Skocz do zawartości
Hunter

Propkilling i zabijanie afk'ów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak jak w temacie propkilling i zabijanie afk'ów, moim zdaniem jest to plaga i duży problem na tym serwerze. Ile razy musiałem odpowiedzieć na reporta lub na chwile poszedłem po coś do picia a jak wróciłem to byłem już martwy. Dlatego chciałbym podsunać pomysł administracji na zwiększenie kary za propkilling. Czemu za propkilling ma być większa kara niż za zwykłu rdm? Bo ludzie robią to "nałogowo" i poprostu im się nudzi, a zwykłe rdm'y, to w większości przypadki lub głupota, nie mówię tu o sytuacji kiedy swie lub więcej osób walczą na propy dobrowolnie, dla zabawy. Mówię tu o sytuacji kiedy ktoś sobie spokojnie idzie, a tu JEB beczką w ryj

Edytowane przez Hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję dodać do regulaminu aka dodać ,że za propkille nie będzie slay tylko ban 3 dni, albo usunać magneto-sticka z wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hunter, za afków w sumie i tak są (zazwyczaj) 2 slay'e, więc wystarczająco według mnie, a jeśli chodzi o propkilling to jest po prostu RDM , za którego najczęściej jest nakładana kara 1 slay'a:)

Pozdrawiam Xave.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chodziło mi raczej o +1 lub +2 slaye, ale tak 3 dni bana też dałoby radę

Wiem, że zazwyczaj jest nakładana kara jednego slaya, właśnie po to robie ten cały wywód

Edytowane przez Hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jeśli chodzi o "propkilling" to jestem za tym, żeby dawać 2 slaye jak za rdm na t. Sprawa z rdmami na afków wygląda inaczej. Po prostu, ludzie zbyt często zabiją ich dla zabawy, więc jestem za tym, żeby dawać 2 slaye max 3. Sam pomysł @AlanWake jest dosyć absurdalny i zbyt surowy. Jeśli chodzi o usunięcie magneto sticka to jest zła myśl.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GOD no nie wiem. Wyobraź sobie sytuacje gdy masz odpowiedzieć na np. 1-2 reporty i akurat jesteś traitem, a jakiś typ cię propkilluje, bo jesteś afk lub poprostu lubi propkillować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GOD może 3 dni to surowo ale 1 dzień, jak gracz będzie wiedział jaka jest kara to się powstrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja muszę się sprzeciwić, nie jesteśmy jakimś mega-poważnym serwerem żeby banować ludzi za propkilling, czasem (szczególnie wieczorem) można się pośmiać. Sam często jako traitor używam tej metody, bo nie pozostawia żadnych śladów, a i jako innocent zdarzy mi się zabić propem. Jeśli wprowadzony zostanie taki system wystarczy jedno nieporozumienie aby nieslusznie zbanować kogoś na parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@AnalWake No i dokładnie o to mi chodzi

@Hans Kloss Co do bycia traitorem to moim zdaniem są dozwolone wszelkie metody zabijania, ale nie życzę sobie żebym na początku rundy był propkillowany. Jeśli komuś to nie przeszkadza to poprostu nie będzie pisał reporta

2 godziny temu, Hunter napisał:

nie mówię tu o sytuacji kiedy swie lub więcej osób walczą na propy dobrowolnie, dla zabawy.

Edytowane przez Hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł ma swoje wady i zalety,
na plus:
- drastyczny spadek rdm'owania propami
na minus:
- w pierwszych tygodniach masa banów, bo jak wiadomo, każdą zmianę pojedynczy gracz musi przeżyć na własnej skórze aby ją dostrzeć
- możliwość wystąpienia dużej ilości nieporozumień
- stali gracze będą musieli porzucić wieloletnie nawyki, co zawsze wpływa negatywnie na jakość rozgrywki
- jeżeli nie propem, to innym sposobem - zabranie jednej zabawki "dziecku" powoduje wzięcie kolejnej, możliwe że "gorszej w skutkach" zabawy
Ostatecznie uważam, że na chwilę obecną prop-rdm nie jest aż tak uciążliwy i powszechny, aby wprowadzać zmiany w regulaminie. Czasami zdarzają się masowe napływy trolli z innych serwerów, bądź nowych graczy, którzy nie są przyzwyczajeni to zasad panujących na strefie. Nieznajomość regulaminu działa na niekorzyść sprawcy, aczkolwiek zauważyłem, że można już składać reporty nawet jak nie ma administracji na serwerze. Pozwala to na ukaranie sprawcy, może nie natychmiastowo, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Pitagoras napisał:

zauważyłem, że można już składać reporty nawet jak nie ma administracji na serwerze. Pozwala to na ukaranie sprawcy, może nie natychmiastowo, ale jednak.

Tak, Można. Ale co z tego skoro taki delikfent dostanie jednego slaya i będzie rdm'ował dalej.

