napisał:

Bardzo nie fer w stosunku do nowych osób

Moim zdaniem nie fer byłoby dla stałych graczy którzy mają po kilkaset godzin, gdyby za swoją służbę dostawali takie samo wynagrodzenie jak nowi gracze.

E d i t 
Możnaby ewentualnie zoptymalizować system nagród tak, aby obie strony były zadowolone

Edited by Akise Aru
^
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Akise Aru napisał:

Moim zdaniem nie fer byłoby dla stałych graczy

Z jednej strony fer z drugiej nie. Stali gracze mają "trochę" punktów na koncie i mogą szybciej zdobyć (jak już nie mają) dodatkowo nagradzane przedmioty. Czyli mogą dłużej korzystać z bonusu świątecznego.

Link to post
Share on other sites

To można zrobić tak, że zostanie zrobiony konkurs na owe akcesoria, i nowi gracze będą mieli szanse zdobyć je za darmo

Link to post
Share on other sites

Można iść w drugą stronę - nie upust na itemy, a nowe, świąteczne, które będą dostępne do kupienia tylko przez okres świąteczny. Co do dodatkowych punktów - moim zdaniem nie powinny one być zależne od rangi. Nie powinno być w tym względzie różnic między graczami tylko dlatego, że jeden gra na serwerze od paru godzin, a drugi od paru tygodni. Jeśli byśmy robili taki świąteczny event, to dla wszystkich po równo moim zdaniem.

Co do jakie itemy można dodać - strzelę na ślepo, że znajdzie się przynajmniej kilka takich, które są związane ze świętami na workshopie liczącym obecnie 1 156 783 pozycji :) 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Kare napisał:

Nie powinno być w tym względzie różnic między graczami tylko dlatego, że jeden gra na serwerze od paru godzin

Prawda, to by zgromadziło większą ilość graczy. Ale mogę się założyć, że ludzie którzy mają więcej godzin wyraziliby swój sprzeciw. Można by wymyślić coś z czego wszyscy będą zadowoleni. Tylko tu pojawia się problem - co to będzie?

Link to post
Share on other sites

Szczerze nie wiem, czemu mieliby się sprzeciwiać - dostają więcej punktów za nic. O ile na 100% znajdą się osoby, którą chcą więcej od innych, ponieważ *należy im się!*, ale wątpię, aby była to jakaś większa grupa ludzi. Co do szczegółów, to hej - gracze tworzą społeczność i w dużej mierze to od nich zależy, co może się dziać w czasie tego świątecznego okresu. Jak już wypowiadają się tutaj ludzie, to proponuję tak - wpisujcie niżej inne propozycję na temat możliwych aktualizacji świątecznych serwera. Zobaczymy później, co wydaje się najciekawsze, a także możliwe do wykonania. Oczywiście te najprostsze rzeczy, pokroju świąteczne mapy, muzyka na ekranie ładowania, skiny postaci i tym podobne też możecie już tutaj dorzucić, jeśli są one stricte związane ze świętami - raczej nie będą one dodawane poza tym okresem ^^

Link to post
Share on other sites

Można dodać "Świąteczne rundy specjalne", np. "Pomóż ... zebrać prezenty" , runda w której gracze muszą jak najszybciej zebrać przysłowiowe "prezenty", zanim morderca zabije wszystkich. Więcej nie wymyślę, bo moja kreatywność sięga dna.

Edited by PutaMadre
Link to post
Share on other sites

Podoba mi się pomysł Puty.

 

Wcześniej uznałem że to zły pomysł, ale wpadłem na takie coś:

Można by zmienić wygląd noża i rewolweru na np. Lizaka i jakiś pistolet był w tf2 świąteczny

 

 

Edited by Akise Aru
Poprawa na polskie znaki
Link to post
Share on other sites

Z dodatkowymi punktami nie ma co kombinować na razie, ponieważ @snajper24 obiecał, że za 500 członków na grupie murderowej zrobi event na 2 tygodnie- 2x więcej punktów.

Czapka mikołaja od następnej aktualizacji będzie możliwa do zakupu tylko w grudniu i w listopadzie.

Oraz szukamy skinów świątecznych, które również będą możliwe do zakupu tylko teraz.

Edited by Arczi
Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się,że innym ciekawym pomysłem mogłoby być dodanie świątecznej muzyki(np.podczas wchodzenia na serwer).Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Na większości serwerów w święta są świąteczne pioseneczki, więc na murderze też chyba będą. A że propozycja już padła to można zacząć szukać i tworzyć listę.

Edited by Adlino
Link to post
Share on other sites

Spokojnie,muzyka świąteczna w loadingu będzie i już wraz z @Kare szukamy odpowiednich i dość ciekawych utworów pasujących pod murdera ;)

Link to post
Share on other sites

A wracając do "Świątecznych Rund Specjalnych" to można by dodać coś a'la bitwa na śnieżki,wygrywałby ten który by przeżył zakładając,że np.Aby kogoś zabić trzeba by w niego 2 śnieżki rzucić. @Akise Aru nie działa ten ostatni link ze skinem :-(

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Pan Niedźwiadek napisał:

nie działa ten ostatni link ze skinem :-(

Wczoraj działał, a teraz pisze:

 

Ten przedmiot nie istnieje. Mógł on zostać usunięty przez autora.

 

Skin był fajny bo bałwanek, którego chętnie bym kupił :(

Link to post
Share on other sites

Jak wrócę to postaram sie znaleźć tego skina. Do tego poszukam czegoś nowego.
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1179146098&searchtext=snow+playermodel (użytkownik zwyczajnie zrobił reupload)
Niestety nie udało mi się znaleźć nic ciekawego poza tym.

Edited by Akise Aru
Dodanie brakującego skina.
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o te punkty to, bardziej bym stawiał na jakieś startowe 100 punktów na dobry początek. Adminom raczej bardzo punkty nie są potrzebne, bardziej sie przyda obniżenie cen w jukebox :) (jest to niezbędne!!!)  a 3k punktów w 3-4 dni na luzie się wbija, więc nie ma co cen obniżać 

 

Pozdrawiam, 

      Fluttershy ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...