Jump to content
Gundelf

Garry's Mod: Jail Break

Ankieta   

29 members have voted

1. 1. Gdyby powstał serwer JB to byłbyś zainteresowany grą na nim?

Recommended Posts

No chyba każdy (a przynajmniej ci co są w SG od jakiegoś czasu) wiedzą o tym że był już taki serwer, spadł z rowerka bo niby nikt nie grał, ale jedna znalazłoby się kilka zapaleńców którzy dobrze wspominają jb (w tym ja). Szczególnie mogę tu jeszcze zaznaczyć że puki co nie ma żadnego (a przynajmniej z tego co widziałem) aktywnego polskiego serwera jb, tym bardziej prawdopodobne że przyszło by więcej nowych graczy nie znających SG.  

Uważam że moglibiśmy spróbować przywrócić serwer do życia, albo przynajmniej postawić próbny żeby sprawdzić kto będzie tam witał.

PS.: Jeszcze walne taką ankietkie żeby zobaczyć jakby to było

Witam
JailBreak swoje lata świetności ma już za sobą i to wie każdy weteran trybu. Przynajmniej w Polsce.
JB został usunięty w 2017, kiedy to jego aktywność spadła do zera. Tak to musiało być chyba.
Reanimacja?
Już był taki projekt, kiedy jeszcze JB istniał. Projekt zakończył się niepowodzeniem niestety.
Ja sam wspominam JB bardzo miło (na pełnej ku**ie ale zawsze), ale nie wiem czy jest sens na nowo go tworzyć.
Tyle mam do powiedzenia, głosu nie daje za ani przeciw bo nie widzę sensu...

Pozdrawiam ~Wolf

No hej,

jako jeden ze starych miłośników tego trybu wrzucę od siebie parę słów. Od czasu do czasu również mam ochotę pograć na starym, dobrym JB, ale też myślałem nad tym z punktu realistycznego.

Zacznijmy od tego, że potrzebny jest [email protected], który by chciał pracować przy tym trybie, był w stanie wrzucać mniej lub bardziej regularne łatki (nie oszukujmy się, ale jakby jailbreak miał powstać od nowa, to dużo trzeba by się pobawić przy przede wszystkim balansach) oraz by się na tym znał. Mimo wszystko wydaje mi się, że byłby problem ze znalezieniem takiego z pierwszą cechą, którą wymieniłem. Przydała by się taka osoba jak pierwszy [email protected] JB, Ten Którego Imienia Wymawiać Nie Wolno, który był jednym z najlepszych materiałów na to stanowisko, zwłaszcza pod względem technicznym, bo o kwestii charakteru lepiej nie mówić...

Kolejną sprawą jest kwestia graczy, która jest tak naprawdę najważniejsza. Tutaj duży problem jest w tym, że trzeba by mieć stałych graczy, którzy chcieliby z własnej woli grać i sprawiałoby im to przyjemność. Myślę, że ja bym się zaliczył do tych graczy i znam może parę osób, które też by chętnie grały, jednak właśnie... Jest to parę osób i nie jestem w stanie określić jak długo by tam chcieli grać. Myślę, że namawiania graczy, aby weszli i rozkręcili serwer przez parę dni, jak to miało miejsce podczas upadku JB jest kiepskim pomysłem, zważając na to, że nawet jeśli pograją, to znaczna większość zniknie nawet nie w ciągu tygodnia. O moich ukochanych youtuberach myślę, że nie muszę się wypowiadać, bo będzie to najgorszy pomysł, jaki jest tylko możliwy. Co z tego, że graczy przybędzie, jak przynajmniej połowa z nich wyleci szybko z banem, bo większość z nich nie rozumie, że jak się jest niebieskim na przeciwko czerwonych, to nie należy sobie wyjmować broni i od lewej do prawej pruć po głowach innych, bo trudno przeczytać regulamin. Nie mówiąc o tym, że warden musiałby używać mikrofonu, co w kwestii braku mutacji... to niezbyt dobry pomysł, a chyba znamy średnią wieku widzów youtuberów...

Nie mówiąc o samym regulaminie, bo ktoś musiałby go napisać, ktoś kto dobrze zna ten tryb. Chociaż myślę, że jakby się znalazło garstkę starych stałych graczy to dałoby radę napisać, jednak najpierw trzeba takowych znaleźć.

Podsumowując. Jestem jedną z osób, która znalazłaby się jako jedna z pierwszych podczas powstania jailbreaka, jednak trzeba patrzeć na to realnie, a nie "postawmy i zobaczmy jak będzie", bo nawet nie w 99% to nie wypali, ale mógłbym się założyć, że nawet w 100%. Jak znajdzie się osoba, która chciałaby i mogłaby objąć stanowisko [email protected], znalazłoby się tak na moje oko około 15 stałych graczy, bo nie każdy gra o tej samej porze, a żeby ten tryb chociaż minimalnie żył, potrzebni są chociaż dwaj stali gracze na serwerze, potem by ich pewnie przybywało, jednak żeby ktoś chciał tam wejść, musi widzieć, że coś ciekawego się tam dzieje i są ludzie którzy potrafią dostarczyć przyjemnej rozgrywki. Liczę na to, że kiedyś się uda i jeśli miałbym możliwość pomocy, to bym z wielką chęcią jej udzielił. To chyba tyle z mojej strony.

W sprawie [email protected] poruszonej przed Tomislava podpisuje się rękami i nogami. Ale co do tematu - prawdą jest, że jeżeli powstałby JB z dobrym [email protected] to reszta moich gier szybko zaszłaby kurzem. Jeśli chodzi o graczy - niemożliwą jest egzystencja serwera na którym każdy gracz przeszedł mutację, zna regulamin i wchodzi dość często. YTberzy nie byliby złym pomysłem, o ile ich widzowie wiedzieliby jak się czyta. Wystarczy delikwentów odesłać na parę slay'i aby poczytali regulamin. Przede wszystkim to administracja ma wprowadzać taki nastrój na serwerze aby inni chcieli go odwiedzać.

Jeśli powstałby klasyczny JB na którym sukcesywnie dodawane byłyby nowe rzeczy chętnie bym spędzał na nim czas. I również chętnie bym pomógł w rozwijaniu trybu :)

Pozdrawiam

JB to kalekie i niechciane dziecko, które ludzie kochają, ale nie chcą się nim zajmować. Po co znowu wyciągać z grobu serwer, który nie ma ekipy, administracji oraz graczy? Nie widzę większego sensu, ale róbcie co tam chcecie.