Nadal uważam, że kary za propkillowanie z premedytacją powinny być bardziej surowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że administracja nie takie sytuacje widziała i w momencie gdy na delikwenta wysyłany jest więcej niż jeden report o treści sugerującej rdm propem, to adekwatnie wymierzają karę. Nie raz widziałem na czacie, jak użytkownicy, którym radość sprawiały zabójstwa propkami wypadali z banem o treści "Mass rdm" na czas ~ tydzień - 2 tygodnie ;).
Rozumiem Twoje podenerwowanie, gdy będąc T dostajesz rdm'a i w najbliższym czasie rozgrywki nie widzisz surowego slaya dla atakującego osobnika. Nie Ty pierwszy i nie ostatni zgrzyta zębami w takiej sytuacji i to normalne. Sugeruję coby administratorzy za randomowe zabójstwa na T nie ograniczali się w karach do wyboru 1-2 slaye, ale 3-5. Takie rozwiązanie jest surowsze niż dostanie bana na ~ 1 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RDM to RDM, nie widze różnicy między zabiciem kogoś propem a bronią, bez sensu. Ta sama sprawa tyczy się zabijania afków, wystarczy złożyć report.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co usuwać magneto stick całkowicie, skoro można by odbierać możliwość używania go gracza którzy dopuszczają się takiego przewinienia. Jak dla mnie to by było fajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jefrey12 usuwanie magnetosticka wybranym graczom powodowałoby pewnego rodzaju rozłam na serwerze i problemy typu "ale on propkillowal więcej i nadal może". Jest to tak samo absurdalne jak zakazywanie jakiejś broni danemu graczowi ponieważ często z niej RDMuje. Myślę że jedyne co można dodać to utrata karmy w wypadku propkilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście popieram @D.ツ, zabicie kogoś bronią palną czy propem to jest to samo. Gdyby cię zepchnęli do przepaści @Hunter to też byś wkurzył i co, robiłbyś temat o większej karze za popychania? Bez sensu. Według mnie po prostu niech administracja zwiększy ilość slay'i za zabicie afk'ów i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W 4 punktach przedstawię, czemu te zmiany są bezsensowne:

1. Ludzie głównie propkillują, bo jest to metoda trudna do wykrycia w trakcie rundy (nie wspominając, że większość graczy jest na tyle niedomyślna, że nie potrafią w logach obejrzeć swojej deathsceny, ale to już ich problem).

2. Zwiększenie kary za propkilling zmniejszy ilość zabić przy użyciu propów, ale zarazem zwiększy ilość zabójstw przy użyciu innych narzędzi. Wolę, żeby ludzie propkillowali, aniżeli abusowali granaty (zwłaszcza disco i he).

3. Ludzie nałogowo propkillują... poza tym nałogowo zabijają afków, rdmują, dają fałszywe kosy, strzelają sobie do ludzi; i co? Za to kary nie zwiększać? Bo to nie propkill? A może zwiększmy też kary i na to, żeby ludzie w ogóle nie zabijali. I traici zawsze wygrywali, bo frajerzy będą się bali zabić.

4. Jeszcze wspomnę o jednym aspekcie, czyli reporty. Po tym, jak kara za propkille zostanie zwiększona, ilość reportów również  (z czego i tak większość będzie z zawiści napisana lub na traitów, a wiele osób dostanie niesłuszne bany, bo wątpię, żeby admini chętnie oglądali każdą deathscenkę). Jak i zachowanie ludzi się zmieni np: Halo, xyz spropkillował, admin banuj!!!!!!

Tl:dr : Walka z wiatrakami przeciwko złośliwości rzeczy martwych.

Edytowane przez Kwasu Siarkowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dla wszystkich co mówią, że RDM to RDM nie ważne czy zwykły, czy propkill

Tak, to jest to samo ale sprawcę zwykłego RDMu łatwiej namierzyć, dlatego też propkilling jest na tym serwerze mocno nadużywany. I jeszcze raz powtarzam, nie chce całkowicie zakazać propkillingu na serwerze, chciałbym poprostu "wytępić" propkillowanie "dla zabawy" (zwłaszcza na początku rundy), ponieważ na serwer wchodzę, żeby sobie pograć i dobrze się bawić, a nie po to, żeby ginąć od propa, bo musiałem odpowiedzieć na reporta, a ktoś miał taki kaprys, że on chce porzucać w ludzi propami

Edytowane przez Hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie co chcę jeszcze od siebie dodać, to:

A: Jestem przeciwny banom za propkilling, bo kiedyś były bany za zabijanie afków i dostałem za to niesłusznego bana :/

B: Kiedyś, jak Yor był [email protected], to prosił, żeby surowiej karać propkillerów, problem był taki, że prawie nigdy nie ma na nich reportów :P

Ps: Nie wiem czemu, ale mi się skojarzyło, że większość administracji to były kiedyś trolle, śmieszki i Arolek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to według mnie temat nie ma sensu, ponieważ składasz skargę i dziękuje, a jeśli nie ma admina no to cóż :)

Kara mogłaby być zwiększona, ale nie tak radykalnie. Max 2 slay'a za propkill na niewinnej osobie, a max 3 za zdrajcę.

W każdym razie : Propkill to zwykły RDM.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja chciałbym wspomnieć, że ja w tym temacie nie wspomniałem ani razu o banach za pk, też uważam, że to trochę za mocne, ale +1 lub +2 slaye byłyby dla mnie jak najbardziej ok

Godzinę temu, ksawię napisał:

Szczerze to według mnie temat nie ma sensu, ponieważ składasz skargę i dziękuje

Nie wiem czy zauważyłeś, ale celem tego tematu nie jest zreportowanie lub złożenie skargi na konkretną osobę, a raczej zmniejszenie ilości propkilli na serwerze :)

/Proszę o nie pisanie posta pod postem, o ile można edytować post

Edytowane przez Kare

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywalcie magneto-sticka, latanie propami razem z tym, snajperkę i deagle też (zabija na strzała halo), zróbmy z tego murdera, niech tylko 1 osoba ma broń.

Jeśli giniesz na początku rundy z beczki, zapewne jest to spowodowane tym, że osoba ta była traitorem. Inno powinni wtedy zabić delikwenta (trade 1 za 1 nie jest zbyt efektywny). Jeżeli był to innocent dostaje kulkę w łeb i slaya (nie jest to trudne do podejrzenia w logach, naprawdę) co daje 2 stracone rundy. Grając ostatnio trochę na serwerze nie widziałem też jakiejś zwiększonej liczby propkilli (choć mogę się mylić). I na ostatek: nie ma różnicy między zabiciem z broni a beczki, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za zwiększeniem kary do 2 lub maxymalnie 3 slayów w przypadku kiedy rdm jest z premedytacją. Usuwanie magneto-sticka to bardzo zły pomysł bo przydaje sie do innych rzeczy- np przestawienie wybuchowej beczki w miejsce w ktorym można ją zdetonować zabijając traitora lub na odwrót zabijając inno jako traitor. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Zuris napisał:

Jeśli giniesz na początku rundy z beczki, zapewne jest to spowodowane tym, że osoba ta była traitorem.

No, cóż wyobraź sobie, że potrafię sprawdzić czy taki osobnik był T i chyba nie tworzyłbym tego tematu gdyby przynajmniej w większości propkillerzy byliby traitorami, ale tak niestety nie jest

49 minut temu, Zuris napisał:

Inno powinni wtedy zabić delikwenta (trade 1 za 1 nie jest zbyt efektywny). Jeżeli był to innocent dostaje kulkę w łeb i slaya (nie jest to trudne do podejrzenia w logach, naprawdę) co daje 2 stracone rundy.

Może i powinni zabić, ale z tego co ja widziałem to często ludzie olewają takiego propkilla. No właśnie, jak wyślicie czemu? Bo nie chcą tracić karmy, gdyż wiedzą, że prawdopodobnie jest to inno któremu się nudzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na swoje pare groszy powiem tyle :

PropKill

1. Prop = przedmiot/mebel/cośtamcociejebniejakszafa który (nie)zawsze możesz podnieść. Ale niektóre możesz. Dobrze rzucony zabije

2. Kill = Zabójstwo. Nie wiem bronią/skarpetą/teściową. Co ci tam wpadnie w ręce.

Sumując mamy propkill = Zabójstwo przedmiotem. Jest to zabójstwo nie wiem, może RDM. Celowe w traitora. Jako traitor w kogoś. Cokolwiek. Nadal zabójstwo. Nie liczy to jako coś wyższego szczebla. Dla zabawy podkreślam że rzucający próbując może mieć pecha i siebie tym machnąć. Tak da się. Nie raz tak ja sam zrobiłem.

Podsumowanie nr.1 : Nie ma sensu nawet dyskutować o tym bo było dyskutowane. Po to są reporty / dema / forum by złożyć skargę jak nie ma administracji.

NEXT!

Zabijanie AFK'ów.

AFK to jakby czynność przez którą gracz musiał odejść od kompa/ mama wołała/ żona o coś prosi i pozostawia postać którą steruje na pastwę losu Inno/Traitora/Detektywa (w przypadku TTT tutaj OFC.)

Kto lubi bić AFK'i?

1. Traitorzy którzy lecą na punkty jak żule magowie po mane do monopolowego

2. Wkurzający i uprzykający trolle/gracze niemili/cwaniaczki które myślą że nic im nie będzie bo nie ma admina i nie czytają zasad

3. Osoby nie czytające zasad podczas wczytywania się gry (loading screenu)/ okna MOTD (message of the day) / olewające czytanie regulaminu jak zaznaczenie tego kwadrata z umową użytkowania podczas rejestracji na strony albo nawet instalacji gier.

Taka osoba ponowi karę slaya albo 2-ch. Też było to dyskutowane. I wiemy jak to jest gdy gracz przyafczy i nagle martwy jest. Bolesne ale trudno się mówi.

To tyle... chyba..?

Życzę miłego dnia. Chyba nie trzeba drążyć dalej tematu bo nie widzę sensu. To jest point of no return.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi